Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
628 odpovědí na toto téma

#1 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:04

Ahoj, ve vláknu o kolizi se rozjela debata o koloběžkách a kačeřích na koloběžkách. Toto téma bych rád přesunul sem - můžeme tady představit své stroje, sdělit si své zkušenosti - popřípadě domluvit na koloběžkovém odlovu, nebo dokonce eventu?? Packy
  • 0
Vložený obrázek

#2 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:17

Začnu tedy představovat své koloběžky a můj vztah ke koloběhu.
S koloběžkou jsem se seznámil v roce 2005 - začal jsem jezdit na stroji K-bike K5 a pak jsem přesedlal na klasickou velkou závodní koloběžku. Jsem členem PSP-Klub koloběhu Plzeň, ale na koloběžce brázdím většinou Krušné hory nad Chomutovem. V současné době jsem i předseda Českého svazu koloběhu.
A teď moje koloběžky:
Takto jsme začínali - koloběžka K5
Vložený obrázek

Upgrade na závodní koloběžku:
Vložený obrázek

Máme i koloběžku nákupní:
Vložený obrázek

A nově i koloběžku terénní (Packy při rozvážení série Zaniklé obce):
Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

#3 davee77

davee77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:39

Taktéž se hlásím mezi kačery koloběžkáře. Jako zlínský patriot jsem zvolil keškoběžku K5, která se mnou už pár keší odlovila a doufám, že jich ještě pěknou řádku odloví :-)

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:48

Juu, zajímavé téma :)

No my vlastníme koloběžky od firmy kolobka, model Street star 20 - ale ten se asi už nedělá, ale je tam jistý nástupce. Já na ní jezdím do práce, dobrý poměr velikost/skladnost - do města je výborná, jen letos ještě k tomu nějak nebylo moc počasí a příležitost, ale jen co se udělá trochu hezčeji, tak jí zase vytáhnu........

pokud by byl event a udělala by se mu tu trošku reklama, bychom snad i přijeli.... nejlépe v Pze :)

Vložený obrázek
  • 0

#5 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:54

Pravda, že styl letošního jara je poněkud nešťastný. Těšil jsem se, jak budu kopat a zatím mám něco přes 400km. Pořád prší a je hnusně - kór u nás na horách - včera jsem vyjel a nahoře sněžilo - brrrr.
  • 0
Vložený obrázek

#6 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 10:47

Tak kdyz uz jsem to tam nakousnul, tak to tady dokoncim.

Ja si kolobezku (takovou tu vetsi, pro nas dospelaky) asi poprve a pak jeste nekolikrat prohlednul u Chmeldy, ktery jezdi do vychodnich Cech na chatu (a na eventy). Docela dlouho jsem se rozhoupaval, nechal jsem si i poradit a jel jsem se az do Roznova podivat primo k vyrobci - a nakonec jsem si k nedavnemu "jubileu" vybral skladaci kolobezku Mibo Master. Skladaci proto, ze je to mimojine priblizovadlo od auta a k auta a bydli v kufru. :) (Vejde se tam i s kocarkem :D)

Jako spravne nadsenej zacatecnik jsem si zalozil bookmark a doufam, ze to tam bude pribejvat - uz mam dokonce prvni FTF s kolobezkou (no, bylo to 400 metru lesem od parkingu) B)

Pridavam fotku sveho stroje a kdo chce, si v textu najde odkazy. ;)

Přiložené miniatury

  • 119.jpg

  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 11:11

hplus napsal/a:
Vejde se tam i s kocarkem


a oboji se dohromady ridi jak? ;) :D

ja bych mel dotaz, jestli ma nekdo zkusenost s tou detskou sedackou?
  • 0

#8 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 11:28

Mě by zase zajímalo: - kolik km se na tom dá urazit za den, aby to byla ještě zábava a ne dřina? - jakou to má maximálku? - průměrná rychlost bývá kolik?
  • 0

#9 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 11:43

Jestli budete v okoli Prahy poradat nejaky kolobeh a bude to o vikendu, tak se rad pridam! Mame doma dve Mibo, z toho jedna je dost podobna te, co ma H+.

Přiložené miniatury

  • slunce.jpg

  • 0

#10 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 11:46

BellaUH napsal/a:
Mě by zase zajímalo:
- kolik km se na tom dá urazit za den, aby to byla ještě zábava a ne dřina?
- jakou to má maximálku?
- průměrná rychlost bývá kolik?

No, záleží na tom, jak moc máš najeto :) Pro mě je zábava těch 40 - 50km. S přítelkyní, když jedeme na výlet, tak v pohodě ujedeme 25-30km a všichni spokojení. Jezdíme ale na velkých koloběžkách (28" vpředu a 20" vzadu), když jedu do terénu, tak těch 50 je už celkem dost. Já osobně mám maximálku nějakých 70km/h, ale kluci z oddílu i 85km/h. Výletní průměrná rychlost je tak 18-20km/h, při závodech jezdím 25-28km/h a ty nejlepší borci jezdí přes 30km/h - samozřejmě záleží na terénu.
Pokud by si chtěl koloběžku někdo vyzkoušet (z okolí Chomutova), tak není problém se domluvit - rád zapůjčím stroj ze své stáje a můžeme vyrazit na koloběžko-odlov.
  • 0
Vložený obrázek

#11 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 11:52

Vložil jsem na YouTube video z MS ve Finsku - tak si můžete udělat představu, jak se na kolobkách jezdí :)
  • 0
Vložený obrázek

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:03

BellaUH napsal/a:
Mě by zase zajímalo:
- kolik km se na tom dá urazit za den, aby to byla ještě zábava a ne dřina?
- jakou to má maximálku?
- průměrná rychlost bývá kolik?


Asi tak, co se týče vzdálenosti a možností sil, tak mi přijde, že je to to samé, jako když běžíš - výkonově, tedy kolobka: kratší čas, větší zátěž, běh: delší čas, menší zátěž. - alespoň se mi to tak jeví.

Maximálka? To je dost těžké, tam je potíž, že při vyšších rychlostech prostě už nestíháš "šlapat", což ale neplatí pochopitelně pro jízdu z kopce.....

a záleží i na velikosti kol apod.

Moje hodnoty - nejsem závodník, víceméně rekreačně a jízda po městě a do práce:

- max nožním "rozšlapaním" - myslím že něco přes 25 km/h
- za den jsem urazil asi nejvíc cca 30 km, a je to i o pohodlnosti bot a tak
- průměrně mám tak cca 14 km/h, ale tak spíše to město.

a je to koloběžce viz výše. Průměr předního kola 20" .
  • 0

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:21

Dain a Olik napsal/a:

hplus napsal/a:
Vejde se tam i s kocarkem


a oboji se dohromady ridi jak? ;) :D

ja bych mel dotaz, jestli ma nekdo zkusenost s tou detskou sedackou?

Oboji se ridi na stridacku - jeden tlaci kocarek a druhej se vozi okolo na kolobezce. Budes se divit, ale dohodneme se a stridame se. ;)

Tu sedacku jsem primo v Mibo videl, ale nejak mi nezapada do koncepce skladneho a skladaciho stroje. Osobne se furt bojim, ze se na tom nekde poradne vysekam, tak bych tam sedacku snad ani nechtel. Kdyz si obcas skocim z nebo na chodnik, tak by malej asi koukal, kam leti. :D

Jinak - vcera jsem si objednal tachac za vice nez rozumnou cenu, tak potom budu moct zacit hazet moudra o prumernejch a maximalnich rychlostech. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:26

Kolik se za to platilo postovne? Taky bych potreboval udelat update cyklokompjutru a za ty 3$ to vypada rozumne :)
  • 0
Vložený obrázek

#15 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:58

RE: "Asi tak, co se týče vzdálenosti a možností sil, tak mi přijde, že je to to samé, jako když běžíš - výkonově, tedy kolobka: kratší čas, větší zátěž, běh: delší čas, menší zátěž. - alespoň se mi to tak jeví." ---------------------------------------------------------------------- Jestli to je jako když běžim, tak to bych ujela na koloběžce maximálně tak 500 metrů:))) (jsem těhotná) To se mi nějak nezdá, na kole ještě někam dojedu...
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 13:01

packy: na dealextreme je postovne 0 H+: no ja bych s tim na obrubniky a u rampu nechodil :). ja ted dumam terce poridit first bike a sobe kolobezku a tak me zaujala i ta detska sedacka na ni, ze by se taky uzila.
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 13:18

packy: Tohle bylo z eBaye, ale postovny taky nula. K platbe potrebujes PayPal, kdybys nemel, tak se ozvi pres SZ, nejak to zpunktujeme.

Co se tyce ty namahy - je fakt, ze uz jsem se parkrat docela zapotil a zafunel, ale urcite min jak pri behu, prece jen tam mam ty kolecka, ze jo. ;) Ale jak bych dopadl po "pohodovych 20km", to se jeste nevi. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 13:26

lemrousek napsal/a:
RE: "Asi tak, co se týče vzdálenosti a možností sil, tak mi přijde, že je to to samé, jako když běžíš - výkonově, tedy kolobka: kratší čas, větší zátěž, běh: delší čas, menší zátěž. - alespoň se mi to tak jeví."

----------------------------------------------------------------------
Jestli to je jako když běžim, tak to bych ujela na koloběžce maximálně tak 500 metrů:))) (jsem těhotná)

To se mi nějak nezdá, na kole ještě někam dojedu...


No nejlepší to bude zkusit..... tak je to asi jak jedeš a tak, tam bude více parametrů ..... jen z těhotenstvím jaksi nemám zkušenost :).... ale jako na šourání určitě výborný, rozhodně je kolobka lepší v tom, že je strašně flexibilním tedy hned jsi dole, hned zase jedeš, do města bezva... oproti kolu, na které než nasedneš a sesedneš.....
  • 0

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 13:29

btw když už jsme u toho, doporučuji :

http://www.cyklojizdy.cz/

- chce to sledovat, kdy zase akce bude.....my byli jednou a právě na koloběžce, jeli jsme po pražské magistrále na koloběžce, a to se jen tak nevidí a nezažije ;)
  • 0

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 13:57

Podobny jsou i Pardubice na bruslich - GC26N77.
(Tento event je urcen pro geocachery, kteri radi alespon rekreacne sportuji, bud na inline bruslich, na kole nebo na kolobezkach.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama