Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#21 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:16

Dopadlo to přesně dle očekávání, jen další zákazy i nad rámec celosvětových pravidel, naopak nic, co by světová pravidla nepovolovala a ta česká ano. Ono jen zakazovat další a další věci je jistě snadnější a vo tom to je...
  • 0

#22 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:18

weri napsal/a:
Lidi, zamyslete se. Doba, kdy geocaching hrálo jen pár lidí, je dávno pryč. Ať se vám to líbí nebo ne, ..............................Za mě tedy mají revírníci podporu, protože dali na papír něco, co stejně již nějakou dobu fungovalo a věřím, že to pomůže ke zmenšení třenic mezi námi kačery a nekačery.

A hlavně nepanikařte s tím, že se hned budou archivovat již dříve fungující kešky. Jasně je hned z kraje napsáno, že se týká nových publikací, tak nešiřte paniku.


Konečně někdo s rozumem. Já myslel že jsem sám. :D
  • 0

#23 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:22

jezevcik napsal/a:
SOUHRN: světová pravidla max. NEDOPORUČUJÍ, či označují za PROBLEMATICKÁ či VŮBEC NEŘEŠÍ A NEZAKAZUJÍ X nová česká pravidla všechno komplexně předem NEPOVOLUJÍ = navždy zakazují.

Retvívři si usnadnili práci s diskuzí s ownery nad přípravou kešek a všem nám zkazili navždy naši milovanou zábavu. Řekněte mi sami,na které z kešek si nejvíc pamatujete, co jste si užili, proč to vlastně děláte: závratí plné komínovky, strašidelnétemné kanálovky, temné propustky pod dunící tratí, gymnastika na mostech, hra na nenápadného u nějaké VIP (Veledůležité Instituce Povýšených) nebo díkzabodovka "pod kamenem"?


No já si myslím, že je hlavně zásadní rozdíl v tom, jak vnímá slovo NEDOPORUČUJÍ američan a jak ho vnímá čech :-( Někde holt stačí blbosti nedoporučit, u nás je třeba natvrdo zakázat - výsledek je stejný ;-)

A já osobně si teda víc pamatuju ty obyčejné "díkyzabodovky pod kamenem", ale v pěkné přírodě, než městské, od psů a bezďáků poch...né krabky od TicTacu... A v tom je kouzlo téhle zábavy - každý si najde, co se mu líbí :-)

PS: to bylo pořád volání po upřesnění pravidel a když pravidla vzniknou, vypukne tady takový pláč a skřípění zubů :-( A každý samozřejmě už předem ví, že to bude konec Geocachingu v Čechách...
Lidi neblázněte - je to jenom hra a zábava!

EDIT: než jsem to nasmolil, napsal to v podstatě weri - já se pod jeho příspěvek podepisuju ;-)
  • 0

#24 berzuh

berzuh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:32

Pro mě a naší rodinu byl a snad bude i nadále geocaching zábavou, která doposud nebyla svázána striktními pravidly a vše záleželo na soudnosti a zodpovědnosti zakladatele a následně toho, kdo chtěl kešku odlovit. Jistá míra rizika (kanály, mosty a pod) k tomu prostě patří a sešněrování pravidel více než je nutné mi připadá zbytečné. Když půjdu do extrému, tak i každý pozemek, strom či trubka zaražená do země někomu patří. Budeme muset i v těchto případech žádat majitele o svolení s umístšním kešky? A co takové T5? Ty bychom taky mohli omezit, protože riziko úrazu bývá velké. Myslím, že lepší by bylo se zaměřit na kvalitu kešek, která v některých případech je ostudná (viz. jisté mnohačetné serie, kde kvantita převládá nad kvalitou), než na zpřísnění pravidel, která nás připraví o mnohé zážitky.
  • 0

#25 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:33

Dotaz na reviewry: proč není na Wiki Goroundspeaku úplně stejný text jako na reviewer.cz? Nemělo by na oficiálních stránkách být všechno?
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#26 Nulll

Nulll

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:37

Já zas podepisuju pod příspěvek jezevcika. Jak píše sambar, kouzlo téhle zábavy je i v tom, že si na ní každý najde, co se mu líbí. Někomu se líbí krabičky v přírodě, někomu kanálovky. Každý podle svého. Tímhle neustálým omezováním se ta rozmanitost za chvíli vytratí, což bude to jenom na škodu.
  • 0

#27 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:39

weri napsal/a:
Jasně je hned z kraje napsáno, že se týká nových publikací, tak nešiřte paniku.


a) Omlouvám se, ale nějak to jasně napsáno nikde nevidím?
B) Pravidla se vždy dají doplnit. Směrem k přísnosti to tedy funguje vždy snadno.
c)) Pravidla GC.com zato jasně praví: Cache může být deaktivována nebo archivována, pokud umístění nesplňuje veškerá pravidla.
d) I kdyby díky nějaké přísaze retrívrů (nikde jsem ji neobjevil) a) a B) a c) neplatilo, vadí mi ta nová omezení ode dneška do konce věků už sama o sobě.

Historie praví, že společenství (a je jedno jestli národy, státy, skauti, vodáci, kačeři atd nepřicházejí o svou svobodu najednou, ale vždypomalu, postupně a velmi často DOBROVOLNĚ (" no jo, to vono by z toho něco mohlo být, tak si to raději sami zakážeme, aby se pán nezlobil".
A tohle je sakra utažení šroubů. Poznáte to sami. Ale ono je pak vždy pozdě. Ten pán jen ukáže prstem nebo obuškem na Pravidla a řekne - vidíte, tady jste vy sami napsali, že je to zakázaný. Já nikomu nezakázal lézt na komíny, to vy říkáte, že vaši členové to nesmí dělat.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#28 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:53

Jediná otázka - proč se česká pravidla liší od oficiálních? Hrajeme snad jinou hru než němci, amíci a všichni další?
  • 0
Monte

#29 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 19:57

skurakai napsal/a:
Mufa: logicky doufám zůstanou ;-) nelze přece uplatňovat zpětně. A hlavně nevím, jak by to kdo kontroloval :-)


Toť otázka - třeba změna pravidel pro mysterky byla rw uplatněna zpětně a způsobila zánik pár super věcí (vzpomínám např. na Robertovu měsíční, která byla rw nuceně změněna na tradičku a následovala archivace ownerem).
  • 0
Monte

#30 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:01

KaMo_cz napsal/a:
A kdy výjdou pravidla pro revírníky? Ta Francie se opravdu nepovedla :(

[/i]


Naprostý souhlas, přirovnal bych to k úletům typu pivní rychloeventy, archivace na základě žádosti pana zastupitele a pod.
  • 0
Monte

#31 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:04

Arogant napsal/a:
Dotaz na reviewry: proč není na Wiki Goroundspeaku úplně stejný text jako na reviewer.cz? Nemělo by na oficiálních stránkách být všechno?


Je to jednoduche, potoze jde o 2 ruzne veci. To co je na geocaching.com jsou narodni pravidla, ktera vychazeji z platnych zakonu, vyhlasek pripadne dohod s ochranari apod. Podobna narodni pravidla tam ma i vetsina jinych zemi. A takove Nemecko nebo USA je maji jeste daleko prisnejsi.

To co je nazvano jako komentovana pravidla pro schvalovani na reviewer.cz je neco jineho. Tady komentujeme vice veci, ktere souvisi se schvalovanim a udrzbou kesi. Muzu vas ujistit, ze 90% z toho co tam je uz plati nejmene 2 roky a vsichni rw se tim ridi. Zbyvajicich cca 10% jsou urcite zmeny (nekde zprisneni treba kanalovky a jinde zase zjednoduseni, treba tradicky s klickem). Tyto komentovana pravidla jsme sepsali zejmena proto, aby zakladatele vedeli na co si dat pri zakladani pozor. Tyto komentare budeme casem doplnovat, dle toho na co budou nejcastejsi dotazy a kde budou nejvetsi nejasnosti...
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#32 KraliCZek

KraliCZek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:05

Monte-x napsal/a:
Jediná otázka - proč se česká pravidla liší od oficiálních? Hrajeme snad jinou hru než němci, amíci a všichni další?


Naprosto souhlasim.Proc u nas musime byt zase v necem odlisni.
  • 0

#33 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:15

KraliCZek napsal/a:

Monte-x napsal/a:
Jediná otázka - proč se česká pravidla liší od oficiálních? Hrajeme snad jinou hru než němci, amíci a všichni další?


Naprosto souhlasim.Proc u nas musime byt zase v necem odlisni.


jen jednou napisu a jdu od toho :D

JESTE CHVILI VSICHNI CHTEJTE ABYCHOM SCHVALOVALI JAKO V USA A MY TO UDELAME A PRIPRAVTE SI DOPISY VLASTNIKUM POZEMKU, STAVEB, ..... S ZADOSTI NA ULOZENI KESE.

A jina odpoved, protoze tady treba plati jine zakony??? Zkus o tom premyslet :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#34 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:16

já se novým pravidlům nedivím, a proč? pro první argument nemusím chodit daleko ...

http://tiskar94.ozna...ta/102-2241.jpg
  • 0

#35 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:18

Národní pravidla jsou dobrá, stručná a jasná. Díky!
  • 0

#36 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:19

Hoši hoši, nechte tý hysterie. Regionální pravidla tu byla dávno avízovaná a bylo jasný, že musí jít o zpřísnění některých groundspeakových pravidel. Nebo snad někdo čekal něco jiného? Zmírnění asi fakt těžko a psát pravidla stejná je trochu zbytečné, není-liž pravda...?!? B) Jak už bylo řečeno, kačerů i krabic už je u nás jako příslovečných ... ehmm řekněme smetí a každýmu jen trochu soudnýmu člověku musí být jasný, že vznik nových keší musí být v souladu se zákony a zdravým lebečním obsahem. Přečetl jsem si nová pravidla dost pozorně a zdají se mi velmi rozumná a rozhodně je neshledávám zbytečně omezující. Fňukáni, že se nám tím hroutí to hlavní krásno naší zábavy, považuji za směšné. Stále zažívám skvělé zážitky na nových krabicích a nemusím kvůli nim zrovna viset na laně nad dálnicí... P.S. Jen jedno jediné místo pravidel mne pobavilo. Jeho účelovost je opravdu nepřehlédnutelná. Ale beru to jako pobavení a jedinou drobnou pižku na kráse.
  • 0

#37 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:26

Arogant napsal/a:
Dotaz na reviewry: proč není na Wiki Goroundspeaku úplně stejný text jako na reviewer.cz? Nemělo by na oficiálních stránkách být všechno?


Ano, taky pěkná vypečenost. Ona existují ještě další, trochu uschovaná pravidla (v pořadí tedy již čtvrtá), a v nich například další vypečená pravidla:

6. Zdi a zídky
Nepovoluje se umístění keše do jakýchkoliv zdí a zídek.
Výjimka může nastat, pokud má owner souhlas vlastníka, nebo je vlastník sám owner.

13. Keše s vysokou terénní obtížností
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona č. 114/1992 Sb., kterým je zajištěna ochrana všech dřevin před poškozením a ničením (tedy i stromů, které nejsou vyhlášeny jako památné).

NU, přituhuje.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#38 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:29

13. Keše s vysokou terénní obtížností
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona č. 114/1992 Sb., kterým je zajištěna ochrana všech dřevin před poškozením a ničením (tedy i stromů, které nejsou vyhlášeny jako památné).

NU, přituhuje.


ani ne, stačí dodržet jisté podménky a jde to http://www.geocachin...08-6850758a839a
  • 0

#39 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:29

Pravidla jsem si přečetl a neshledávám na nich nic, co by odporovalo zdravému rozumu. Takže... u mě dobrý! A fakt, že v Česku musí být oficiální zákazy, příkazy a nařízení všude tam, kde v civilizovaném světě stačí doporučení, není žádná žhavá novinka. Bohužel.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2013 - 20:43

Arogant napsal/a:

skurakai napsal/a:
Arogant: Ve svodidlech rychlostních silnic však pár znám. Většinou nepříjemný odlov, když kolem tebe frčí takový hustý provoz a ty stojíš hned vedle.


Tam uloží keš jen blázen, další blázen jí pustí a další blázen jí půjde lovit. Tohle nemělo být vůbec puštěné...

Proto i ta nová pravidla, která to jasně vymezují. A je to dobře. Líbí se mi to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama