Přejít na obsah


Fotka

travel bug/razítro


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 cwghunter

cwghunter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 20:52

Ahoj
Chtěl by jsem se zeptat jestli je povoleno mít razítro s trackovacím číslem?
Pokud ano,tak jak to mám udělat?
  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 21:32

Neni to zakazane. Fakticky vzato by kazdy navrh trackable mel byt odsouhlasen GS, ale fakticky ti stejne jedno cislo neprodaji, takze to resit nemusis. Kup si nejaky trackovatelny predmet (treba TB) a pouzij cislo z nej, respektive nech si ho dat do navrhu razitka.
  • 0

#3 cwghunter

cwghunter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 21:50

OK! děkuji moc :)
  • 0

#4 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 5:04

staci si sehnat track cislo neni nutne kupovat nejaky predmet. nekde tu na foru ho dokonce nekdo asi za 40kc nabizel.
  • 0

#5 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 7:51

Jedno trackovací číslo by mělo být na jedné věci. Takže pokud budeš trackovací číslo otiskovat do každého logbooku ztrácí to trochu smysl.
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 8:27

Už jsem někde viděl dvě razítka s track číslem, myslím že konkrétně v logbooku multiny Mistri sveta 1947 a 1949. Ale je fakt, že pak máš to číslo všude.
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 8:33

Když jsem viděl logbook na MAZE, tak skoro každý Němec tam otiskával TBčko. Byl to normální brouk, dole bylo trackovací číslo a na boku nick. Viděl jsem tam takových razítek desítky.
  • 0

#8 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 8:34

Jaký to bude mít význam mít číslo v razítku? Nejak mi to nedošlo. Kdyby to trackoval vždy ten následující lovec,co se loguje za tebou,OK chápu. Ale co když ti to lovci budou trackovat měsíc nazpět ,průměrně navšívíš dvacet keší a keš dvacet lovců,to je cca 400 tracků. Čísla jsem střílel od pasu :-)
  • 0

#9 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 14 září 2013 - 8:42

no vzhledem k tomu, jak lidi přistupujou k "diskoveringu" to bude stejně jenom kapka v moři. Pakliže bych někde v lese při logování před svým nickem narazil na TBčkové číslo, tak bych si ho taky opsal. Přestože jinak nijak zvlášť nediskoveruju... Nevidím v tom problém. ...Je to stejný jako když já dávám do keší CWGčko ostaním kačerům pro radost. Taky je mi vlastně jedno co se s ním stane. ...
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 8:54

omega001 napsal/a:
Jaký to bude mít význam mít číslo v razítku? Nejak mi to nedošlo. Kdyby to trackoval vždy ten následující lovec,co se loguje za tebou,OK chápu. Ale co když ti to lovci budou trackovat měsíc nazpět ,průměrně navšívíš dvacet keší a keš dvacet lovců,to je cca 400 tracků. Čísla jsem střílel od pasu :-)


Když to někoho baví, ať si discoveruje třeba celý logbook. Zkus se zeptat v Německu, jaký to má smysl a proč to tak hromadně dělají. Na těch razítkách mají dokonce všichni stejný font.
  • 0

#11 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 16:48

V Rakousku i Německu je to docela běžné, jejich geoshopy normálně nabízejí taková razítka - někdy jen brouk s číslem bez nicku (což je podle mě nesmysl - ale každého věc). U nás se to (zatím) nerozmohlo - jsou lidi co mají normálně v razítku kromě nicku i trackovací číslo (místo třeba dolního nápisu Díky za keš). Jen touto univerzálností (TB a nick) o osobě nic neřekneš - obrázek je přece jen nějaké vyjádření tebe. Ještě ke shánění čísla - můžeš ho použít z čehokoliv - ale podle toho budeš mít ikonku v seznamu trackables. Je dobré pak daný předmět nepouštět do světa - plete to nálezce, že discoverují to všude možně a přitom TB je někde jinde. A jinak já třeba discoveruju (Ale ne že bych prohlížela celý logbook ;) - to je každého věc, nehledě na to, že tyto logy si owner může filtrovat a třeba rovnou mazat.
  • 0

#12 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 17:26

Tenhle nápad se mi líbí. Je podobný trackovacím CWG. Napadnout mne to dřív, nechám si namísto Nalezeno! na razítko napsat trackovací číslo. :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama