Přejít na obsah


Fotka

Pravidla pro eventy od 28.1.2014


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 7:13

28.ledna Groundspeak zveřejnil nová pravidla pro eventy. Zde je jejich překlad (změny jsou označeny tučně, poznámky kurzívou):

Eventy jsou pořádány geocachery pro geocachery. Konat by se měly na uvedených souřadnicích a jejich listing musí obsahovat čas začátku a čas konce. V případě eventů s více tématy, aktivitami, či pokud jsou dva eventy blízko sebe, publikován může být pouze jeden listing. Do waypointů mohou být přidány body s umístěním jednotlivých eventových aktivit (toto je náhrada bývalé věty "Pro eventy s více tématy může být publikováno více listingů").

Eventy musí být zaslány ke schválení minimálně dva týdny před jejich konáním. Zveřejňovány jsou obvykle (tedy již ne "mohou být") nejvíce tři měsíce před konáním akce, v případě že je plánována vícedenní akce či se očekává návštěva geocacherů z větších dálek, mohou být eventy publikovány až šest měsíců předem. Poté, co event proběhl, listing má být archivován jeho ownerem.

Event nemá být založený za účelem shromažďování geocacherů ke společnému hledání. Stejně tak pokud je daná akce již organizována mezi mudly, nemůže se jednat o event (tedy například koncerty, veletrhy, sportovní a turistické akce).

Listingy eventů mohou být publikovány pouze v případě, pokud splňují pravidla komerce. Listing může obsahovat základní údaje o místu konání, i pokud se jedná o komerční místo. V listingu může být žádáno o dary či poplatky potřebné k úhradě nákladů na konání eventu. Také může obsahovat seznam sponzorů, avšak bez jejich log a internetových adres. Skrze listing může být dostupný prodej pouze putovních předmětů souvisejících s danou akcí (tedy eventové traveltagy a geocoiny).
Listing může obsahovat odkaz na nekomerční webovou stránku věnovanou eventu. Účastníci mohou být požádáni o registraci současně i na samotném webu.

Pravidla pro CITO a megaeventy zůstaly nezměněny.
  • 10

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 8:58

Mne to proste neda :D

 

 

Pravidla pro CITO a megaeventy zůstalA nezměněnA. 

 

Jinak diky za info...


  • 1

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 8:59

Díky za zprávu, tohle by mi uniklo, přece jen díky své angličtině anglické weby nečtu... A bohužel propagují hlavně dle mě krátkodobé blbosti, ale to co má dlouhodobý vliv jen v tichosti změní...

 

Jen z toho nejsem nadšený, protože z těchto pravidel vyplývá takřka zánik "putovních" eventů na lyžích či pěšky, či jinak, pokud nebudou RW dostatečně rozumní...  A těch putovních eventů si cením více, než těch hospodských :-(

(Když event nemá být založen za účelem společného hledání a cestou se většinou společně i hledá (i když to není primární účel a bylo to už dříve v pravidlech) ale hlavně je problém s tím, že by se měly konat na uvedených souřadnicích...)

Jedinou naději mám v našich RW a v tom, že budou chápat opravdu jako "by se měly konat" a ne jako "musí se konat"... Viděl jsem už listing putovního eventu, který byl poznamenaný těmito pravidly, tak snad to půjde i nadále :-)


  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 9:03

Jo, to s tema souradnicema je fakt... GC je venkovni (outdoorova pro rejpaly :D) aktivita, tak proc by se nemohli kaceri scuknout venku a jet treba nekam na kole? Mi prijde jako celekm slusny omezeni ty aktivity... On se tam ten event kona, ale pak se postupne ucastnici hromadne presouvaj jinam a nahodou si cestou kazdej z nich odlovi kesku - prece ji tam nenecham, kdyz jdu kolem, no ne? :D


  • 1

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 10:17

Je to formalita. Event se koná tehdy tam a tam, tam bude logbook. Sejdeme se o pět hodin dříve a vyrazíme přes tu a tu horu... no a když k logbooku dorazí někdo jinak, o co jde???


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 06 únor 2014 - 10:17

  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 10:22

Vždycky se dá napsat, event se koná od tolika do tolika, po jeho skončení proběhne výlet tam a tam. Např. sejdeme se ráno s koly před nádražím v Praze, zde budeme 20 min. Poté si uděláme výlet do Brna, kam dorazíme o dva dny později. :-D


  • 1

#7 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 11:24

Hlavně, aby revieweři listingy, kde bude napsáno, že se půjde přes kopec schvalovali. Aby jim nevadilo, že kromě setkání na daných souřadnicích u logbooku bude ještě nějaká jiná aktivita. Když jim to vadit nebude, tak je to v pohodě.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 11:45

Koho trápila uvolněnější pravidla pro eventy? Čím pevnější pravidla, tím méně prostoru pro různorodou zábavu, o kterou v téhle hře jde. 


  • 4

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 11:56

Taky mi to přijde v překladu jako " Milí kačeři, jste nějací moc čilí, hezky se zklidněte, kecněte na místě na zadek a buďte hodní". To vypadá, že žabák už jako loni hopsat nebude, škoda. :(

Zřejmě GS nezná české " kdo si hraje, nezlobí" a českou kreativitu. B)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 únor 2014 - 11:59

  • 4

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 12:49

Že žabák už nikdy skákat nebude, to se tušilo už v době publikace eventu. Američani jsou líní hledat multiny a wheriga, natož aby někam nosili žábu celé dny a noci :-)


  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 12:52

Amici at si strcej lenost za klobouk, zaba byla dobrej napad, jak vytahnout ven kus republiky a jeste je donutit chodit pesky :D


  • 9

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 13:05

No jistě, jenže to bylo mimo škatulku a lidi pořád ty škatulky chtějí. A chtějí je mít co nejmenší.


  • 1

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 13:11

Pokud si pamatuju, žabák hopsal s velkejma vyjímkama a s tím, že už to příště asi nepude, i minule, ne?

 

A podle mne je to spíš naopak - GS reaguje na situace, kdy si všelijací chitrí stěžujou, že "nebyl logbook na místě eventu", že byl "event nepovolen", že bůůů a huéé a já nevim co a když je pošle někdo někam lokálně, "ženou to vejš". Kdo by stál o tahačky s pitomcema... tak se to striktně vymezí a je to. Pokud se - a správně - pojme věc formálně a provede se lidsky, a nic se neděje, tak se nic neděje... pokud se ozve pitomec, co by se GS staral - uplatní se pravidla a srovnejte si svý pitomce doma sami.

 

Vcelku to chápu -_-


  • 10

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 13:46

Jistěže se ozývají pitomci. Ale o víkendu jsem byl v Rakousku na keši, která byla v obrovském nedostavěném domě. Musel se drátem oddělat plot, ten vysadit z betonových podstavců a až pak se tam dalo vlézt. Psal jsem ownerovi do logu, že taková keš by u nás nikdy neprošla. A kdyby náhodou prošla, hned by se objevilo několik lidí, kteří by ji posílali do archivu. Za pár dnů se mi ozval s dotazem, proč by taková keš u nás nemohla být. Nad odpovědí o zcela zřejmém zákazu vstupu jen kroutil hlavou. Psal mi, že lovec má lovit keš utajeně, takže ho nikdo neuvidí dovnitř lézt. A když se keš někomu nelíbí, tak tam nepůjde a ne že bude posílat návrhy na archiv. Keš jsem sice v tom bludišti nenašel, ale byl to parádní zážitek, kterých kvůli pitomcům bude ubývat.


  • 8

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:10

Na druhou stranu je spousta pitomců, kteří do takové budovy vlezou, budou tam dělat bordel a keš vyzradí. Kvůli takovým se ta pravidla bohužel dělají. A v americe, odkud povidla přicházejí, jich bude určitě jako much.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 06 únor 2014 - 14:11

  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:12

Já teda nevím, ale občas je třeba trochu regulovat, viz to, co psal Smrk. Pokud je někde naprosto jasný zákaz vstupu a ještě zahrazený volný přístup, tak by se tam opravdu lézt nemělo, tím spíše ještě tak, aby "vás nikdo neviděl". Kačeři tak obvykle působí mnohem nápadněji a navíc, pokud je někdo chytí, nemůžou se vymlouvat na keš a pokud by se jim cokoliv stalo, pomoci se těžko dovolají, stavby dokážou být opravdu hodně nebezpečná místa. Taky bych mohl založit kešku na servisní návěstní lávce nad tratí, určitě by to byl velký adrenalin, kdyby se pode mnou práháněly vlaky 160 km/h, dokonce bych tam mohl i beztrestně a oprávněně, ale nikdo jiný ne a kdyby se cokoliv stalo, tak to bude opravdu prů..r a nikoho by nezajímalo, že se kačer má chovat skrytě, a že tam je keš.

 

Takže ano, možná parádní zážitek, ale je třeba respektovat určitá pravidla. Stejně tak u eventů, kdyby nebyla, může si každý jouda udělat doma event pro kamarády, jak to před časem bylo na Silvestra. Naštěstí jim to neprošlo. 

 

EDIT: Mimochodem, chtěl bych vidět, jak někdo nenápadně vysazuje plot z pantů, to teda fakt jo. :D


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 06 únor 2014 - 14:18

  • 4

#17 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 06 únor 2014 - 14:12

a pak sou taky pitomci, který tam vlezou v noci, šlápnou v pátým patře do prázdna a nazdar...


  • -2

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:14

Jejich riziko, nikdo je to nenutí lovit. Můžou si nechat založit lab keš v obýváku :-)


  • 4

#19 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:19

Ano, každý máme tu mez mezi tím co se smí a co ne nastavenou někde jinde. Možná by se to dalo nazvat hranicí pitomosti :). A jak se zdá, v Rakousku je ta hranice ještě o kus dál, možná proto, že nemají za sebou totalitní minulost...


  • 1

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:20

Hele, resime tu eventy, ne labky :) Ani nic dalsiho typu rakousky kese v baraku ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama