Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:28

U zaby to bylo ale o necem trochu jinym. U eventu jde primarne o to, ze se na JEDNOM miste sejdou lidi. Jenze u zaby se na tom jednom miste tech 500lidi neseslo. Sesli se na ruznejch mistech, ale nikdy nebyli vsichni na stejnym miste v potrebnym poctu. Proto se to moc nelibilo "tam nahore." 


  • 0

#22 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:40

Ja nevim, ale žába přesně odpovídá tomu, že na event se zaloguje na úvodních souřadnicích, nebo kdekoli během cesty, ne? A totéž jsou ty vlakové eventy.


  • 0

#23 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:42

No tak samozřejmě, že nápad organizátorů Skákající žáby a předtím také R206 jako ownera putovního vlakeventu na to, aby se ty jejich eventy staly Megaéčky byla naprostá blbost. V konečném důsledku pak zřejmě i podobné neoprávněné požadavky vedly amíky k tomu podobné akce z GC vyřadit.

 

Když ono je přece jenom něco jiného když se projevuje, ta mnohokrát opěvovaná, česká hravost v protikladu s chtivostí a vyčůraností. Než aby pak museli řešit podobné požadavky tak to rovnou zařízli. To se ovšem dá pochopit, pokud se pochopit chce. A jak už tu někdo psal, tak hravost nikdo nezakazuje, jen už to prostě vždy nepůjde za ty smajlíky.


  • 2
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:45

U zaby to bylo ale o necem trochu jinym. U eventu jde primarne o to, ze se na JEDNOM miste sejdou lidi. Jenze u zaby se na tom jednom miste tech 500lidi neseslo. Sesli se na ruznejch mistech, ale nikdy nebyli vsichni na stejnym miste v potrebnym poctu. Proto se to moc nelibilo "tam nahore."

 

To ano, ale mě stejně fascinuje, kolik vesměs seriózních lidí širokého věkového rozpětí se dokáže domluvit kvůli takové "kravině"  :D  :)  :D


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 05 březen 2014 - 22:46

  • 2

#25 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2014 - 22:47

Ja nevim, ale žába přesně odpovídá tomu, že na event se zaloguje na úvodních souřadnicích, nebo kdekoli během cesty, ne? A totéž jsou ty vlakové eventy.

Popravdě si myslím totéž, ale třeba je to ještě nějak ošetřeno v rewírnické příručce. Nebo prostě mají striktní zákaz podobné akce nespouštět a projde jen akce kde se bude většina účastníků eventu přesouvat po celé trase. No a to tyto 2 výjimečné případy zcela zřejmě nesplňují. 


  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2014 - 6:29

Přitom stačilo, aby GS ownerům žáby odepsali, že nebylo pět set lidí na jednom místě a nelze přidělit ikonku megaeventu. A ne hned zakazovat putující eventy.


  • 4

#27 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 06 březen 2014 - 7:11

Hurááá to je výborná správa, Yetti může  dál v pohodě pokračovat :)

Ale věcná k tomu logbooku, já se připojuji k tomu názoru. Pokud pořádám např. T5 event, kde se v zimně nocuje a někdo se přijde jen podívat, tak není fér vůči nocležníkům si event zalogovat a já jako owner nemám šanci proti tomu bojovat.

 

Nocležnické eventy byly pořešeny již před touto úpravou, logovat se dali i jen na čumendu vpodvečer vždycky, leda bys udělal logování ve tři v noci a všechny budil, nesnaž se honzákovat ;o)


  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2014 - 8:07

Předně děkuji RW za snahu protlačit dál možnost pořádání klasických turistických eventů - jsou moc pěkné a líbí se mi daleko více, než prostoduché vysedávání v hospodě u piva nebo rychlovky s vyfocením se někde v nějaké póze, určitě by jich byla velká škoda. (pro diskutéry - říkám jen co se líbí mně, neodsuzuji je, každý má rád něco jiného :-) ).

 

Osobně se nedivím, že "skákání žáby" nebo vlakové eventy už nejsou do tohoto zahrnuty. Za chvíli by už někdo vymyslel event "kdo přenese TB z ruky do ruky byl na eventu". Přece jen účelem eventů by mělo být setkávání. Akce jsou to sice zajímavé, ale s více lidmi se potká max. pár osob, kteří to organizují (vlakové eventy), nebo u té žáby se potká opravdu zlomek těch lidí, kteří se na tom účastní...


A k tomu logování těch, kteří neabsolvovali celý event? Je to jako boj s větrnými mlýny. Sám pořádám několik let víkendové CITO a už se mi párkrát stalo, že mi přišel log ve stylu "v pátek jsem to stihl, ale na sobotní brigádu už ne, tak se omlouvám" nebo něco podobného. Neřešil jsem to, ať se dotyční srovnají se svým svědomím. Nejsme na závodech, aby za 1 místo ve statistikách byla odměna.

Krom toho občas nevíte důvody, proč dotyčný nebyl na celém eventu. Na turistickém eventu se může zranit, tak neabsolvuje celou trasu, musí neodkladně pryč nebo něco podobného, a v tom případě bych jako autor eventu byl rád, že dotyčné vidím alespoň na chvíli a že se jim alespoň část mnou pořádaného eventu líbila. Samozřejmě vadí mi takoví "vyčůránci", co přijdou jen na začátek a pak už dál nejedou, ale podobných je opravdu hodně malá menšina...


  • 3

#29 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2014 - 8:22

...Přiznám se, že za celou dobu, co se zúčastňuji různých eventů si nepamatuji, že by se našel někdo, kdo by si zalogoval event a při tom se nezúčastnil výšlapu, zimního přespání, splavení apod. ...

Vidíš to, a já pár takových znám, naštěstí ne osobně. Přiletět na event, bouchnout razítko a zase odjet, jak jsem viděl na vlastní oči. A shodou okolností jsou to dva "top" kačeři, jeden, co se o přední umístění snažil před lety a druhý, co se o to snaží různými podvůdky doposud.

 

Přijde mi, že přesně kvůli takovým jsou tyhle pravidla, že si to prostě vydupali. Nemám 2 hodiny času na event, ale 2 minuty jo, když jedu okolo po finálkách, tak se tam zastavím.

 

Ad Roman_Jaromer: Zrovna na tom tvém eventu jsem dost litoval, že jsme nemohli zůstat přes noc ze soboty na neděli, protože to mohla být super zábava. Hlavně bych ten tvůj event hrozně nerad promeškal.


  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2014 - 10:41

Vidíš to, a já pár takových znám, naštěstí ne osobně. Přiletět na event, bouchnout razítko a zase odjet, jak jsem viděl na vlastní oči. A shodou okolností jsou to dva "top" kačeři, jeden, co se o přední umístění snažil před lety a druhý, co se o to snaží různými podvůdky doposud.

 

 

Ze by to byli ti sami, co s nima mam zkusenost ja? Event pro deti - pribehli tatinkove, bouchli razitko a kdyz jsem se ohradil, rekli, ze deti jsou unavene a ze je preci nebudou budit. Nez jsem otevrel znovu pusu, byli pryc. Je to uz hodne dlouho a uz tehdy pocet jejich nalezu mel tri nuly.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 březen 2014 - 10:42

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2014 - 20:33

No, dobře, tak někdo si přiběhne pro bod a zmizí. A co ?

 

Ostatních neubude a jaká by asi byla zábava s někým, kdo jde jen po rychlých bodech a nic víc ho nezajímá.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2014 - 8:25

Projde podle nových pravidel event, typu multicache?

Uvedu na příkladu.

Mám vrchol, kopec, prostě významný krajinný prvek X.

Mám ohniště cca 500 metrů od vrcholu X, kde by měl proběhnout vlastní event. Zároveň chci, aby se mi účastníci protáhli přes vrchol X.

Moje idea je, že souřadnice eventu budou na vrcholu X, kde v dobe konání eventu pověsím cedulku "opékáme na souřadnicích Y". Všechno to popíšu v listingu, aby kačeři věděli, že se nebude sedět na X, ale popojdou kousek na Y.

 

Prošlo by to takhle schválením? 


  • 0

#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2014 - 9:20

Podle mě to projde, ale na tom kopci budeš muset mít logbook, aby někdo nebyl nucen jít k ohništi.


  • 0

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2014 - 9:26

Nebude. Logbook neni povinnej. Jen nebude smět mazat logy typu "na kopec jsem vylezl, a pak jsem šel zas domů, u ohně jsem nebyl". :D


  • 0

#35 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2014 - 9:59

A měl bys mít logbook i u ohniště, abys nikoho neutil lézt na kopec :P ...nebo tedy nesměl bys mazat logy "byla jsem jen u ohniště, na kopce nelezu" ;)


  • 0

#36 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 22:22

Tak Ti nevííím, Bóóóžo! Asi jsem blbá a mám dlouhé vedení, ale mě dost vytáčí skutečnost, že na jedné straně se řeší zisk bodu logováním Found it keše, kterou kačer nenavštívil, není zapsán v logbooku a owner má právo mu log smazat a na druhé straně si kdokoliv může hrabat body na eventech, na nichž se ani neukázal. Při účasti 30 a více lidí si mě nikdo nevšiml. ALE JÁ TAM BYL! Logbooků na eventech netřeba, ale bodíček se počítá.


  • 3
1.

#37 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 7:33

Bohužel hlavně u těch turistických eventů je to zjednodušování ala Groundspeak... Ale to prostě asi nemá cenu řešit, je to tak dle pravidel (GS) a nic s tím neuděláme... A když budeš nadávat, řeknou ti, že jsi sobec, že ti to přece neubližuje, když se někdo takto zaloguje...

 

Podívej, pokud se někdo takto loguje, riskuje, že si ostatní o něm budou myslet něco nehezkého. I když může mít pár kamarádů, které uplácí službičkami, tak před většinou bude ten, kdo loguje od stolu či podvádí...

Důležité je říkat, že se to většině nelíbí a dát najevo, že to NENÍ NORMÁLNÍ CHOVÁNÍ!!!


  • 6

#38 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 7:59

Bohužel hlavně u těch turistických eventů je to zjednodušování ala Groundspeak... 

Groundspeak hru organizuje jako zábavu a ne jako soutěž. Takže to, že logování na internetu moc neřeší, není imho proto, že by to zjednodušovali, ale proto že je to zřejmě z pohledu geocachingu to nejméně důležité a nevidí důvod to komplikovat.


  • 9

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 9:52

Já pořád nechápu, proč tady někdo mluví o nějakém honění bodů. Nevšiml jsem si, že se to hraje na body. Naopak je to snad jediná mě známá hra, která se hraje bez konečného výsledku.

 

I když samozřejmě že nějaké body taky sleduju, třeba že mám víc ulovených legend než kačer X a méně železničních keší než kačer Y. Ale tyto statistiky jsou pro oživení hry pro kačera samotného, případně aby bylo o čem mluvit při společných odlovech a na eventech. 

 

Hlídat sobě a někomu jinému by mělo smysl, kdyby se geocaching hrál třeba na poločasy a při faulu by byl kačer půl roku na trestné lavici. :-)


  • 0

#40 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 10:10

@Smrk: ono je to jednoduchý. Ke geocachingu můžeš přistupovat dvěma způsoby. V tom prvním je pro tebe prioritní nález cache/účast na eventu a logování je jen vedení deníčku. V tom druhém je pro tebe prioritní zalogování bodu/nálezu na internetu a nález cache/účast na eventu je pro tebe jen prostředek získání bodu. V prvním přístupu nemáš důvod podvádět ani řešit podvody ostatních, protože maximálně ochuzují sami sebe a neni nutný se tim nervovat. V tom druhém se připsání bodu považuje za nějakou výhodu a tak se to řeší a vymýšlí se pravidla, aby body byly spravedlivé, zasloužené, nebyly moc lehké a podobně. Současné oficiální pojetí podle nastavených pravidel odpovídá spíš prvnímu způsobu a ti co preferují druhý způsob by to chtěli měnit.


  • 22

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama