Přejít na obsah


Fotka

Jak vyzrát na tur v ohradě při cestě na kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#1 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:27

Dnes jsem odlovil kešku na fajn zapadlém místě. Jak to mám rád, šel jsem od auta rovnou za šipkou, cca 4-5km. Po cestě tam jsem narazil na stádo býků, kterému jsem se asi 3/4 kilometrovou obklikou vyhnul. Po cestě zpět jsem šel po červené tur. značce, když ta značka opět vedla mezi stádo býků (a malých býčků). Řekl jsem si noproblem, obejdu je jako vždy. To se nepovedlo. Ani na druhý, ani na třetí, ale až na čtvrtý pokus. Tahle obklika mě stála dost sil. (To nepočítám bahno po kotníky, které na mě čekalo na konci.) Rád bych se vás zeptal, jak řešíte setkání s turem? Když mezi ně vlezu, budou se mě bát? Slyšel jsem, že nás krávy vidí veliké a mají z nás respekt. Zatím ho mám ale já z nich. Nebo existuje nějaká pomůcka na odehnání?(zvuk....?) A související otázka s tím: dá se nějak dát vědět tato zkutečnost klubu českých turistů? Píšu to z toho důvodu, že už v létě při výletě na kole jsme narazili také po tur. značce na stádo krav. Jenomže po necelém dvouhodinovém hledání cesty jinudy nakonec zbylo jediné řešení, přebrodit se i s kolama přes Vltavu a pokračovat po asfaltce (ještě že máme ty brody). - po cestě jsem potkal maxiznačku, tak pro zajímavost přikládám
  • 0

#2 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:33

rád bych přesunul do jiné sekce, nevím však jak
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:35

Krav se není třeba bát, býků ovšem ano. Málokdo si ale vezme na triko pěstovat býky, právě proto, že mohou být dost nebezpeční. Takže jsi nejspíš potkal krávy a mezi ty se klidně pusť.
  • 0

#4 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:38

Tak odzadu : maxiznačka je normální , používá se právě na takových místech jako stromek na kraji louky (říkávalo se jí volavka). Hovězí na pastvině přes kterou vede značená cesta - budu -li mít přes pozemek cestu , určitě nebudu budovat dva výběhy přes které povede metr široký pruh mezi ohradníky . Holt se to obejít musí . A k procházení se mezi dobytkem ? Krávy a jalovice by měly být v pohodě a šlehnutí prutem je většinou usměrní , ale na býky bych to nezkoušel ... Olé
  • 0

#5 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:39

Tech ctyrnohych se vetsinou bat nemusis, horsi je, kdyz potkach vola, ktery ma nohy dve ;). Zpatky k tematu, ono je to kus od kusu, kdyz jsem chodival jako brigadnik krmit, tak vetsina krav byla v pohode, ale na chovne byky jsem si musel davat pozor a bylo jen malo tech, kdo k nim vlezl, ale ti se ven do vybehu nepousteli. Zalezi jen na tobe, jestli najdes odvahu projit. Nekde jsou na turistickych cestach udelane takove klikate pruchody, aby clovek prosel a krava se nevytocila, takze smele do vybehu a pak byt rychlejsi, nez krava :D:D:D. PS. Jeste jsem zapomel, na ty byky byl takovy trik, ale nemuzu ho prozradit, aby mne nekdo nenarknul z tyrani zvirat, rozhodne to fungovalo a mohl jsem jim v klidu vykydat.
  • 0

#6 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:42

tur tam byl asi protože tak vedla tur značka:D A teď vážně.Kravky bych prošla,sice nevím jak tě nebo mě vidí,ale z vlastní zkušenosti vím že kravkám jsme šumák.Býkům možná taky,ale nevím jestli bych našla odvahu to sama pokoušet :-D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#7 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:52

Mezi byky nelez, neni to bezpecne. S kravama to je bez problemu, ty se boji a odbehnou, ale chce se to ujistit, ze v ohrade neni byk. Sam jsem jednou prochzel skrz ohradu s jednim byckem, vzdalenost plotu byla cca 50m a bycek byl cca 300m a ten druhy plot jsem nakonec bral v poklusu lopingem abych byl za plotem driv nez ten bycek. Nejvic se boji telata, jednou jsem na jedno takove narazil na ceste mezi ohradniky (nekudy tam prolezlo) a kdyz mne zahlidlo, tak zacalo panikarit. No mne taky nebylo moc dobre po tele, kravy z leva i prava a ja mohl jen dopredu a dozadu. Tak jsem si rekl, ze pujdu pomalu dopredu a pokusim se to tele obejit. jenze to jeste vic zpanikarilo a pri pokusu projit zkrz ohradnik dostalo nekolik ran. Nakonec se pokusilo o skok a preskocilo lopingem pres draty. No ja si myslel, ze bude po nem, jelikoz dopadlo na zada, ale oklepalo se o dobehlo do protejsiho rohu ohrady. Takze doporuceni, pokud nevidim celou ohradu, tak radsi obejit, i kdyby to byl kilometr, jelikoz ti byci jsou safra rychli.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#8 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:53

Někde jsem slyšel, že se nikdo nesmí stavět mezi krávu a býka, když se tak stane připravit si tenisky, ale bylo to v hospodě po pár kouscích tak už nevím co je na tom pravdy. Já osobně bych tam vlezl podle situace, pokud by se mezi krávama dalo projít a byl bych sám tak bych to zkusil (stejně jako jsem v létě při jedné multince prošel mezi včelími úly, to jsem zakryl každý kousek těla a šel). Kdybych šel s někým tak bych to odešel, protože nechci mít nikoho na svědomý.
  • 0

#9 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:56

Skok lopingem , na rozdíl od salta ( v tvém případě), neberu . U telete ani to salto . :D
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:00

Já už šel skrz normální krávy několikrát a ty před Tebou ustupují. Pokud potkáš býka, tak asi budeš mít problém :-D Ale pokud je někde opravdu býk, tak tam je i cedule, protože býk je opravdu nebezpečný.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:03

Chovny dobytek mi nevadi i kdyz byka bych radsi moc neprovokoval, kravy jsou vpohode jen nekdy trochu zvedave :D
Horsi to je posledni dobou s divocaky, letos se mi je podarilo vyplasit dvakrat - jednou kdyz jsem projizdel lesnim usekem na kole a podruhe pri nocni cachi, ale nastesti utikali opacnym smerem nez ja :|
- jsou jich ted premnozene stavy tak bacha na ne!!!
At nedopadnete takhle:
;)

  • 0

#12 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:03

já si chodívala telata hladit,kdysi dávno jsme je chodívali na praxi krmit z lahve a nikdy nikam nelopingovali:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:05

cz.mikes napsal/a:
.....
Hovězí na pastvině přes kterou vede značená cesta - budu -li mít přes pozemek cestu , určitě nebudu budovat dva výběhy přes které povede metr široký pruh mezi ohradníky . Holt se to obejít musí .
.....


Ve Švýcarsku se normálně chodí skrz pastviny s krávama a ty leží a nechají se hladit po čumáku. Takže bych v tom asi nehledal problémy.

Jen bych se bál, že u nás nějaký blbec pro pobavení nezavře vrátka :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:06

Někde jsem zaslechl, že je na to nejlepší červený hadr, ale musí být o něco větší než ta tur značka :D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#15 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:10

Dobrá , po Kolombově rýpnutí upravuji na : Holt se to obejít musí , když se jich bojíš či se ti mezi ně jen nechce. ;)
  • 0

#16 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:14

Děkuju za skvělé příspěvky, měl jsem strach že mě ukamenujete na co se to vůbec ptám.

K tématu: no jak říkáte, asi to teda byli krávy, když tam nikde nebyli cedulky. Jen soudil že jsou to býci proto, že jsem neviděl cecíky a viděl jsem chalany na břiše. No třeba to byl přehnaný strach a bůh ví co jsem viděl.

cz.mikes. takovouto volavku jsem ještě neviděl, ale jasně mi okamžitě došlo proč je tak veliká. Ale byla to taková dálka, že by na zpozorování byl třeba dalekohled.
  • 0

#17 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:17

kolombo napsal/a:

cz.mikes napsal/a:
.....
Hovězí na pastvině přes kterou vede značená cesta - budu -li mít přes pozemek cestu , určitě nebudu budovat dva výběhy přes které povede metr široký pruh mezi ohradníky . Holt se to obejít musí .
.....


Ve Švýcarsku se normálně chodí skrz pastviny s krávama a ty leží a nechají se hladit po čumáku. Takže bych v tom asi nehledal problémy.

Jen bych se bál, že u nás nějaký blbec pro pobavení nezavře vrátka :-(


Jako tam u vás na severu, když měli všichni bžundu jak lvi párají bílou tygřici :(...
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:26

cz.mikes napsal/a:
Dobrá , po Kolombově rýpnutí upravuji na : Holt se to obejít musí , když se jich bojíš či se ti mezi ně jen nechce. ;)


A že bych se ozval ještě jednou ??

Chci vidět, jak obejdeš tu jejich horskou pastvinu :-)

Ona má vrátka jen dole, protože údolí je tak strmé, že jinde není plot potřeba, pokud ovšem nejsi kamzík. Tam se fakt chodí mezi krávama, které na Tebe dokonale kašlou :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:27

Krávy bývají v pohodě, ale když narazíš na býčky nebo nějaké divočejší jalovice tak to chce rychlé nohy :) Když jsem se jako brigádník přiživoval natahováním ohradníků a sekáním trávy kolem nich tak jsem pár ošklivých siuací zažil, ale vždycky se naštěstí bylo kam schovat. Každopádně než tam vlezeš, udělej si přehled o tom, kde se dobytek pohybuje a vytyč si případné ústupové trasy. V ohradě se pak pohybovat klidně a pomalu, krávy jsou zvědavé a možná se přijdou podívat blíž, ale dokud se nerozběhnou, je to v klidu.
  • 0

#20 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:31

Konečně závažné téma. :) A co když má ta kráva u sebe tele a usoudí, že jsem jí ho přišel sníst? Nezačne ho potom před vetřelcem bránit?
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama