Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#1 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 11:22

Milé kačerky a milí kačeři,

jistě jste všichni zaznamenali změnu pravidel u eventů koncem ledna letošního roku, ve kterých je jasně stanoveno, že event se má konat na daných souřadnicích. Tato úprava pravidel postihla především turistické eventy stylu GeoKopr, PPPV, Ahooooj Vltavo a další.

Protože jsme si vědomi oblíbenosti těchto akcí u nás, hledali jsme způsob, jak tyto eventy i nadále publikovat. Vyvolali jsme tedy jednání s Groundspeakem. Po předložení našich argumentů se nám podařilo získat souhlas takové akce pořádat a publikovat.

Každý takový event však bude posuzován individuálně, listing musí obsahovat čas začátku eventu a alespoň orientační čas konce eventu. Listing by měl obsahovat i trasu, po které se půjde. Nadále platí, že náplň eventu je dobrovolná a pro uznání logu kačerům bude stačit, když se dostaví v určený čas na souřadnice uvedené v listingu, případně se připojí kdekoliv po trase.

 

Team reviewerů ČR

 


  • 49

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký


#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 12:23

Mám zbytečný povzdech, proč se GS snaží hru víc a víc sešněrovat a dělat ji stále více jednotvárnější. Ale děkuju revírníkům, že vyvolali jednání s GS a výjimku vyjednali, i když nemuseli.


  • 16

#3 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 12:29

Fair enought


  • 0

*


#4 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 12:49

To je dobrá zpráva, děkujeme!
  • 1

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 14:33

Super, diky moc!!! :))

 

PS: Nastavila jsem tema jako dulezity :)


  • 0

#6 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 14:50

Za tohle si opravdu zasloužítě velký dík... Bylo by škoda, kdyby už se nemohl konat takový event jako Česká Amazonka!


  • 1

#7 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 15:17

Pokud správně čtu tak potom tam oproti tomu co platilo nyní v tom žádná zásadní změna není. Event si může zalogovat kdokoli kdo se dostaví na úvodní souřadnice a pak už je jedno jestli se odebere domů, do nejbližší knajpy nebo někam úplně jinam. A vlastně v tom asi změna přece jenom bude. Logovat se může i ten, kdo se k eventu přidá kdekoli na trase, tudíž i na jejím konci.

Když si to shrnu tak takto upravené pravidlo dává více možností k zalogování než to opůvodní kdy se mohl logovat jen ten co sedostavil na souřadnice eventu, ten pak skončil a třeba se někam jelo nebo šlo ;)  Nějak nevím v čem je to nyní o tolik lepší. V tom, že se otevřelo více možností, pro větší počet kačerů, jak se takového eventu, podle pravidel, zúčastnit ? A logbook být stále nemusí, takže nově asi k účasti na putovním eventu postačí i to, když nějakému cyklopeletonu zamávám u cesty na jeho trase :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 05 březen 2014 - 15:18

  • 0

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 16:07

Takže Zubatá žába může skákat, až se jí bude za patami kouřit :) Super.


  • 1

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 16:24

Pokud správně čtu ... takže nově asi k účasti na putovním eventu postačí i to, když nějakému cyklopeletonu zamávám u cesty na jeho trase :rolleyes:

Když budeš mít radost, tak mávej :-)


  • 0

#10 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 16:35

Když budeš mít radost, tak mávej :-)

Což o to já, ale dokážeš si představit co by se dělo kdyby takto mával špalír kačerů a kačerek rozmístěných po trase nějakého eventu od Honzáka ? :D

 

Tohle by klidně mohlo někomu přivodit až infarktový stav :P tak já jen jestli na to ti naši RW pamatovali.


  • -3

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 16:58

Jenze ucast na nejakym tom eventovym pochodu uz by byla podminkou pro zalogovani. A jak znamo, podminky uz jsou proti pravidlum.


  • 0

#12 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 17:16

Hurááá to je výborná správa, Yetti může  dál v pohodě pokračovat :) 

Ale věcná k tomu logbooku, já se připojuji k tomu názoru. Pokud pořádám např. T5 event, kde se v zimně nocuje a někdo se přijde jen podívat, tak není fér vůči nocležníkům si event zalogovat a já jako owner nemám šanci proti tomu bojovat.


  • 1

#13 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 17:16

No však. A právě proto v tomto vyřazení podmínek účasti na celém evetu (rozuměj trase pochodu, plavby, apod.) nevidím žádnou velkou změnu. Jen tu, že jestliže se před tím mohl logovat jebn ten co byl na eventových  souřadnicích (začátku), tak podle této nové informace se můžeš takového eventu zúčastnit kdekoli na té jeho, v listingu, publikované trase. Tohle je, na druhou stranu, ovšem změna docela podstatná a značně rozšiřuje možnosti jak se takového eventu, podle pravidel, zúčastnit, aniž by se absolvovala celá trasa ad A do Z. Ovšem právě takové, a vlastně jenom takovéto pravidlo, umožňuje spustit event typu skákající žába nebo oblíbené vlakové eventy, které dříve, ve své podstatě jeli, tak trochu, mimo všeobecná eventová pravidla.

Já s tím nemám problém   :)   


  • 0

#14 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 17:22

Já také ne, jsem rád a děkuji rew. , že protlačili toto pravidlo , díky němu může žít ExpedicE Yetti v pohodě dál a nemusím složitě přemýšlet co s tím vymyslet :) Takže velké díky, akorát by to chtělo dotáhnout do konce.....  Mám s tím své zkušenosti, bohužel ........


  • 0

#15 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 18:03

Vidím, že musím ještě dovysvětlit pár věcí, abych zabránil dalším nesprávným pochopením.

Výše uvedené se netýká "vlakových" eventů ani "skákající žáby" a další podobných akcí. O vlakových eventech rozhodl GS už dávno a "skákající žábu" si organizátoři zabili nemístným požadavkem na ikonku ME. Po jejich požadavku a tím i upozornění na tuto akci nám GS důrazně vysvětlil, že tyto akce jako eventy zkrátka NE!

Týká se to jen klasických turistických eventů typu: "sejdeme se v daný čas na úvodních souřadnicích a provedeme turistický výšlap, splavení řeky apod" a vůbec tu nejde o nějaké logování, kterým se tady zabýváte. Šlo nám především o to, aby se tyto eventy vůbec daly uspořádat a publikovat.

Přiznám se, že za celou dobu, co se zúčastňuji různých eventů si nepamatuji, že by se našel někdo, kdo by si zalogoval event a při tom se nezúčastnil výšlapu, zimního přespání, splavení apod. Tím samozřejmě netvrdím, že se to nemohlo stát, ale takový člověk by se před ostatními sám znemožnil.


  • 11

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký


#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 18:59

Ale věcná k tomu logbooku, já se připojuji k tomu názoru. Pokud pořádám např. T5 event, kde se v zimně nocuje a někdo se přijde jen podívat, tak není fér vůči nocležníkům si event zalogovat a já jako owner nemám šanci proti tomu bojovat.

Ony kdyby se ty hvězdičky braly tak, jak jsou původně míněny - totiž jako upozornění pro lovce keše / účastníka eventu, že akce může být fyzicky náročnější, případně, že pro ni může potřebovat nějaké pomůcky, a nedělalo by se z nich měřítko, kdo je větší borec, tak by s tím žádný problém nebyl. Nechápu, proč by někdo kvůli bodu lezl na vodácký nebo stromolezecký event, když nechce jet řeku nebo šplhat na strom. Na to si může zajít k nejbližšímu okapu. Na druhé straně pokud na stromolezeckém eventu někdo tři hodiny obětavě hlídá a baví káčata těch, co si to šplhání zkoušejí, má plné právo logovat, i když se na žádný špagáty nevěšel.

Jinak i já děkuji pánům revírníkům za to, že za nás bojují a nenechají nás pro nic za nic cpát do emerickejch škatulek.


  • 7

#17 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 19:40

Povolení je to pěkné, ale stejně... Proč by nemohla žába už nikdy skákat?? Copak k zábavě potřebujeme nějakou stupidní ikonku od Groundspeaku??


  • 5

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 20:06

Od doby, co skákala žába, jsem nikde nečetl, proč GS takový typ eventů zakazuje? Proč nemůže jezdit vlak? Proč si nemůžeme zamávat z Ještědu na Říp a ikonku dát doprostřed? Někomu to ubližuje? Někoho to bolí? Zabilo se koťátko? Vím, že je to OT, ale já prostě důvody zákazů neznám.


Povolení je to pěkné, ale stejně... Proč by nemohla žába už nikdy skákat?? Copak k zábavě potřebujeme nějakou stupidní ikonku od Groundspeaku??

Bez ikonky těžko seženeš tolik kačerů, ale může se to zkusit. A pak pošleme do Seattlu fotky, jak se kačeři baví i bez nich :-)


  • 7

#19 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:02

Bez ikonky těžko seženeš tolik kačerů...

Já to beru asi takhle... Stratocaching taky nebyl za ikonku (krom vypouštěcího eventu), bylo to něco jiného než event a lidé se zúčastnili. Žába je sice trochu jiné kafe, ale princip účasti by mohl být stejný. Pokud je to OT, tak se omlouvám, jenom mi tento poslední komentář nedal. ;)


  • 1

#20 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:19

 Stratocaching sice nebyl za :) , ale zase tam byla výherní motivace pro nálezce. Je asi zbytečné si namlouvat, že bez toho soutěžního prvku a lákavých odměn by to také byla tak "šílená" masová akce. 


  • 2
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama