Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#161 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:25

Citečka: jen malý detail - v mudlokartě se nepše "rádi keš zruším"e, alebrž rádi keš přemístíme. Což, pokud vím, Kolombo udělal, když zjistil, že ten, kdo mu ji ničí, jsou právě trempi.

 

Jinak pokud jsem to správně pochopila, tak Kolombo založil keš u BÝVALÉHO neboli OPUŠTĚNÉHO tábořiště trempů, z nichž některé zamlada znával osobně. Kemp nebyl přitom nijak neznámý, kousek od něj vedla turistická cesta a už před 30 lety o něm pěly písně starých trempských bardů. Takže žádné utajené místečko několika lidí. Po pár letech provozu keše přišla parta NOVÝCH trempů, kteří místo anektovali a když na keš přišli, začali ji ničit. Kolombo ji tedy přesunul, ale to jim nestačilo, neb vadilo i to, že lidi chodí kolem, pročež ji záměrně vyhledávali, aby ji mohli ničit jinde, a nádavkem ještě další keše v okolí 30 km. To jen abychom byli přesní.

 

Pro ilustraci několik citátů z jejich diskuse:

 

Už jsem z toho unavevej, pořád se dohadovat s nějakýma kešounama, že jejich smetí na kempech nemá co dělat, asi už je čas být radikálnější. Zřejmě v tý keškařský společnosti není podvědomí, že na kempy se kešky nedávají a ani se neuvádí jejich souřadnice a musí se to podvědomí vytvořit. Nejlíp tím, že se dotyčná krabice vyhodí a vyhodí se i ty v okolí, jinak nás budou ignorovat, protože domluvit se s nima nejde. Kešouni mají za to, že i oni mají právo navštěvovat kempy – jo to můžou, ale musejí si je napřed postavit. Sbírání pseudobodíků ( koukejte, mám osm tisíc kešek) je nejhorší konzum, který znám.

 

 

Šmejdi kešounský. kdepak tam ta krabice může bejt. Myslim že příští tejden bych se tam mohl zastavit až půjdu na pívo do Mlejnů a udělat tam pořádek. Přiznám se že je to pro mě novinka, ale rozhodně nestojim o to, aby tam couralo víc lidí než teď.

 

A následuje odpověď:

Ona tam ta krabice není, kešoun přijde, protože souřadnice zná, změří jak je širokej vstup do světničky, nafotí se jakej je hrdina, že to našel ( a že to byla dřina), dosadí míry do nějaký rovnice a vyjdou mu souřadnice úložiště někde úplně jinde. Kdyby tam ta krabice byla, už bych jí dávno vyhodil, ale nechtělo se mi hrát tu jejich hru. Budu to ale asi muset zkousnout. Kdybys tam ale jel, navštiv kešounskou stránku, vem si metr a vyhoď jí, budu ti vděčnej, alespoň tam nebudu muset jet, nějakou dobu se tam nedostanu.

 

Fakt si, Tomy (sorry za to dvojí m :D) ještě poříd myslíš, že to nebyli oni, kdo ty keše vyhodil?


  • 5

#162 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:36

Jenže tady to tak není.

 

Keš byla na Islandu od roku 2007 a tehdy byla osada zpustlá, pod převisem se povalovaly rezavé plechovky i odpadky a nikomu keš nevadila.

 

Keš se poprvé ztratila v roce 2012, tedy po pěti letech.

 

A z trempů mne poprvé kontaktoval Kapsa, to se keš ztrácela už skoro rok, aby mi pak řekl, že vlastně neví, jestli se dá s někým jednat a že mám keš zrušit. Citečka mi řekl rovnou, ať to zruším.

 

Mám sto chutí začít hledat lidi, co byli s kapitánem Kidem ve styku, když osada fungovala a sehnat si od nich potvrzení, že jim keška nevadí. Třeba by nám ho napsal i Miky Ryvola.

Uchh

citováno z listingu:

 

"Jaroslav Velinský od roku 1975 až do konce roku 1989 dobrovolně a vědomě (za finanční odměnu a profesní výhody) spolupracoval s komunistickými orgány státní bezpečnosti jako AGENT pod krycím jménem „DOKTOR“ a v této činnosti vyvíjel značnou aktivitu. Za patnáct let poskytl komunistické státní bezpecnosti velké množství informací na celou řadu často i blízkých osob a přátel z hudební, literární a umělecké oblasti a především z oblasti trampingu. Pro kontakt se svým „řídícími orgány “ používal konspirační heslo: „Posílá mě doktor pro struny na banjo“ odpověď: „Zatím je nemám, ať se zastaví…“
Pokud je autorum této cache známo, on sám se k temto skutecnostem verejne nikdy nevyjádril.V soukromí ci na komornejších akcích však rád zduraznuje, že byl komunistickým režimem pronásledován (údajne z duvodu "protisovetského postoje" v roce 1968), nebylo mu umožneno publikovat a verejne vystupovat (nebo jen velmi málo) atd...
Ve fotogalerii na konci listingu naleznou prípadní zájemci dve strany z dochovaného spisu agenta Doktora.(Celý dochovaný spis má owner této cache v overené kopii k dispozici)   "

 

 

 

Možná by ti tedy v tomto případě stačilo potvrzení od Státní bezpečnosti? Nebo by ti ho mohli vystavit nějací žijící "soudruzi"  z osady, kteří mají, či měli, stejnou "zálibu" jako pan kapitán?


  • 1

#163 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:38


 

 

Fakt si, Tomy (sorry za to dvojí m :D) ještě poříd myslíš, že to nebyli oni, kdo ty keše vyhodil?

 

 

tomy ti odpoví takhle. Nevím kdo keš zničil. A nedokáži z toho co jsem četl vydedukovat, zda ten co ji zničil je tremp a nebo si na trempa jen hraje. Dokáži napsat, že tu keš zničil nějakej blb. Takže nebudu nadávat trempům do zlodějů. Ale to jsem zde již napsal několikrát a jinou odpověď ode mě neuvidíš.


  • 0

#164 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:44

Taky si myslim, ze se tomy.22 vyhnul tematu radeji v nadpisu. Na druhou stranu citovany Rychla noha, kes za ten mesic neznicil a upozornil i na opacnou stranku - CITO. Navic zminuje kes, ktera je od Islandu 50km a stage tam je opravdu 5m od osady...


  • 0

#165 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:51

Čemu jsem se vyhnul?
  • 0

#166 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 13:09

Možná by ti tedy v tomto případě stačilo potvrzení od Státní bezpečnosti? Nebo by ti ho mohli vystavit nějací žijící "soudruzi"  z osady, kteří mají, či měli, stejnou "zálibu" jako pan kapitán?

 

1. to necituješ z žádného mého listingu.

2. netroufl bych si soudit nikoho, za to, že byl v kontaktu s STB. Naštěstí jsem nespadal do skupiny lidí, u které by ta parta měla zájem o spolupráci, ale že existoval a chodili pokládat dotazy, to mi, bohužel, uniknout nemohlo.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#167 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 13:17

Jacka: :blink:  znova na začátek?

 

Howgh. Jedu do lesa. Všechno už bylo řečeno a jak se dalo čekat, zřejmě k ničemu. Že už se jednou, kurnya, nepoučím...


  • 7

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#168 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 13:20

Taky bych jel do lesa.
  • 1

*


#169 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 13:21

Citečka: Užij si to. A pozdravuj trempy :D!


  • 0

#170 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 13:37

Čemu jsem se vyhnul?

 

 

Myslim tuhle prvni cast...

Mne spis zarazi, ze nikdo z trempokaceru se na jejich foru jednoznacne nevyjadril k likvidovani nesouvisejicich kesi a neodsoudil to (a stejne tak hazeni kaceru do jednoho pytle).

 

Sice nevime presne kdo, ale vime ze Visnak na onom foru postup niceni sirokeho okoli prezentoval. Takze bych se nedivil, kdyby to byla inspirace pro toho, kdo kese znicil. Nicmene vzhledem k celkovemu vyzneni fora by urcite stalo za to, upozornit na nezadouci efekt zatahovani nezucastnenych na zaklade prislusnosti k nejake skupine (v tomto pripade kacerum) - coz je presne to co tady tobe, Kapsovi a Citeckovi vadi. Tim nezadoucim efektem myslim, ze se toho chytne bojovnik za jedinou svatou pravdu a preroste to v nekonecne delani naschvalu a niceni, takze z toho budou tratit vsichni vcetne trempu.


  • 0

#171 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 14:28

Nejsem primitivní tremp, tak osady ničit nebudu. A doufám, že ostatní kačeři taky ne. Buranství v chování nechte trempům.

 

V tom s tebou nemohu souhlasit. Je to pár dní, zapnul jsem televizi a běžel tam nějaký film. Dva starší kluci přišli k jednomu mladšímu a ukradli mu peníze z peněženky. Jak myslíš že se to vyvíjelo dál? Zkusíme to vzít z tvého pohledu že "buranství přenechal jim" a dáme si dvě možnosti:

a, přestalo je to bavit a už to nikdy neudělali

b, zjistili že tohle je způsob jak na něj a začali ho okrádat pravidělně. Po škole napsali na facebook jak jej krásně okradli a on jim vůbec nic neudělal, čehož se chytili tremp... teda kluci z okolí a začali ho okrádat taky. Vše skončilo až když mu nezbyla ani jedna keš... teda koruna.

 

Proc vodit cilene lidi na mista, ke kterym nemaji vubec zadny vztah?

 

Proč vodit cíleně lidi k Islandu, když k němu nemají vůbec žádný vztah?

Proč vodit cíleně lidi k rozhlednám, když k nim nemají vůbec žádný vztah?

Proč vodit cíleně lidi k přehradám, když k nim nemají vůbec žádný vztah?

A takhle bych mohl pokračovat dál, až by na světě nezbyla jediná keš.


Tento příspěvek byl upraven od Tiskar94: 06 srpen 2014 - 14:29

  • 7

#172 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 15:31

A z trempů mne poprvé kontaktoval Kapsa, to se keš ztrácela už skoro rok, aby mi pak řekl, že vlastně neví, jestli se dá s někým jednat a že mám keš zrušit.

 

Sorry Kolombo, ale to už vysloveně lžeš. Tu naši tehdejší rozpravu si dobře pamatuju a:

 

1. Neřekl jsem ti, abys keš rušil - už třeba jen proto, že mě osobně se celkově líbila a nepřišla mi tam nijak na závadu.

2. Náš tehdejší telefonát (no, spíš tvůj monolog) si dost dobře pamatuju, skoro jsi mě nepustil ke slovu a ani náznakem jsi nepřipustil nějakou snahu o dialogu. Nenechal jsi mě dokončit ani jednu větu a ze sluchátka se linulo jen to tvoje klasický "šmejdi, darebáci, já se jim pomstím ...." a tak pořád dokola (pro ostatní dodávám, že to bylo už tak cca před rokem, kdy by se to snad ještě bylo bývalo dalo zachránit).

 

Jinak aby bylo jasno, tak naposledy a polopaticky:

 

1. Mě osobně tam ta keš nevadila a nevadí, líbila se mi celkově po všech stránkách, dal jsem jí i FP a taky její provedení (mysterka) i umístění jsem považoval a považuju za citlivé, vhodné a naprosto dostačující. V tomto duchu jsem to veřejně prezentoval i na oněch trampských stránkách.

2. Ano, odstranění tvé kešky Island považuju za nesmyslný a přehnaný krok. Jedním dechem ale dodávám, že i když se mi to nelíbí, tak musím uznat, že i druhá strana má některé logické i oprávněné argumenty. 100% pravdu nemá nikdo, je to klasicky někde uprostřed.

 

Závěr:

 

Moje nabídka na nestranné (jsem kačer i tramp a přitom nejsem místní, takže nejsem zatížen osobními vztahy ke komukoliv zúčastněnému) zprostředkování dohody byla odmítnuta oběma stranami a obě strany mi nyní akorát tak spílají a nadávají, takže to uzavřu asi takto:

 

vlezte mi na hrb. V celé ČR i na Slovensku se kačeři s trampy dokáží dohodnout, problém je jen tam u vás na severu, tak si to tam vyřešte sami, když o pomoc nestojíte.

 

Howgh.


  • 13
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#173 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 15:43

1. to necituješ z žádného mého listingu.

2. netroufl bych si soudit nikoho, za to, že byl v kontaktu s STB. Naštěstí jsem nespadal do skupiny lidí, u které by ta parta měla zájem o spolupráci, ale že existoval a chodili pokládat dotazy, to mi, bohužel, uniknout nemohlo.

To není z Tvého listingu, to je z listingu keše věnované Kapitánu Kidovi. Ve své podstatě je to naprosto zbytečný výkřik, ale tahle část listingu mi docela vyrazila dech. Patřilo to spíš do na Linku důvěry nebo  do Geodeprese. Vzhledem k tomu, že já osobně mám s trampy spíš špatné až hrozné zkušenosti (podotýkám, že vůbec nesouvisející s geocachingem), začetla jsem se do listingu, abych tedy viděla, jak má vypadat správný tramp. No .......... a hned potom jsem četla Tvůj příspěvek o tom, jak bys požádal nějaké Kidovi kamarády o "povolení" a flame bylo na světě.


  • 0

#174 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 15:48

Čemu jsem se vyhnul?

 

 

Myslim tuhle prvni cast...

Mne spis zarazi, ze nikdo z trempokaceru se na jejich foru jednoznacne nevyjadril k likvidovani nesouvisejicich kesi a neodsoudil to (a stejne tak hazeni kaceru do jednoho pytle).

 

Sice nevime presne kdo, ale vime ze Visnak na onom foru postup niceni sirokeho okoli prezentoval. Takze bych se nedivil, kdyby to byla inspirace pro toho, kdo kese znicil. Nicmene vzhledem k celkovemu vyzneni fora by urcite stalo za to, upozornit na nezadouci efekt zatahovani nezucastnenych na zaklade prislusnosti k nejake skupine (v tomto pripade kacerum) - coz je presne to co tady tobe, Kapsovi a Citeckovi vadi. Tim nezadoucim efektem myslim, ze se toho chytne bojovnik za jedinou svatou pravdu a preroste to v nekonecne delani naschvalu a niceni, takze z toho budou tratit vsichni vcetne trempu.

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

A tohle?

 

http://www.geocachin...sland/?p=477813


  • 0

#175 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 16:24

Jak koukám, tak obě strany zaujaly postavení v zákopech a střílí stále větší ráží. Tak sem dám jenom obrázek a zase půjdu...29g075i.gif


  • 6
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#176 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 18:15

Dal sem si jedno chytrý a nějak mi v tom něco neštymuje ...

Ta keš tam je od roku 07, problémy s ní mají trempové a v poslední době a tak se ptám:

 

Kde byl ten tremp v roce 07?

 

Pokud by se přestěhoval, proč keše neničil i jinde?

Pokud je to "nováček" tak ho do toho asi někdo zasvětil, ten někdo se to dozví a dá mu po čuni a bude klid.

 

Většina trempů je proti ničení keší.

Všude jinde podle Kapsy není problém, proč tu jo?

Neznaj se, nesdružujou, anonymita jak vyšitá.

 

A tak mi z toho vychází, menší konspirační teorie:

 

Podle hesla - Dva se perou třetí se směje.

 

Nemůže keše ničit Správce CHKO?

 

Poštval by proti sobě dva tábory kteří mu akorát přidělávají práci, Doufá v to, že si navzájem budeme krást krabičky a bourat osady tak dlouho, až nás to omrzí a nikde se nic nového nevyskytne a on tak bude pánem celého království.

 

 

Pravda nemusí být uprostřed, ale někde úplně jinde.


  • -3
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#177 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 18:20

Taky jsme jednou měli kešku, kde s umístěním nesouhlasil pionýrský oddíl, který tábořívá nedaleko. Emoce pracovaly naplno, zejména pak poté, co na místě zapracovaly krumpáče. Doporučuji ke geodepresívní četbě: GC1X2RM


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#178 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 18:43

Přatele, jak řikal generál: my jsme ty bolševiky hnali...
Takže:

@ převest vše v ohrožení na PM
@ co nejdřív napravit škody a zmapovat všechny poškozené
@ zalehnou ma matrace ( nejlepe zelené)
@ nevzdat se
@ někdo by měl prozkoumat všechny keše na Islandu, aby to nebyla blamáž a nejednalo by se o skutečný Island ( což by byl twist v příběhu vskutku dechberoucí)
@ pak se všichni přesuneme za Citeckou do lesa

Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 06 srpen 2014 - 18:43

  • 7

*


#179 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 18:45

A tak mi z toho vychází, menší konspirační teorie:
 
Podle hesla - Dva se perou třetí se směje.
 
Nemůže keše ničit Správce CHKO?
 
Poštval by proti sobě dva tábory kteří mu akorát přidělávají práci, Doufá v to, že si navzájem budeme krást krabičky a bourat osady tak dlouho, až nás to omrzí a nikde se nic nového nevyskytne a on tak bude pánem celého království.
  
Pravda nemusí být uprostřed, ale někde úplně jinde.

Jojo, přesně tak to bude. A taky sem ten správce chodí pod nicky Kolombo, Kapsa, Citečka, Tomy (sic! - dokonce pronikl mezi správce) a Jacka, a tam zase jako Duch, Višňák, Elvíra a Chemici.

Ale jako inspirace ta teorie neni špatná, vypůjčím si od Citečky tele, od Kapsy maskáče a za zpěvu vlajky půjdu rozdělávat vatry do první zóny :D!
  • 0

#180 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 18:57

Bohužel tato konspirační teorie u nás nepřipadá v úvahu, protože ředitel CHKO je sám kačer, takže tímhle způsobem by to neřešil... Maximálně by jo mohl být ředitel Lesů...
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama