Přejít na obsah


Fotka

Geocaching V Maďarsku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Blondprincess37

Blondprincess37

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:26

Ahoj všem. POradí mi někdo, jak se dostanu k mapě s keškami v Maďarsku? Našla jsem jejich stránky, ale kromě úvodu, tam v angličtině nic není a já tomu maďarsky absolutně nerozumím.:(
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:34

Blondprincess37 napsal/a:
Ahoj všem. POradí mi někdo, jak se dostanu k mapě s keškami v Maďarsku? Našla jsem jejich stránky, ale kromě úvodu, tam v angličtině nic není a já tomu maďarsky absolutně nerozumím.:(

http://www.geocaching.com/map
jak překvapivé :o
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2012 - 12:53

Ano. Úplně stejně jako keše kdekoliv jinde na světě. Pokud chceš ale "ty pravé Maďarské", tj. ty které jsou registrované pouze na maďarském serveru, tak se bez pomoci znalosti maďarštiny neobejdeš. Hodně keší je tam totiž děláno jako virtuálky nebo polovirtuálky, v terénu nebo na krabičce je napsaný kod který je pak nutno zapsat při logování na jejich serveru. Dá se to sice podniknout i s automatickým překladem stránek (Google Chrome), ale ten překlad maďarštiny je opravdu hodně špatný a potřebuje hodně velkou fantazii. Jedinou výjimku bych viděl u starých maďarských keší se jménem odpovídajícím jejich maďarskému kodu (tj. stylu GCBlaBla), které byly na gc.com převedeny neodborně a dost často jsou změny (typ, souřadnice) nesynchronizované s originálem. U těchto keší je vhodné, pokud to čas dovolí, zkontrolovat údaje na maďarském serveru. V případě nalezení odchylky je pak vhodné požádat o opravu reviewera (pupSino), psát mejl tomu kdo keš na GC.COm přetáhl většinou nemá žádný smysl. Jsou to ale historické keše se vzácným starým datem založení. A v mnoha oblastech jediné. A ještě pozor na jednu věc, maďarští autoři nejsou tak zběhlí v pravidlech a v používání GC.COM, některé opravy řeší upozorněním v listingu (naštěstí až na výjimky anglickém). Takže není vzácné keš nenajít a pak si doma v listingu přečíst že souřadnice neplatí a že skutečné jsou o 400 metrů jinde. Nebo že se typ změnil na multinu. Takové záležitosti je také vhodné poslat reviewerovi, mám zkušenosti že to do několika dnů opraví.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama