Přejít na obsah


Fotka

Palcování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 11:59

Diskuze zde: http://www.geocachin...8-modrá-stužka/

mě vede k otázce - co přesně má za následek NEGATIVNÍ hodnocení uživatele?

Co má pro uživatele za následek špatné hodnocení "palci"?.

 

Na starém serveru byla snaha zavést hodnocení (viz. témata Hodnocení příspěvků a Palcování).

 

Osobně jsem bral hodnocení palci jako vyjádření souhlasu - nesouhlasu s daným příspěvkem (samozřejmě to značí, jak se mi daný příspěvek líbí).

V tématu o modré mašli vedla diskuze k zajímavému vedlejšímu efektu - že lidé se mohou bát říct své názory, s kterými ostatní nesouhlasí (připouštím, s něčím podobným jsem se setkal při psaní blogu a hodnocení hvězdičkami, ale tam je to soutěž). A že proto někteří nepalcují, pokud příspěvek není vulgární či jinak pobuřující.

 

Ovšem pokud příspěvek je vulgární či pobuřující, je tu možnost tento příspěvek nahlásit moderátorovi, takže si myslím, že palcování je pro tento případ zbytečné a může v pohodě sloužit k tomu vyjádření, zda souhlasíme či nesouhlasíme s názorem...

 

Aby někdo nepochopil tento příspěvek špatně:

  • Palcování, jako vyjádření souhlasu s příspěvky se mi líbí
  • Myslím, že užití k vyjádření souhlasu či nesouhlasu s příspěvky je optimální
  • K vyjádření toho, zda je příspěvek závadný slouží jiné prostředky (nahlášení příspěvků, ne palce dolů).

  • 5

#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:12

za následek nemá prakticky nic. Hodnoty se pouze sčítají buď u příspěvků nebo u uživatele a uživatel si může ve fóru filtrovat příspěvky podle dosažených palců (ale to je jen pomocný filtr pro čtenáře). Pokud jsou proti uživateli použita nějaká opatření, ať již slovní nebo nějaké omezení, tak na základě obsahu příspěvku/ů a jeho rozporu s pravidly, palce nehrají roli.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#3 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:40

Já si myslím, že hodnocení člověku nic neřekne.

 

Podívej se na hodnocení každého příspěvku třeba takovýho hansmatta, píše sice blbiny, ale to že má tolik palců dolu je podle mě spíš davová psychoza, než důsledek toho, že by si to každej přečetl a nelíbilo se mu to.

 

Když hodnotíš, tak hodnotíš co ? Formu ? Obsah ? Sympatie k autorovi ? Nebo prostě dáš palec dolu, protože Lojzík, kterého nemáš rád, dal nahoru ? 

 

Když se Ti líbí autorův názor, ale ne to jak to napsal, tak hodnotíš jak ? 

 

Já hodnocení nepoužívám, nechci nikoho "soudit".


  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:49

Kdysi dávno se tu testovala varianta kombinace souhlas/nesouhlas a kvalitní/nekvalitní, což vypovídalo trochu lépe.


  • 2

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:49

A nejsme my poněkud byrokrati a poněkud pokrytci?

 

PS: nechte to jak to je. Lepší už to nebude.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 20 prosinec 2013 - 12:50

  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:54

Kdysi dávno se tu testovala varianta kombinace souhlas/nesouhlas a kvalitní/nekvalitní, což vypovídalo trochu lépe.

dokud se lidi nedokážou oprostit od sympatizuji/nesnáším, tak je stejně jakákoliv varianta k ničemu a stává se jen hříčkou bez jakýchkoliv reálných dopadů a je naprosto zbytečný se snažit to nějak dál rozebírat.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:58

Ja bych mel jen snad drobnou pripominku ke grafickemu provedeni. Tedy k tem ikonkam. Palec nahoru je OK, ale proc ho obracet dolu, kdyz by bylo prirozenejsi nechat prst jak je, tedy nahoru. A jen na druhe ikonce pouzit nejaky jiny prst nez palec. Nejlepe prostrednicek :)


  • 1

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:01

To by sice možná někdy více odpovídalo případu užití, ale tohle raději opravdu ne.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:04

Obávám se, že tenkrát to ztroskotalo na tom, že někteří si stěžovali, že jejich příspěvky jsou odsuzovány jen kvůli tomu, kdo je píše.

Ovšem řekl bych, že toto dělají max. jednotlivci. Většina postupuje normálně - posuzuje příspěvek od příspěvku. Dokládá to třeba i to, že Hanskův blog skončil 4, i s docela kladným hodnocením, i když samotný Hanska má celkem špatnou pověst!

 

Nic není stoprocentní a bohužel lidské vztahy jsou nevyzpytatelné, takže samozřejmě hodnocení příspěvku částečně může být ovlivněno i sympatiemi. Ovšem podle mě palcování nemůže mít vliv na to, co na fóru napíšu, kvůli tomu, abych se bál, že se mnou nebudou ostatní souhlasit...


  • 1

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:18

Měla jsem takovej dojem, že jak tu minule Šamánek škemral, aby ho admini vzali na milost, protože momentálně je "v trestu" a každej jeho příspěvek se musí zvlášť schvalovat, tak že mu Peťula psala něco o tom, že když bude mít příspěvky s palcema nahoru, tak se mu nick "odbanuje". Ale nejspíš jsem to špatně pochopila, přiznam, že jsem to nečetla až tak pozorně.


  • -1

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:20

Samozřejmě, že vyjímky se najdou, ale snad většina z nás bere palec jako možnost hodnotit OBSAH příspěvku a vyjádřit svůj postoj k tématu. Následně je logické, že pokud mám s někým stejný/podobný názor nebo z dlouhodobého hlediska zřejmě i žebříček hodnot, tak mu asi častěji dám palec nahoru a opačně. Když napíše něco, co vyjádří můj názor, třeba S3, ráda mu dám palec nahoru jako komukoliv jinému. Ale všimla jsem si, že je tu pár lidí, které osobně neznám a jejich názory mi sednou, proto mají ode mně víc plusových palců než kdokoliv jiný.

( A k čemu u palců dolů nepřihlížím, i když mě to tahá za oči, jsou hrubice. Každému z nás se občas něco povede, ale u některých jedinců mám pocit, že např.shodu podmětu s přísudkem tipují a o pravopisu neslyšeli.)


  • 1

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:27

Měla jsem takovej dojem, že jak tu minule Šamánek škemral, aby ho admini vzali na milost, protože momentálně je "v trestu" a každej jeho příspěvek se musí zvlášť schvalovat, tak že mu Peťula psala něco o tom, že když bude mít příspěvky s palcema nahoru, tak se mu nick "odbanuje". Ale nejspíš jsem to špatně pochopila, přiznam, že jsem to nečetla až tak pozorně.

 

shaman3 je v režimu schvalování příspěvků na základě posouzení jeho příspěvků a chování adminem bez ohledu na nějaké palce. Pozitivní hodnocení ostatních uživatelů může přispět k jeho přechodu do běžného režimu, ale i pak se bude vyhodnocovat obsah a ne že si nechá kamarádem naklikat sto palců nahoru.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:47

Me to prijde ze to celkem funguje. Dobry je ze jde rozkliknout kdo ty palce dal, takze to tam nemuze nekdo snadno naflakat z ucelove zrizeneho uctu, ale jsou za tim videt konkretni existujici lidi. A prijde mi ze ty prispevky ktery nafasujou vetsi mnozstvi cervenejch jsou vesmes tak daleko za hranou po vsech strankach (tedy obsahem i formou), ze se neni co divit ze ty cerveny dostanou a schytaly by je at by to napsal kdokoliv. A i ti co maj hafo cervenejch obcas nejaky ty zeleny dostanou, kdyz si je zaslouzej.

 

Jinak na tom pozoruju, ze nekteri hodnoceni prispevku vyuzivaji s vysokou intenzitou (dokonce si nekdo stezoval ze mu palce dosly), jini s mensi intenzitou. Ja treba palec dam az kdyz je prispevek hodne dobry, nebo naopak hodne spatny. Davam jich malo. Necitim potrebu vsechno nejak oznacit, spis jen ty zelene pouzit k vyjadreni souhlasu bez zamorovani vlakna komentarem a zaroven jako upozorneni ostatnim ze tenhle prispevek opravdu stoji za precteni. A ty cerveny beru jako feedback dotycnemu at se probere a to fakt delam jen kdyz uz to hodne prepisknul.

 

Z myho podledu to celkem funguje (narozdil od prvniho pokusu kde jsme to nejak nezvladli) a snad se s tim na druhy pokus uz naucime rozumne zachazet. Vypada to celkem v pohode. Takze u me dobry. Teda az na tu ikonku, co mi Pepa neudela ;) Ale ja na jeho miste bych ji neudelal taky


  • 7

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:56

Teda az na tu ikonku, co mi Pepa neudela ;)

 

Jsem proti prostředníčku. Ale souhlasila bych s ukazováčkem. A nad tím ještě nos. To přesně vyjadřuje, co bych někdy svým hodnocením ráda vyjádžila :D!


  • -1

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 14:58

Taky si myslím, že to celkem funguje. Sice jsem v souvislosti se shamanem3 a nově i s dalšími zaznamenal takové poznámky od Petulinky, ze kterých by se dalo usuzovat na to, že jakmile „palcové“ konto dotyčného klesne pod určitou úroveň, budou jeho další příspěvky automaticky podléhat schvalování.

Beru však ujištění Pepy, že shaman3 má tento režim nikoliv na základě palců, ale skutečného obsahu svých příspěvků. Pokud tomu tedy tak opravdu je, tak bych ten režim považoval za naprosto dostatečný. Ten krátkodobě používaný systém Líbí / Nelíbí, Souhlasím / Nesouhlasím nefungoval. Nějak si nepamatuju, že bych narazil na příspěvek, který by někdo ohodnotil kombinacemi "Líbí a Nesouhlasím“, nebo „Nelíbí a Souhlasím“, ačkoliv i tyto varianty mají smysl - „Příspěvek je hezky a srozumitelně napsaný, ale nesouhlasím s ním“, nebo „S myšlenkou příspěvku souhlasím, ale je napsaný nehezky, příp. nesrozumitelně“. Lidi to prostě budou většinou spojovat - když s příspěvkem nesouhlasím, tak se mi nelíbí. Takže jeden stupeň hodnocení bohatě stačí. 


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 18:23

Taky si myslím, že to celkem funguje. Sice jsem v souvislosti se shamanem3 a nově i s dalšími zaznamenal takové poznámky od Petulinky, ze kterých by se dalo usuzovat na to, že jakmile „palcové“ konto dotyčného klesne pod určitou úroveň, budou jeho další příspěvky automaticky podléhat schvalování.

Beru však ujištění Pepy, že shaman3 má tento režim nikoliv na základě palců, ale skutečného obsahu svých příspěvků. Pokud tomu tedy tak opravdu je, tak bych ten režim považoval za naprosto dostatečný. Ten krátkodobě používaný systém Líbí / Nelíbí, Souhlasím / Nesouhlasím nefungoval. Nějak si nepamatuju, že bych narazil na příspěvek, který by někdo ohodnotil kombinacemi "Líbí a Nesouhlasím“, nebo „Nelíbí a Souhlasím“, ačkoliv i tyto varianty mají smysl - „Příspěvek je hezky a srozumitelně napsaný, ale nesouhlasím s ním“, nebo „S myšlenkou příspěvku souhlasím, ale je napsaný nehezky, příp. nesrozumitelně“. Lidi to prostě budou většinou spojovat - když s příspěvkem nesouhlasím, tak se mi nelíbí. Takže jeden stupeň hodnocení bohatě stačí. 

Nevím, možná jsem jedinej, ale snad nejvíc mě prudí a rozčilují "napomínací" příspěvky Petulinky - někdy je dle mě až brutálně příkrá.


  • 0
:)

#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 18:37

Palce - je fakt, že systém 4 hodnocení by byl asi lépe vypovídající, ale už je to složitější na správné využití, což potvrdil rozpačitý rozjezd na starém webu. Asi by se to časem usadilo a my se to naučili používat, ale teď už je to jedno. Systém dvou palců je prostě jednodušší. Jen pokud to tedy nemá dopad na omezení uživatelů a mělo by to tedy znamenat spíš souhlas / nesouhlas, nešlo ty červené body změnit na něco barevně neutrálnějšího a míň řvavýho? Já se to takhle bojím používat :ph34r:

 

Frettie: Moderátoři - to máš těžký - Peťulinka to někdy přehání, na druhou stranu, když AJFA/Pepa vystrčili růžky jen málo a občas, nadávali všichni, kde se schovává.....


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 20 prosinec 2013 - 18:39

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 18:56

Nevím, možná jsem jedinej, ale snad nejvíc mě prudí a rozčilují "napomínací" příspěvky Petulinky - někdy je dle mě až brutálně příkrá.

 

Taky mi někdy přijde líto, když se utne celkem zajímavá a podnětná diskuse jen proto, že se rozvinula jako vedlejší produkt ve vlákně, s jehož tématem už nesouvisí. A nebo že se utne sice OT, ale zato vtipný škádlení, který spoustu lidí rozesměje a nadlehčí nějaký smrtelně vážný téma. Přesun do jinýho vlákna je ne vždy smysluplnej, neb ta diskuse se tím často přeruší a tak nějak to ztratí sílu a životnost.

 

Na druhý straně si představuju, že založím vlákno, ve kterým položím nějakej věcnej dotaz, a čekám věcný odpovědi, a lidi se mi tam místo toho začnou dohadovat, psát kraviny nebo řešit úplně jinej problém. Samozřejmě si pak řeknu: "kurník, proč si nezaložíte svoje vlákno a tady mi s tím otravujete".

 

Co do Peťuly: většina z nás tu čte tři čtyři vlákna, který nás zrovna zajímají. Moderátor čte všech N aktivních vláken, včetně těch, co ho vůbec nezajímají, neb to je jeho služba, kterou pro komunitu vykonává, aby ta diskuse měla aspoň minimální hladinu věcnosti a slušnýho chování. Samozřejmě, že se pak u něj musí občas projevovat i syndrom, krásně popsanej Kantorkovým kresleným vtipem, kde před lékařem, provádějícím očkování, stojí dlouhá fronta, a rozzuřenej doktor řve: "člověče, už jsem vám řekl dvěstěpadesátkrát, že né pravej rukáv, ale levej si máte vyhrnout" :D.

 

Takže se samozřejmě stává, že moderátor už toho má pokrk a ozve se i tam, kde by nutně nemusel, ale furt lepší, než kdyby nefungoval vůbec. Já teda mam dojem, že od chvíle, kdy se tu o to začala starat Peťula, je tu mnohem větší klid a lidi se chovají jakž takž slušně, za což jsem jí vděčná. Sama bych takovou nevděčnou službu fakt dělat nechtěla.


  • 4

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 19:11

Jo, tak nějak. Chtělo by to kromě palců i označení OT a možnost schovat příspěvky, které dostaly min. X OT. Kdo hledá technickou radu, vypne si OT a kdo si schce počíst, tak si je zase zapne. Jen to asi tento systém nebude umět.


  • 1

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 19:21

Jo, tak nějak. Chtělo by to kromě palců i označení OT a možnost schovat příspěvky, které dostaly min. X OT. Kdo hledá technickou radu, vypne si OT a kdo si schce počíst, tak si je zase zapne. Jen to asi tento systém nebude umět.

A ještě by ty měřáky OT a palců měly bejt s vodotryskem. Pepo, jak to, že jsi to ještě nezařídil? :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama