Přejít na obsah


Fotka

Waze - komunitní autonavigace - free

ios android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 11:59

Pokud chci plánovat na webu, budu se jako doposud dívat na mapy.cz. Pro aktuální navigování při jízdě pak budu používat mobilní Waze aplikaci.

 

Webová aplikace Waze se někdy docela hodí, používám ji jako doplněk k mobilní, v klidu doma před cestou vidím přehledněji, kudy mě to asi za chvíli povede, jaké jsou kde průšvihy (proč to třeba vede jinudy, než bych čekal). Nebo vyráží někam třeba manželka, která mobilní Waze nepoužívá, tak koukne, kudy je to tak nejlepší.

 

Mapy.cz používám také (jen na PC, v autě je navigace podle nich z mé zkušenosti neporovnatelně horší, než podle specializovaných navigačních aplikací, nejen Waze - což jim nevyčítám, je to zadarmo a nikdo mi to nenutí používat - naopak na turistiku i v cizině jsou mapy.cz v mobilu skvělé a rád je používám).

 

Plánování cesty autem mají mapy.cz často naprosto odlišné od Waze a tím také často velmi nereálné (velmi upřednostňují hlavní tahy při nastavení nejrychlejší cesty, ale velmi často to vůbec nejrychlejší cesta není, ani za normálních podmínek, kdy na trase podle mapy.cz není žádný průšvih).


  • 1

#22 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 12:06

Termín „plánovat na webu“ byl asi přehnaný, mapy.cz používám pro hrubou orientaci, pro konkrétní navigaci pak výhradně Waze. Dnes už i mimo republiku. Již několikrát mi Waze ukázal podivnou cestu (např. na první pohled nelogické sjetí z dálnice na souběžnou komunikaci), ale téměř vždy se nakonec ukázalo, že to bylo k mému prospěchu (např. jsem při jízdě po souběžné silnici sledoval „parkoviště“ na té dálnici, ze které mě Waze včas vyhnal).

 

Takže Waze určitě v reálu vede a jsem rád, že např. a:Drake umožňuje předat souřadnice, dost často to při automobilových přesunech za keškami používám. Jen ta webová mapa je asi spíš k ničemu, když plánuje absolutně jinak než webová aplikace.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#23 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 12:33

Již několikrát mi Waze ukázal podivnou cestu (např. na první pohled nelogické sjetí z dálnice na souběžnou komunikaci), ale téměř vždy se nakonec ukázalo, že to bylo k mému prospěchu (např. jsem při jízdě po souběžné silnici sledoval „parkoviště“ na té dálnici, ze které mě Waze včas vyhnal).

 

Jen ta webová mapa je asi spíš k ničemu, když plánuje absolutně jinak než webová aplikace.

 

"Parkoviště" na dálnici jsem ze souběžné silnice sledoval díky Waze už hodněkrát. Nebo jsme např. jeli s kolegou Ostrava - Praha, on kus přede mnou a volá: "Taky tě to svedlo v Lipníku na Přerov?". Říkám, že taky, a teprve u Kroměříže slyším v rádiu, že za Olomoucí je na dálnici průšvih se zdržením min. 1/2h. To už bych v tom bez Waze dávno trčel.

 

2-3x jsem Waze naopak neposlechl a pak hořce litoval..

 

Webová mapa dříve fungovala úplně normálně, problém je někdy od prosince (v mobilní aplikaci se přidávaly volby dáln. známek, tak to třeba nějak souvisí a snad o tom někdo z Waze ví, i když na příslušném českém fóru jsem nic nenašel).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 04 leden 2019 - 12:40

  • 1

#24 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 13:39

Včera jsem jel v "koloně"  :D  přes Červenovodské sedlo neb Waze usoudilo, že těch pár pomalu jedoucích aut, po zasněžené silnici, asi 1km od sebe jedou v koloně :D  a to se mne to docela dost dlouho snažilo dostat do Hřebečského tunelu a na Svitavy, kde to nejelo kvůli zaseklým kamionům, tak ně vždy je dobré poslouchat tuto aplikaci. Bohužel zatím ta aplikace nemá predikci a jen čeká na to až jí někdo nahlásí problém a další to potvrdí.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 04 leden 2019 - 13:41

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#25 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 13:46

Samozřejmě nic není bez vady a tohle je navíc zadarmo. Je to závislé na tom, jestli problém někdo nahlásí. "Řidiči sobě".

Ale rychlost aut systém vidí automaticky na projíždějících autech (pokud tam samozřejmě aktuálně nějací uživatelé jedou).

Najezdím rel. dost (cca 40T/rok, pár tisíc po Evropě, letos asi 8) a Waze mi velmi vyhovuje.

Nevím, jestli se dá najít lepší bezplatná, a nevím, která placená je lepší (netvrdím, že není, jenom to nevím).


  • 0

#26 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 12:31

Tak ono i záleží po jaké silnici se jede. Pokud to je silnice 3. a nižší třídy, tak tam stačí jeden wazák co pojede pomaleji a už to hodí silnici do oranžových čísel. Naopak na dálnici je potřeba těch aut mnohem víc, aby snížili průměrnou rychlost v daném úseku.
Co se týče offline navigací, tak jsem zkoušel Sygic, byla tam akce, na týden zdarma a pak nějaká snížená cena za lincenci a traffic. Tak jsem to ten týden zkoušel, a chyběly mi tam aktuální informace, jako třeba, že za zatáčkou se před 5 min stala nehoda a tak. Naopak co se mi líbilo, tak skvělá synchronizace s webem na pc, jak plánování trasy a následné posílání do mobilu, tak deníček se všemi jízdy, průměrnou rychlostí, celkem dobré statistiky. Ovšem kvůli čemu jsem tu aplikaci smazal, byla slušná neaktuálnost omezení rychlosti. To používám fakt hodně, prakticky se ani nedívám na budíky v autě a na waze je to dost přesné, a tam kde třeba chybí 30 kvůli školce nebo zpomalení na 70, což se na waze moc nestává, tak stačí na webu napsat o chybě a za okamžik už to mají opravené. U Sygic jsem se ani moc nezajímal, jak tam funguje nahlašování chyb, ale když jsem viděl kolik těch chyb rychlostních mají, tak jsem kapituloval a aplikace šla pryč. 
Takže suma sumárum, u waze mi vadí pouze velká spotřeba baterie a bídné statistiky odjetých tras, které po čase navíc mažou.


  • 1

#27 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 14:03

Waze jsem dávala několikrát příležitost, aby se předvedla, co umí. Obvykle ukazovala zpomalení provozu tam, kde nebylo a zobrazení jak pro mateřskou školku mi také moc nevyhovuje.
Tak jsem se vrátila zpět ke Google mapám, které mě vypekly jen jednou. Neukazovaly už dva týdny zavřenou silnici.
Ke všemu tam mám uložené vlastní zájmové body nebo trasy po celé Evropě.
Švagr, zarytý a nadšený pro Waze, na jedné delší cestě přes celou republiku srovnával s vedle sedícím kamarádem tyto dvě navigace a nakonec konstatoval, že ty mapy z Googlu byly o něco lepší.
V tomto roce chci vyzkoušet Sygic Truck (kvůli přívěsu). Zbyl mi doma nevyužitý telefon. Jen se u telefonu bojím, že vytuhne po několika hodinové cestě, třeba uprostřed Florencie, jak se nám to stávalo, když jsme jezdili s prvními chytrými telefony.
  • 0

#28 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 15:14

Spotřeba el. energie u Waze asi vyšší je, jezdil jsem s displejem ztmaveným asi na polovic (což stačí) a stejně se mi mobil na obyčejné nabíječce v autě nestačil nabíjet. Když jsem koupil nabíječku 2,5A a k tomu i odpovídající kablík (důležité!), tak klidně můžu vyrazit s prázdnou baterkou a mobil se mi plně dobije i s displejem naplno (tuším, že je to Samsung S4 Mini).


  • 0

#29 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:03

Potvzuji, nabiječka a USB kablík jsou důležité. Vyzkoušel jsem nejednu autonabiječku s napisem 2,1A a vesina dala jen 1A az se mi podarilo najit jednu, ktera dala doopravdy 2A. Pri tom 1A se staci kryt jen ztraty a nedobiji se, pri 2A se jiz dobiji. Taktez i ten kablik je dulezity, jsou rozdily az 0,8A u různych kablíku, pak i ta nabijecka ktera da 2A, pres spatny kablik doda jen 1,2A.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:39

Potvzuji, nabiječka a USB kablík jsou důležité. Vyzkoušel jsem nejednu autonabiječku s napisem 2,1A a vesina dala jen 1A az se mi podarilo najit jednu, ktera dala doopravdy 2A. Pri tom 1A se staci kryt jen ztraty a nedobiji se, pri 2A se jiz dobiji. Taktez i ten kablik je dulezity, jsou rozdily az 0,8A u různych kablíku, pak i ta nabijecka ktera da 2A, pres spatny kablik doda jen 1,2A.

Kablík musí být krátký a tlustý aby měl co nejmenší odpor.

Osobně mám v autě nejlepší zkušenosti s držákem od Broditu s integrovaným nabíjecím konektorem.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#31 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 22:29

Člověče, je to tak, teď jsem to vyzkoušel.

 

Na webu i po přihlášení to najde jinou trasu než v mobilu. Vypadá to, jako by se na webu vyhýbal placeným úsekům dálnic. A nenašel jsem na webu žádnou možnost, jak cokoliv smysluplného nastavit (ani ve svém profilu).

 

Ale protože jsem o existenci webové mapy doposud nevěděl, tak zůstanu při tom. Pokud chci plánovat na webu, budu se jako doposud dívat na mapy.cz. Pro aktuální navigování při jízdě pak budu používat mobilní Waze aplikaci.

 

Máš pravdu - trasa Praha - Liberec a výsledek:

po D10 až do St.Boleslavi - následně okresky až po Turnov a odsud po R35 do Liberce.

Takže po D10 jen po nezpoplatněných úsecích  = web se nedokáže propojit s daty v mobilní aplikaci  a na webu ani možnost zadání známek není.

Ach jo - to je jak aplikace státní správy. Nechápu.

 

Update: Prošel jsem si orum na Waze a našel odpověď:

Na webu to nefunguje a dokonce "taka moznost nie je verejne dostupna, slubuju to zial az na koniec roka 2019. je to pruser"

 

Nicméně má to řešení a to takto - musíte live map otevřít následujícím linkem - pak dálnice fungují

https://www.waze.com..._subscription=*


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 05 leden 2019 - 22:30

  • 0

#32 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 0:56

Super, díky, to je odpověď na můj dotaz a dal jsem si tento tvar adresy hned do záložek.

Do prosince Live Map na webu fungovala úplně normálně, nerozumím tomu, proč by to nemělo být veřejně dostupné (tak dlouho).

Tipoval jsem souvislost se zavedením dálničních známek v mobilní aplikaci a dočasné nepřizpůsobení webové aplikace této nové situaci.

Předpokládám, že požadavky na výpočet trasy z mobilní apky i z webu putují do stejného centra, z mobilu jdou s nadefinovanými dáln. známkami, ale z webu se žádnými (možná...).


  • 0

#33 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 8:47

Přesně tak, výpočet trasy obstarávají servery a jen to vracejí do appky či webového rozhraní.
Nechápu, jaký je problém dodělat na web nastavení známek. Opravdu nechápu.
  • 0

#34 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 11:56

Proč na webové plánování nepoužijete Google Maps? Ty berou data i z Waze. A kolony i uzavírky berou do úvahy.
  • 0

#35 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 14:22

Protože se asi každému líbí něco jiného, ne? Mně se třeba nelíbí (a to hrubě) google mapy graficky. A originál je Waze, Google ho koupil a používá data. To u mě osobně taky nějakou roli hraje, hlavně současně s tím, jak je Google obecně vlezlý a chce nad vším mít kontrolu. Nekomu tohle nevadí a Google se mu líbí víc, nechť to používá.


  • 1

#36 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 16:40

Pro mne je lepší použít něco ošklivějšího, co funguje, než něco hezčího, co naviguje nesmyslně. Navíc pro Google je Waze jen dílčí zdroj dopravních informací.
  • 0

#37 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 16:47

Waze používám občas,  ale stále se nemohu zbavit pocitu, že mě naprosto zbytečně tahá po prdelních cestách. Jakou máte aktuální  zkušenost?


  • 1

#38 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 17:11

Proč na webové plánování nepoužijete Google Maps? Ty berou data i z Waze. A kolony i uzavírky berou do úvahy.

 

To jsem si taky myslel, že když Google koupil Waze, tak se to projeví na mapách googlu, ale moje zkušenost je spíš opačná, tj. že nijak zvlášť nespolupracují. V době, kdy byla D1 neprůjezdná a Waze posílal auta jinudy, tak google to bral normálně po D1, dokonce bez nějakého výraznějšího navýšení času.


  • 2

#39 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 19:10

Waze používám občas,  ale stále se nemohu zbavit pocitu, že mě naprosto zbytečně tahá po prdelních cestách. Jakou máte aktuální  zkušenost?

Výbornou. Jsem s ní spokojen. Roky na WP/W10M a nyní na Androidu. Snažím se hodně reportovat.

Vždy trasa rozumná a rychlá.


  • 3

#40 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 20:39

V mapach Google se občas objevuje nehoda hlášena uživatelem Waze. Teda neco v tom smyslu.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios, android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama