Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3541 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2020 - 19:18

Jestli se chcete trochu potěšit neštěstím druhých, které však dopadlo dobře, tak si přečtěte log od Toniczech https://www.geocachi...5b-fa163c4eb665
  • 0

#3542 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 7:09

Takový log si přečtu vždy rád, má to příběh i šťávu a hlavne to dobře dopadlo i když v=g*t :).


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3543 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 7:08

Pěkný román. Už jsem jednou při geocachingu dorazil k plotu, po chvíli jsem zjistil, že jem vlastně uvnitř, tak jsem ho přelézal ven a při doskoku si hnul kotníkem. Ovšem byl jsem sám, tak jsem kotník nějak rozhýbal a výpravu dokončil, zato druhý den to byla lahůdka...

 

Mimochodem, ta cache, na které ten log je, stojí za to, moc pěkné provedení!


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3544 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 7:51

Mimochodem, ta cache, na které ten log je, stojí za to, moc pěkné provedení!

 

Tohoto autora mame moc radi a na jeho kesich mi zahucelo hodne fejvritaku! 

 

EDIT: Ted jsem si precetl svuj log z teto kese a musim rict, ze jsem mel hodne podobny zazitek :-) Jo, nekouknul jsem poradne na mapu a sel taky ze shora :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3545 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 17:12

Tak mne se ohledne vstupu za plot stalo neco podobneho. Prolezl jsem krovim a necekane se ocitl na letisti. Chvili na to u me byla ochranka a kam jdu, kde jsem se tam vzal, ... a chteli, abych dosel do kancelare, ze to tam se mmnou museji sepsat. Nechapali, ze nekdo jen tak proleze krovim (zadna cedule o letistnim prostoru za ani pred tim krovim nebyla, myslel jsem si, ze plot bude az za tim krovim). Kdyz jsem pres letiste k budove dosel, vylezl nejaky jiny clovek a rekl mi, ze vypadam jako docela rozumny clovek a ne diverzant, tak ze to prejdou bez zapisu. (Urcite by to pro ne nebylo jen tak jednoduse vyrizene nejakym zapisem, takze si to sami hodne zjednodusili.)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3546 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 21:35

Tak jsem zažil podobnou věc. Šel jsem prostě krajinou, kde to šlo a když jsem se vracel, tak jsem zjistil, že mám v cestě plot. Skončil jsem v nějakém zprivatizovaném JZD, přesto, že jsem nikde žádnou překážku nepřekonal. Oni proste oplotili směr do obce a zbytek byl normálně otevřený Plot jsem přelézat nechtěl, tak jsem hledal a trnul, kdy potkám nějakého hlídače. Nakonec jsem našel povalenou zídku, přes kterou jsem se dostal ven.


  • 0

#3547 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 8:26

Jednou jsem prostě jen tak normálně prošel štolou a najednou jsem byl uvnitř oploceného areálu (aniž bych předtím nějaký jiný plot přelézal, nebo šel kolem nějaké zákazové cedule). Tak jsem ten plot přelezl, abych se dostal ven, a pak zjistil, že o 10m vedle ten plot už není.


  • 3

#3548 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 8:38

Mne se to stalo v Praze na Cisarskem ostrove pri lovu cache "Prague bridges 22 - Trojska lavka - In memoriam" u spadle Trojske lavky. Cache jsem normalne odlovil a kdyz jsem chtel jit na privoz, tak jsem zjistil, ze jsem za dvoumetrovym plotem (za plotem byla ta cesta na privoz), co nejde nikde prelizt ani obejit, no hodne mne tehda prekvapilo. Tak jsem to nakonec musel cele obejit cestou kterou jsem prisel.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3549 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 8:50

Jednou jsme prošli už nepoužívanou odvodňovací troubou a vylezli na golfovém hřišti. Banda vagabundů se mezi stylově oblečenými golfisty docela vyjímala :D .


  • 3

#3550 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 14:36

Na odlehčení situace bych měla nápad, jak se pobavit a přejít k důsledkům sice nepodstatným, ale kačerským.
Před nedávnem jsem se radovala, že se po letech objevilo moje TB ještěrky. Jenže je u FM a mega Tábor, kam mi ho kačeři chtěli přivézt, se nekoná. Tak mě napadlo, jestli by tady šlo uspořádat "kačerskou poštu" a sledovat, jak se ještěrky budou přesouvat za pomoci kačerů - z ruky do ruky, každý by napsal, komu je předal a ten zase, kde momentálně ještěrky “bydlí", aby je převzal další, kdo pojede přes místo. Docela bych byla zvědavá, za jak dlouho a jakou oklikou by zvládly cestu FM-Písek.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 říjen 2020 - 19:37

  • 0

#3551 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 19:08

Co se tyka ještěrek, nebylo by to něco pododne jako byl pokus kacerske pošty? Nějak to potom zapadlo.
A epidemie, problém je, že je virus u nás zpolitizovan.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#3552 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2020 - 21:30

Uvidíme, momentálně se vyskytlo jedno naprosto nečekané řešení - možná se ještěrky vrátí domů zásluhou jen jednoho kačera. :-) To by bylo fajn, chtěla bych si je po několikaleté ztrátě stáhnout k sobě a vozit je v autě jako první rok před vypuštěním.
  • 0

#3553 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2020 - 19:23

Dneska mám velkou georadost. Měl jsem rozdělané tři různé keše, každou víc než rok. Během posledních 10 dní se mi podařilo všechny publikovat. Nebylo to vůbec jednoduché. Jedna měla kolizi s multinou z roku 2005. Pokusil jsem se ji odlovit, ale nenašel jsem ani stage 1. Zkusil jsem se vydat po trase dlouhé 11 km, ale neobjevil jsem žádnou z 10 stagí. Už jsem se viděl, jak s reviewerem hraju lodě... ale dopadlo to jinak. Úplným zázrakem jsem našel finálku, která dělala tu kolizi. No a další z těch keší zase byla na místě které znám aspoň dvacet let. Když jsem tam přišel keš uložit (ve speciálním, extra vyrobeném uložení), tak jsem zjistil, že kolem centrálního objektu se kácí les. Vypadalo to na skreč. Nakonec jsem keš uložil poblíž v místě, které se snad kácení vyhne.


  • 0

#3554 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 17:54

Zázraky se dějí!

Cítím povinnost udělat protiváhu tomu geodepresivnímu koutku, kde jsem se vybrečel (či spíše vykřičel) nedávno. 
Poněvadž zmíněnou Hlavolamaci mám pár set metrů od práce, zašel jsem se na ni dnes podívat, jestli se náhodou nestal zázrak. Stal! Přijdu ke stagi a tam vše, co v ní má být (i ten papír od předchozího nálezce, krabičku jistě našli správnou). Měl jsem tedy radost, že se v někom asi něco hnulo a keš už je enablovaná a dokonce vím, že má už i další nález.

A to právě od člověka, který našel Hlavolamaci, mám zprávu, že mu to nedalo a šel se podívat i na Cholupický potok, kde na stagi neuspěli dva kačeři a pak ani já. A prý, že stage v pohodě našel, sice trochu jinde, ale našel - poslal i fotku. No jsem z toho fakt jelen, protože si všichni tři myslíme, že jsme prohledali úplně všechno. Ve čtvrtek to zajdu prověřit, trochu ji upravím a snad budu moci zase enablovat.
Tak jo, dnes mám radost a už jsem zase rád, že ty keše tvořím :)


  • 7

#3555 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 20:06

MiroslavRouta, že by tě dohnala pozitivní karma?


  • 0

#3556 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 23:17

Jinak jsem ti nakoukla na profil a jen zírám na počty založených keší, jak to stíháš udržovat???

Pro ilustraci: dnes v 11 jsem začal chystat krabičky na údržby, vyjel na ně a domů se vrátil v půl osmé. Po celou tu dobu jsem skoro nedělal nic jiného, než se věnoval svým keším.* Odlovil jsem jednu. Takže nějak tak :D
A stejně budu muset na jedno místo znova, protože mi přímo pod keší seděla parta puberťáků  :rolleyes:

 

*ještě je třeba to zalogovat, přepsat informace v listingu, překopat jeden vzoreček atp. - to taky není za 5 minut


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 28 říjen 2020 - 23:19

  • 1

#3557 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 21:29

Jééé, dneska byl na mých keších Paha Ahma a tak jsem na nich po dlouhé době zase mohl číst jedny z nejlepších logů na světě  :)


  • 1

#3558 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2020 - 21:44

Mám radost, jak jsou kolem šikovní lidé. Teď o víkendu byly u nás ve městě publikovány dvě kešky, mysterka a multina. V mysterce byla chyba ve výpočtu jedné indicie (spočtenou hodnotu člověk dosadil do vzorce, vyšly věrohodné souřadnice a ověřovač nesouhlasil), v multině byl špatně vzorec. Owneři se neozývali. Ale šikovní lidé napsali do logu, která indicie je špatně a jak má být správně vzorec! Děkuji, tak má vypadat vzájemná výpomoc. A samozřejmě, šikulové eftefkáři neměli s výpočtem souřadnic sebemenší problém, pochopitelně dávno předtím, než se objevily ony opravy.


  • 0

#3559 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 13:16

Skoro všechno jde doBFkovat.  :ph34r:


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3560 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2020 - 22:02

Při pohledu na keškoměrku jsem nečekal, že to dnes bude až takovej fofr:

 

19:03 - odeslání listingu keše k publikaci

19:55 - keš publikována

20:25 - FTF

 

To by šlo...  B)


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama