Přejít na obsah


Fotka

medvedi cesnek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#1 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 19:32

Pekny den preju. Nevite prosim o dalsich kesich/mistech, kde roste medvedi cesnek? Ja jsem ho zatim objevila jen u Podebrad. GC45971 a spol. Predem dik za tipy.
  • 0

#2 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 19:35

V Prokopskem udoli.
  • 1

#3 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 19:43

Ahoj Slanečková My na něm byli u Chiemsee, ale před měsícem, myslím, že teď je uz pozdě
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#4 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 19:47

Cau Pyxis, nezklames. Ani mistne, ani casove. :) Za tip na Prokopak diky, bez obav sem s dalsimi. (Rada vymenim za tipy na zpracovani, pokud bude zajem)
  • 0

#5 jindoo

jindoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 20:00

Ahojky
jedna je u Nového Jičína GCYD8N Podsvince, minulý týden to tam jelo, a druhá je kousek od porostu GC32X71 Poklady Bile pani: 3 - Zamek Radun
  • 0

#6 pajamora

pajamora

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 20:13

V Šáreckém udolí u potoka taky hojně růstává...viz.foto...recepty mě zajímaj :)...

Přiložené miniatury

  • 18052011094.jpg

  • 0
Garmin eTrex 30 Garmin Nuvi 2595LMT Nokia C6-01

#7 jozefzcz

jozefzcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 20:55

Další výskyt je v Domaslavickém údolí u Oseka . GC1B845
  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:20

Hm, máme ho na zahradě po předchozích majitelích a recepty by mě zajímaly. Osobně ho mám ráda klidně i jen nakrájený na namazaném pečivu nebo na bramborách popř. rýži. Na jaře první bylinky jako je česnek nebo sibiřská cibule chroustám klidně i jen samotné při průchodu kolem nich - tělo asi ví, co mu po zimě chybí.;)
  • 0

#9 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:34

Jasne, do salatu, misto spenatu, pripadne doplnek k spenatu, do tvarohu jako pomazanku, na brambory, do slanych kolacu a podobne. Jinak mne slo i o uchovani tech zajimavych latek a nasla jsem informaci, ze susenim se vetsina vlastnosti ztraci, mrazeni je jakz takz zachova. Dale by je melo zachranit nalozeni do oleje (300g medvediho cesneku pokrajet na drobno a zalit olivovym olejem - 750ml), pasta (100g m.c., 10g morske soli, 1dl repkoveho nebo slunecnicoveho oleje), da se nalozit do soli (300g m.c., 1kg morske soli rozmixovat, ususit, rozdrtit a uchovavat ve sklenici na suchem a tmavem miste), pesto (svazek listu, 10dkg orechu - ja pouzila neprazene nesolene kesu, ale dobre jsou udajne i vlasske orechy, 3 lzice strouhaneho parmazanu, spetka soli, 1dl oleje) a taky zkousim tinkturu: posekane listy zalit vodkou, nechat 14 dni na slunci nebo na teplem miste, slit, pri nachlazeni, zaludecnich obtizich nebo zahleneni dychacich cest vypit 10-15 kapek ve sklenici vody. Neovereno, ale cokoliv, co mi dokaze pomoct prezit zimu, ma u mne sanci.
  • 0

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:42

Díky, kopíruji si a příští rok vyzkouším - letos už bude v květu a to už se prý nemá používat.
  • -1

#11 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:49

No, rikaj, ze tim ztraci silu, kterou preda kvetum, ale pan Cuketka to testoval a ztratu sily nezaznamenal. Jestli na nej jeste narazim (doufam, ze teda stihnu tenhle tyden navstivit Prokopak nebo Sarku nebo znovu Podebrady), chci testnout i kvety v salatu.
  • 0

#12 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:51

Roste po celé ČR, na vlhkých stinných místech, sázkou na jistotu jsou lužní lesy. V Praze se dá najít v Šárce GC2BRCZ či u Hladové zdi GC2EVD2 Jako zajímavost pro nepražáky třeba svah Frýdecko-místeckého zámeckého parku GC40AET.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#13 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:56

No o Hladove zdi uz jsem taky slysela, ale loni na jednom blogu reagovala v komentarich jedna zena, co tomu dost rozumi (soude podle toho, ze napriklad naklada sakurove kvety) takhle: Já se ho pořád snažím najít na Petříně, protože se furt najde někdo, kdo mi tvrdí, že tam je, ale jsou tam jen lány toho podivného-cibulkového, safra. Co mysli podivnym cibulkovym ovsem netusim. Asi mi nezbyde nez to osobne proverit. :)
  • 0

#14 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 21:57

Česnek medvědí sice sám o sobě není chráněný, ale je chráněný ve "zvláště chráněných územích". Zákon o ochraně přírody a krajiny vymezuje šest kategorií zvláště chráněných území: národní parky (NP), chráněné krajinné oblasti (CHKO), národní přírodní rezervace (NPR), přírodní rezervace (PR), národní přírodní památky (NPP) a přírodní památky (PP). Tato území jsou zakreslena na Mapy.cz Ale není vše ztraceno. Třeba v Domaslavickém údolí roste nejvíc česneku ještě před hraničními cedulemi Přírodní památky a tam se sbírat smí. A cestou zpátky podle potoka si můžete koupit čerstvé ryby, sami vám je zabijí a vykuchají...
  • 2

#15 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:00

Jinak tohle je pro zajemce aktualni (vcerejsi) stav medvediho cesneku u Podebrad. edit: tak prikladat obrazky se asi nikdy nenaucim :( fotka je nicmene prilozena u GC45971
  • 0

#16 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:07

Slanecek napsal/a:
No o Hladove zdi uz jsem taky slysela, ale loni na jednom blogu reagovala v komentarich jedna zena, co tomu dost rozumi (soude podle toho, ze napriklad naklada sakurove kvety) takhle: Já se ho pořád snažím najít na Petříně, protože se furt najde někdo, kdo mi tvrdí, že tam je, ale jsou tam jen lány toho podivného-cibulkového, safra.
Co mysli podivnym cibulkovym ovsem netusim. Asi mi nezbyde nez to osobne proverit. :)


Česnek Podivný (Allium paradoxum), kvetenství (někdy!) s pacibulkami
Česnek Medvědí (Allium ursinum L.), květenství bez pacibulek
Rozdíl je ale hlavně v listech, ten Medvědí má listy jako konvalinka (bacha, nezaměnit, velmi jedovatá!), ten Podivný má listy jako traviny. Je taky jedlý , chuť jako mladá cibulka.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#17 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:12

jezevcik napsal/a:

Slanecek napsal/a:
No o Hladove zdi uz jsem taky slysela, ale loni na jednom blogu reagovala v komentarich jedna zena, co tomu dost rozumi (soude podle toho, ze napriklad naklada sakurove kvety) takhle: Já se ho pořád snažím najít na Petříně, protože se furt najde někdo, kdo mi tvrdí, že tam je, ale jsou tam jen lány toho podivného-cibulkového, safra.
Co mysli podivnym cibulkovym ovsem netusim. Asi mi nezbyde nez to osobne proverit. :)


Česnek Podivný (Allium paradoxum), kvetenství (někdy!) s pacibulkami
Česnek Medvědí (Allium ursinum L.), květenství bez pacibulek
Rozdíl je ale hlavně v listech, ten Medvědí má listy jako konvalinka (bacha, nezaměnit, velmi jedovatá!), ten Podivný má listy jako traviny. Je taky jedlý , chuť jako mladá cibulka.


Dekuji!
  • 0

#18 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:33

Kamarádka zrovna tuhle říkala, že ho je mraky v Kinského zahradě v Praze ;)
  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#19 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:40

Jo, a minulý týden jsme ho sbírali podél říčky Kamenice v severních Čechách , mezi Jesenným a Spálovem (to je poblíž Železného Brodu), zajímavá keška např. GC2A5QF
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#20 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 22:44

http://coord.info/GC3JAQR Veseli nad Moravou
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama