Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12141 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 13:52

Psal jsem "logicky." Cituješ, ironicky, ale pořád jen jejich žvásty. V pasáži OC Smíchov je zavřená čistírna mezi dvěm otevřenými obchody,

A to je schvalne, abys nezvysoval mobilitu tim, ze si poneses jen veci do cistirny. :)

 

Ted uz bez ironie - na naprostou vetsinu opatreni se da vymyslet protipriklad. Bohuzel jsou opatreni tak absurdni, ze to zvladne i male dite. A kdyz chces zduvodneni opatreni (a to se nebavim o tom, ze po zavedeni by melo nasledovat vyhodnoceni), dostanes text na urovni http://www.kyblsoft.cz/projevy


  • 1

#12142 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 14:48

Psal jsem "logicky." Cituješ, ironicky, ale pořád jen jejich žvásty. V pasáži OC Smíchov je zavřená čistírna mezi dvěm otevřenými obchody,

Myslis tu cistirnu mezi kvetinarstvim a psim kadernictvim? :huh:


  • 4

#12143 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 14:52

Bohužel naši vládní představitelé to vlastní neschopností dotáhli tak daleko, že mají kredit zhruba jako komunistické vlády ve 2. polovině 80. let 20. století. Většina je má v zásadě na háku, dělá si, co sama uzná za vhodné, a pouze se snaží, aby si nepřidělala zbytečné starosti nějakou pokutou nebo trestním stíháním. Takže se to zase snaží obcházet, co nejvíc to jde. Neoficiální pokyn jednoho úřadu státní správy k zaměstnancům: „Pokud vám vyjde pozitivní antigenní test, opakujte ho tak dlouho, dokud vám nevyjde negativní.“ A my jim jako máme za této situace důvěřovat? Autocensored!

 

P.S.: A Andrejko bude za chvíli taky jako ten Miloušův pověstný „kůl v plotě“.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12144 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 19:37

Aktuálně mě hodila do deprese jedna facebooková geocachingová skupina, (...)


Také jsem si toho všiml, ale na druhou stranu, je to právo každého z nás napsat dotaz na HQ (nebo GS? teď nějak nevím). Také jsem jim kvůli něčemu před pár lety psal a odpovědět se snaží vážně co nejlépe.
 

Podle logů na našich keších vidím, že řada lidí si s hranicemi obce (dříve) a okresů (teď) žádnou hlavu nedělá.


Upřímně? Nedivím se.
 

Já tu asi budu za kacíře, ale se slušně napsaným dotazem na HQ problém nemám. Já sám bych to neudělal a postoj RW respektuji. Pokud se někomu nelíbí jejich rozhodnutí,tak toto je pravděpodobně jedina možnost něco zmenit. Nedělal bych z nich hned praskace. A pro nás pro všechny doufám, že pokud jim HQ odpoví, že podpoří RW. :)

 
Viz můj komentář výše. A také myslím, že podpoří reviewry. A pokud jsem správně postřehl komentář na Facebooku (který teď samozřejmě nemůžu nikde najít...), tak HQ by s rozhodnutím našich RV nemělo mít problém.
 

(...) ale očekával jsem to na 3 neděle a ne měsíce.


Já si nemůžu pomoct: on někdo vážně očekával, že když řeknou 3 týdny, že to budou vážně jen 3 týdny? :D
 

S naprostým klidem přiznám, že v této době je neschvalování nových keší až úplně to poslední, co mě zajímá. Vlastně mě to vůbec nevadí.

 
Asi jediné, co mne trochu mrzí je, že nesplním svůj záměr publikace alespoň jedné keše v každém měsíci letošního roku. Záměrně neříkám založit, protože založeno mám (ač tedy s "tytyty" od mého reviewra, protože jsem nějak neočekával kolizi v místě, kde v okolí nic nebylo  :rolleyes:  a na přesun zatím nedošlo, neb není důvod spěchat). Ale že by mi to trhalo žíly...
 

Anebo papírenského zboží. Asi by čuměli, kdybych finančnímu úřadu vážně sdělil, že letos nepodám daňové přiznání, protože mi došel papír v tiskárně a nemůžu si ho koupit.

 
Chceš nějaký papír donést? :D :D


  • 0

#12145 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 21:42

Podle logů na našich keších vidím, že řada lidí si s hranicemi obce (dříve) a okresů (teď) žádnou hlavu nedělá

A to já třeba jo. Neříkám, že se nenajdou výjimky, ale během těch tří týdnů, kdy jsi nesměl z katastru, mi logy mimo Prahu téměř přestaly chodit. Ten rozdíl byl znatelný.


  • 0

#12146 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 22:04


Já si nemůžu pomoct: on někdo vážně očekával, že když řeknou 3 týdny, že to budou vážně jen 3 týdny? :D

Náhodou, já bych jim věřil. Už před rokem jasně říkali že klíčové jsou Velikonoce, ty rozhodnou. A jak vidíš, ani za rok se to nezměnilo, platí to i dnes. A není vyloučené že tohle tvrzení vládu přežije a bude platit i za rok. B)


  • 3

#12147 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 22:07

Ježíšmarjá nestraš, s takovou chutí bych šel normálně na točený  :rolleyes: .


  • 0

#12148 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 22:10

A to já třeba jo. Neříkám, že se nenajdou výjimky, ale během těch tří týdnů, kdy jsi nesměl z katastru, mi logy mimo Prahu téměř přestaly chodit. Ten rozdíl byl znatelný.

To ale neznamená že na ty keše mimo Prahu přestali lidi chodit. Uvědom si že zákaz překročení katastrálních hranic platí pro všechny. Tedy i pro logy. Takže ty mimopražský logy se zasekly na hranici Prahy, odchytlo je Hamáčkovo gestapo a k tobě jen nedorazily. Zachránilo to statisíce důchodců. Směroplatný je co bude v logbookách, ty si pak dojdi zkontrolovat.
 


  • 2

#12149 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 22:12

Ježíšmarjá nestraš, s takovou chutí bych šel normálně na točený  :rolleyes: .

A co ti v tom brání? Se bojíš, nebo v Klatovech neexistuje odboj?
 


  • 0

#12150 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 22:19

Píšu normálně na točený :D .


  • 0

#12151 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 7:07

A co ti v tom brání? Se bojíš, nebo v Klatovech neexistuje odboj?
 

Jo, jenže pak to tady dopadlo tak, jak to dopadlo. Kdyby si lidi chvíli opravdu odřekli to slézání v hospodách i jinde, dodržování pravidel v práci a pořádně se vše dodržovalo (vidím to u nás, i jinde), tak to nemohlo dojít tak daleko, jako to nakonec došlo. A už třeba děti mohly chodit do školy apod.

Na druhou stranu teď to vypadá už spíše na promoření, takže doufám, že už to stoupat opravdu nebude...


  • 2

#12152 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 7:56

Neboj, ono se pak honem všechno zbrkle uvolní, aby se to mohlo zase rozjet...


  • 1

#12153 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 8:20

Tak jsem včera jel na kole. Kolem velkého sportovního areálu v sousední obci. Tak narváno jsem tam asi ještě neviděl. Rouška ani jedna.

A s těmi obchody: konkurenční (ne)výhoda je jasná, ale taky se tomu říká chcípkozizmus. Aby nebylo rušeno konkurenční prostředí, tak si nekoupím třeba dřevěnou lať, odpadní rouru, o botách a oblečení ani nepíšu. Jsou lidé, kteří to koupí přes eshop, ale jsou lidé, co musí všechno zkusit, nic jim nepadne. A už to trvá třetinu roku, s malou přestávkou před vánoci.

A jinak, velkým úspěchem vlády po 3 (5) týdenním lockdownu bude stejný počet lidí v nemocnicích, jako před tím. Protože zatím s nemocnice nevyprazdňují, i když počet nakažení denně je zhruba poloviční. 11. dubna tady máme žádost o další, už zaručeně poslední nouzový stav. Nebo nouzový stav ne, ale opatření budou pokračovat ve stejné nebo větší síle.


  • 0

#12154 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 9:10

Já osobně si myslím že i kdyby se FTFkaři tam v tom množství setkali, tak budou rozumní a budou se chránit respirátorem.

 

 

Tak teď jsi mě opravdu rozesmál.


  • 11

#12155 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 18:22

Další prodloužení uzavření škol, obchodů a okresů neustojí jak ekonomika, tak lidi. Lidi už teď nedodržují základní pravudla, která chápu jako nutná a dodrzuju je možná až přehnaně. Ale ty různé uzávěry všeho už lid neunese a bude rebelovat tak hromadně, že už to nic nezachrání.
  • 0

#12156 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2021 - 9:50

Rebelovat bude max pár vyšinutých jedinců.  :P


  • -1

#12157 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2021 - 11:40

Rebelovat bude max pár vyšinutých jedinců. :P


no tak ne rebelovat ale ignorovat? Kdyz jdu od metra do prace nebo u nas pres sidliste, tak rousku uz ma malokdo... a uplne se nedivim...
  • 3

#12158 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 6:51

Když jdeš od metra, respirátor si nevezmeš...Ale když se budeš prodírat skupinou dementů s pivem, kteří se objímají, patrně asi? si ho fofrem vezmeš nebo tam mezi ně ani nepůjdeš. Jakékoliv plošné opatření přináší absurdní situace, pochopitelně. Bohužel, jsou mezi námi "spoluobčané" s nutkáním jít "bez" na náplavku a jestě lézt po sobě nebo někde pořádat tajnou párty o 60 lidech...a v pondělí pak půjdou do práce. Strašně mi vadí, že namísto idiotů bude v nemocnici umírat někdo úplně jinej nebo člen rodiny někoho jiného - co naplat, že on se choval zodpovědně...No, spravedlnost neexistuje, že?

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 05 duben 2021 - 7:03

  • 8

#12159 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 10:46

ad von Bronin, bohužel :(


  • 0

#12160 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 20:19

Stále se kvůli kovidu nepouští eventy včetně CITO. Byl jsem v Mníšku pod Brdy a okolí, kde se hromadně uklízelo pod taktovkou městského úřadu. A v rádiu jsem slyšel o dalších takových akcích.


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama