Přejít na obsah


Fotka

Palcování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 19:28

Petulinka priznava, ze v dobe, kdy psala onen prispevek shamanovi a zminila se o jeho karme, netusila, ze to schalovani nema s palcema nic spolecnyho. Na moji dalsi obranu ovsem uvadim, ez jsem napsala pouze "Mas spatnou karmu" :D

 

PS: kazdou chvili objevim v tomhle systemu neco novyho :)


  • 1

#22 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 20:21

Taky mi někdy přijde líto, když se utne celkem zajímavá a podnětná diskuse jen proto, že se rozvinula jako vedlejší produkt ve vlákně, s jehož tématem už nesouvisí. A nebo že se utne sice OT, ale zato vtipný škádlení, který spoustu lidí rozesměje a nadlehčí nějaký smrtelně vážný téma. Přesun do jinýho vlákna je ne vždy smysluplnej, neb ta diskuse se tím často přeruší a tak nějak to ztratí sílu a životnost.

 

Na druhý straně si představuju, že založím vlákno, ve kterým položím nějakej věcnej dotaz, a čekám věcný odpovědi, a lidi se mi tam místo toho začnou dohadovat, psát kraviny nebo řešit úplně jinej problém. Samozřejmě si pak řeknu: "kurník, proč si nezaložíte svoje vlákno a tady mi s tím otravujete".

 

Co do Peťuly: většina z nás tu čte tři čtyři vlákna, který nás zrovna zajímají. Moderátor čte všech N aktivních vláken, včetně těch, co ho vůbec nezajímají, neb to je jeho služba, kterou pro komunitu vykonává, aby ta diskuse měla aspoň minimální hladinu věcnosti a slušnýho chování. Samozřejmě, že se pak u něj musí občas projevovat i syndrom, krásně popsanej Kantorkovým kresleným vtipem, kde před lékařem, provádějícím očkování, stojí dlouhá fronta, a rozzuřenej doktor řve: "člověče, už jsem vám řekl dvěstěpadesátkrát, že né pravej rukáv, ale levej si máte vyhrnout" :D.

 

Takže se samozřejmě stává, že moderátor už toho má pokrk a ozve se i tam, kde by nutně nemusel, ale furt lepší, než kdyby nefungoval vůbec. Já teda mam dojem, že od chvíle, kdy se tu o to začala starat Peťula, je tu mnohem větší klid a lidi se chovají jakž takž slušně, za což jsem jí vděčná. Sama bych takovou nevděčnou službu fakt dělat nechtěla.

Souhlasím, máš pravdu. 

Moderátor to má vždy těžký.


  • 0
:)

#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 0:57

Tak nakonec ty moderovaci prispevky jsou uplne stejny prispvky jako kazdy jiny. Kdyz se nelibej (a nebo libej), lze je opalcovat. I moderator muze dostat feedback. A kdyz bude Petulka hooodne cervena, muze ji Pepa dat ban pac bude mit nedostatecnou karmu :) Nebo nam palce na moderatorech zatrhne. To se uvidi.


  • 2

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 11:27

Teď jsem se uklikl a dal palec nahoru místo dolů, to fakt nejde zpětně opravit?   :angry:  NEBO ASPOŇ IKONKY PALEC NAHORU ZELENÝ A DOLŮ ČERVENÝ?


  • 1

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2014 - 11:33

Tak nakonec ty moderovaci prispevky jsou uplne stejny prispvky jako kazdy jiny. Kdyz se nelibej (a nebo libej), lze je opalcovat. I moderator muze dostat feedback. A kdyz bude Petulka hooodne cervena, muze ji Pepa dat ban pac bude mit nedostatecnou karmu :) Nebo nam palce na moderatorech zatrhne. To se uvidi.

Petulinka hodně :wub: červená ? To by mohlo být zajímavé :rolleyes:


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:18

Tak jsem se po chvílích postupně pročítala vláknem o mapách.cz za poslední dva dny, co jsem na to neměla čas, a začalo mi to teď hlásit, že mi došly palce :D :D :D. To jsem teda fakt netušila, že mám jen omezený počet hlasů. Mohl by mi, prosím, Pepa nebo někdo znalý věci sdělit, kolik jich teda vlastně je na den, a jestli je to na kalendářní dny a nebo jak na Evičce x pokusů do 24 hodin nebo jak?


  • 0

#27 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:35

Jacko, tuším, že můžeš udělit 10+ a 10- během 24hodin.


  • 0

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:39

Jacko, tuším, že můžeš udělit 10+ a 10- během 24hodin.

to mi přijde taky dost málo, když se otevře nějaké živější téma


  • 2

#29 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:00

Málo je relativní pojem. Už jsem řešil případy, kdy si zde jeden člověk založil více účtů a palcoval si ten svůj hlavní. Takových lidí co zde mají, či měli více nicků je více. Ono to palcování není všechno a třeba já ho neberu jako hlavní věc. Důležité třeba pro mě je jak se lidi chovají k druhým a jak jsou ochotný pomoci. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale jsou tady lidé, kteří kdybych se měl rozhodovat podle plusů a mínusů, by jich měli mít daleko více.

A naopak jsou tu lidé, však víte.

 

Mimochodem i zdejší oblíbenec je tu už opět nějaký ten pátek také, pod jiným nickem. Zatím je to jedno, nepřispívá. Pokud začne přispívat a jeho příspěvky nebudou opět popuzovat ostatní, je mi to jedno. Ale pokud začne zase tu svou, ví co ho čeká. To co jsem napsal, může brát třeba jako pobídku k zapojení se do diskuzí. Jak už jsem napsal, pokud se bude chovat tak aby nepopuzoval ostatní je mi jedno, že zde bude.


  • 4

#30 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 22:41

Jacko, tuším, že můžeš udělit 10+ a 10- během 24hodin.

 

A to je, Jacko, docela dost vzhledem k tomu, že normální člověk má 4 palce na celej život  :D  :ph34r:


  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 6:09

Tak já to omezení zjistila až když jsem četla třicetistránkovej flejm, pardon, odbornou diskusi :D , po téměř dvoudenní nepřítomnosti, že jo :D. A pocítila jsem nedostatek palců nahoru, palců nikoliv dolů . Díky, Tomy, za vysvětlení.

 

Jinak já osobně ty palce nijak extra taky neprožívam. Ale je to docela zajímavej ukazatel na to, kdo má jakej názor. Protože ne každej má čas, chuť nebo odvahu psát tu vlastní příspěvky, případně mu připadá zbytečný je psát, pokud už jeho názor vyjádřil někdo jinej. Takže pro mě není zas až tak směrodatný, že nějakej cizí nebo můj příspěvek má hodně zelenejch, páč příspěvek, kterej se mi líbí, dokážu rozpoznat i sama, ale docela mě baví sledovat, kdo jak hlasuje. A jak už jsem řekla, i pro mě je to palcování prostředek, jak vyjádřit svůj názor, pokud argumenty, který bych já použila, už v diskusi padly, a já považuju za zbytečný je opakovat.

 

pan Tříska: to si nejsem jistá, já například mam asi nějaký palce i v kole, něco o nich, myslím, píšou na pneumatikách.


  • 8

#32 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:31

dokud se lidi nedokážou oprostit od sympatizuji/nesnáším, tak je stejně jakákoliv varianta k ničemu a stává se jen hříčkou bez jakýchkoliv reálných dopadů a je naprosto zbytečný se snažit to nějak dál rozebírat.


Presne tak. At uz se hodnoti jakymkoliv zpusobem (palce, hvezdicky, ano-ne..), dokud uzivatele nebudou hodnotit POUZE dany post, ale budou timto vyjadrovat i svoje sympatie/antipatie k autorovi tohoto postu (coz je mimochodem casty nesvar), nebude takove hodnoceni mit ptilisnou (resp.presnou) vypovidaci hodnotu.

Priklad: Napisu kvalitni nazor, ale z nejakeho duvodu me nekdo "nema rad", tak schytam radu minusu..
Naopak, kde jaky troll od jemu podobnych (nebo jeho obdivovatelu) i za naprosto irelevantni prispevek bude oznacen plusy.
  • 1

#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:53

Tak ale ty "body za osobu" většinou člověk dokáže dost spolehlivě odfiltrovat a spíš se jim zasmát, ne? Ty taky mají výpovědní hodnotu, ale o osobě toho, kdo se takto dobrovolně veřejně ztrapňuje :D. Jinak zajímavé nejsou ani tak ty + a - body, které nahamounil nějaký jednotlivý uživatel (to spíš svědčí o jeho až příliš vysoké aktivitě na fóru a potřebě do všeho kecat, jak vím z vlastní zkušenosti :D :D :D). O něčem ale vypovídají + nebo -, které daný uživatel připojí k určitému názoru, protože to umožňuje aspoň  trochu poznat lidi, co sem chodí, a jejich způsob myšlení.


  • 0

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:06

Já často hodnocení rozkliknu, abych viděl, kdo dával nahoru a kdo dolů. Je to zajímavější než jen prosté číslo.


  • 7

#35 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:33

Tak já to omezení zjistila až když jsem četla třicetistránkovej flejm, pardon, odbornou diskusi :D , po téměř dvoudenní nepřítomnosti, že jo :D. A pocítila jsem nedostatek palců nahoru, palců nikoliv dolů . Díky, Tomy, za vysvětlení.

Mas to sledovat prubezne, Kelisova. Kdyz 2 dny nedavas pozor, nediv se ze dojdou palce :)


  • 1

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 13:23

Mas to sledovat prubezne, Kelisova. Kdyz 2 dny nedavas pozor, nediv se ze dojdou palce :)

franta.jpg


  • 4

#37 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 18:32

jacko bud rada ze je tech palcu omezene, jinak by te geoskorpil uz asi upalcoval  :huh:, zase nejaky mstitel  :ph34r:


  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 19:58

jacko bud rada ze je tech palcu omezene, jinak by te geoskorpil uz asi upalcoval  :huh:, zase nejaky mstitel  :ph34r:

Nojo, jsem si ani nevšimla :D. Tímto kolegu Geoškorpila jmenuji čestným členem svého fanklubu :D.


  • 0

#39 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 22:44

pan Tříska: to si nejsem jistá, já například mam asi nějaký palce i v kole, něco o nich, myslím, píšou na pneumatikách.

 

Dobře, bod pro Tebe. Příště zas vyhraju já :D Snad  :ph34r:


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#40 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 23:26

http://g.cz/facebook...de-i-palec-dolu


  • 0
www.povetrnik.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama