Přejít na obsah


Fotka

Pentagram - archivace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
96 odpovědí na toto téma

#41 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 21:16

Přesně tak, vlasy, vyčesaný psí chlupy, nějaký to elektronický pískátko a zvířátka půjdou někam jinam než je ten spolek ozbrojených alkoholiků chce mít. Lovecká sezona není zákaz vstupu do lesa a držení i nošení zbraně má dost přísná pravidla. Kdyby nedostávali zbrojáky jen tak v hospodě a dělali ty testy (který jsou strašná pakárna), tak by to možná věděli. Ale fakt bych si na ně dal bacha, střílí se i mezi sebou, tak bych se od nich držel dál, ale jestli nám budou dělat pakárnu, tak bych byl nerad abychom odešli jak spráskaný psi.
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#42 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:02

Tedy zajimave.. Mozna by se nechal ukecat, ale pochybuju, ze se nenajde nejakej dalsi nocni lovec.
  • 0

#43 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:32

jahuu napsal/a:
Tedy zajimave.. Mozna by se nechal ukecat, ale pochybuju, ze se nenajde nejakej dalsi nocni lovec.

Pak mu napiš, že všichni byli upozorněni a jestli tam někoho nachytá potmě, ať střílí bez varování. Snad si střelí aspoň něco.
(Jestli to vezmě vážně...je to opravdu v*l, jinak si třeba tu blbost uvědomí)
  • 0

#44 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:38

Jsem smolař, smajlíka 1 jsem stihnul tak tak, dalo by se říct za minutu 12, smajlíka 2 jsem odkládal, protože jsem to měl kousek od chaty tchýně a tchána, takže jsem ho chtěl místo vynuzování tam, postupně odlovit po kouskách a Pentagram mám naplánovanej asi už měsíc na zítřek. Doufám, že z něj ještě něco zbylo...
  • 0

#45 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:48

To se Vám to všem chytře kecá z domu od klávesnice. My tam byli od rána od 9.00 do 15.00 a už v těch 15.00 byla slyšet střelba z kraje lesa a blížila se. Kdysi dávno jsem jednou z mladické nerozvážnosti byl dělat na honu náhončího. Co ta myslivecká zvěř dokáže, nikomu nepřeji zažít. Střílí po všem co se jen hne !!! Hlavně si však uvědomte, že ONI mají ZBRAŇ a mrtvý neřekne, jak to bylo !!!!
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#46 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:54

dneska sem tam byl dopoledne sedmička (#7) existovala podle logů... odpoledne už nenalezeno podle hintu sem byl správně pařez byl jasnej jako facka krabka nikde.... fotohint seděl jak prdel v gatích ;-) u krabky 11 sem našel vyvrženýho kance hmmm to mě přišlo jako od pytláků no rozhodně bych řekl, že pentagram je na sklonku života.... :|
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#47 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:56

kostapanaj napsal/a:
To se Vám to všem chytře kecá z domu od klávesnice. My tam byli od rána od 9.00 do 15.00 a už v těch 15.00 byla slyšet střelba z kraje lesa a blížila se. Kdysi dávno jsem jednou z mladické nerozvážnosti byl dělat na honu náhončího. Co ta myslivecká zvěř dokáže, nikomu nepřeji zažít. Střílí po všem co se jen hne !!!
Hlavně si však uvědomte, že ONI mají ZBRAŇ a mrtvý neřekne, jak to bylo !!!!


souhlas ....
bohužel sou nebezpeční ač nejsou v právu...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#48 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:59

malin napsal/a:
dovolte mi v teto souvislosti popsat dnesni setkani s panem myslivcem v ramci odlovu pentagramu, predem upozornuji, ze vse probehlo z me strany a nakonec i ze strany myslivce ve vsi slusnosti:
u kese cislo 7 se proti nam (ja a jeffix) vyritila ctyrkolka čca v 14:00), na ktere sedel invalidni myslivec se svoji manzelkou, hned na nas spustil co tady jako hledame a zacal se rozcilovat ze mu tady bandy kaceru delaj neuveritelny skody. nepustil nas ke slovu, slusne vychovani ho nechame domluvit. cituji:

"ja bych vam naparil kazdemu sedesat tisic pokuty, to se musi hlasit takovadle akce v lese, sedim tady jak pica, cekam na jelena a misto toho vyleze chlap s bludickou na hlave, po chvili se z druhe strany z krovi ze tmy vynori zenska bez bludicky, ktera nadava na chlapa ze ji zene travinama. motate se taj vsichni na azimutech jak hovna pod jezem"

Obraceje se na manzelku pravil:

" mařka ja ti rikal ze mas zustat doma, ja je tady chcu jebat a pred tebou nemožu" pote dodal stezejni vec: " ja po vas patral dva mesice, dva mesice mi trvalo nez jsem na te bedne zjistil co vy jste zac, co tu vlastne hledate."

pak jsme s ekonecne dostali ke slovu my, nejdrive jsme ho pochvaili, ze je z hlediska patrani lepsi nez rada Vacatko, nacez jsme mu velmi slusne objasnili, co jsme zac a ze tento les neni zadna chranena rezervace a ze stejne jako houbari, bezci, fotiči motylu, prvosenek, koňader se zde muzeme svobodne pohybovat. Navic jsme ho upozornili, ze budeme stejne jako vetsina slusnych kaceru v tomto lese jen ve dne, a to nejen na zaklade pokynu autora kesi, ale i s vedomim toho, ze neni sezony, kdy by myslivci nekoho nepostrelili. Po chvili se debata stavala vice a vice pratelstejsi, obcas teda jeste zaperlil slovy ze kdyby nas potkala lan, ze nas rozkope, nebot se neboji ani vlka :-) ale hlavne dosli jsme k finalni otazce, co mu presne jako myslivci tedy vadi, na coz odpovedel:

" me vadi, ze tady sedim jak pica a za celej rok jsem si ani jednou nepicnul, proc tady nemate pet mist kam budete lezt, ale proc zrovna 30? "
rozumejme, odehnali jsme mu zver do sousedniho reviru, kde si tedy picnou. nevim, nerozumim myslivosti, proto jsme krom nasi racionalni obrany nevyvolavali zadne zbytecne slovickarici rozpravy a na usmirenou jsme mu slibili, ze jeho slova napiseme na forum a autorovi do logu k pripadnemu zamysleni a eventuelnimu zvazeni nejake upravy serie, ale ze vic pro neho nemuzeme udelat...


sorry, jeste jsem zapomnel dodat, ze ten myslivec varoval, ze od listopadu by tam mely byt snad nejake nahanky zvere i pres den, nechci to nijak vic komentovat, pouze predavam info ziskane dnes v lese...
  • 0

#49 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 23:08

kamošovi zastřelili border kolii tři metry od něj ač na pastevecký psy a podobná plemena střílet nesmí ... někteří sou normální ale bohužel někteří mistři světa si myslí, že když mají zbraň můžou všechno.... p.s. pentagram sem si udělal ale abych to vzal i z druhý strany... nejsem z těch megasérii odvázanej. u normálních keší se nápor v lesích a zajímavých místech tak nějak plynule rozloží u těchhle sérii to zrovna není ideální nápor nás kačerů v tom lese je dost velkej ... byl sem tam dvakrát a pokaždý tam byli aspoň tři čtyři skupiny lidí... nemyslím si, že je to zrovna značka ideál.... takže osobně nejsem příznivcem těchhle blbinek na rychlý sběr bodů.... namítnete, že sem si to taky udělal ... no mám to 15 kiláků od baráku tak proč ne... ale fakt to má i svý háčky tímhle přírodě moc nepomáháme... B) ... bohužel groundspeaku je to jedno pro ně platí čím víc keší tím líp takže nezbejvá než akceptovat tyhle výstřelky... naštěstí mají rychlý poločas rozpadu :-) ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#50 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 23:14

malin: no myslím je taky na čase to stopnout...
ono je to vždycky ocať pocať ... příště to nemusí být myslivec s kterým se dá diskutovat ale může to bejt nějakej víc nas...cí :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#51 gampl

gampl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 23:53

Vážení kačeři,jakkoliv je série pentagram z vašeho pohledu zajímavá,z pohledu vámi nenáviděných myslivců nikoliv.Uznejte ,že takto nahuštěné kešky v relativně malém prostoru zákonitě musejí vyvolat nevoli ze strany myslivců,kteří mají honitbu řádně pronajatou a platí nemalý nájem.Velký pohyb lidí v místech, kde má zvěř svá stávaniště(rozuměj místa bydliště), jí rozhodně neprospívá,zdaleka nejde jen o lov.V místech klidu se zvěř nejenom množí ,ale také živí,což jí svým procházením lesa,nikoliv po cestách,ale i houštinách znemožňujete,už vůbec nemluvě o nočních lovech keší.Ke zmíněným naháňkám,nebo-li nátlačkám: jsou to od pradávna užívané způsoby lovu,každá je řádně nahlášená na policii ČR a okresním úřadu.Nikdo z účastníků v těchto lokalitách nečeká takový pohyb lidí,jaký tam způsobil pentagram a věřte nebo ne už vůbec nikdo nemá zájem,aby se stalo nějaké neštěstí.Autor se jistě snažil,ale trochu to s tím množstvím přehnal. P.S.: Autor jako místo bydliště udává Zašovice,proč asi neudělal pentagram v heraltických lesích,které jsou rozsáhlé,krásné a přímo v místě jeho bydliště....?
  • -1

#52 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 0:14

Důvod je jednoduchý, plánoval jsem ho umístit někde blíž, jenže Heraltický les není tak rozlehlý, aby se všechny kešky vešly do lesa, tudíž by některé byly v poli a v poli by se těžko ukrývaly. Myslím, že to nebudeme dlouho protahovat a radši vyklidíme prostor. Nestojím o zbytečné dohady.
  • 0

#53 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 1:24

DrakMrak napsal/a:
kamošovi zastřelili border kolii tři metry od něj ač na pastevecký psy a podobná plemena střílet nesmí ... někteří sou normální ale bohužel někteří mistři světa si myslí, že když mají zbraň můžou všechno....


Stává se dost často a je to skutečně důkaz naprosto neregulovaného řádění těch zelených bouchalů. Je možné, že se věci pomalu změní, ale kolik to bude ještě stát psích životů? http://www.dfens-cz....anku=2010092607
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#54 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 2:15

sedim tady jak pica, cekam na jelena a
misto toho vyleze chlap s bludickou na
hlave, po chvili se z druhe strany z krovi ze
tmy vynori zenska bez bludicky


Tak nevim, podle mě (jestli jsem ten mysliveckej zakon dobre pochopil) je noční lov (hodina po zapadu až hodina před vychodem slunce) povolenej jen na divočáka a lišku.
Jinak za ničení posedů můžete, kromě náhrady škody, dostat až 30 000 kč pokuty.

Z projevu toho strejdy je vidět, co ho (je) nejvíc štve, že si nemuže bouchnout.
Bohužel tahle zelená škodná má zatraceně dobrou podporu.
  • 0

#55 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 8:08

Tak to tu procitam a nestacime se divit.:( Nejsem myslivec, ale videt nekoho v lese jak narezava posed, tak ma co do cineni i se mnou. :@ Vy na ne opravdu nelezete, neposadite se a na mnoha mistech se z nich nekochate vyhledem do kraje? :o Ten vas jednostrany radikalismus jde ale podle mne spatnym smerem. Proc tu stejne nevyhrozujete tem, kteri tam lovili krabicky i prez upozorneni a prosbu ovnera po setmeni nebo v noci. Proc jim nenavrhujete zrusit ucet na GS, nechat je vlastnimi zuby rozkousat GPS apod.... Mezi vsemi vetsimi skupinami se najdou vzdy ruzni lide. Ti kteri se staraji, nosi do lesa krmeni, opravuji oplocenky atd., a ano i strileji. Ti kteri v dobe honiteb se nepletou v lese, a ti kteri napr. na tuto dobu tu serii disabluji. (Disabluji se na zimu napr. cache kvuli netopyrum a nemusi se o tom vubec diskutovat.) No a pak jsou taky ti "druzi" na ktere nadavame. S tim se nic nenadela. Nicmene ani ty "vyhruzne vylevy" tady nic nevyresi. Naopak, pokud ten clovek k informacim o geocachingu prisel diky temto stranakam a ted si ty vase navrhy tady precte, tak je opravdu s krabickami amen, a vubec bych se mu nedivil. Navrhoval bych ten "radikalismus" trochu zklidnit, a pripadne se zamyslet i nad tim, proc to vlastne vzniklo, a tuto diskuzi ukoncit.
  • 0

#56 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 8:47

Moc do diskuzí nepřispívám, ale tady musím přidat svůj hlas petegeo-vi. Problémy by se měly řešit diskuzí a ne co bych tomu hajz..ovi udělal. Les mám rád, kousek ho taky mám a tak to mohu vidět i z druhé strany. Neumím si představit, jak by to bez myslivců fungovalo. Přemnožení černé zvěře, úbytek srnčí, škody na polích. Pak by se velice důrazně ozvali poškození. Kdo by za to odpovídal? Asi jsem měl štěstí, ale myslivci, které znám jsou slušní a obětaví lidé. Nejvíce lesu škodí těžká technika, čtyřkolky. terénní motorky jezdící po lese. Kačeři a houbaři až tak moc nevadí. Zkrátka nejsme v Kanadě a musíme v lese nějak srovnat.
  • 0

  BFMgold_small.jpg

Věk se počítá až ten kačerský.


#57 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:06

suhajici napsal/a:
pokud bych někdy dělal podobnou sérii, tak bych asi volil samé jednoduché WIG keše. při příchodu na místo by se kačer dozvěděl souřadnice krabičky kdesi podél silnice okolo lokality a údaje pro výpočet bonusu. pro uznání logu bych možná ani nepožadoval zápis v logbuku, stačilo by mi jako důkaz zalogování keše na webu Wherigo.

možná by to bylo řešení i pro stávající série.


myslim ze mistni zdruzeni by nejvice ocenilo nocni WIG serii po posedech, na jednom spocitat pocet nohou, na druhem pocet oken, u tretiho jestli je na dubu nebo smrku, atp ... a na jare by sami pozadali o obnoveni pentagramu :-D

ale vazne, osobne si myslim ze ani "zazimovani" by serii prilis nepomohlo, protoze by si mistni "ozbrojenci" zase nasli jiny duvod proc ty zatracene kacery vyhodit, konec koncu jednou uz jim to vyslo, tak proc ne znova, ze ... navic me to tak prijde ze ve skutecnosti si tu stezuje jen jeden jejich zastupce, protoze obsah dopisu (byt slusny) v podstate sedi s proslovem z onoho citovaneho setkani, ze dva mesice hledal nez nasel .. takze je otazka jak moc to proziva cele sdruzeni, ci ten jeden duchodce s ctyrkolkou (ktera je mimochodem jiste mnohem setrnejsi k lesu, nez banda kaceru) co si ne a ne vystrelit a nejspis se boji aby se mu v bouchacce neusadila pavouci kolonie ..
  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#58 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:51

Jen tak mimochodem, zkuste s majitelem lesa (ne s tou verbeží co si to tam pronajímá) domluvit na jaře CITO... kačeři, kteří lovili sérii jistě rádi ukážou, že les jim není lhostejný... nějaké to sázení stromků či vyčištění od bordelu... Je to model, který praktikujeme u nás na západě a máme s lesáky (neslučovat s vypatlanejma střelcema) více než dobré vztahy a kešky v lesích se nám neztrácí (no podobná série tu naštěstí není)...
  • 0

#59 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:58

petegeo napsal/a:
Tak to tu procitam a nestacime se divit.:(
Nejsem myslivec, ale videt nekoho v lese jak narezava posed, tak ma co do cineni i se mnou. :@ Vy na ne opravdu nelezete, neposadite se a na mnoha mistech se z nich nekochate vyhledem do kraje? :o

Ten vas jednostrany radikalismus jde ale podle mne spatnym smerem.
Proc tu stejne nevyhrozujete tem, kteri tam lovili krabicky i prez upozorneni a prosbu ovnera po setmeni nebo v noci. Proc jim nenavrhujete zrusit ucet na GS, nechat je vlastnimi zuby rozkousat GPS apod....

Mezi vsemi vetsimi skupinami se najdou vzdy ruzni lide. Ti kteri se staraji, nosi do lesa krmeni, opravuji oplocenky atd., a ano i strileji. Ti kteri v dobe honiteb se nepletou v lese, a ti kteri napr. na tuto dobu tu serii disabluji. (Disabluji se na zimu napr. cache kvuli netopyrum a nemusi se o tom vubec diskutovat.) No a pak jsou taky ti "druzi" na ktere nadavame. S tim se nic nenadela. Nicmene ani ty "vyhruzne vylevy" tady nic nevyresi. Naopak, pokud ten clovek k informacim o geocachingu prisel diky temto stranakam a ted si ty vase navrhy tady precte, tak je opravdu s krabickami amen, a vubec bych se mu nedivil.

Navrhoval bych ten "radikalismus" trochu zklidnit, a pripadne se zamyslet i nad tim, proc to vlastne vzniklo, a tuto diskuzi ukoncit.


dost souhlasím s tímhle názorem
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#60 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:59

petegeo napsal/a:
...Mezi vsemi vetsimi skupinami se najdou vzdy ruzni lide. Ti kteri se staraji, nosi do lesa krmeni, opravuji oplocenky atd., a ano i strileji.
...

Problematičtí jsou právě ti co střílejí, pokud je tu mezi náma někdo, kdo patří k myslivcům a nechce to dát na veřejně najevo, tak by mohl uvést jak to je... Ti co se starají o zvěř a fungování lesa jsou ve většině slušní, dá se s nima bavit (viz občasné logy v keškách na které narazili), sami si jdou vystřelit jen občas, ale pak je tu právě ta banda bouchalů, která si chce bouchnout. Ti se starají jen o to jedno... Dost silně pochybuji, že i aktuální zastavení série jim letos pomůže. Zvěř má pohybem velkého množství lidí už teď změněné migrační koridory... Každopádně to chce vychladnout...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama