Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3521 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 8:53

Bude to už skoro 40 let, co jsme Nízké Tatry šli. Vzpomínám na brutální výstup na Veľkou Vápenicu (700 metrů převýšení na kilometru), ale pak na hřebeni krásné výhledy a pohodový pochod přes další vrcholky. Na Kráľovej holi nás pak obsluha nechala přespat v přízemí vysílací věže a druhý den už jen sestup do civilizace. Vřele doporučuju, mne už se to nejspíš netýká...

 

Edit: otevřel jsem si listing a pročetl pár logů, kouknul na fotky a vybavila se mi spousta dalších vzpomínek z téhle úžasné hřebenovky. A přitom mne vůbec nemrzí, že tenkrát ještě GC neexistoval, jen ta samotná cesta stála za to jí absolvovat.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 srpen 2020 - 11:20

  • 2

#3522 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 15:27

Návštěvnost Vysokých Tater je nižší než návštěvnost Nízkých Tater, která je rok od roku vyšší. Návštěvnost Vysokých Tater je přitom meziročně vyšší než v letech, kdy bývala vyšší než u Nízkých Tater. Tam totiž bývala mnohem nižší.

Zdroj: ČSSÚ.


  • 1

#3523 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 15:44

Sven Gumby: V Nízkých dost záleží na tom, kde se pohybuješ. Doslova hlava na hlavě je kolem Chopku, kam vede lanovka, a dále kolem Ďumbieru a Štefánikovy chaty, kam se dá od té lanovky dojít. Na zbytku hřebenovky je přiměřená, spíše nízká návštěvnost. Já to říkám pořád: zrušte v těch horách lanovky a problém přelidnění hor bude vyřešen. Samozřejmě pak ještě záleží na tom, kdy tam jedeš. Proto vám taky radím - jeďte tam v září nebo časně v říjnu, to tam budete sami, nebudete mít bouřky a budete mít nádherné daleké výhledy, které v létě bývají zastřené oparem.  ;)

 

Phrkt: S tím přespáváním na Královej holi jsi mi připomněl, že jsme tam pozorovali jeden z vůbec nejkrásnějších východů slunce v horách, jaký jsme kdy viděli. Je to hned ta první fotka v listingu. Podruhé jsme tam východ slunce pozorovali s Mírou Routou teď v srpnu a bylo to neméně úžasné. Budoucím trekařům doporučuji zařadit do programu.  ;)

 

973c6eff-94a9-420e-8533-05a81247ece0.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 26 srpen 2020 - 15:46

  • 7

#3524 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 16:14

Nízké Tatry jsem šel naposledy jako silvestrovský přechod 1989. Na Královej holi nás pustili do společenské místnosti koukat na volbu prezidenta Havla (29.prosince). Silvestra jsme s kamarádem slavili ve stanu na Ďumbieru, ale půlnoc jsme vyhlásili o hodinu dřív, abychom mohli konečně zalézt celí do spacáků - bylo -15°C a hlavně hrozný vítr, ve kterém se stan Gema s desítkami tenkých tyček a titěrných spojek stavěl v rukavicích "jedna radost" (já na něm ležel, aby neuletěl, a kamarád=majitel se pokoušel už potmě pospojovat tu konstrukci kopule, sestávající z pěti a trojúhelníků). O novoročním ránu na Kamenné chatě pod Chopkom jsme byli jen my a jeden ospalý člen personálu (a Jakeš ve vězeňském na zdi).

 

Fotky jsou skeny z 30 let starého diafilmu, který nebyl moc kvalitní, už když ho vyrobili...

 

Přiložené miniatury

  • PICT0049.jpg
  • PICT0072.jpg
  • PICT0073.jpg
  • PICT0081.jpg
  • PICT0095.jpg

  • 10

#3525 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 16:43

Gratuluji k oceneni!
  • 1

#3526 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 17:04

Zmijovkář: No tak to je nádherné retro! A naopak, ty fotky jsou úplně boží. :)  Já vůbec obdivuji vaši generaci, že jste dokázali trekovat s podmínkami, které jste tehdy měli. Outdoorové vybavení bídné až žádné, těžké stany, nekvalitní spacáky a krosny, žádné online navigace, pěkně papírové mapy a buzola, a do toho ta doba, která cestování moc nepřála, atd. Měli jste všechno těžší, a přesto občas zaslechnu nějakou legendární historku o někom, kdo třeba v sedmdesátých letech přešel celé Karpaty. Chodit po horách dneska je oproti vaší době sranda.  ;) Dík za vyprávění. 


  • 7

#3527 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 9:16

My se s kamarádem chystáme na NT už tak 5 let, ale vždycky nám do toho něco skočí... Jsme omezení termínem a tak ovlivněni počasím jedeme pak vždy někam jinam. Já naposled šel celou hřebenovku s mojí nastávající v létě 2000 směr Donovaly - Králova hola, zpět jsme to vzali přes Muráňskou planinu a nakonec jsme přelezli NT z jihu na sever. Letos jsou NT zase v plánu, ale už zase vím, že budu mít jen cca 2,5 dne a že je nestihnu celé, pokud teda pojedem právě do NT.


  • 1
www.povetrnik.cz

#3528 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 6:26

Pozoruješ, že by to tak reálně fungovalo? Já ne, tak klid ;)

Pozoruji, že owneři se vůbec nestarají o své keše, 4 až 5 nálezů a konec, keš neodlovitelná a zralá na archivaci.  ;) GC7XP67


  • -7

#3529 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 10:16

Zvědavko, tak už mám taky svého milovníka  :) Jenže je to chlap (tedy asi, u něj člověk nikdy neví), rozdává mi mínusy jako ten tvůj obdivovatel. Ten můj je známý provokatér Jidis alias shaman3 

Hurááá konečně můžu taky něco napsat do georadostného koutku 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 28 srpen 2020 - 10:17

  • 0

#3530 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 19:46

Mno, když jsme u radosti, tak zrovna včera mi udělal radost můj "adoptivní vnuk", parťák z jarního turnaje v Neveklově. :-)
Mölkky mě neskutečně baví, ale na výhru to se mnou v týmu rozhodně není a tenhle fajn kluk mi poslal dotaz, jestli teď na podzimním turnaji znovu budeme hrát spolu. Jediný důvod, co mě napadá je, že se mnou se turnajem prosměje. :-)
Tímhle stylem jsem prosím minulý týden na letních lyžařských hrách získala mezi všemi těmi mladými a nabušenými kluky třetí místo v indiánském biatlonu.:-) Jo, prosmála jsem se od startu do cíle. Nějaký dálniční dobrák je mi šumák, geocaching mě baví a jsem pro každou recesi. Hrou se dobře odreaguji a přeji totéž všem. ;-)
  • 2

#3531 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2020 - 14:30

Mno, když jsme u radosti, tak zrovna včera mi udělal radost můj "adoptivní vnuk", parťák z jarního turnaje v Neveklově. :-)
Mölkky mě neskutečně baví, ale na výhru to se mnou v týmu rozhodně není a tenhle fajn kluk mi poslal dotaz, jestli teď na podzimním turnaji znovu budeme hrát spolu. Jediný důvod, co mě napadá je, že se mnou se turnajem prosměje. :-)
Tímhle stylem jsem prosím minulý týden na letních lyžařských hrách získala mezi všemi těmi mladými a nabušenými kluky třetí místo v indiánském biatlonu.:-) Jo, prosmála jsem se od startu do cíle. Nějaký dálniční dobrák je mi šumák, geocaching mě baví a jsem pro každou recesi. Hrou se dobře odreaguji a přeji totéž všem. ;-)

Jo, tahle hra nas taky neskutecne bavi a vozime ji vicemene nonstop v aute :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3532 599.ltx

599.ltx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2020 - 21:10

Pokud si chce někdo udělat radost z odlovu, tak doporučuji novinku v okrese Tábor, a to GC8XX64 Pátý element na https://www.geocachi...64_paty-element

Dnes jsme ji odlovovali a stojí opravdu za to. Obzvlášť podvečer či večer je to působivé.   


  • 0

#3533 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 21:45

To si včera tak vyjdu z domu, kde doučuji a tam před vchodem...

Přiložené miniatury

  • IMG_20200904_170214.jpg

  • 0

#3534 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 22:24

Kde tě máme čekat, když už jsi dorazil až do Kolovče :D :D :D ?


  • 0

#3535 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 12:40

Mě lze čekat úplně kdekoliv :P
Koloveč proto, že jezdím vedle do Kanic na CITA ;) Možná jich časem bude víc, ale to teď opravdu nevím.


  • 1

#3536 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 13:34

CITA


Zkratka CITO se neskloňuje. Když už, tak zkratkové slovo Cita.

Viz:
http://wiki.geocaching.cz/wiki/CITO


(ano, jsem rýpal, vím)

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 07 září 2020 - 13:34

  • 0

#3537 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 13:44

Zkratka CITO se neskloňuje. Když už, tak zkratkové slovo Cita.

Viz:
http://wiki.geocaching.cz/wiki/CITO


(ano, jsem rýpal, vím)

Ano, jsi rýpal a ano, vím, že Tě to neskonale irituje. Ale já ji skloňovat budu, to už mě těžko odnaučíš :P


  • 1

#3538 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 14:15

Zmijovkář: No tak to je nádherné retro! A naopak, ty fotky jsou úplně boží. :)  Já vůbec obdivuji vaši generaci, že jste dokázali trekovat s podmínkami, které jste tehdy měli. Outdoorové vybavení bídné až žádné, těžké stany, nekvalitní spacáky a krosny, žádné online navigace, pěkně papírové mapy a buzola, a do toho ta doba, která cestování moc nepřála, atd. Měli jste všechno těžší, a přesto občas zaslechnu nějakou legendární historku o někom, kdo třeba v sedmdesátých letech přešel celé Karpaty. Chodit po horách dneska je oproti vaší době sranda.  ;) Dík za vyprávění. 

Čtyřhranka: děkuji za slova uznání. Dělat tenkrát turistiku nebylo vůbec jednoduché. Ale všechny potřebné věci jsme si dokázali poshánět. Nahlédnout do těch dob lze i pomocí několika málo fotografií v mém nedávném logu z dávné výpravy, na kterou jsme jeli autobusem z nádraží Florenc.


  • 3

#3539 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 11:16

Zmijovkář: Ty fotky jsou boží! Mým favoritem je tahle. To jste ten vandr měli spojený s branným cvičením či co?  :D Pardon, že Ti kladu tak elementární otázky, prostě už jsem trochu vzdálená době vaší generace.  ;)

Inspiroval jsi mě k tomu, že jsem prošla naše domácí album, a zkusím najít místa, kde byly některé fotky pořízeny. Udělám pak sérii fotek "20 let poté".  :) Díky za sdílení!


  • 0

#3540 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 12:52

To víš, já se na web nefotím, tak jsem si vzal už tenkrát, prozíravě a s předstihem, raději masku.

Příroda je plná nebezpečných toxických rostlin, však na to máme v gc i atribut. Akorát jsme zapomněli ten filtr. Asi jediná věc, co jsme zapomněli.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama