Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

OSM open street map


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 12:11

K tomu se prave hodi ty programy typu Geoget. Napriklad v Geogetu si muzes ty kese zobrazit na cachemape, kde si muzes prepinat mapove podklady z Googlu, z mapy.cz, nebo treba i to OSM.
  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 13:45

Geoget a jeho cachemapa pochopitelně funguje pěkně, ale on se ptal na GPX z cachelistu. Šlo by pochopitelně taky, založit si v geogetu novou databázi, importovat GPX z cachelistu, zobrazit mapu. Tj. pokud by šlo o to zobrazit právě naklikané. Ale je to pochopitelně nesmysl, kdo se naučí takto pracovat s geogetem, udělá to rovnou v něm a nebude naklikávat po jedné.
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 13:52

ja vim, jenze cachelist pouzivaji casto lide, kteri nechteji nejaky ten dospelejsi program, takze je pak komicke cist, jak se slozite dozaduji funkci, ktere jsou u tech dospelych programu samozrejmosti. B)
  • 1

#24 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 14:08

CO se týče toho zobrazení gpx na mapy.cz, tady je návod:
Otevřete mapy.cz
Do vyhledávacího pole přetáhněte daný soubor gpx
A je to...
  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#25 ocnibulva

ocnibulva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 18:06

Jo jo, ty mapy.cz to maji udelany excelentne. Chtel jsem neco on-line, proto bych mapy.cz aj. uplne nahradit osm (nasel jsem stranky s planovanim trasy, pekny turisticky osm /mtbmap/ a zobrazovani gpx mi chybi). Chtel bych GC provozoval pouze s OSM. Offline to umi zobrazit treba i Mobac. Diky vsem za rady.
  • 0
Baví mě to čím dál tím víc.

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 20:25

VasaM napsal/a:
CO se týče toho zobrazení gpx na mapy.cz, tady je návod:
Otevřete mapy.cz
Do vyhledávacího pole přetáhněte daný soubor gpx
A je to...

Tak to mě tedy překvapilo. O tom jsem vůbec nevěděl. Že se takhle dají zobrazit i tracklogy z navigace. Je to někde popsané? Asi je, ale opravdu jsem o tom nevěděl.
  • 0

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2013 - 23:35

Koukal jsem, co tady kdo píše o editaci OSM a vypadá to, že tu probíráte zobrazení dat z GPSky na mapy.cz :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 11:51

Byl by nekdo ochotny se podivat, jestli editaci map nedelam nejake prasarny? Nedelam nic sloziteho, jen bych rad vedel, jestli to delam dobre, pripadne co vylepsit.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#29 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 12:32

Hod sem linky na zmeny, pak se muze podivat kazdej, kdo to tu cte. Navic nekdo zna vic relace a turisticke trasy, nekdo polygony s lesy...


  • 0

#30 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2016 - 19:58

Hod sem linky na zmeny, pak se muze podivat kazdej, kdo to tu cte. Navic nekdo zna vic relace a turisticke trasy, nekdo polygony s lesy...

Je to tohle? http://www.openstree...ngeset/40638440

nebo jeste neco jineho? Treba ta cesta vychazejici z letiste. Nevim, zda se nejak napojuje. Pripadne jake atributy bych mel tem cestam davat? Pak jeste jsem udelal fotky rozcestniku turisticke znacky nedaleko, ale ta tam jeste neni zanesena mi prijde a relace vubec nevim jak. Hlavne nevim, kde zacinala a koncila, sel jsem dost mimo.., ale udelal jsme fotku aspon toho rozcestniku a ten vim kde je. Nedaval jsme ho tam, pac se nejak navazuje na turistickou znacku? nebo se dava jako bod?

 

Predem dik za ochotu.


Tento příspěvek byl upraven od erebi: 11 červenec 2016 - 20:00

  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#31 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2016 - 7:50

Erebi: pro začátek dobrý, jen ten chodník v lese asi nebude to pravé. Doporučuji nastudovat základy editace OSM na Wiki. Je tam popsána i tvorba relací turistických tras.

http://wiki.openstre...ch_objekt.C5.AF

 

podrobné informace o tagování základních prvků OSM

http://wiki.openstre...Cs:Map_Features

 

Fotku rozcestníku můžeš poslat na http://map.openstreetmap.cz/ vpravo nahoře - nahrát rozcestník.

Něco o focení rozcestníků http://wiki.openstre...wiki/Cs:PhotoDB


  • 0

#32 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2016 - 12:16

Ja tam teda vidim path, ne chodniky, takze dobre. Ale chyby se v tom delaji to jo.

Co se tyce rozcestniku. Je to solo bod s dvema povinnymi atributy (aby to vubec byl rozcestnik)

tourism=information
information=guidepost

Dalsi vlastnosti dle jiz uvadeneho linku:

http://wiki.openstre...M_značkový_klíč

 

Pozdeji muzes pridat rozcestnik stejne jako trasu do relace s turistickou trasou, ale neni to nutne, alespon pro zacatek.

 

Vytvareni relaci zde: https://osmand.cz/20...-relaci-v-josm/

Ovsem pred tim, nez nejakou relaci turisticke traasy zacnes vyrabet, over si, jestli jiz relace pro trasu jiz neni vytvorena a pridany do ni cesty o nekolik kilomtru dal, pak jen ty sve useky pridas do relace. Kdyby relaci jedne trasy bylo vice, musel by  si dat nekdo tu praci je slucovat.

Davej pozor abys daval do dane relace ty useky cesty, ktere na trase opravdu jsou. Je li usek delsi, je nutne z nej oddelit jen ten, ktery je na trase a ten pridat.

Uplne pro zacatek bych asi doporucil, aby sis nasel napriklad jen nejakou nezmapovanou malinkatou turistickou spojku, treba jen kilometr dlouhou a pro tu sis vytvoril relaci a zkusil do ni pridat trasy a to si pak nechal schvalit. Aby jsi nekomu nerozbil jiz nejakou vetsi relaci.


  • 0

#33 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2016 - 19:36

Existuje nějaká mapa ČR (ne nutně OSM) s výrazně vyznačenými cyklostezkami (tím myslím jen cyklostezky, ne cyklotrasy)?


  • 0

#34 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2016 - 19:44

Existuje nějaká mapa ČR (ne nutně OSM) s výrazně vyznačenými cyklostezkami (tím myslím jen cyklostezky, ne cyklotrasy)?

tohle je asi spíš záležitost tématu mapy,který čáry budou jak hodně vytažený. já si například upravoval téma z osm.paws.cz tak aby byly právě cyklostezky/trasy potlačené. témata jsou ve formátu xml, upravitelné v textovém editoru. A jde taky o to do čeho tu mapu potřebuješ.... locus,garmin??


  • 0

#35 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2016 - 20:56

Chci to k tomu, abych se podíval odkud kam se dá dostat s velkým podílem cyklostezek. Tj. nějakou desktopovou nebo webovou aplikaci nebo dokonce jenom přiměřeně podrobný obrázek.


  • 0

#36 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2016 - 21:19

Chci to k tomu, abych se podíval odkud kam se dá dostat s velkým podílem cyklostezek. Tj. nějakou desktopovou nebo webovou aplikaci nebo dokonce jenom přiměřeně podrobný obrázek

 

Dvě kategorie cyklotras, značené a doporučené, jsou zde: cykloatlas


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 15 červenec 2016 - 21:20

  • 0

#37 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2016 - 8:57

Mohl by mě PROSÍM někdo poradit, jak dostat tyhle nebo podobné mapy do Garminu. Nejde ani tak o vzhled (ten si pomocí editace TYPku nějak upravím) jako o obsah. Měly by obsahovat trasy na MTB, turistické značky a vrstevnice. Už jsem nad tím strávil tolik volnýho času, že kdybych to uměl, tak to mám snad i nakreslený celý znovu. Co jsem doposud našel, tak vždycky něco chybělo - když byly MTB trasy, tak nebyly značky, když byly značky nebyly trasy a vrstevnice. Vrstevnice by se asi daly vyřešit samostatně, zbytek netuším.

Předem díky.


  • 0

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2016 - 12:19

Teoreticky by to šlo jako nakalibrovaný obrázek, ale to je blbost. Musíš najít jiný zdroj, kde stahuješ kompilaci a ne obrázek.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 7:02

Zdrojem je podle vseho OSM, takze je to otazka kompilace a typku. Ja to tedy nedelam a neumim, ale mame tady jednoho, co mapy dela, zkus jej kontaktovat. Tady jsou dalsi generovane z OSM, tentokrat primo pro Garmina.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 10:25

2 gord: Díky, tyhle stránky znám.  Mapy na mapygarmin.wz.cz jsou tragický. Nejen že mají naprosto šílený barvy (to se ale dá lehce změnit) ale vrstevnice mají v samostatné mapě a MTB trasy bohužel neobsahují vůbec. Co se týče Speirse a jeho map pro Locus nebo c.geo, tak kontaktovat jej jsem bral až jako krajní možnost, navíc on v těch mapách má "jen" cyklotrasy...

 

Jinak jsem zjistil, že ta mapa o kterou stojím je i ve vrstvě na OpenStreetMap.cz ale odtud to stáhnout taky nijak neumím. Zkusím se poptat ještě v sousedním vlákně, protože mi nějak uniká smysl toho, dělat nějakou mapu, kterou pak mám jen online, tím spíš, když je na MTB. Původně jsem myslel, že si stáhnu mapový data, pomocí tohoto návodu si udělám mapu do BaseCampu, naedituju TYPek aby to vypadalo jako turistická mapa na mapy.cz a jedem. Vidím ale, že jsem to hrubě podcenil.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama