Přejít na obsah


Fotka

Navigace TEASI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#161 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2016 - 12:57

Veletrh už je pěkných pár dní ukončen. Je tedy známo něco novějšího ohledně podpory GC?


  • 0

#162 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2016 - 13:55

Zdravím všechny uživatele tohoto diskuzního vlákna.

 

Protože jsem si v minulosti naběhl vypuštěním informace o podpoře Geocachingu před oficiálním vydáním aktualizace s touto funkcí, tak teď budu raději mlčet.

Jediné co prozradím je, že vývoj software pro navigace Teasi se rozhodně nezastavil (což dokazuje nová aktualizace nazvaná TAHUNA). Také pouze naznačím, že Teasi čeká několik opravdu povedených funkcí v nadcházejících měsících.


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#163 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2016 - 16:08

Nerad bych se tě nějak dotknul. Je to pro tebe těžké. První informace o aktualizaci byla někdy na jaře, včetně nějakých možností na testování. Termín se posouvá a posouvá...... K tomu chybí jakékoliv reálné informace, co všechno v rámci podpory GC navigace zvládnou.


  • 0

#164 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2016 - 18:41

Podpora GC bude vždy v následující aktualizaci po té stávající. Platí navždy.
Podobně jako Garmin Lifetime mapy rok před ukončením prodeje produktu.
  • 0

#165 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2016 - 19:18

Jestli máte zájem, prodávám ji na A...u


  • 0

#166 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2017 - 6:13

Půl roku uběhnul a zatím je tu ohledně podpory GC atd. ticho.........


  • 0

#167 LuboZ

LuboZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 9:12

ahoj,

uvažujem o kúpe Taesi One 3 Extend

je možné pre južnú európu, konkrétne stredné taliansko a sardíniu

v navigácii zobraziť OSM hladinu cyklomapa, alebo natiahnuť opencyclemap?

v tej štandardnej hladine OSM sú chodníky veľmi zle viditeľné.

Ďakujem

Lubo


  • 0

#168 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 9:16

Zatím se jeví jako vhodná pro použití na kolo, ale pro geocaching žádná informace ohledně slibované aktualizace,.....


  • 1

#169 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 21:02

Zatím se jeví jako vhodná pro použití na kolo, ale pro geocaching žádná informace ohledně slibované aktualizace,.....

 

No ale podle odborného testu dTestu Teasi One 2 podporuje Geocaching. Tak nějak nevím co si o téhle odbornosti myslet když i hupcus jako patrně dovozce do ČR v tomhle vlákně vlastně říká, že podpora GC se jen chystá. A to je ten text dTestu z r.2015

 

https://www.dtest.cz...easi-one2/35885


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 19 duben 2017 - 21:04

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#170 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:06

Stačí se podívat o pár příspěvků výše. Z nich je jasné, že podpora je minimální a čeká se na aktualizaci. Ta měla být někdy v roce 2016. Bohužel, žádné info jsem nikde nenašel.

Zmiňovaný test je dost pochybný, není tam jasné, jakým způsobem se kešky do navigace nahrávají. Je to spíš psáno bez většího zkoušení


  • 0

#171 hupcus

hupcus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:29

Stačí se podívat o pár příspěvků výše. Z nich je jasné, že podpora je minimální a čeká se na aktualizaci. Ta měla být někdy v roce 2016. Bohužel, žádné info jsem nikde nenašel.

Zmiňovaný test je dost pochybný, není tam jasné, jakým způsobem se kešky do navigace nahrávají. Je to spíš psáno bez většího zkoušení

 

Dobrý den,

dovolím se ohradit k Vašemu komentáři. Myslím si, že podporu, kterou poskytujeme všem našim zákazníkům je spíše nadstandardní.

 

Ohledně aktualizace která by přinesla tíženou funkci do Teasi jsem zde napsal již dost, ale ještě jednou rád shrnu.

 

Před nějakou dobou se nám jakožto distributorovi Teasi pro ČR a SR informace, že se pracuje na Geocaching integraci do Teasi. S touto dobrou zprávou jsem se obratem podělil s touto komunitou (dnes již vím, že to bylo neuvážené).

 

Bohužel vývoj projení navigace a mobilního telefonu, kompletně předělaný SW a další aktualizace dostali přednost před aktualizací, která by přinesla funkci GC do zařízení. 

Poslední zprávu kterou máme je, že již delší dobu probíhá jednání mezi Teasi a zástupci geocaching.com ohledně licencí a podmínek použití atd. Jelikož Geocaching je komerční značka, jde ji primárně o zisk.

 

Jakmile budu mít jakoukoliv informaci, rád se s Vámi o ni podělím.

 

Jen bych připomněl, že Teasi jde bez problému používat pro geocaching a mnoho uživatelů je s ní spokojená, stačí zvolit navigovat na GPS souřadnice.

 

Pokusím se ještě najít způsob jak si vytvořit vlastní body zájmu (cache s popiskem, nápovědou) a jak je nahrát do navigace.

 

Doufám, že je tato odpověď dostatečná. Pokud máte jakékoliv další dotazy, prosím pište na info@teasi.cz a připojte telefonický kontakt na Vás a já se Vám ozvu.

 

PS: test v dTestu byl prováděn velice "zvláštně" a namísto informování se u distributora (nebo pouze prostudování návodu) jestli navigace disponuje nějakými funkcemi nebo nastavením si dTest odvodil vlastní výsledky.

 

Tím nechci nijak znehodnocovat nezávislý test, jen po této zkušenosti již beru osobně testy výrobků z dTestu trochu s rezervou.

 

Děkuji

 

Honza Hubka

teasi.cz


  • 0

Oficiální distributor navigací Teasi pro Českou a Slovenskou republiku

www.teasi.cz


#172 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:54

Dobrý den

Domnívám se, že již minulý rok jsme se v rámci diskuze na tomto fóru shodli, že bylo určitým způsobem nešťastné informovat o termínu aktualizace zahrnující podporu geocachingu.

Využití pro geocaching způsobem zvolení navigace do GPS souřadnic je dost nešťastná. V navigacích Garmin, nebo i v mobilních aplikacích typu c:geo vidím mapu s rozložením kešek po okolí, které jsem nahrál několika kliknutím myši nebo nahráním .gpx včetně listningu, logů atd.


  • 0

#173 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:06

..."Pokusím se ještě najít způsob jak si vytvořit vlastní body zájmu (cache s popiskem, nápovědou) a jak je nahrát do navigace.
Doufám, že je tato odpověď dostatečná."

Ano, je zcela dostatečná. Už víme, že na geocaching je tato GPS totálně na prdlačku:)


  • 3

#174 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:21

Mit moznost si jednoduse do GPS nahrat svoje vlastni POI (vcetne vlastni ikonky, nazvu a popisku) povazuji za zcela zakladni funkci jakekoliv GPSky. To je preci potreba i mimo geocaching.

 

Ja to porad nechapu, Garmin dlouha leta neni zadna hvezda, spousty veci dela nedomrle, ale i pres to nejsou jeho konkurenti schopni udelat GPSku, ktera by Garmin strcila do kapsy? Zvlast, kdyz jde vlastne jen o lepsi software?


  • 3

#175 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:21

Docela by mne zajímalo, kdo konkrétně používá Teasi na lov kešek a může to srovnat s jiným zařízením (garmin, mobil s c:geo ) a co se pod pojmem spokojenost ukrývá.


  • 0

#176 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 8:57

Mit moznost si jednoduse do GPS nahrat svoje vlastni POI (vcetne vlastni ikonky, nazvu a popisku) povazuji za zcela zakladni funkci jakekoliv GPSky. To je preci potreba i mimo geocaching.

Ja to porad nechapu, Garmin dlouha leta neni zadna hvezda, spousty veci dela nedomrle, ale i pres to nejsou jeho konkurenti schopni udelat GPSku, ktera by Garmin strcila do kapsy? Zvlast, kdyz jde vlastne jen o lepsi software?

Konkurence je v každém smartfounu, a po hardwarové stránce pomalu dohání GPS. Po softwarové stránce už jsou GPS dávno předjeté. Na Androidu určitě. To nejen v ovládání, ale i v mapových podkladech, leteckých mapách, rychlému fixu díky A-GPS, podpoře kešek...
  • 2

#177 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 14:51

No bodejd, kazdy dokaze napsat lepsi software nez Garmin, krome Teasi. :D


  • 1

#178 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 19:16

see.bee a hupcus: s tou "pochybností" testů na jmenovaným portálu/službě souhlasím. Na podivné informace jsem narazil zaprvé když jsem hledal nějakou navigaci do auta kdysi a pak i když jsem hledal nějakej novej telefon a náhodou na ten server zabrousil.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#179 Jankole

Jankole

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2017 - 11:39

Já jsem se chtěl jen podělit o svou zkušenost s touto navigací.

Mám Teasi One, malinko přes půl roku, přičemž na kolo jsem ji začal tahat aktivně až letos. První kolo někdy v dubnu. Loni jsem ji vzal jednou abych vyzkoušel, ale už byla zima a tak jsem celé kolo dal zazimovat.

Včera mi v navigaci odešlo podsvícení LCD a displej je prakticky nečitelný. Počet jízd s navigací: 16

 

Jinak mi navigace docela vyhovovala, za ty prachy dělala přesně to co jsem od ní očekával. Výdrž baterie byla taky OK. S přestávkama mi zvládala fungovat i dvoudenní cyklovýlet s nájezdem tak 5-6 hodin/den. Tochu mi vadily detaily jako třeba ukazatel kalorií, které naskakovaly rychlostí cca 1-1.5 vteřiny/1Cal. a to i během zastávky, ba dokonce i v momentě kdy jsem fyzicky navigování nebo záznam trasyy přerušil...To mě přišlo asi jako největší nedodělek. Pak mi trochu vadilo že navigace zasazená do držáku nemá přístupný usb konentor pro připojení k powebance i během používání. To je taky takový zbytečný a nedomyšlený nedodělek...

No a teď jsem zvědav, jestli mi to podsvícení opraví. Nerad bych se té navigace zbavoval tím, že se v tom nikdo nebude chtít hrabat, a raději mi vrátí peníze.

 

Edit: Podsvícení LCD mám opraveno. Doteď mi to vrtá hlavou, protože jsem celé balení posílal prodejci (Elko Trading, Brno) přes DPD dne 6.6.2017 a již 8.6.2017 jsem to měl celé zpátky doma v Ostravě opravené. Znamená to tedy že to prodejce musel nechat spravit a odeslat zpět v tom samém dni co jim to do reklamace přišlo.


Tento příspěvek byl upraven od Jankole: 10 červen 2017 - 11:28

  • 0

#180 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2017 - 12:15

A co zkušenost s odlovem kešek?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama