Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 11 hlasy

Kešky v kapse

Příspěvek od HaLuMa , 11 prosinec 2013 · 3 429 Zobrazení

geoget
Už jsme si vysvětlili, že je dobré mít v počítači svoji vlastní databázi kešek. Ale tu budete mít někde doma v počítači. Kešky doma nemáte, za nimi chodíte ven, kde počítač není. Jo, to by bylo fajn, mít takový Geoget v kapse v mobilu!

Ono to naštěstí jde!

Existuje hned několik aplikací pro mobily, které umí úzce spolupracovat s Geogetem. Tím je myšleno, že není třeba žádných složitých exportů a importů do mobilu. Místo toho stačí do mobilu rychle nakopírovat váš databázový soubor z Geogetu a vyrazit na lov. Pojďme si takové programy představit:

a:drake
Geocachingová aplikace pro Android, která je od samého začátku psaná na míru databázi Geogetu. Nabízí snad vše, co geocacher může v terénu potřebovat. Nejen data z databáze, ale i logování nálezů nebo pomůcky pro luštění. Samozřejmostí jsou aktualizace dat v terénu pomocí Geocaching Live.

http://www.adrake.cz/

PocketDrake
Předchůdce A:drake, ale pro Windows Mobile (do verze 6.5.3). Je podobný, akorát vývoj už byl zastaven, takže mnoho novinek postrádá.

http://pocketdrake.cz/

GeoQuack
První aplikace pro Android, která pracovala s Geogetem. Nenabízí ale tolik možností, jako a:drake, nicméně i tak dokáže posloužit.

https://play.google.....horas.geoquack

Locus
Locus je známá mapová aplikace pro Android, do které jdou nahrát i kešky. Existuje mnoho doplňků, mimo jiné pro nahrávání kešek z Geocaching Live, nebo pro nahrávání kešek z databáze Geogetu.

https://play.google.....geogetdatabase


Pro jiné platformy zatím bohužel nic neexistuje. Nicméně pomocí formátu GPX lze kešky z Geogetu naimportovat do mnoha dalších aplikací, jen je to pracnější.

Je ale ještě jedna možnost - offline export z Geogetu. Co to je? Touto funkcí Geoget vyrobí na vašem disku strukturu HTML stránek s jednotlivými kešekami, a vyrobí k nim i stránky se seznamy, přes které se lze dostat na libovolný listing. Takovouto strukturu HTML stránek lze pak zpracovat mnoha různými programy, třeba i do podoby e-knihy. Tedy i se čtečkou e-knih se dá vyrazit na keše a mít u sebe data z Geogetu!

 Pokud se Vám tento blog líbil, přidělte mu hvězdičky nad nadpisem. Děkuji!

  • 6Fajn přehled, díky moc. Malý dotaz k tomu offline exportu - asi zatím není řešení k tomu sekání se exportu při vyším počtu keší? Už to teda nepostrádám tak moc, ale v symbian telefonu je to asi jediná možnost dostat data z GG..

    • 0

To je jeden z mych restu, nicmene kdyz si v nastaveni Geogetu vypnes zmensovani obrazku (na zalozce Informace o Kešce), tak mam pocit, ze je to vyrazne lepsi.

    • 0
myslim, ze i to jsem zkousel, ale na konci u vetsiho poctu kesi vzdy zasek. kdybych moh pomoct s identifikaci chyby, jsem ti k dispozici :-)
    • 0

Červenec 2021

P Ú S Č P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 27 28293031 

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

prohlíží si 0 uživatelů

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Hledat na mém blogu

Reklama