Přejít na obsah


Fotka

Povinnost založit keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 6:26

2 Destr

Challenge cache (keše s výzvou) skutečně existují a jsou jediným typem keší, u kterých může být nějaká podmínka.
Viz

Narozdíl od někdejších ALR by ta výzva měla být obecná a spjatá přímo s navigační hrou (geocachingem respektive waymarkingem).

Bod devět pak říká, že podmínka odlovit konkrétné keše od určitého autora, nebude pravděpodobně jako challenge cache schválena. Není to všeobecná podmínka.

Docela dobrý seznam skutečných challenge cachí v tuzemsku najdeš v AHAdamově bookmarku.

Je docela nešťastné, že challenge cache nemají vlastní ikonku. Na fóru ZeměMluvu o tom bylo i hlasování a návrh se dočka dokonce statusu "planned", ovšem po založení challenge bez keší byl opět přesunut do "under review":(
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#22 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:20

PaWcz napsal/a:
Docela dobrý seznam skutečných challenge cachí v tuzemsku najdeš v AHAdamově bookmarku.


Pokud víš nebo víte o nějaké keši, která v bookmarku schází, dejte mi vědět, velmi rád doplním.
  • 0

#23 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 7:40

@PaWcz Diky moc. To jsem neznal. .. A souhlasim s vlastni ikonkou. Myslel jsem, ze je to Mysterka. Fakt se to plete.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#24 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 7:15

A jestli chceš rozvířit plamenou diskusi, mrkni se pro inspiraci k vyžírkům:)

Kouknul jsem se tam, ale to už jsou trochu příliš silná slova. Tak takhle agresivní já nejsem, a nikdy bych nikoho jen tak neoznačil za vyžírku. Na druhou stranu, když jsem spouštěl keš, dal jsem do ní mimo jiných pokladů i několik cwg. Dnes je tam logbook a pár nesmyslů. Vše zmizelo víceméně bez náhrady. Ale to je již do jiné diskuse, že?
  • 0

Jsem to stále já.


#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 8:34

[quote]PIVNI PUPEK napsal/a:
[quote]... dal jsem do ní mimo jiných pokladů i několik cwg. Dnes je tam logbook a pár nesmyslů. Vše zmizelo víceméně bez náhrady. Ale to je již do jiné diskuse, že?[/quote]

Jo, to se řeší pořád dokola jinde :-)
  • 0

#26 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 30 říjen 2011 - 9:07

Povinnost NE! Proto rád keškuju protože nemusím. Myslím, že založení vlastní keše je další rozměr geocachingu. Kdo to nezkusil, neví o čem je řeč. Podobně FTF. Nejen, že pominou veškeré teorie o dokonalém technickém provedení, které odolá vodě, mrazu, inteligenci a všemožným typům kačerů, ale co je cennější, to na co lidská povaha čeká - tedy zpětná reakce (hold jsme chlubivej tvor), přichází vlastně povinně s každým nálezem. Celý život pracuju s dětmi a ty zpětné reakce, jako jó to tenkrát to bylo ... přicházejí i po desítkách let, tady teměř hned. Kdo fotí rád ukazuje fotky. Kdo hraje divadlo musí mít diváky. Kdo založí keš má své kačery a jejich logy. Proto myslím, každý by si měl zkusit jaké to je nejen logy psát, ale taky dostávat. Mě osobně zakládání keší baví víc jak je hledat. Myslím, že by stačilo kdyby Zeměmluv votočil to tlačítko Hide & Seek Cache.
  • 0

#27 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 10:44

Alf Gang napsal/a:
Konkrétně u téhle keše jsme před časem provedli údržbu, takže novou suchou schránku má, pokud jí od té doby někdo nezničil - viz náš log http://coord.info/GL6ATPA7 i včetně fotodokumentace.
Už jsem o adopci přemýšlela, že bych jí groulovi navrhla, ale podle logů zřejmě ani nereaguje na emaily, nevím... Zkusím mu napsat...
Jinak jestli někdo groulu znáte, můžete mu říct, že klidně kešku adoptujeme, ať se ozve. ;)



Tak to jste mi udělali radost. Já ty logy zrovna pročítal nedlouho před tím a to ještě s krabičkou všechno vypadalo zle nedobře. S adopcí to, myslím. můžete zkusit. Groula je sice dlouhodobě na údržbu takový dost mrtvý brouk, ale na GC úplně nezanevřel. Když ho teď v létě oslovili kolegové z našich končin s nabídkou převzetí několika jiných jeho kešek (např. Skalní jehla), přenechal jim je, takže cesta schůdná je. Schválně se když tak pro lepší účinek zkuste zmínit, že píšete na moje doporučení. :D

PIVNI PUPEK napsal/a:... když jsem spouštěl keš, dal jsem do ní mimo jiných pokladů i několik cwg. Dnes je tam logbook a pár nesmyslů. Vše zmizelo víceméně bez náhrady. Ale to je již do jiné diskuse, že?



Ale není kačerstvo obecně tak zkažené aneb stanou se i opačné, tedy potěšující případy. Před časem jsem takhle po krádeži nového logbooku nechal ve škatuli preventivně jen další laciný lb, tužku a mudlokartu. A ejhle - za pár týdnů se keš stejně naplnila. Takový horror vacui, řeklo by se.
  • 0

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 12:08

Pro mě jsou Groulovo keše taková stará dobrá škola. Krabice od svačiny na skvělých místech. Zkuste je adoptovat, ale ne zrušit, prosím!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 12:43

Toniczech - díky za podporu, trochu jsem propadala pesimismu, že by se mohla adopce od grouly povést, teď mám na to trochu pozitivnější náhled. Byla bych ráda, kdyby se to povedlo, protože on má kešky fakt na skvělých místech, ale mnohdy ne snadno přístupných, při běžné procházce... takže se nedivím, že údržba je náročná, muset to vše oběhnout... Rušit by je každopádně byla škoda, ale adopce je dobré řešení. :)
Už jsem mu napsala, tak snad se ozve.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#30 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 12:55

Trhac napsal/a:
Pro mě jsou Groulovo keše taková stará dobrá škola. Krabice od svačiny na skvělých místech. Zkuste je adoptovat, ale ne zrušit, prosím!


To mám právě v úmyslu, už jsem byla na několika jeho keškách, tady u nás v Brdech a jsou to fakt úžasná místa. Byla by škoda ty kešky rušit, ale většina jich opravdu potřebuje řádnou údržbu, krabičky od zmrzliny toho moc nevydrží.
Bohužel už je mnoho jeho keší archivovaných, byla by škoda, kdyby tak dopadla i Bielda Diablo, Brdský poklad, Kazatelna...
Ráda bych je adoptovala všechny, ale mohlo by to dopadnout stejně, do Brd si člověk nedělá běžnou procházku moc často, není to záležitost na chvilku. Ale alespoň jednu - dvě bych adoptovala ráda.;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#31 jelen25

jelen25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 18:24

myslí si že by bylo dobré aby každý věděl co je to mýt vlastní keš. třeba já se právě chystám založit svou první ,ale co pročítám stránky o zakládání zjišťuji že to není nic tak jednoduchého,tak doufám že se mi povede založit co nejlepší keš.
  • 0

#32 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 18:29

jelen25 napsal/a:
myslí si že by bylo dobré aby každý věděl co je to mýt vlastní keš.

Když je v suchu, tak to většinou není nutné. Ale cache v záplavové zóně se občas zabahní a pak je ji třeba fakt omýt:
Vložený obrázek.
  • 0

#33 Lubka51

Lubka51

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 19:16

Připusťme,že by názor o povinnosti každého kačera založit vlastní keš,prošel. Co by jste pak dělali s těmi,kteří neuposlechnou. Komando kačerů (ˇviz.ČEZ) by při bleskové návštěvě zabavilo GPS a neposlušný kačer by byl ze úsvitu popraven? Panebože,pořád mě udivuje o jakých kravinách se dá diskutovat. A to bych měl být za ta léta na ledacos zvyklý. Nejsem.
  • 0

#34 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 19:26

No proč ne. Ještě by se ale muselo dořešit, v jakém vyžírkovském poměru by to mělo být a rozlišit ten poměr pro PM a BM.
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#35 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 20:23

haggaeus napsal/a:
Když je v suchu, tak to většinou není nutné. Ale cache v záplavové zóně se občas zabahní a pak je ji třeba fakt omýt:

Příliš inteligentní humor na tohle fórum :-)
  • 0

#36 Lubka51

Lubka51

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 7:01

Ano,asi máš pravdu,ale ale nemusí pršet,stačí jen když kape.
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 7:23

bella-donna napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Když je v suchu, tak to většinou není nutné. Ale cache v záplavové zóně se občas zabahní a pak je ji třeba fakt omýt:

Příliš inteligentní humor na tohle fórum :-)


I jako Y, vždyť je to na klávesnici jen 12,5 cm :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 7:28

kolombo napsal/a:

bella-donna napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Když je v suchu, tak to většinou není nutné. Ale cache v záplavové zóně se občas zabahní a pak je ji třeba fakt omýt:

Příliš inteligentní humor na tohle fórum :-)


I jako Y, vždyť je to na klávesnici jen 12,5 cm :-)


Ale ý a í jsou jen 2 cm :D

Ale abych nebyl jen off-topic. Povinnost zakládat keš je pitomost, keší je jak psů a kdyby každý musel, vznikne jen fůra nesmyslů. Raději ať jich je méně a lepších, klidně skousnu 100 "vyžírků" na jednoho šikovného zakladatele.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#39 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 8:20

Bejvaly doby - a někde v archivu by se to našlo - kdy se prosazoval názor 10:1. To byla v republice asi tisícovka keší. Po boomu (začalo to Bédou Trávníčkem) jsem myslel, že podobná hámotina už nikoho nenapadne. . . . . Marně :|
  • 0

#40 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 8:40

(offtopic)

haggaeus napsal/a:

jelen25 napsal/a:
myslí si že by bylo dobré aby každý věděl co je to mýt vlastní keš.

Když je v suchu, tak to většinou není nutné. Ale cache v záplavové zóně se občas zabahní a pak je ji třeba fakt omýt:

Vůbec nejlepší je cache založená těsně nad hladinou v době obzvlášť nízkého stavu vody. Už jsem takovou viděl a cca čtvrtinu roku byla pod hladinou.
(/offtopic)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama