Přejít na obsah


Fotka

Prozatimní zastavení vydávání nových GeoMailů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#21 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 18:56

Numira napsal/a:
Tak to ti na tvůj exchange server určitě přišlo...

Ne
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#22 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 19:05

Czecho Cowboy napsal/a:

Numira napsal/a:
Tak to ti na tvůj exchange server určitě přišlo...

Ne

To se mi nezdá, taky to mám přesměrované a upozornění přišlo. Možná ti to skončilo někde ve spamu.
  • 0

#23 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 22:08

Czecho Cowboy napsal/a:

Ne


Tak to máš asi rozbitý
  • 0

#24 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 6:54

Promazání uživatelů, kteří se nikdy nepřihlásili a ani nereagovali na upozornění: - fanfulik - harald.cz - jakubm - kral-ik - Mates168 - ok5ab - Osik - Skleba - ty,ty,ty & familly - zemekoulani *** Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#25 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 15:48

Promazání uživatelů naposledy přihlášených v období duben - červenec 2009: - ilca12 - sutech - bor.uvka - maranella - mimaci - ernacteam *** Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#26 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 7:38

Vyhlašuji STOP vydávání nových GeoMailů do konce ledna 2010. Včera jsem rozeslal připomínku všem uživatelům k přihlášení a na konci měsíce uvidíme, kolik se nám uvolní účtů.

Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#27 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 6:41

Na delší dobu asi poslední promazání účtů. - bangecxjr - daara - konvalinky - sider - rizoto - snipercz - hroch.team - honzik-pavlinka - pivocz - michalowic - S474n - lukycz - wozbrouk - bohemia-elenor.cz - fridmen - wwwerca2 - medvedi_team Služba se blíží svému naplnění, tedy spěchejte, pokud máte zájem. Nyní je 15 volných míst. Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#28 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 5:38

Opět tu máme zastavení vydávání nových GeoMailů do konce dubna 2010. Právě jsem rozeslal připomínku všem uživatelům k přihlášení.

Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#29 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 6:55

Ahoj, možná někomu moje otázka příjde hloupá, ale nikde jsem to nenašla. Jaký význam má pořídit si geomail?
  • 0

#30 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:34

Daku napsal/a:
Ahoj, možná někomu moje otázka příjde hloupá, ale nikde jsem to nenašla. Jaký význam má pořídit si geomail?


Asi takový, jakým je pořídit si účet na seznam.cz, gmail.com, hotmail.com atd.
Pouze s tím rozdílem, že zde je nasnadě, že dotyčný majitel účtu je členem komunity zvané Geocacheři. Jo, a musí splnit jisté podmínky.
:-)
  • 0

#31 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 5:20

Promazání neaktivních účtů: - banjo_ - pitris - night57 - psmolda - gold100 - misha-kulicka - schmar - norter - medicinman - sem-tam-team - ow-g - cz_alfa - netopyyr - rodinka.veverek - dain.olik - hakoda - autacek - ricmond ****** Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#32 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 9:15

hplus napsal/a:
Chapu Tvoje duvody, ale pokud nekdo pouziva tu schranku na forwardovani na svuj "normalni" mail, tak mu treba z niceho nic zmizi schranka/adresa? Trosku drsne, ne?

(Znova rikam, ze chapu duvody a doufam, ze dalsi schranky budou, ale drsny to je) :)


Tak se mi to právě stalo, normálně mi smazali email který používám. Na dotaz, zda-li se stačí přihlašovat pop3kou jsem se odpovědi nikdy nedočkal.

K čemu je email pod doménou geocaching.cz, když je bez předchozího upozornění smazán ???? Já přes něj donedávna každý den přijímal poštu a používal jej k odesílání pošty kolem geocachingu ?

K čemu je účet na který není spoleh ? Co mám dělat, když se mi teď poztrácela pošta z gc.com víc než rok nazpět, archiv GPXek, atd. ? Tento účet jsem měl jako svůj kontaktní na GC.COM, v terénu jsem tuto adresu též začal používat.. Logy si možná můžu dohledat přímo u keší, ovšem personální zprávy si mám vyvěštit třeba z kávové sedliny... opravdu paráda !!! Skvělá služba, skvělý přístup.

Administrátoři, nemáte ani tu trochu slušnosti, alespoň oslovit uživatele emailu na tento jeho email, či zde do jeho schránky na fóru, a upozornit jej, že bude jeho účet zrušen pokud neučiní to, či ono ??? Upozornění došlo jednou, před půl rokem, skončilo ve filtru od googlu ve spamu. Poslední zpráva admina byla, že se účty mazat v dohledné době nebudou !

Prostě, jděte do pr***le s takovým přístupem ! Takto už mne dlouho nic nevytočilo !!! Ze tří žádostí o prošetření proč to nefunguje se admin (bohuže anonymně) ozve po několika dnech, další odpovědi jestli jde účet obnovit, kterou jsem zaslal obratem (o uložené poště, stávajícím nastavení filtrů a přeposílání ani nemluvím) jsem se dnes dozvěděl, že si můžu zažádat o svou adresu znovu ?!?!?!

No to si děláte kozy, že bych se třeba zařadil znovu do fronty čekatelů a mezi tím být několik měsíců bez pošty ??? Mrzí mne, že jsem vůbec kdy v době vzniku této služby si zde schránku zakládal, navíc avizoval nějaké návrhy na vylepšení této služby, které se kupodivu realizovaly, příště se vykašlat na jakoukoliv angažovanost.

S vizitkama kde mám tento email a jinýma věcma, si můžu díky tomuto kroku patrně vytřít pr**l. Nedovedu být slušný, pardon. Toto udělat správce sítě u nás ve firmě, tak odemne dostane v afektu přes držku.

Posílám tuto svou zkušenost zde na vědomí i ostatním, aby věděli, co se jim může stát a nebyli pak z toho zbytečně překvapeni, až prijdou o všechnu poštu i svou adresu.

A kdyby tu někdo namítnul - co byste chtěli zadarmo - tak předem odpovídám, lepší nic, ušetříte si do budoucna spoustu starostí a duševního zdraví.
  • 0

#33 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 10:44

Auťáčku, uklidni se.

1) obviňovat mě (resp. adminy) za svůj problém je poněkud alibistické, když:
a) jsou dána pravidla GeoMailu
b ) pokaždé před promazáním rozesílám hromadný email - pokud ti opakovaně padl do spamu, je to tvůj problém (těžko ale bude Google dávat do spamu email od administrátora té samé domény)
c) vždycky na rozeslání varovného emailu upozorním v tomto vláknu
d) nově informuji na svém Twitteru

2) přístup přes pop3 (podle pepy.z.pocernic) byl měl stačit, přesto ve varovném emailu uvádím postup na přihlášení přes web

3) všechny emaily, které šly na adresu GeoMailu od jejího zrušení jsem ti dnes ráno přeposlal

4) denně (nejsem ve schránce 24/7 !) vyřizuju spoustu dotazů a problémů - z mého hlediska jsi nesplnil podmínky a tak se stalo, co se stalo

choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 11:44

Jenom takovy obecny dotaz - Gmail ma omezeni na 200 schranek pri vyuzivani Gmailu a vlastni domeny?
  • 0

#35 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 12:16

Ano. Žádali jsme o navýšení počtu, ale bez odezvy. choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 14:14

S474N napsal/a:
Jenom takovy obecny dotaz - Gmail ma omezeni na 200 schranek pri vyuzivani Gmailu a vlastni domeny?


Určitě to jde nějak obejít. Viz například doména klikni.cz
A pro školu jsem také slyšel a nabídce kompletního převzetí pošty.
  • 0

#37 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 18:42

Ahoj mám dotaz možná trochu mimo téma. Email jsem si pořídil ještě když jsem měl starý nick (vasa) a pak jsem si ho změnil na vasam. Proto bych se chtěl zeptat, zda bych si mohl udělat nový s novým nickem (vasam@geocaching.cz) a komplet stejným nastavením jako na starém a ten starý nechat běžet tak ty tři měsíce (pošta by byla přesměrovaná na nový) a pak by se zrušil. Bylo by to možné???
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#38 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 6:25

Tak, paráda, příklad ze včerejška,


z logu:/a:Location: Jihomoravsky kraj, Czech Republic
Ararat11 found Sprejerská v.2 (Traditional Cache) at 5/12/2010

Log Date: 5/12/2010
Výborná záležitost. Doporučuju jít na ni za tmy. Asi nás někdo napráskal, protože chvilku po akci se zde objevili strážci pořádku a významně se koukali na řeku...



Kdyby náhodou policie keš našla a vyzvedla a chtěla by kontaktovat majitele, resp. ji odstranit, či vrátit, tak napíší na neplatnou adresu.

A proč ? Jediný vysvětlení je, že jsem debil a uvedl jsem si tam adresu na sebe na geocaching.cz :-( A takových příkladů by se dalo najít víc, toto je jen jeden, ze včerejška.

A jak je vidět, obnovit mailovou adresu je patrně velký problém.

Je to trochu jak křičení do tmy, ale třeba si z toho vezmete ostatní do budoucna poučení,pokud se nechcete stát otroky své emailové schránky, a nebudete ji pravidelně navštěvovat přes web, protože běda, běda Vám, jak ji budete využívat jen pro přístup přes mobil, emailovýho klienta, či mailforward, bude úplně jedno, jestli vám tam pravidelně chodí pošta, účet bude prostě bez náhrady smazán.


A admin ? Jen pokrčí rameny a řekne, porušil jste pravidla. Tak tedy nevím, adminovo sdělení, "přihlášení přes pop3 asi stačí". Tak stačí nebo nestačí ? Porušil, nebo neporušil ?! V pravidlech se ostatně píše o používání, nikoliv o "kontrolním" přihlašování - trochu buzerace navíc neuškodí, že ? A když tak o tom přemýšlím, fakt z toho začínám být na palici, jak se semnou vyj**lo, není to vůbec porušení licence od Googlu, mazat takto lidem nesmyslně, v rozporu s předem deklarovanými pravidly účty, když je používají ???

U ostatních uživatelů se člověk dokonce dočte, že mají schránku přímo v rozporu s podmínkami (jiný nick na GC.COM a GC.CZ), a tam je vše v pořádku...

Chcete-li se tedy do budoucna vyhnout podobným problémům, dobře radím, nikde na sebe email s koncovkou geocaching.cz neuvádějte, a už vůbec ne ve svém profilu na GC.COM, či u keší, je to totiž služba na draka a bez záruky. Jakýkoliv jiný poskytovatel emailových služeb se k vám takto - brutálně, smazáním účtu, běžně nezachová. Toto je prostě amaterismus, takový náš Kocourkov...
  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 7:31

Autacek napsal/a:

Dostal si email s upozorněním, vykašlal se na něj a teď nadáváš. Myslíš, že ti to k něčemu bude?
  • 0

#40 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 7:54

WitkoAWendy napsal/a:
Vzhledem k tomu že se na svůj Geocaching mail přihlašuji zásadně z mobilu tak se mi lehce může stát že dopadnu jako autaček. Jak tomu zabránit? Do mailu se přihlašuji denně a denně z něj i píšu maily. Díky za odpověď.


Když si každého čtvrt roku vzpomeneš a přihlásíš se do GeoMailu přes web, nic ti nehrozí.

VasaM napsal/a:
Ahoj mám dotaz možná trochu mimo téma. Email jsem si pořídil ještě když jsem měl starý nick (vasa) a pak jsem si ho změnil na vasam. Proto bych se chtěl zeptat, zda bych si mohl udělat nový s novým nickem (vasam@geocaching.cz) a komplet stejným nastavením jako na starém a ten starý nechat běžet tak ty tři měsíce (pošta by byla přesměrovaná na nový) a pak by se zrušil. Bylo by to možné???


Podej si žádost o nový GeoMail, pak se ozveš a ten starý zrušíme.

Choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama