Přejít na obsah


Fotka

Kam kráčí geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#81 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 14:23

kapsa napsal/a:
... vemte si nasadu od kostete, pridelejte si na neho razitko a muzete ty svodidla, znacky, patniky a podobne na PT razitkovat primo z okenka auta a nemusite ani zastavovat a ohrozovat tim provoz .... :D

Zase jeden, co nevi, jak funguje šestý společník do auta - "Lovec Bob" http://goo.gl/fqNzS B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#82 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 14:39

hplus napsal/a: Zase jeden, co nevi, jak funguje šestý společník do auta - "Lovec Bob" http://goo.gl/fqNzS B)

Tak to je teda uz ale fakt hodne husty .... a jeste zajimavejsi je ta orazitkovana znacka o par fotek vedle .... :(

P.S. - Jak jsi prosim z G+ vyrazil ten zkracenej odkaz na fotku ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#83 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 15:11

Používám zkracovač do Chromu - goo.gl, zkrátí každou adresu na jedno kliknutí.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#84 brutalniopicka

brutalniopicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 15:44

Anebo takhle :D

http://bit.ly/uAziG2
  • 0

#85 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 17:02

hplus napsal/a: Používám zkracovač do Chromu - goo.gl, zkrátí každou adresu na jedno kliknutí.

Aha, diky, to me nenapadlo - ja myslel, ze to funguje treba jako na Youtube (coz je dneska vlastne taky pod Googlem), kde je na to specialni cudlik, kterej ti vyflusne tu zkracenou verzi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#86 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 03 leden 2012 - 17:20

Ahoj Kapso u té odpovědi byla citace pro úplně jinýho kačera, který měl takovou vtipnou matematickou formulku, jak počet keší je přímo neúměrný počtu zážitků a to mě uplně dojalo. Protože nejsem žádná kačeří celebrita a můj vliv je jen v tom, že nebudu zakládat blbý keše, snažím se najít si důvod proč co lovím. Ono třeba jet 350km do Bratislavy a 350 km zpět kvůli 15ti minutovému eventu Bratislavská Lyra, je taky dobrej úlet. Podotýkám pouze za 1 bodík. Georecese je taky směr geocachingu, který nemusí všem vyhovovat. Mě však ty úlety baví. Je v tom nápad, ná to neopakovatelnou atmosferu a skoro geodůchodce, jako já, se vyblbne, jako malej kluk. Však někdy z kraje léta na to téma udělám u nás, právě v kraji bývalého FCPT GeoBrodway Event o eventech a pokud přijedeš, můžeš kouknout na místní kešule, určitě najdeš spoustu těch, co Tě baví. Wetu
  • 0

#87 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 17:26

wetu napsal/a:
... nejsem žádná kačeří celebrita...

Kdybys nekecal - zakladatel velmi obodovaneho powertrailu TDK samozrejme je nejen celebrita, ale hlavne kapacita! ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#88 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 10:50

Tak se s vami podelim o vec, se kterou jsem se o vikendu setkal poprve. Domluvilo se nas asi 9 na spolecny lov v cizine. Ja na takove akci byl poprve. Sraz byl u jedne kesky, kterou jsem nemel. Ale nebylo moc casu, takze i kdyz byla asi jen 200 m, nebyl cas ji zalogovat. Pak jsme udelali hafo kesi v cizine a po navratu koukam, ze nekteri maji tu prvni kesku zalogovanou. A to jsou prosim zkuseni kaceri, kteri maji pres 3000 nalezu! Takze takto se dela u nekterych kaceru GC. Toto ja bych si nikdy sam sobe neuznal. Takze pokud ma nekdo nekolik 1000 nalezu, chodi na pravidelne akce, ruzne PT a hromadne logy, tak po me vikendove zkusenosti (hon za body cely den, vylustena WHERIGA pres www, vygooglovane multiny ...), tak uz muj obdiv neni zdaleka takovej, jakej jsem drive mel. Zustanu u sveho stareho poctiveho GC. :)
  • 0
Tomas

#89 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 11:25

Macrosek napsal/a:
… tak po me vikendove zkusenosti (hon za body cely den, vylustena WHERIGA pres www, vygooglovane multiny ...), tak uz muj obdiv neni zdaleka takovej, jakej jsem drive mel. Zustanu u sveho stareho poctiveho GC. :)

Chápu Tě, ale rozlišuj. Vygooglovaná multina nebo mysterka je legitimní brute force metoda. To, co popisuješ je normální švindl. Protože vždy platí zápis v logbookoo!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#90 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 11:26

Macrosek napsal/a:
Zustanu u sveho stareho poctiveho GC. :)


Já taky.
  • 0

#91 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 18:08

Kde jsou ty doby, kdy nas trapili takove hlouposti jako je vznik powertrailu :-(

velice poucne cteni po tech letech a porovnani s dnesni ralitou


  • 1

#92 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 22:06

Alespoň si můžeme konečně odpovědět, kam geocaching kráčí. Je tam tma a nevoňavo.


  • 0

#93 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 22:49

Na jihu to není až na pár výjimek tak tragické - zdravé jádro se baví a hraje si, bez ohledu na věk. Třeba soulodění byla taková blbost a vyžádala si opakování hned po třech týdnech o pár km jinde. Neviděla bych situaci tak černě, je to jako všude o lidech a jih jede dál!;-)
  • 0

#94 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 12:57

Alespoň si můžeme konečně odpovědět, kam geocaching kráčí. Je tam tma a nevoňavo.

 

Nebyl bych tak skeptickej, jaký si to uděláš, takový to máš...

Sice je stále více sérií, věcí co nemusím (biltema a podobné výstřelky), ale na druhou stranu stále si na geokešingu najdu to, co mě baví. Že mě zavede na prima místa, kde třeba půl roku nikdo nebyl, i když je to tradička ukrytá dva či tři kilometry v lese...

To, že je spousta lidí, co podvádí? Vím o tom, odsuzuji to, říkám, že se mi to nelíbí, ale zase abych kvůli tomu přestal hledat kešky či zakládat nové to nehrozí... (no, tedy, je pravda, že v poslední době pořádám max. eventy, na fyzické krabičky není moc čas, protože nechci jen hodit schránku pod kámen). Prostě kvůli pár blbcům si nenechám zkazit náladu.

Je smutné, že vím o spoustě dobrých autorů, kteří již své kešky neudržují, i když patřily mezi to nejlepší, co jsem odlovil, ale tak už to chodí.

Podle statistik bych řekl, že to vypadá, že v ČR dosáhl GC spíše vrcholu a teď se drží na něm nebo těsně pod ním. Sice celkový počet keší stále mírně roste, ale počet založených už spíše stagnuje od r. 2016 (alespoň podle údajů na project-gc). Klesá i počet aktivních kačerů z ČR, jediné co roste je počet jedinečných nálezů v ČR. Na druhou stranu nejde stále růst, takže je to asi normální vývoj.

Osobně by mi nevadilo, kdyby došlo k menšímu útlumu a zůstali jen "skalní příznivci". Třeba nebýt tolik kešek, tak by to přestalo bavit ty bodohoniče. I když to si říkám už několik let, od té doby, co začaly podle project-gc klesat počty založených keší :-).


  • 8

#95 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 14:42

Nebyl bych tak skeptickej, jaký si to uděláš, takový to máš...

Sice je stále více sérií, věcí co nemusím (biltema a podobné výstřelky), ale na druhou stranu stále si na geokešingu najdu to, co mě baví. Že mě zavede na prima místa, kde třeba půl roku nikdo nebyl, i když je to tradička ukrytá dva či tři kilometry v lese............

 

Mně se třeba série, biltemy a "podobné výstřelky" líbí. Zpestřují mi hru. A co nechci, to nelovím (třeba kanálovky a jiné nechutnosti). Každopádně souhlasím, že jaký si to kdo udělá, takový to má. A jestli někdo loví týmovým nickem, honí body, či plní log "vatou" pozdravů ve sto různých jazycích, no a co? Pokud to nekazí hru mně, je to jejich hra a jejich statistiky... Kdo se s druhými srovnává, ten asi nikdy nebude spokojený s tím, co má. Jiná věc je ovšem z pozice ownera. Ačkoliv ne tak docela. I tam může tohle vše platit...


  • 1

#96 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 7:33

K biltema cachím jsem zaujal postoj "zase si někdo něco vymyslel a všechny opičky ho musí kopírovat". Ale ono se to postupem času, aspoň doufám, usadí.

 

A jinak pod to, co napsal Roman, bych se mohl podepsat.


  • 5
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#97 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 12:03


Je smutné, že vím o spoustě dobrých autorů, kteří již své kešky neudržují, i když patřily mezi to nejlepší, co jsem odlovil, ale tak už to chodí.

No, nevím, zda patřím mezi dobré autory (podle kritiků spíš ne), ale přece jen s postupujícím věkem se mi už nechce kvůli špatně dovřenému víku krabky a zvlhlému obsahu hned jet na kole na hřeben Krušných hor. Proto jsem si zavedl pár "keší na dožití", kde kačery upozorňuji, že je už udržovat nebudu a že až budou ostudné, tak je rovnou archivuji.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama