Přejít na obsah


Fotka

GG - opakovane nalezeni cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 olda_v

olda_v

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 9:08

AHoj, u nekterych cache doslo ke zmene umisteni a k moznosti ji znovu najit a logovat na gc.com. Ja toto resi GG a nasledne autostat? (Ja nestahuju pro zpracovani autostatem nalezy z gc.com, ale nastavuju je prubezne primo v GG. Spatne?)
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 9:18

Nazdar, toto se zde již několikrát řešilo. Nejsem odborník na tuto problematiku, přijde mi zvrácené logovat jednu a tutéž keš nekolikrát, i když třeba došlo k posunutí. V GG jde nastavit pouze jeden nález u jedné keše, nelze jich mít několik (jiné programy na statistiky to umožňují a uvádějí nálezy ve smyslu "105 nálezů na 100 unikátních keších") Na GC.com lze zalogovat kolik nálezů chceš, pokud to to owner bude trpět. Takže se může stát, že ve statistice z GG budeš mít 100 nálezů a podle GC.com 105. Pokud chceš logovat nějakou keš víckrát a pak to mít i v GG, tak si musíš vytvořit další "virtulání keš" a u té nastavit nález (vytvoříš bod, dáš mu stejné hodnoty jako jsou u dané keše-souřadnice, typ, obtížnost,... a pak ručně nastavíš nález). Je to komplikované, raději se vykašli na několikanásobné logování;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 9:27

Opakovany nalez je hovadina, tak si to alespon myslim, proto ten maly vzdor v Geogetu. Je to logicke - bud se keska zmenila malo, pak opakovany nalez nema smysl. Nebo se menila natolik, ze stara mela byt zaarchivovana a keska mela byt udelana znovu s novym ID, protoze je to uz proste neco jineho nez to bylo. Jeste mne nikdo nepresvedcil, ze je opetovny nalez uzitecny, vyse uvedene reseni mi prijde po vsech smerech lepsi.
  • 0

#4 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 9:34

Vím o mnoha keších, které byly přemístěny, ale nemyslím si, že je nutné je hledat znovu. Já jako owner bych keždý další log found it od toho samého člověka mazal. Postrádá to smysl. Keš je pořád jedna a ta samá, jenže jenom na jiných souřadnicích. Já osobně nic takového nedělám ani dělat nebudu.
  • 0

#5 olda_v

olda_v

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 10:10

No, v listingu u nejake kese jsem narazil na poznamku, ze se jedna o nove umisteni se vsim vsudy, FTF apod. Nijak jsem to neresil, co se deje s nalezenymi keskami nesleduju, jestli jdou do archivu, nebo se stehuji nevim. Pak jsem v okoli zjistil zacinajici stavebni prace kolem jednoho mista, psal jsem ownerovi a ten mi napsal, ze vi a ze uz ji prestehoval. Byl jsem zvedavy kde a sel jsem proste najit. A ze jsem logoval - bylo to na zaklade vyse vzpominaneho listingu.Opakovane logovani muze byt zhovadislost nebo ne(otazka obecne prijimanych pravidel - proto ten dotaz) ale kdyz mam tu kesku kousek od bydliste, jit si ji najit nemusi nutne znamenat, ze jsem chamtive hovado, ale jenom zvedavy a hledani me bavi(proto GC delam). V doslych nazorech panuje (zatim) shoda a opakovany nalez tedy bez logu. Diky.
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 10:13

Jeden GCkod -> nejvyse jeden nalez. Navstiv si kesku kolikrat chces, klidne se zapis do notysku v krabicce, ale na web uz pak loguj jen Write note a nebo nic.
  • 0

#7 olda_v

olda_v

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 10:31

Aha, write note me nenapadlo, to asi bude ono.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 10:50

Zatim tu zaznivaji nazory proc to nedelat. V podstate s nimi souhlasim. V uvodnim prispevku ale byla otazka, jak se k tomu stavi GG (jiz bylo vysvetleno a rovnez s tim souhlasim) a GgStat - to tu jeste nezaznelo. Mam take jednu kez nalezenou dvakrat. Tedy ne tak presne - je to kes, ktera ma svoji bonusovou, ale ta nema samostatne ID a je umistena jinak a jinde, obe krabicky existuji spolu. Ve statistice mam rovnez vypsano, ze jsem nalezl X kesi a mam X+1 nelezenych :-) V GgStatu jem to vyresil poctem nalezenych kesi vs. pocet "nalezovych" logu na nalezenych kesich. Mazat ten prebytecny log si nehodlam, protoze se skutecne jedna o jinou krabicku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 16:55

kdyby to tu nekdo cet kdo se nekouka na pracne vytvarenou wiki: http://geoget.ararat...cenasobny_nalez
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama