Přejít na obsah


Fotka

Vořechovi (komiks o GC)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 15:25

Vážení přátelé,
všichni asi znáte komiksovou rodinku Vořechových. Kdo nezná, stručně shrnu.

Jedná se o krátké stripy na motivy geocachingu, dělící se do dvou kategorií:
A, o aktuálním dění ve světě geocachingu
Příklad: Vložený obrázek
B, takové trochu méně reálné věci, které by se třeba dít mohly
Příklad: Vložený obrázek

Tyto stripy jsou umisťovány sem do fóra, no a už ve více reakcích se objevil návrh vydat to knižně. Tak teda jo. Jednalo by se o barevnou brožuru hrubým odhadem 25x7cm, ve které by (včetně bonusových a dosud nevydaných) bylo zhruba 160 stripů.

KNÍŽKU LZE ZA 150Kč OBJEDNAT ZDE.


=========================================
Takže předběžně: kdo by měl zájem?
  • 0

#2 bohusz

bohusz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:28

Ale jo, některý jsou dost dobrý (jako třeba nedávný LTF :D :D :D). Osobně dávám přednost spíš elektronické formě, ale knížka může být dobrá jako dárek, ne? :)
  • 0
-- Bohusz, Oregon 300 / eTrex Vista HCx

#3 thomass.mb

thomass.mb

    thomass.mb

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 17:53

Tak to já bych dal přednost naopak té knižní formě. ;) I když s tím dárkem to taky není špatný nápad ;)
  • 0

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 18:32

Já ti nevím - sice patřím k těm, co psali, že by vtípky stály za knižní vydání, líbí se mi, pobavila jsem se skoro nad všemi, ale když už jsem je viděla, tak bych si asi klasickou papírovou knížku-brožuru nepořídila. Ty jsi i uváděl odkaz, kde se vtipy daly prohlédnout..... Vzhledem k tomu, že jsme doma tři knihomolové, už je problém kam s knížkami - pořizujeme si proto spíš knihy typu encyklopedií a podle našich hobby, všichni máme průkazku knihovny a část literatury si půjčujeme.... Osobně používám od konce loňského roku e-book.....mno, možná by nebylo špatné se s někým spojit a vtipy použít na kalendář. Nehledaly se tu loni fotky pro "geo" kalendář? Když vidím, kolik knih z jakých nákladů jde do výprodejů za zlomky původní ceny, docela bych se po finanční stránce vydání knížky pro tak početně omezenou komunitu obávala - třeba se tu najde někdo, kdo ti udělá orientační propočet.;)
  • 0

#5 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 18:45

Já bych dal spíš přednost formě na internetu + se zveřejněním tady na foru. Mám obavy, že vydat to by bylo dost prodělečné, i přesto že je to jinak super komiks který spoustu kačerů rádo přečte.
  • 0

#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 19:00

Do geokalendáře se vskutku hledají fotky, nikoliv komiksové stripy. U těch není jistota, že zaujmou každého. Škoda, tuším že právě tvůj příspěvek tady byl ten inspirativní. Co se týče ceny, byla by nějak kolem 150kč. Jinak by tam samozřejmě byla šestnáctá série, aby člověk měl krom onoho papíru v ruce něco navíc.
  • 0

#7 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 20:27

Já bych určitě měla zájem (minimálně o jednu)!
  • 0

#8 Evcice

Evcice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 20:57

Pokud se to stihne do Vánoc, předběžně bych zájem měla o jednu nebo dvě, hned bych měla vyřešené dárky pro 1-2 geoparťáky :-)
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#9 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 21:14

Kdyby to vyšlo za rozumnou cenu (těch 150 by šlo :) - a nemějte mi to za zlé, můj "plat" za brigádu je mizerný), tak bych papírové vydání také možná objednal. ;)
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 10:00

Projeď si to ekonomicky - odhadni náklad, spíš to budou řádově stovky, že jo, od nich spočti náklady na kus. Odečti nějaká procenta na neprodané/zničené kusy. Odhadni, jak dlouho se ti náklady budou vracet a jestli ti po tu dobu nebudou peníze chybět. Započti, jestli to budeš distribuovat sám třeba přes fórum, anebo zapojíš další distributory, kteří ti vezmou nejméně 30% z ceny. Pak se rozhodni. Případě si vypomož předprodejem. Osobně si myslím, že to není blbej nápad, ale nejdřív to spočti.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 14:27

Tiskar94 - za mně ANO! Min. jeden výtisk si rozhodně objednám ;) Držím palce, ať do dobře promyslíš a propočítáš ...
  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 15:17

Smogeo napsal/a:
ale bude to muset vydat s vysvětlivkama, nebo radši s přetiskem celýho kecafóra, bo některý frky výcházely z konkrétní kauzy co se tu prodrbávala, a kdo to téma nezachytil, nepochopí.


Nedostatek vzdělání neomlouvá B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 10:09

Tak jak už jste si asi mohli všimnout na včerejším Geocoinfestu, knížka už opravdu existuje! Jedná se o kapesní formát 230x65mm s kroužkovou vazbou. Cena je slíbených 150 kč a objednat si tuto knížku můžete zde:
http://utiskare.cz/zbozi.php?id=107
Více informací o knížečce naleznete taktéž na daném odkazu. Vysvětlivky tam nejsou - koho bude něco zajímat, mohu vysvětlit, či si může téma kterému je strip věnován najít někde tady na fóru.
Vložený obrázek

Jinak mě samozřejmě velice těší, že se vystavené komiksy na tabulích s CWG líbily, občas jsem se mihnul kolem a koukal, jak si je někteří se zájmem prohlíží a fotí :).
  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 10:51

Komiksy u vystavených CWG byly milý bonus - co jsem tak sledovala, měly u kačerů úspěch. Tobě ho přeji při prodeji knížečky. PS: Možná jsi mohl jeden výtisk věnovat zástupcům GS, vypadá to, že smysl pro humor jim nechybí.;) Takouvou jsi mohl mít reklamu! Na stánku jsem si knížečky všimla, ale měl jsi ji mít rozbalenou a trochu nabízet - plno lidí netušilo, co to tam máš a možná trochu odradila zmínka o finálních souřadnicích. ;)
  • 0

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 13:27

No, kdo ví, jestl by mu oni zástupci rozuměli - a pokud ano, zda by tomu bylo dobře v některých případech :D. Co se týče přední stránky - říkal jsem si, že to chce něco, co zaujme. A co dělat, když tam ty finální souřadnice GC4C8R1 opravdu jsou :D.
  • 0

#16 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 8:08

Tiskar94 napsal/a:
Do geokalendáře se vskutku hledají fotky, nikoliv komiksové stripy. U těch není jistota, že zaujmou každého.


Nahodou,
mne neprijde kalendar blbej napad.

Klasickej stolni, tydenni a na kazdy tyden jeden strip.
Spousta z nas travi cele pracovni dny v kanclu a kalendar ma na stole a ja bych se aspon v pondeli vzdycky tesila vic do prace, ze si prectu novej vtip :)

To, ze me nepobavi kazdy, s tim se pocita, kdyz si koupim kalendar treba se psy, taky se mi nelibi kazdej a kdyz s recepty, tak si taky vsechno neuvarim.
  • 0

#17 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 20:54

Knížka objednána a ten nápad s kalendářem...to by se člověk opravdu hned více těšil na pondělí. :)
  • 0

#18 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:13

Knížku jsem si koupila hned na ME, i když jsem komiksy četla na netu, udělala radost. Kalendář je super nápad, ale chtělo by to nějaké nové samozřejmě:):D
  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 11:38

No uvidíme. Kalendář má ještě jednu takovou nevýhodu, narozdíl od knížky. Má takový "datum minimální trvanlivosti", tzn. o rok později už jsou ty předtištěné kusy neprodejné :D. Pokud kalendář, pak bych to určitě nechal až na rok 2015 (tedy připravovat příští rok z komiksů, které nejsou nyní zahrnuté v knížce neboli ještě nevznikly). Jinak doporučuji si do kanclu postavit tu knížku - vzhledem k počtu komiksů by ses těšila nejen každé pondělí, ale dokonce i každou středu, pátek, a ještě by ti zbylo pár kousků na dny Vánoční B).
  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 12:29

droping napsal/a:
Spousta z nas travi cele pracovni dny v kanclu a kalendar ma na stole a ja bych se aspon v pondeli vzdycky tesila vic do prace, ze si prectu novej vtip :)

Ty se vážně odvažuješ mi tvrdit, že bys vydržela si na každej vtip počkat, až přijde na řadu, a nepřečetla si kalendář hned po koupi celej od začátku až do konce? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama