Přejít na obsah


Fotka

výroba Cryptex schránky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 21:39

Tak jsem se konecne dal do vyroby, ale nakonec jsem zvolil kov a uvidime, jak to dopadne. Beru to spis jako uceni se s naradim :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#22 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 8:07

Tak jsem se konecne dal do vyroby, ale nakonec jsem zvolil kov a uvidime, jak to dopadne. Beru to spis jako uceni se s naradim :)

klobouk dolu, ja to dal zatím do šuplíku..nemůžu sehnat ideální rozměr jedné trubky. ale to se podá, koukám po ní pořád. Se pochlub jak to jde ;)


  • 0

#23 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 10:53

Tak jsem se konecne dal do vyroby, ale nakonec jsem zvolil kov a uvidime, jak to dopadne. Beru to spis jako uceni se s naradim :)

Kdyz se podari, tak sem hod obrazky z vyroby, pripadne vykresy. Pripadne sem hod i popis, kde nastavaji problemy a kde dodrzet tolerance a rozmery.

Jinak ti drzim palce.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#24 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 15:28

Vykresy sve zadne nemam, jedu podle tech vykresu, co zde byly uvedeny nekde na zacatku (na ofic foru). Doba promerovani teptve prijde, zatim to mam jen v hrubych obrysech. Problem je, ze na tom nemuzu moc delat.. prej neni dobry delat flexou v obyvaku :-D Takze moje prace muze probihat jen na chalupe a tam jezdim tak jednou za mesic. 

 

Kazdopadne moje prvni prekvapeni bylo zjisteni, ze ocelove trubky nejsou uplne kulate. Proste nejsou dokonale :( Takze na sebe spatne sedi a zamky zadrhavaji nebo se viklaj. Ale to budu resit az dyl. Ted chci v prvni rade dodelat hrubou praci, tj. dokrajet vsechny potrebne dily.

 

Rozhodne si nemyslim, ze ma cesta je nasledovanihodna a nekdo by si z meho dila mel brat vzor. Jiste jsou zde jini a zkusenejsi. :) Spis sem treba obcas napisu, kde nastala chyba. Nekdo se tomu zasmeje, nekdo se pouci:)

 

Praci zdar a rukam klid.

 

IMG 20141107 180733 953
Album: Kryptex
7 obrázky
0 komentáře

 

 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#25 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 11:05

Já to dělám trochu jinak. Samozřejmě mám výhodu v tom, že mám dílnu a stroje. Bohužel ty stroje by měly vydělávat a ne si na nich hrát. :-(

To složitější už je hotové, teď jenom udělat konce, není ale materiál. Až bude čas, budu muset vyrazit do Ferony. Pak udělat drážky, svrtat, zalepit kolíčky do druhého dílu a pak už jenom spasovat a doladit a udělat povrchovou úpravu. Tenhle Kryptex je výrazně složitější než ty dva předchozí, co jsem dělal a vidím to tak na 10 - 12 hodin práce.

P1000518
Album: Kryptex
3 obrázky
0 komentáře


  • 2

#26 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 12:18

krasna prace


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#27 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 12:34

jako klobouk dolu. je videt, ze jsi profik. To zpracovani je nadherny, cele to delas na soustruhu, ze?. Toho ja nikdy nedosahnu. Asi se zmensim a odejdu.:)

 

po dilenskem zpracovani (z pohledu amatera) je pro me zatim modla tento kryptex. Pro me nedosazitelne.

 

https://www.youtube....h?v=Jtys1RnTQXA


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#28 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 16:57

Já to dělám trochu jinak. Samozřejmě mám výhodu v tom, že mám dílnu a stroje. Bohužel ty stroje by měly vydělávat a ne si na nich hrát. :-(

To složitější už je hotové, teď jenom udělat konce, není ale materiál. Až bude čas, budu muset vyrazit do Ferony. Pak udělat drážky, svrtat, zalepit kolíčky do druhého dílu a pak už jenom spasovat a doladit a udělat povrchovou úpravu. Tenhle Kryptex je výrazně složitější než ty dva předchozí, co jsem dělal a vidím to tak na 10 - 12 hodin práce.

Náááááádhera!!!!! Jen tak pro zajímavost jsem to hledal na netu - chtějí za to cca 1.600,- Kč.


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#29 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 17:16

jako klobouk dolu. je videt, ze jsi profik. To zpracovani je nadherny, cele to delas na soustruhu, ze?. Toho ja nikdy nedosahnu. Asi se zmensim a odejdu. :)

 

po dilenskem zpracovani (z pohledu amatera) je pro me zatim modla tento kryptex. Pro me nedosazitelne.

 

https://www.youtube....h?v=Jtys1RnTQXA

Pokud chceš, klidně ti ty kroužky na soustruhu srovnám, to opravdu není problém. Jenom pro zajímavost, CNC frézu snad do konce týdne oživím a pak bych zkusil i ten tvůj youtube odkaz :-) Největší legrace na tom je, že jsem elektrikář a mechanice jsem se začal věnovat až po převratu, když mě vyhodili z fabriky.


  • 1

#30 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 9:18

Pokud chceš, klidně ti ty kroužky na soustruhu srovnám, to opravdu není problém. Jenom pro zajímavost, CNC frézu snad do konce týdne oživím a pak bych zkusil i ten tvůj youtube odkaz :-) Největší legrace na tom je, že jsem elektrikář a mechanice jsem se začal věnovat až po převratu, když mě vyhodili z fabriky.

 Dik za nabidku, treba ji vyuziji az budu v koncich. Ted bych to jeste chtel zkusit svepomoci. Kazdopadne sem hod nejaky fotky, kdyby ses pustil do toho led kryptexul. Myslim, ze vsichni se zde radi podivame na praci profika. Je to proste motivace i pro nas kancelarske krysy, co jsme videli soustruh jen na obrazku :)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#31 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 14:21

malá ukázka... náklady cca 350 kč..

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 24 listopad 2014 - 14:24

  • 2

#32 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 20:05

malá ukázka... náklady cca 350 kč..

 

A nějaký návod pro méně zručné by nebyl? :D  Vypadá to pěkně ^_^


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#33 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 20:08

A nějaký návod pro méně zručné by nebyl? :D  Vypadá to pěkně ^_^

Bílý kroužek - plastové hrdlo rozříznout mimo rantl který je uprostřed, část s rantlem možno použít jako čelo ( kroužek nelepit k trubce ).

Na cryptex s pěti kroužky jsou potřeba  4 plastová hrdla

Černý kroužek - novodur - síla plastu závisí na průměru hlavičky šroubku který pod ním bude skrytý ( kroužek přilepit k trubce ).

Větší plastovou trubku je vhodné po seříznutí povařit v horké vodě,nebude se tolik kroutit ( plast nasadit na kovovou trubku - líp se přitom tvaruje ). Pokud to nepomůže naříznout ji po délce z druhé strany.

Lepeno sekundovým lepidlem - dá se sehnat za cca 5kč jedno (celkem 10 kusů )

Pokud by byly další dotazy jsem připraven. :D

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 25 listopad 2014 - 8:57

  • 2

#34 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 23:19

Nejnovější model  :-D

Přiložený soubor (y)


  • 1

#35 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 17:18

taky přemýšlím o výrobě takže až udělám výkresovou dokumentaci a bude kus hotový dám fotky

 

Jinak našel jsem jeden ke koupi

http://www.megadarky...ER8YBoCIGPw_wcB


  • 0

#36 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 17:21

https://www.saruman....yrob-si-cryptex a jeden levnější 

 

ale stejně ty ručně vyráběný jsou hezčí


  • 0

#37 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 18:02

Teď jsem dělal kryptexy tři. Tisknul jsem je na poloprofi 3D tiskárně a vyšlo to na cca 1000 korun. Pán mi je pak přinesl ukázat smontované a paráda. Škoda, že jsem si je zapoměl vyfotit. Ale vypadaly asi takto:


  • 1

#38 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 8:07

za dolar a čtvrt z PVC trubky:


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 13 červen 2017 - 8:08

  • 0

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 9:11

Princip je podobný jako u číselného zámku. A na vlastní oči jsem viděl takový zámeček otevřít BF. Prostě když není vše na těsno, tak se hmatem dá správná poloha každého kroužku poznat. Mě se to ale nepovedlo, zkoušel jsem na vlastním zámečku. Myslím, že i Kryptexy se otevírají z velké části BF. Takže dělat ho za tisícovku mi připadá moc. Já jednou luštil neotevírací, z dřevěných koleček nařezaných z větve, když se správně poskládalo slovo, tak v jiném řádku vyšly souřadnice. Není to tak efektní, ale je to blbovzdorné a zadarmo.


  • 0

#40 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2018 - 11:32

Pekny kryptex z 3D tiskarny meli ted kluci na Megaci polevky gazpacho. Meli tam i odkaz odkud se to da stahnout jako vzor. jen nevim na kolik to vyslo. Ale byl moc pekny. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama