Přejít na obsah


Fotka

Waze - komunitní autonavigace - free

ios android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 21:24

stále se nemohu zbavit pocitu, že mě naprosto zbytečně tahá po prdelních cestách. Jakou máte aktuální zkušenost?


Je pravda, že v létě jsem jel přes Hradec Králové kamsi do Krkonoš a táhlo mě to opravdu tak šíleným tankodromem, že zpátky jsem jel radši bez navigování po hlavních tazích. Ale to byl asi jediný případ, kdy si vybavuju, že to navigovalo takhle "šíleně".
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#42 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 22:37

To je jednoduchý - zadám si cíl, pak kouknu na “přehled” a když se mi zdá, že má waze tendenci mě táhnout nesmyslama, vyberu alternativní trasu, nebo si přidám průjezdní bod na smysluplnější trase, které se chci držet...
Ono opravdu stačí, aby někdo jiný jel třeba chvíli za traktorem a waze si myslí, že je tam kolona...
  • 1

#43 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 22:53

Když jedu někam, kde to neznám, tak se nejdřív podívám na mapy, jestli tam nejsou dlouhé tunely. Mám klaustrofobii a ve dva kilometry dlouhém tunelu, kde je navíc jen jeden pruh, mi není úplně fajn. Jednou jsem takhle jel do Záhřebu a celou dobu se obával toho tunelu, co je kousek za hranicí. Ale co jsem nečekal, že mě Waze ve Vídni kvůli koleně zavede do nějakého temného tunelu, kde navíc byla zácpa a já tam musel stát. Jinak mě vždycky vedla dobře. Taky jsem ji asi dvakrát neposlechl a litoval jsem. A dvakrát mě vedla po tankodromu po tak úzké cestě, že by byla leda na žebřiňák.


  • 0

#44 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 22:56

Ano, je to kumunitní a spousta lidí bohužel nechápe jak co zadat.

Takže když je nehoda, tak to kromě jednoho, který ji zadá na správném místě nakliknou ještě 3 další, kteří jsou v koloně a vypadá to na 3 nehody za sebou v koloně čítající 1-2 km, ale to je nesmysl.

A pak ji naklikne ještě někdo , kdo jede v protisměru a výsledkem je naprosto nesmyslné nakupení 4 nehod místo jedné reálné.

Každý dnes klikat umí, ale číst pravidla - to se nenosí. S tímhle si pak serverová část pochopitelně poradí poněkud jinak, než bychom rádi.

 

Waze bohužel neumí to, co moje prehistorická offline navigace s WinCE a to je průjezd tunelem bez GPS standardní rychlostí.

Výsledkem je , že vás neupozorní na případnou odbočku v tunelu.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 leden 2019 - 22:57

  • 1

#45 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 7:43

Waze bohužel neumí to, co moje prehistorická offline navigace s WinCE a to je průjezd tunelem bez GPS standardní rychlostí.

Výsledkem je , že vás neupozorní na případnou odbočku v tunelu.

Ano tohle je citelný nedostatek proti jiným navigacím. Na druhou stranu, jméno odbočky napíše a i v tunelech bývají směrové cedule, jen je třeba se před tunelem mrknout na displej.


  • 0

#46 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 8:35

Koukám vždycky před jízdou, kudy chce jet. Ono k té divné objízdné trase a změně dojde během jízdy. Bývá to i podivná cesta plná hrbolů či uzká silnička - pokud spěcháš, je to dost nepříjemné, protože čas neušetří, ale strávíš tam 15 minut navíc. Párkrát jsem ji zkusil neposlechnout a žádná kolona tam na hlavní cestě nebyla nebo to byla taková ta skoro kolona, která se ale poměrně rychle posouvá. Podle mě to vzniká tak, že každý hned mačká ty hlášení, potom je ten systém vlastně silně kontraproduktivní....
  • 0

#47 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 10:09

Waze používám občas,  ale stále se nemohu zbavit pocitu, že mě naprosto zbytečně tahá po prdelních cestách. Jakou máte aktuální  zkušenost?

Zkusenocti mam vesmes pozitivni, nevsiml jsem si, ze by mne chtelo Waze tahat po spatnych cestach. Pred cestou si prohlidnu vsechny alternativy v mobilu a vesmes to je tak jak bych jel bez navigace. Obcas mi to pri ceste prepocita, ale to je v souladu s hlasenim z radia a tak vim, ze objizdim havarku.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#48 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 10:21

Podle mě to vzniká tak, že každý hned mačká ty hlášení, potom je ten systém vlastně silně kontraproduktivní....

Jestli jsem dobře pochopil vyjádření některých zainteresovaných, tak se hlášení třeba kolon při plánování trasy nijak nezohledňují. Prý je to jen orientační záležitost pro vyskakování upozornění a trasa se navrhuje nějakou alchymií podle mapy, historických stavů dopravy a aktuálního stavu dopravy. A to všechno má i nějakou setrvačnost. A když všichni s waze začnou jezdit po objížďce, tak se náprava problému nedá moc zjistit.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#49 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 10:42

Jestli jsem dobře pochopil vyjádření některých zainteresovaných, tak se hlášení třeba kolon při plánování trasy nijak nezohledňují.....

Aha, tak potom to už nechápu vůbec ....


  • 0

#50 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 11:25

Jestli jsem dobře pochopil vyjádření některých zainteresovaných, tak se hlášení třeba kolon při plánování trasy nijak nezohledňují. Prý je to jen orientační záležitost pro vyskakování upozornění a trasa se navrhuje nějakou alchymií podle mapy, historických stavů dopravy a aktuálního stavu dopravy. A to všechno má i nějakou setrvačnost. A když všichni s waze začnou jezdit po objížďce, tak se náprava problému nedá moc zjistit.

Ale zohlednuje, jen to chvili trva (cca 15 minut) nez to system pozere. U Sygycu nebo hlaseni v rozhlasu to az 1 hodina. Minuly tyden jsem si to oveřil na trase Opava - Praha kde mne to normalne taha po silnici č.11 a D11, ale ted po D1, D35, 35 a D11 pres Olomouc, Mohelnici a Hradec Králové. Cely problem byl v tom, ze silnice pres Skritek a silnice pres Cervenovodske sedlo byla zasnezena a jelo se tam pomalu, tak podle aut predemnou system vyhodnotil, ze tam jsou dve kolony cca 25km dlouhe. Ja jel presto podle sebe a skoro nikdo po te 11 a D11 nejel a kdo jel tak jel pomalu. Teprve az za Cervenovodskym sedlem to vzalo na milost tu moji trasu. Alespon jsem se vyhnul stojici D1 (ale tu trasu mne to nenabizelo) a vyhnul jsem se havarce u Svitav kam mne to hnalo.

 

Jinak kdyz nahlasim v Praze havarku v protismeru, ktery stoji, tak do 5-ti minut mam aslespon 5 podekovani.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#51 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 12:36

Jestli jsem dobře pochopil vyjádření některých zainteresovaných, tak se hlášení třeba kolon při plánování trasy nijak nezohledňují. Prý je to jen orientační záležitost pro vyskakování upozornění...

 

Ale zohlednuje, jen to chvili trva (cca 15 minut) nez to system pozere....

 

Ze své osobní zkušenosti mohu říct, že zohledňuje. Jezdím relativně často z Prahy do Ústí nad Labem a i když to v zásadě není potřeba, tak si Waze zapnu. Většinou mě samozřejmě žene po D8 až do Ústí. Ale stalo se mi, že najednou mi přikazovala u Nové Vsi sjet z dálnice a jet po souběžné silnici. Bylo mi to divné, ale poslechl jsem a dobře jsem udělal. Ze souběžné silnice je v některých místech na dálnici vidět a tak jsem taky viděl, že pár kilometrů od sjezdu bylo úplně zacpáno kvůli nehodě. Já to v pohodě objel a na příštím nebo přespříštím nájezdu jsem se na dálnici zase vrátil.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 12:56

nezaměňovat upozornění od uživatele a informaci o rychlosti od aplikace. Waze kolikrát zobrazuje snížení rychlosti i tam kde žádné varování na kolonu neni. Samotné upozornění na kolonu ani neobsahuje dost informací, které plánovač potřebuje (rychlost, délku,...), maximálně to může být nějaká pomocná informace. 


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 13:30


Jinak kdyz nahlasim v Praze havarku v protismeru, ktery stoji, tak do 5-ti minut mam aslespon 5 podekovani.

To "poděkování" je vtipné v tom, že tu havárii ti potvrdí (poděkuje) ten, který ji má na trase a tudíž nejspíš za ní zůstane stát v té koloně. :) Ten, kterého to svede už včas na objízdnou trasu, tu nehodu logicky nepotvrdí (dost možná ji ani neuvidí).

 

Jinak Waze využívám často, zapínám ho i z práce/do práce kvůli případnému hlášení problémů po cestě pro ostatní. A pro navigaci mezi kešema v království Českém. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 07 leden 2019 - 13:32

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#54 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 13:31

No jednou mne Waze vysplouchlo v Nemecku na A6. Byla tam cerstva havarie hned u sjezdu a policiste vse svadeli z dalnice na okresky a Waze mne usilovne navadelo zpet na dalnici jelikoz nevedelo o te havarie a ja to uz nemohl nahlasit neb jsem byl uz z te dalnice sveden. Byla tma jak v pr... a tak jsem musel zastavit, nastarovat mapy.cz a najit si ty spravne okresky k dalsimu najezdu na dalnici a musel jsem se navigovat okometricky. Nuz to je tak kdyz je clovek nekde prvni.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#55 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 20:19

Nějak nechápu, proč to tam nedoplněj, tu možnost navigace v tunelu. Google tohle má i další....Pokud doprava v tunelu stojí, je to na nic, ale jinak by to při plynulém provozu bylo fajn..


  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 8:53

Tu navigaci používám rok. A aby fungovala, musím mít zapnutá data a sledování polohy. A čeho jsem se po Novém roce nedočkal? Přišel mi email od Googlu... Byla tam mapa, kde všude jsem byl a že mi blahopřejí k návštěvě sedmi zemí. Pak tam byl dlouhý výčet: že jsem byl 184 x v Bille, že jsem byl 11 x v hospodě na chalupě, že jsem byl 23 x v hospodě před barákem, že jsem byl jednu noc v hotelu ve Stuttgartu, že jsem byl dvě noci v hotelu v Záhřebu a že kdybych měl fotky, budou rádi... Normálně mi tam zrekapitulovali celý rok. A až umřu, můžou se vědci podívat na celý můj život od doby používání navigace v telefonu. 


  • 1

#57 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 9:06

Mám pocit, že tohle je práce Google Maps. Na mě zazačátku vyskakovaly žádosti o poskytnutí fotografie nějaké hospody nebo jiného místa, kde jsem zrovna byl a tak jsem to zakázal v nastaveních Google Maps. Je to ale (zjevně úmyslně) pěkný labyrint.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:22

Tu navigaci používám rok. A aby fungovala, musím mít zapnutá data a sledování polohy. A čeho jsem se po Novém roce nedočkal? Přišel mi email od Googlu... Byla tam mapa, kde všude jsem byl a že mi blahopřejí k návštěvě sedmi zemí. Pak tam byl dlouhý výčet: že jsem byl 184 x v Bille, že jsem byl 11 x v hospodě na chalupě, že jsem byl 23 x v hospodě před barákem, že jsem byl jednu noc v hotelu ve Stuttgartu, že jsem byl dvě noci v hotelu v Záhřebu a že kdybych měl fotky, budou rádi... Normálně mi tam zrekapitulovali celý rok. A až umřu, můžou se vědci podívat na celý můj život od doby používání navigace v telefonu. 

A to chodíš i do Billy s navigací? Ona se nedá vypnout když zrovna nejedeš autem? Jo, je to pohodlené nechat ji zapnutou, ale pak se nediv. Já to mám přímo na úvodní obrazovce, rychlé zapnutí a vypnutí wifi, polohy, bluetootu, synchronizace, podsvětlení. A v nastavení je to dál jen o jedno šoupnutí palcem. A mám vše zbytečné vypnuté. Ne, nejsem tak paranoidní. Ale šetřím baterku, ono je to na ní dost znát. Přesto mi občas přijde notifikace o aktuálním počasí v Litvínovicích (kde jsem kdysi navigaci měl zapnutou), nebo žádost o otvírací dobu na pumpě, kde jsem si kdysi kontroloval, jak daleko mám domů. Notifikace se dají zakázat. ale obnoví se po každém restartu Androidu.


  • 0

#59 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:56

Tu navigaci používám rok. A aby fungovala, musím mít zapnutá data a sledování polohy. A čeho jsem se po Novém roce nedočkal? Přišel mi email od Googlu... Byla tam mapa, kde všude jsem byl a že mi blahopřejí k návštěvě sedmi zemí. Pak tam byl dlouhý výčet: že jsem byl 184 x v Bille, že jsem byl 11 x v hospodě na chalupě, že jsem byl 23 x v hospodě před barákem, že jsem byl jednu noc v hotelu ve Stuttgartu, že jsem byl dvě noci v hotelu v Záhřebu a že kdybych měl fotky, budou rádi... Normálně mi tam zrekapitulovali celý rok. A až umřu, můžou se vědci podívat na celý můj život od doby používání navigace v telefonu. 

 

O který navigaci píšeš? Nepobral jsem, jestli pomocí google, nebo o waze (waze používám více let, data samozřejmě potřebuje z principu činnosti (směšný objem), ale sledování polohy mám vypnuté a žádné šmírácké hlášky mi nechodí).


  • 0

#60 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:27

Tu navigaci používám rok. A aby fungovala, musím mít zapnutá data a sledování polohy. A čeho jsem se po Novém roce nedočkal? Přišel mi email od Googlu... Byla tam mapa, kde všude jsem byl a že mi blahopřejí k návštěvě sedmi zemí. Pak tam byl dlouhý výčet: že jsem byl 184 x v Bille, že jsem byl 11 x v hospodě na chalupě, že jsem byl 23 x v hospodě před barákem, že jsem byl jednu noc v hotelu ve Stuttgartu, že jsem byl dvě noci v hotelu v Záhřebu a že kdybych měl fotky, budou rádi... Normálně mi tam zrekapitulovali celý rok. A až umřu, můžou se vědci podívat na celý můj život od doby používání navigace v telefonu.

Prvotní příčina není v datech a sledování polohy. To je tím, že sis povolil ukládání historie polohy. Na tu historii nemusíš mít zapnutou GPS, stačí WiFi nebo se připojit k GSM - pokud to máš nastaveno.
  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios, android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama