Přejít na obsah


Fotka

Tvorba map JNX (BirdsEye)

firmware garmin mapa návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#61 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:46

mám nastavený zobrazování od 80m, v BaseCamp zoomuju do 20m a nic :-(

No hlavně že to jede v GPC, ale občas by se ten letecký podklad v BaseCampu hodil.

Dík


  • 0

#62 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 22:01

Zdravím, nemáte někdo návod ja vyrobit jnx z map pro Oziexplorer? Nejlépe hromadný převod většího počtu map. Potřeboval bych do Garminu dostat nějaké ruské vojenské mapy.


  • 0

#63 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 22:32

rumcajs_tr: máš to nějaké rozbité. Jednou se mi to hraním si v aplikaci JNXer podařilo rozběhat, ale opakováním jsem už na to nepřišel, takže nevím v čem je jádro pudla. Každopádně mi jiné *.jnx fungují bezvadně i v BaseCamp.

 

tomddd:

Jednou jsem řešil něco podobného a poradil mi Qnik. Nikdy jsem to ale nezkoušel tak nevím.

 

Ahoj, tak tady máš video návod na výrobu custom map http://info.gpsteam....min-custom-maps v novějších verzích mapc2mapc je možnost rovnou konverze do jnx. Tebe v preferences zajima pouze nastaveni 7zip. jinak budu-li strucny. Pustit mapc2mapc nastavit cestu pro 7zip, pak file/open calibration - otevres *.map soubor a potom File/write JNX file. program stáhnes tady http://mapc2mapc.sof...r.com/download/ Dal si stahni soubor http://lacop.gpsteam...LC-JNX_PLUS.rar a návodhttp://lacop.gpsteam..._PLUS-navod.pdf návod pročti a bude ti jasny co udelat s JNX customizerem. V podstate ..ty mas mapy ktery maji nejaky "zoom" Ten jeden se automaticky nastavi pro jnx soubor. Tedy to nejlepsi rozliseni. napr "50m" zoom na garminu. Ty si ale muzes v JNX customizeru vybrat, ze se ti ta mapa bude zobrazovat treba uz od 50km ... thats all;) Snad se podari:) Q

 


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#64 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:30

Dá sa použiť aj free program OKMap.

Přiložené miniatury

  • 1111.JPG

  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#65 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 18:49

rumcajs_tr: máš to nějaké rozbité. Jednou se mi to hraním si v aplikaci JNXer podařilo rozběhat, ale opakováním jsem už na to nepřišel, takže nevím v čem je jádro pudla. Každopádně mi jiné *.jnx fungují bezvadně i v BaseCamp.

 

To nechápu, dělám to přesně podle návodu.

1. V MOBAC vytvořím atlas ve formátu OSMTracker tile storage - zdroj seznam orto - zoom 19 - jediná vrstva

2. v mobat2jnx (verze 1035) vytvořím jnx

3. v jnx customizer (1.0.24) nastavím pro tu jedinou vrstvu zoom 80m a dám JNX v4 a draworder 99 (aby se to kreslilo až nad silnice)

4. uložím do gps - funguje a v mobacu - nefunguje

 

Buď dělám něco špatně nebo mám jiné verze programů nebo nevím...

Poradíte někdo?


  • 0

#66 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:09

rumcajs_tr: vím, že ti to moc nepomůže. Zkoušením jsem dospěl k tomu, že od scale 80m se prostě v BaseCamp žádná mapa nezobrazí (ani mé vlastní). Od scale 120m a dále vše funguje jak má. Proč? To netuším.

 

Pokud by to někdo otestoval a potvrdil ... 

 

PS: já na letečáky k maximální spokojenosti již používám scale 120m nebo 200m. (Garmin Oregon 550). Vážně trváš na tom zobrazení až od 80 metrů?


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 12 únor 2014 - 22:10

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#67 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 17:53

Dík za tip, zkusím to. A proč 80m? prostě mi příjde, že při menším měřítku už je lepší vektorová mapa - přehlednější. Ale zkusím to.


  • 0

#68 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2014 - 21:28

Lidičky, jsem úplný amatér..tak se předem omlouvám...ale nedělal někdo mapy z http://kontaminace.cenia.cz/ ?

Chodím s detektorem a různé mapy z konce války jsou velkou podporou... Kdybych se do toho teď pustil tak nad tím ztratím půl mládí než to pochopím :(


  • 0
DittmannCZ

#69 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2014 - 0:12

je mi to líto, ale historické letecké mapy využít nelze.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#70 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2014 - 8:56

škoda, pro detektoráře by to byla neskutečná pomoc


  • 0
DittmannCZ

#71 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2014 - 21:43

To věřím. Bohužel náš drahý stát ukončil podporu WMS služby a jede to pouze přes ten pochybný Flash na webu. Takže je to jako zdroj pro jiné aplikace k ničemu.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:firmware, garmin, mapa, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama