Přejít na obsah


Fotka

gc.com má díru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:52

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já jsem toho názoru, že dělení na PM a BM je jedním z faktorů, které ohrožují geocaching jako takový. Dělají z něj totiž komerční záležitost.

Geocaching je komerční záležitost. Tedy alespoň ten, který provozuje fy Groundspeak. Ale že by to nějak ohrožovalo Geocaching jako takový si nemyslím.
A vůbec, to je zase diskuse na nic.
  • 0

#22 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:57

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já jsem toho názoru, že dělení na PM a BM je jedním z faktorů, které ohrožují geocaching jako takový. Dělají z něj totiž komerční záležitost. Zpřístupnění keše pouze pro PM ji před vykradači nijak neochrání, většinu zničených keší mají podle mě stejně na svědomí náhodní nálezci a ti, kterým krabku ukázali neopatrní kačeři. Takhle je to jen o dělení na "bohaté", kteří si to PM můžou dovolit, a na ty ostatní, kteří na to nemají. Třeba rodiny s více dětmi. A proč by, prosím vás, ti "bohatí" měli být slušnější nebo opatrnější než ti chudí?

Musím podotknout, že vidím stále větší problém v tom, jak zaplatit (technicky), než ve výši příspěvku. Jinak prémiové členství je pro mne ideálním vánočním dárkem, dostal jsem ho již potřetí za sebou a neomrzelo mne, doma to nepřekáží a pokud mi ho moje milá opět nadělí, potěší a nic nepokazí.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:05

Jacka_dominikanka napsal/a:

.... Dělají z něj totiž komerční záležitost. ...

... Takhle je to jen o dělení na "bohaté", kteří si to PM můžou dovolit, a na ty ostatní, kteří na to nemají. Třeba rodiny s více dětmi. A proč by, prosím vás, ti "bohatí" měli být slušnější nebo opatrnější než ti chudí?


Co blbnes? Geocaching prece je komercni zalezitost. Nabizej zabavu, kasirujou penize aby meli bejt z ceho zivi. No a maj taky rezim "demo" zvany BM aby ziskali nove platici klienty. Uplne normalni byznys.

Jinak zkus si zajit se ctyrclennou rodinou do kina. Zaplatis temer tolik co stoji rocni PM a dostanes za to nesrovnatelne min zabavy. A nikdo se nepta jestli rodina ma na kino. Navic do kina te nepustej nakouknout na 2/3 filmu zararmo. Jestli je neco na GC drahy, tak vseljaky vybaveni, benzin atd a ne clenstvi. A nakonec muzes to s rodinou provozovat uplne zadarmo, kdyz nechces uplne vsechny funkce.
  • 0

#24 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:05

Trhac napsal/a:
Musím podotknout, že vidím stále větší problém v tom, jak zaplatit (technicky), než ve výši příspěvku.


Zkus použít platební kartu,paypal, případně nakup v nějaké GC e-shopu. Při počtu Tvých nálezů jsou problémy které popisuješ vskutku zarážející.
  • 0

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:25

Autacek napsal/a:

Trhac napsal/a:
Musím podotknout, že vidím stále větší problém v tom, jak zaplatit (technicky), než ve výši příspěvku.

Zkus použít platební kartu,paypal, případně nakup v nějaké GC e-shopu. Při počtu Tvých nálezů jsou problémy které popisuješ vskutku zarážející.

Auťáčku, nerej! O moje PM je postaráno. Ale vídám tady časté dotazy, jak to vlastně zaplatit. Přeci jen ne každý rutinně používá zahraniční platební styk.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:48

Trhac napsal/a:

Autacek napsal/a:

Trhac napsal/a:
Musím podotknout, že vidím stále větší problém v tom, jak zaplatit (technicky), než ve výši příspěvku.

Zkus použít platební kartu,paypal, případně nakup v nějaké GC e-shopu. Při počtu Tvých nálezů jsou problémy které popisuješ vskutku zarážející.

Auťáčku, nerej! O moje PM je postaráno. Ale vídám tady časté dotazy, jak to vlastně zaplatit. Přeci jen ne každý rutinně používá zahraniční platební styk.

No kdyby ten někdo použil hledání, tak tady nebude vršit dotazy na zaplacení PM a hlavně kdyby použil hlavu. Když se chce, tak to jde. To jsou zase další výmluvy proč nebýt PM.
  • 0

#27 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:54

Modrak napsal/a:
Co blbnes? Geocaching prece je komercni zalezitost. Nabizej zabavu, kasirujou penize aby meli bejt z ceho zivi. No a maj taky rezim "demo" zvany BM aby ziskali nove platici klienty. Uplne normalni byznys...


Fakt jo ? On pro nás GS po zeměkouli schovává a, pak se o ně také stará, kešky a tak ? Já myslel, že to dělají jejich owneři, kteří jim věnují dost svého soukromého času, včetně nemalých financí ;)

O těch PM feature se ale nemá cenu bavit, proti nim nic nemám a celkem i souhlasím s jejich zpoplatněním. I když si nejsem jistý jestli zrovna těch $30 za tohle je odpovídající suma...
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:13

Autacek napsal/a: Každopádně Groundspeak není žádná charita, ale je to těžce zisková organizace (odhad-tržby ročně stovky milionů) ....

Odhad podle ceho ?? Podle pohledu do logru od kafe na dne hrnku ?? ;)

Ale ono ani tak nejde o to, kolik z toho maji, jde o to, ze kazda zabava proste neco stoji a cena, kterou za to Zememluv chce, neni nijak prestrelena - naopak, dostupna opravdu pro kazdeho. Proto nevidim duvod ani omluvu pro ochcavani a nelegalni postupy ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:27

Jarous1 napsal/a:

Fakt jo ? On pro nás GS po zeměkouli schovává a, pak se o ně také stará, kešky a tak ? Já myslel, že to dělají jejich owneři, kteří jim věnují dost svého soukromého času, včetně nemalých financí ;)


A k čemu by byly poschovávané kešky, o kterých by nikdo nevěděl, kde jsou a nebylo by je kde zalogovat? ;) "Nehmotná" služba je taky služba.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#30 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:30

Jarous1 napsal/a:

Modrak napsal/a:
Co blbnes? Geocaching prece je komercni zalezitost. Nabizej zabavu, kasirujou penize aby meli bejt z ceho zivi. No a maj taky rezim "demo" zvany BM aby ziskali nove platici klienty. Uplne normalni byznys...


Fakt jo ? On pro nás GS po zeměkouli schovává a, pak se o ně také stará, kešky a tak ? Já myslel, že to dělají jejich owneři, kteří jim věnují dost svého soukromého času, včetně nemalých financí ;)

O těch PM feature se ale nemá cenu bavit, proti nim nic nemám a celkem i souhlasím s jejich zpoplatněním. I když si nejsem jistý jestli zrovna těch $30 za tohle je odpovídající suma...


No, to jo. Vlastne pixlu mues schovat i bez GS. Akorat ji tezko nekdo najde, zaloguje, atd. Takze to skonci tim, ze ji schovas, budes cekat az na ni nekdo da predpublikacni BF a jeste se budes muset chodit pravidelne divat do logbooku jestli se tak stalo, protoze na netu se to nedozvis :-)

GS dela jen server s datama, za primereny penize. Samozrejme mohl by i schovavat a udrzovat pixly, ale to by asi clenstvi bylo o nekolik radu drazsi a to by byl teprv ten luxus kterej by si nemohl dovolit kazdej :-)
  • 0

#31 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:38

chose44 napsal/a:
Ahoj, dnes jsem jel na Aviatickou pouť do Pardubic a po cestě jsem se chtěl stavit na nějakých keškách. Náhodou jsem zjistil že v okolí keškování je jedna keš pro PM. Ale jak všechno má svůj začátek i konec tak mé PM také vypršelo a tudíž jsem keš nemohl normálním způsobem odlovit. Ale nedalo mi to a trochu jsem si prohlídl jaké mám na PM keši funkce a po chvíli jsem na "něco" (Nechci aby se to rozšířilo) klikl a měl jsem souřadnice. Takže důležité informace jsem měl, kdyby keš nebyla ukradena jak jsem posléze zjistil tak jsem ji odlovil. Víte také o této "nezáplatované" díře?

To je mi novina. Zvlášť potom co se loni podařilo běžnému kačerovi archivovat cizí keše.
  • 0

#32 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:39

Modrak napsal/a:
No, to jo. Vlastne pixlu mues schovat i bez GS. Akorat ji tezko nekdo najde, zaloguje, atd.

Ale najde. GS není jediný, kdo to dělá. Kdyby se u nás rozjel OC místo GC, tak si tvrdím říct, že jsme na tom v mnoha ohledech podstatně lépe.
  • 0

#33 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:43

Dpman napsal/a:

chose44 napsal/a:
Ahoj, dnes jsem jel na Aviatickou pouť do Pardubic a po cestě jsem se chtěl stavit na nějakých keškách. Náhodou jsem zjistil že v okolí keškování je jedna keš pro PM. Ale jak všechno má svůj začátek i konec tak mé PM také vypršelo a tudíž jsem keš nemohl normálním způsobem odlovit. Ale nedalo mi to a trochu jsem si prohlídl jaké mám na PM keši funkce a po chvíli jsem na "něco" (Nechci aby se to rozšířilo) klikl a měl jsem souřadnice. Takže důležité informace jsem měl, kdyby keš nebyla ukradena jak jsem posléze zjistil tak jsem ji odlovil. Víte také o této "nezáplatované" díře?

To je mi novina. Zvlášť potom co se loni podařilo běžnému kačerovi archivovat cizí keše.

Já to vim s tim archivem!
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:46

Vláček napsal/a:
Kdyby se u nás rozjel OC místo GC, tak si tvrdím říct, že jsme na tom v mnoha ohledech podstatně lépe.


tohle deja vu jsem teda uz dlouho nemel :D. on nekdo tomu OC v rozjeti brani?
  • 0

#35 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:50

Dovoluji si připomenout ještě jeden faktor, pro který mám PM cache. Nechci, aby si mudlové vygooglili listing a šli zdemolovat objekt, o kterém prakticky nikdo neví. Také nemám zájem, aby tam kačeři, kteří to nevyluští, zbytečně chodili na exkurze. Na potenciální výhrady předem odpovídám: 1. bylo by velmi nepraktické v listingu tajit, co je tématem cache a nepopsat přístup, 2. jistě jsem mohl problém řešit tak, že bych keš neudělal, ale v tom případě by tam někdo pravděpodobně udělal keš s podstatně větší návštěvností (minimálně jeden místní kačer o tom uvažoval). U nás jsou keše na husto. A mimochodem - podle prasáckých logů a chování ke keším (rozbití, neschopnost vrátit na místo) je průměrný kačer vzor 2012 o hodně horší týpek než kačer vzor 2011. Takže PMO bude asi přibývat. Snižuje to rizika, i kdyby byli PM stejní, jako BM.
  • 0

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:55

Vláček napsal/a:

Modrak napsal/a:
No, to jo. Vlastne pixlu mues schovat i bez GS. Akorat ji tezko nekdo najde, zaloguje, atd.

Ale najde. GS není jediný, kdo to dělá. Kdyby se u nás rozjel OC místo GC, tak si tvrdím říct, že jsme na tom v mnoha ohledech podstatně lépe.


Hm. Asi jako v Polsku, co? Tam je to diky OC v takovejch sra...., ze je to az neuveritelny. Je velka klika ze u nas OC nefunguje. Ale jestli ti prijde lepsi, nic ti nebrani publikovat svoje kese tam. A ze paralelne funguje nekomercni projekt jeste neznamena ze zaroven nemuze existovat komecni GS. Lidi si sami svobodne zvoli ten, ktery jim vyhovuje. V tomhle pripade ja si rad priplatim. A soude podle pomeru GC a OC v CR asi nejdem jediny.
  • 0

#37 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 11:01

kapsa napsal/a:

Autacek napsal/a: Každopádně Groundspeak není žádná charita, ale je to těžce zisková organizace (odhad-tržby ročně stovky milionů) ....

Odhad podle ceho ?? Podle pohledu do logru od kafe na dne hrnku ?? ;)


Počet regisrovaných kačerů na serveru GC (k začátku června 2012 --> 5.930.000 účtů x poměr BM:PM x výše ročního poplatku.

Příjmy z reklam, prodeje trackovacích čísel a jiných dalších do toho netřeba ani počítat.

Pochopitelně že oficiální čísla nejsou nikde od GS dostupná (nebo nevím kde hledat), jedná se o kvalifikovaný, velmi střízlivý odhad vzniklý vynásobením jednoduchých tří veličin, který pokud chceš můžeš přirovnat k odhadu dle pohledu do kávové sedliny, každopádně to není nedej bůh o nějaké nepřejícnosti, či naštvání, že vlatně GS by mohl pro své ovečky dělat mnohem víc, jen je to poukázání na fakt, že tu jiní lidé na druhé straně zeměkoule, v Čecách, píší, že raděj děckám koupí něco do úst, než by si za PM připlatili.


* http://www.geocachin...aspx?id=5930000
  • 0

#38 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 12:09

Dpman napsal/a:

chose44 napsal/a:
Takže důležité informace jsem měl, kdyby keš nebyla ukradena jak jsem posléze zjistil tak jsem ji odlovil. Víte také o této "nezáplatované" díře?

To je mi novina. Zvlášť potom co se loni podařilo běžnému kačerovi archivovat cizí keše.


... a napadlo někoho z vás, co se tady čílíte, neříkám, že to musí být zrovna Dpman, nebo chose44, tuto informaci napsat Grounspeaku, aby to opravili?

B)

Ondřej
  • 0
kačer

#39 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 13:57

oslavik napsal/a:

Dpman napsal/a:

chose44 napsal/a:
Takže důležité informace jsem měl, kdyby keš nebyla ukradena jak jsem posléze zjistil tak jsem ji odlovil. Víte také o této "nezáplatované" díře?

To je mi novina. Zvlášť potom co se loni podařilo běžnému kačerovi archivovat cizí keše.


... a napadlo někoho z vás, co se tady čílíte, neříkám, že to musí být zrovna Dpman, nebo chose44, tuto informaci napsat Grounspeaku, aby to opravili?

B)

Ondřej

Pokud to pude napisu
  • 0

#40 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 14:12

Ty vole, ty raději nikam nepiš.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka