Přejít na obsah


Fotka

Otravna reklama


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
212 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 7:53

To je preci v principu uplne jedno, ktery z doplnku bude reklamu vyhazovat. Predpokladam, ze zobrazeni reklamy je jeden z moznych prijmu tohoto serveru a protoze server vyuzivam a pripada mi uzitecny, je zobrazeni reklamy jednoducha moznost, jak na cinnost serveru "prispivat". Pokud je ta reklama tam, kde ma byt a takova, jak ma byt, je to pro me nulova cena a serveru to zrejme pomuze. Proto nechci instalovat zadny doplnek.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 9:29

Mám nainstalovaný AdBlock, který je implicitně zapnutý. Ale jsou weby, kde ho, na základě užitečnosti webu, vypínám a nechávám vypnutý. Včera jsem ho zapnul i tady.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#23 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 10:13

Ještě je možnost mít v prohlížeči nenainstalovaný/zablokovaný flash.

Z hlediska uživatele se mi to jeví jako vhodný kompromis. Statické reklamy se mi normálně zobrazují a přitom mám jistotu, že na mě nic "strašidelného" nevyskočí.

 

Edit: Tak ne, mýlil jsem se. Reklama na sušenky umí vybafnout i bez nainstalovaného Flash Playeru  :(


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 02 červenec 2015 - 12:28

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:46

Hele, to by mě docela zajímalo: jak serveru pomůže, že se koukam na reklamy když stejně nic z toho, co ty reklamy nabízejí, na 100% nekoupím? A navíc, i kdybych koupila, tak zadavatel přece nepozná, že jsem to koupila díky shlédnutí jeho geniální reklamy zrovna na tomhle serveru, ne?

Z hlediska tohoto servru je přece jedno, jstli se na reklamy koukám nebo je mám zablokované, on dostane stejný peníze od zadavatele reklamy už jen proto, že si to sem dotyčnej mohl dát, ne? Nebo se nějak registruje počet hlédnutí reklamy a server od zadavatele dostává zaplaceno až podle toho?


  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:53

Zadna reklama neni placena podle toho, kolik si koupis vyrobku. B)

U webove reklamy se sleduje, kolikrat byla zobrazena, ba i kolikrat na ni nekdo kliknul. A od toho se odviji cena. Kdyz si zablokujes reklamy, nebudou se zobrazovat a za reklamy se neziska nic.


  • 1

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:58

To znamená, že tenhle server skutečně pocítí rozdíl v příjmu, pokud si lidi ty reklamy zablokujou?


  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:59

Asi to bude i podle počtu zobrazení.

V dnešní době, kdy má spousta lidí připojení za paušál a bez limitu, nebo s velkým limitem (myslím pevné linky) by celkem vyhovovalo řešení, kdyby Adblock každou reklamu odklikl, nechal zobrazit v neviditelném okně a následně ho zavřel (ale už vidím tu spoustu havěti, která by se do PC touto cestou snažila dostat). Prostě aby se vlk nažral. Nebo alespoň obrázky načítat a zneviditelnit.

Reklama je otravná a drahá, ale nikdo nikdy nezjistí, jak by to šlo bez ní, protože to nikdo nevyzkouší.


  • 0

#28 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 14:16

Hele, to by mě docela zajímalo: jak serveru pomůže, že se koukam na reklamy když stejně nic z toho, co ty reklamy nabízejí, na 100% nekoupím? A navíc, i kdybych koupila, tak zadavatel přece nepozná, že jsem to koupila díky shlédnutí jeho geniální reklamy zrovna na tomhle serveru, ne?

Z hlediska tohoto servru je přece jedno, jstli se na reklamy koukám nebo je mám zablokované, on dostane stejný peníze od zadavatele reklamy už jen proto, že si to sem dotyčnej mohl dát, ne? Nebo se nějak registruje počet hlédnutí reklamy a server od zadavatele dostává zaplaceno až podle toho?

to víš, že pozná - pokud se přes tuto proklikneš a pak na tom shopu / stránce něco provádíš, tak to lze trackovat a poznat, žes případně přišla z té a té stránky. Ve stručnosti.


  • 1
:)

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 15:28

No ale o tom nemluvím, prtože to opravdu nedělám ani u případně zobrazené reklamy. Mě jde čistě jen o reklamu, jak ji vidím/nevidím na stránce, když mám vypnutý/zapnutý adblock.


  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 16:33

Opravdu to byva tak, ze se plani za pocet zobrazeni a pripadne pocet kliknuti. Takze kdyby vsichni meli adBlock, server za reklamu neziska nic. (Ale urcite to zalezni na presnem zneni smlouvy.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 5:28

Já sem chodím jen v mobilním zobrazení a tam reklama není žádná.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#32 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 5:57

Já sem chodím jen v mobilním zobrazení a tam reklama není žádná.

Tak to hlavně hodně propaguj, aby byla motivace jí tam taky dát


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#33 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 7:00

Uz se to tu nejspis probiralo, ale dalo by se to resit necim jako PM i pro pristup na zdejsi forum?  Proste si zaplatim adekvatni castku (nedokazu ale odhadnout kolik) a budu mit forum bez reklam?

Pravda, to same dokazu udelat AdBlockem, ale takhle by z toho server mel nejaky prijem...


  • 5

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 9:07

Uz se to tu nejspis probiralo, ale dalo by se to resit necim jako PM i pro pristup na zdejsi forum?  Proste si zaplatim adekvatni castku (nedokazu ale odhadnout kolik) a budu mit forum bez reklam?

Pravda, to same dokazu udelat AdBlockem, ale takhle by z toho server mel nejaky prijem...

Dost pochybuju, že to, co člověk může vyřadit adblockem, bude chtít řešit placením. Podle mě, kdo chce server finančně podpořit, má možnost to udělat přímo a nespojovat to s vypínáním reklam. Já se s těma reklamama trvale odmítam otravovat, ale pokud mi někdo odpovědnej (třeba Pepa) vysvětlí, jak přesně to tu funguje a čím teda konkrétně naskakují peníze za reklamu, jsem ochotna ten adblock třeba na chvíli před vypnutím počítače zrušit nebo i sem tam na něco kliknout, abych server podpořila. Na to bych ale fakt chtěla napřed rozumět způsobu fungování.


  • 0

#35 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 9:13

Já bych o tomhle zas tak moc nepochyboval. Na jiných fórech, kde se pohybuji, to tak funguje.  Ke spokojenosti obou stran. Pepa ti patrně odpoví, to co již ostatní. A to že, peníze jsou za počet zobrazení a počet kliknutí. ;)


  • 1

#36 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 19:16

Já reklamu chápu a víceméně s ní nemám problém, ale měla by být cílená trochu podle obsahu webu, ne jak teď "GLOBUS: Akční nabídka, niva za 16,90"...

Už vidím jak se kačeři vrhaj do aut a mažou všici do Globusu.
  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#37 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 22:39

Teda nevím, ale já v reklamě zrovna viděla pro tebe ideální modré triko, ke kiltu by se ti na event šiklo :wub:.

Zase až tolik bych reklamu nezatracovala, i když při televizní buď odcházím nebo přepínám, tady mi až tak nevadí.


  • -1

#38 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2015 - 22:40

Já jsem si Adblock zatím nenainstaloval, používal jsem ho dříve když jsem měl pomalejší počítač a línější internetové připojení.

Mě reklama tady také nevadí, jen by mi na strákách neměla přímo překážet, takže zatím je to dobré.

V mém prohlížeči to funguje tak, že když se podívám na nějakou stránku s nabídkou produktů, tak mě bombardují v podobě reklamy ještě pár dní i z jiných prohlížených stránek.

Globus tady vidím také, střídá se s reklamou na auto.


  • 0

#39 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 20:16

Jak jsem psal, reklamu nezatracuju. Chápu, že pro provozovatele webu má smysl, ale měla by cilit na skupinu lidí co na ten web bude chodit/chodí. Na svym webu jsem ji nepovolil i když mi svého času nabízeli i několik tisíc ročně (nejvíc to byly 4tis), jednoduše proto, že neexistuje reklama která by šla tematicky spojit s tím webem. A i přesto, ze by mi to pokrylo náklady na novej web kterej bych teď potřeboval udělat, ale nemám čas ani peníze nazbyt.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 20:46

Jak jsem psal, reklamu nezatracuju. Chápu, že pro provozovatele webu má smysl, ale měla by cilit na skupinu lidí co na ten web bude chodit/chodí. Na svym webu jsem ji nepovolil i když mi svého času nabízeli i několik tisíc ročně (nejvíc to byly 4tis), jednoduše proto, že neexistuje reklama která by šla tematicky spojit s tím webem. A i přesto, ze by mi to pokrylo náklady na novej web kterej bych teď potřeboval udělat, ale nemám čas ani peníze nazbyt.

Co reklamu na tatoo salon s přidruženou výrobou dredů :D ?


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama