Přejít na obsah


Fotka

GPI generator

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
211 odpovědí na toto téma

#161 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 20:27

Kdyz se vratim z dovoleny? Vazne? :D Ale jo, dekuju za novou verzi a vyzkousim, jak to pujde :)


  • 0

#162 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 20:51

Tak to muzete vyzkouset, jeslti to porad jeste funguje. ;)

Vyzkoušeno. Funguje (v linuxu). Díky  :)  


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#163 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 21:42

Díky za vylepšení. To co mi na jaře skončilo s hlášením "EOutOfMemory: Out of memory" (GPX s půlkou Německa) teď prošlo bez problémů ;) 


  • 0

#164 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 6:01

Stale mi tam chybi ten celkovy pocet kategorii v souboru. ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#165 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 6:38

Já vím, ani celkový počet bodů.
  • 0

#166 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 6:47

Celkovy pocet bodu zajimavy neni (pro me), ten v GPS omezen neni. Pocet kategorii ale ano. Nevadi, pockam na dalsi verzi :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#167 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2018 - 7:30

Ale hodi se treba pro kontrolu, jestli prvotni export byl OK.


  • 0

#168 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 0:16

Začal jsem používat GPIgen místo POIloaderu a po vygenerování bodů poigarminem a nahrátí do garminu O 650 , ten nezobrazují ikony keší. Poigarmin v.0.6.0, Gpigen 1.2.0. Díky za radu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#169 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 7:21

Můj O600 například neukazuje ikony keší, pokud v poi souborů jsou duplicitní kategorie.

Takže když si například vygeneruji jeden poi s kesemi, tak se ikonky ukáží. Když stejným exportem vyrobím druhý Poi soubor s kesemi třeba někde jinde, tak tam se mi ikonky neukáží.

Druhá věc je, že pokud tam dáváš vlastní ikonky, tak podporují pouze 256 barev, poiloader uměl i truecolor.
  • 0

#170 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 8:06

Já POI body generuji vždy do jednoho velikého souboru a sčítám v něm výstupy z několika zdrojů. Pak se mi nemůže stát, že by se mi překrývaly kategorie.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#171 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 10:23

Generuji jeden velký soubor, který má podkategorie Aktivní, Nalezené, Disable a tyto se pak dělí na Tradicky, Multiny, Unknown,Virtual, Stage, Parkink a atd. Ikony používám, které jsou ve scriptu POI Garmin od Medwyna.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#172 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2019 - 11:07

To znamená, že výstup z Poi garminu nemůže být do kategorii a v nich to ještě dále dělit, ale musí být rozdělení třeba Tradicky, Multiny, Unknown,Virtual, Parkink.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#173 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 18:33

Prosím o radu.

Od neděle bojuji s POI garminem, jak ho nastavit aby vygeneroval z keší a waypointů v geogetu jeden velký soubor bez kategorii a po nahrátí do gps se zobrazovaly jejich ikony. Potřeboval bych mít v poi bodech Nalezené, Aktivní a Disable keše i jejich waypointy. Jsem lama a moc tomu nerozumím, takže bych potřeboval co kde ve scriptu změnit aby to fungovalo. POI garmin je nastavený od instalace  a nepotřeboval jsem do něho zasahovat. Díky.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#174 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 20:13

není mi známo, že by členění na kategorie v rámci jednoho poi souboru dělalo nějaký problém. Vlastně ano, různé GPS mají různé limity na celkový počet kategorií, které zvládnou.

Fakt není jen problém v těch ikonkách?
  • 0

#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 20:35

Zkusil jsi v tom exportu treba jen zmenit sadu ikonek, jeslti to nebude mit na jejich viditelnost vliv?


  • 0

#176 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 21:00

Fakt není jen problém v těch ikonkách?

Používám ikony, které jsou instalované ve scriptu POI Garmin od Medwyna.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#177 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 21:36

Tam jsou tři různé sady ikonek...
  • 0

#178 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 21:39

Tam jsou tři různé sady ikonek...

Mám nastaveny ikony: colorado_dakota_oregon_gpsmap62_original


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#179 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 22:01

Zkus vyrobit nějaký malý vzorek, třeba pár keší, a vygenerovat tím to, co pak překládáš tím gpigen. Ověř, že se ti to v GPS neukáže, a pak ty zdrojaky (gpx a ikonky) zábal do zipu a pošli mi to. Ověřím to, vyzkouším.
  • 0

#180 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 7:20

Nebyl jsem 2 dny u pocitace a nejak jsem se tu v tom ztratil. POI pouzivam prakticky vyhradne a mam s tim vesmes dobre zkusenosti.

 

Je mozne mit ve vysledku ze vseho jeden jediny soubor, v nem ruzne kategorie a pro kazdou ktegorii vlastni ikonku. Protoze ikonka prislusi jedne kategorii (=jednomu adresari), neni mozne mit vse na jedne hromade bez rozliseni kategorii a pritom mit odlisne ikony. Tedy, ono to mozne je, ale znamena to podstatnou zmenu scriptu, vyrazne prodlouzeni souboru a spoustu dalsich nevyhod. Muselo by v GPX u kazde kese byt uvedeno URL ikony. Ale nemam to moc podrobne otestovane, tak nevim, co to prinese za problemy.

 

Kategorie jsou podle typu kese a waypointu. Neumim si moc presdtavit, jak bys hledal v tom zmatku, kdyby v kazdem souboru s kesemi byly i jejich waypointy. Asi by to slo, ale bude to opet znamenat podstatnou zmenu ve scriptu, ale hlavne nejakou vyzkumnou cinnost, aby to bylo rozumne obsluhovatelne, jedine vnoreni kategorii by v tom mozna udrzelo trochu poradek. Ale vyhoda pro hledani by v tom asi nebyla zadna. 

 

Vystup muze byt do kategorii a kategorie dal delit, ale neni to mozne tusim vic nez do 3. urovne vnoreni (napr.: vlastni POI - GC Aktivni kese (nebo Disablovane, Archivovane, ...) - Tradicky). Snadno to vyzkousis tak, ze pred pouzitim POI loaderu nebo gpigeneratoru zkopirujes jeden adresar s kategorii do druheho adresare. Dalsi omezeni dane GPS je to, ze je omezen celkovy pocet kategorii na 128. Do toho se ovsem pocitaji vsechny vlastni kategorie, a to se spatne kontroluje, protoze v GPS muze byt rada souboru s POI (ja mam 4, celkove 126 kategorii, jsem na hrane). Takze pokud budes mit pro kazdy typ kese podkategorie se vsemi typy WP, je dost mozne, ze se do limitu nevejdes. Jako bonus sikovneho systemu v GPS je to, ze se o prekroceni dozvis jedine tak, ze neco v GPS nenajdes. Ale rozhodne to neni tak, ze by ti GPS dala vedet, ze neco bude ignorovat nebo ze by to byly vzdy posledni kategorie, ktere jsou v GPS souboru. Kdyz jsem to kdysi testoval, pripadalo mi, ze je to nejak nahodne. Ale treba se pletu. Navic jsem to testoval dost davno a treba novejsi Garminy uz to obsluhuji jinak (ale optimista v tom smeru moc nejsem).

 

Myslim, ze s POI mam docela dost zkusenosti, tak se klidne ptej. Jen ted o svatcich jsem u pocitace spis namatkove.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka