Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3830 odpovědí na toto téma

#2841 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 21:29

Tak nevim, asi je neco spatne :D Viz screenshot... Waze samozrejme mam, projistotu jsem ho i spustil (ikonka nahore v liste), aby nekoho nenapadlo si rypnout... a presto tam neni. Asi je cas uz udelat ten wipe, a zkusit to nainstalovat vsechno znovu, kdovi co se tam kde historicky pamatuje...

locus.png


Tento příspěvek byl upraven od niximor: 06 říjen 2014 - 21:29

  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2842 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 21:30

Tak jo... beru zpet a kaju se :D Kdyz rozkliknu to Maps, tak se mi objevi seznam vsech mapovych aplikaci, co mam v telefonu... a mezi nimi i Waze :)

EDIT: Ted je jeste otazka, proc je to schovany jeste za dalsim klikem, k tomu nez se proklikam, tak uz budu o tri krizovatky dal :D


Tento příspěvek byl upraven od niximor: 06 říjen 2014 - 21:32

  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2843 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 21:30

wipe nepomůže. Co se stane když klikneš na modrou ikonu "Maps"?

 

EDIT: oki :)


Tento příspěvek byl upraven od menion: 06 říjen 2014 - 21:31

  • 0

#2844 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 6:23

To že tam waze je už jsem dříve objevil, ovšem použitelné to stejně není, protože waze předaný bod neumí najít. Zdá se že hledá jméno bodu, nikoliv souřadnice.


  • 0

#2845 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 7:13

Locus pro iPhone prosím!!

Nenašel jsem aplikaci pro jablko, která by mu sahala aspoň ke kolenům :(

Rád ho zaplatím znovu...


Tento příspěvek byl upraven od zemekoulani: 07 říjen 2014 - 7:14

  • 1
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#2846 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 7:56

A zaplatis i tu praci - prevod pro jiny operacni system, licenci pro programatora, stres z programovani v tom hroznem prostredi, ...? ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2847 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 7:59

@parkis: pak to zkusím, nicméně tohle už bude spíše na straně waze

 

@zemekoulani: myslím že všichni uživateleé Locusu se shodnou, že bude lepší když budu dále zdokonalovat verzi pro Android než dělit síly na iOS, že? :). A najmout lidi na samostatný iOS projekt, nad tím jsme už uvaživali. Nicméně stále doufáme, že popularita iOS bude menší a menší a že nebude nutné ten kolos převádět ... takže tak

 

A prostředí je tu opravdu nervydrásající :)


Tento příspěvek byl upraven od menion: 07 říjen 2014 - 7:59

  • 1

#2848 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 8:20

jj, to je chyba na straně waze

umí zpracovat pouze souřadnice ve formátu např. "49.12345, 13.12345", cokoliv jiného hledá jako adresu.

Locus tam posílá i jméno bodu, což se snaží interpretovat jako jméno ulice nebo co :)


  • 0

#2849 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 8:32

@menion - Nervydrásající, nedokážu posoudit.... A já, uživatel Locusu se s tím neshoduju. Jak jsem psal, rád zaplatím podruhé za stejný sw pro jiný OS. Doufat, že popularita iOS bude klesat je sice možné, ale mám dojem, že naivní. A další vylepšování? Hmm... nejsem si jist, na kolik je potřeba ještě systém rozvíjet. Kdo to ocení?

 

@gord - ano, jsem ochoten se na tom podílet dvěma způsoby:

1) zaplatit si tu jednu licenci

nebo

2) investicí se podílet na převodu pod iOS s vidinou nemalých zisků


Tento příspěvek byl upraven od zemekoulani: 07 říjen 2014 - 8:33

  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#2850 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 9:19

To že tam waze je už jsem dříve objevil, ovšem použitelné to stejně není, protože waze předaný bod neumí najít. Zdá se že hledá jméno bodu, nikoliv souřadnice.

 

jj, to je chyba na straně waze

umí zpracovat pouze souřadnice ve formátu např. "49.12345, 13.12345", cokoliv jiného hledá jako adresu.

Locus tam posílá i jméno bodu, což se snaží interpretovat jako jméno ulice nebo co :)

 

No v každém případě to funguje, sám používám. Fígl je v tom, že když si do Waze přenesete souřadnice z některých programů (já osobně to používám z a:Drake, v Locusu jsem neznal výše zmíněný způsob, jak si aktivovat Waze, ale ověřeno a funguje to), tak se vám zobrazí stránka s vyhledáním měst podle jména. To je samozřejmě špatně a na nic. Ovšem stačí nic nevybírat a okno se seznamem normálně zavřít a objeví se tabulka s výpočtem trasy na místo s požadovanými souřadnicemi.

 

Z a:Drake jsem to použil mockrát a teď, když vím, jak Waze aktivovat z Locusu, to budu používat i z něj.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2851 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 9:21

No tak to je dobrá finta, to jsem netušil :) Díky!


  • 0

#2852 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 9:39

@menion - Nervydrásající, nedokážu posoudit.... A já, uživatel Locusu se s tím neshoduju. Jak jsem psal, rád zaplatím podruhé za stejný sw pro jiný OS. Doufat, že popularita iOS bude klesat je sice možné, ale mám dojem, že naivní. A další vylepšování? Hmm... nejsem si jist, na kolik je potřeba ještě systém rozvíjet. Kdo to ocení?

 

@gord - ano, jsem ochoten se na tom podílet dvěma způsoby:

1) zaplatit si tu jednu licenci

nebo

2) investicí se podílet na převodu pod iOS s vidinou nemalých zisků

 

Tak rozvijet je podle me porad co a pak je taky treba udrzovat apku aktualni, prece jen se i OS Android meni a zarizeni pribyvaji.

 

2) Jo tak do tehle investice bych taky sel  :)

 

Ale jinak pokud to opravdu nutne potrebujes (coz se nedivim, ja bych u bez locusu jiz nehledal :) ), tak zainvestuj do tel s androidem a je to. Pokud nemusis mit zrovna nutne nakousle jabko.... tezko rict  :)


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 07 říjen 2014 - 9:40

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2853 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 9:45

@zemekoulani: naivní ano, je to jen takový slovní výplod. Nicméně bohužel pro jablíčkáře, vidina finančního zisku pro mě není natolik motivující prvek. Locus dělám protože ho dělat chci a k tomu jsem strhnul i ty další dva blázny co na něm se mnou dělají. Ale co vám budu pořád vysvětlovat ... bohužel iOS zatím není v plánu a v blízské době nebude.


  • 5

#2854 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 15:52

Menion: tleskám ve stoje chlape!!!
  • 0

#2855 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 17:28

Takže druhý důvod, prož si nekupovat iPhone, prvním je to, že neumí takovou základní funkci, jako automatické nahrávání hovorů.  :D


  • 0

#2856 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 21:05

Treti, ze je 3x drazsi, nez telefon s droidem co ma stejny vykon. Desing u tech novych taky nic moc, ale zase se daji pekne ohybat, hlavne ten vetsi :-)

Pardon za OT :-/
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2857 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 22:49

mam problem s exportem Fiald Notes, ale poporade

v locusu mam nastaveny logovani na offline, u kese jen oznacim nalezeno, po lovu otevru plugin field notes, oznacene kese tam sou, zaskrtam je a dam Nahrat Fieldnotes, otevre se Locus, dialog Logy, Nahrat logy ... a pak vyskoci chybova hlaska Code 2 Message Not Authorized, Field Notes nejsou nahrane na webu GC

 

Predtim to fungovalo, tak nevim kde je chyba ?

 

EDIT

tak chyba je nekde s prihlasenim, skusila sem jednu kes zalogovat primo pres Locus a zahlasilo mi to stejnou hlasku  Code 2 Message Not Authorized

 

a zjistuju ze nevim kde v Locusu zadat prihlaseni do GC.com, prihlaseni mam jen pres plugin Geocaching4Locus, v nastaveni Geacaching je jen zadat Jmeno vlastnika ...


Tento příspěvek byl upraven od Xork42: 22 říjen 2014 - 9:55

  • 0

#2858 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 9:11

Zdravíčko,

tak akorát jsem tohle včera řešil s jedním klukem po mailu. V jeho případě si změnil heslo na gc.com a už se mu pak nedařilo změnit ho v locusu, protože místo vybídnutí k přihlášení, Locus jen zahlásil tuto chybu a konec.

 

Takže tohle bude opraveno v další verzi. Navíc teď byl nějaké dva dny nějaký problém obecně s přihlášením ke gc.com, takže to určitě zkus teď. Jinak pokud stále nepůjde, pak pomůže pokud v telefonu v seznamu nastavení Locusu vymažeš data. Případně odinstall a znovu nainstalovat. Tím se vymažou přihlašovací údaje ke geocachingu a locus tě vybídne k jejich zadání znovu. Příjdeš sice o nějaké hlavní nastavení ale panely, dashboardy a všechny takové ty základní věci zůstanou. Případně lze předtím udělat ve správci zálohování, zálohu nastavení. Pro jistotu

 

EDIT: btw. nezkoušel jste někdo poslední BETA verzi? Zajímá mě váš názor na nové popup okna při kliknutí na keš na mapě. Sám jsem to ještě v terénu nezkoušel :)


Tento příspěvek byl upraven od menion: 24 říjen 2014 - 9:14

  • 0

#2859 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 17:53

Ahoj.
Nesly by ty beta verze hazet jeste nekam jinam. Google+ nepouzivam a nechci tam lezt. A ta druha metoda nefunguje. Uz jsme to drive resili.
Locus mam Pro verzi a uzivam ho denne, tak bych se rad pridal k testovani.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2860 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 17:55

V plánu to není. Druhá metoda nefunguje? O tom nic nevím. Jsi v Google Groups skupině a stejně nemáš možnost stáhnout Beta verzi Locusu Free?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama