Přejít na obsah


Fotka

ATLAS GEOCACHINGU


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 The Baku

The Baku

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 15:37

Ahoj, zdravím všechny.

 

Rád bych se touto formou se všemi podělil o tematický atlas zaměřený na GC a na jeho rozšíření ve světě a především u nás. Atlas (PDF) obsahuje kromě map také doprovodné texty a grafy. Je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené a tématu znalé. ;)

 

Odkaz zde:

https://www.dropbox....42dYFEa7na?dl=0

 

Složka obsahuje také samostatně jednotlivé mapy (formát PNG, ve dvou provedeních), kdyby měl někdo zájem o konkrétní mapu. :)

 

PDF by se mělo zobrazovat korektně, přesto pokud se něco bude špatně zobrazovat, zkuste použít jiný prohlížeč.

 

Pokud se Vám atlas bude líbit, nebojte se ho šířit dále a zmínit se o něm dalším.

Enjoy a lovu zdar!

 


  • 14

#2 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 17:43

Páni, moc hezká práce. Pěkně zpracované mapy. 


  • 1

#3 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 18:02

Moc pěkně zpracováno!!!


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#4 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 18:15

A třeba náhledy co tam je, ať to člověk nemusí celé stahovat ? pro představu ?

dík


  • 0

*


#5 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 18:34

Moc pěkně zpracováno. Já bych se s tím takhle neprděl  :D


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:30

Tak jestli je za toto možno získat titul Bc. na Západočeské univerzitě v Plzni, tak bych prosil taky jeden poslat.

Počítám, že na Mgr. bude podobně zpracovaná Evropa a na Phd. uděláš celý Grounspeak :D


  • -6

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:29

A třeba náhledy co tam je, ať to člověk nemusí celé stahovat ? pro představu ?

dík

Rychlejší je to stáhnout než sem psát toto.


  • 2

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:38

Mě by zajímalo, jestli je toto jen přílohou diplomové práce nebo diplomovou prací samotnou. Jestli je správně druhá varianta, tak je to dost bída. Nevidím tam žádný teoretický úvod, žádnou hypotézu a její potvrzení nebo vyvrácení, kdybych vyzobal text, dá to dohromady několik málo stránek... Pro získání vědeckého titulu musí ta práce mít nějaký vědecký přínos, tady je nula. Jediné, co diplomant předvedl, je práce s webem project-gc.com, excelem a grafikou.


  • 0

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 21:30

Rychlejší je to stáhnout než sem psát toto.

 

Tak je to taková slušnost, screen nikoho nezabije.

Ale jestli bezmyšlenkovitě stáhneš třebas vyhraljsiiphone.exe tak asi jo, je to rychlejší ;)


  • 1

*


#10 The Baku

The Baku

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 5:46

to Smrk: Je to ta první varianta. Tohle je samozřejmě volná příloha. Teoretická práce je klasicky v deskách a má cca 50 stran - teoretických úvodů, potvrzení a vyvrácení hypotéz (jak píšeš) tam najdeš spoustu. :D Jsou v ní hlavně podrobně popsány věci jako volba vhodných kart. metod vzhledem k datům a spousta dalšího, v tom je vědecký přínos práce, nikoli v popisu GC jak si zřejmě myslíš. Ostatně zkus googlit a uvidíš, co najdeš (podotýkám diplomek) prací jen na to, že někdo vysvětlil podstatu GC. :D Myslím, že dále nemá cenu se k tomu více vyjadřovat. Další věc, v tom výčtu práce s programy..., nějak jsi zapomněl na práci s nějakým GISem, nebo myslíš že ty mapy vznikli třeba jen v Malování? :D

 

to Skywalker: žádný .exe tam není, tak buď v klidu. :) Je tam PDF a pak v těch složkách by ti to mělo automaticky ukazovat náhledy těch map -> nemusíš je stahovat když nechceš.


  • 6

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 6:57

Tak to jo, jako příloha je to dobrý. Jen mi přijde 50 stran docela málo, když jsem psal diplomku já, muselo být minimálně sto stran čistého textu.


  • 0

#12 The Baku

The Baku

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 7:22

Bylo to v rámci BP. ;) Na počtu stran zas tak nesejde, důležitý je obsah. Běžný je dnes rozsah práce tak kolem 30ti stran, na DP je to samozřejmě víc. Záleží zase na oboru a zaměření práce.  ;) Ale tohle bych zde neřešil.

 

Pro zájemce přikládám ještě náhled obsažených map.

Přiložené miniatury

  • nahled_atlasu.png

  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 7:40

Jako atlas to je moc pěkné... Určitě to dalo hodně práce.

Zaujalo mě nápad se  zobrazení hustoty dle hexagonů.

A taky už vím, proč se mi na Šumavě tak krásně keškovalo... Hodně tradiček - málo mysterek, nevyžadovalo to tolik domácí přípravy... Zajímavé jsou taky ty okresy s malým výskytem keší přitom nádhernou krajinou, kde by jistě pro úkryt keší bylo míst spousty, jako Jindřichův Hradec, Bruntál či Jeseník. A pak že jsou místa pro kešky všechny zabrané :-)


  • 0

#14 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 8:31

Bylo to v rámci BP. ;) Na počtu stran zas tak nesejde, důležitý je obsah. Běžný je dnes rozsah práce tak kolem 30ti stran, na DP je to samozřejmě víc. Záleží zase na oboru a zaměření práce.  ;) Ale tohle bych zde neřešil.

 

Pro zájemce přikládám ještě náhled obsažených map.

 Dík. Já tam právě žádné náhledy ve složkách neměl.


  • 0

*


#15 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 8:35

Tak to jo, jako příloha je to dobrý. Jen mi přijde 50 stran docela málo, když jsem psal diplomku já, muselo být minimálně sto stran čistého textu.

Ono záleží kde (na jaké katedře, a samozřejmě i univerzitě) píšeš, Kamarádka měla diplomku z matematiky asi na 40 stránkách. Holt vzorečky tolik místa nezaberou.  ;)


  • 0

#16 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 8:42

Ahoj, zdravím všechny.

 

Rád bych se touto formou se všemi podělil o tematický atlas zaměřený na GC a na jeho rozšíření ve světě a především u nás. Atlas (PDF) obsahuje kromě map také doprovodné texty a grafy. Je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené a tématu znalé. ;)

 

Odkaz zde:

https://www.dropbox....42dYFEa7na?dl=0

 

Složka obsahuje také samostatně jednotlivé mapy (formát PNG, ve dvou provedeních), kdyby měl někdo zájem o konkrétní mapu. :)

 

PDF by se mělo zobrazovat korektně, přesto pokud se něco bude špatně zobrazovat, zkuste použít jiný prohlížeč.

 

Pokud se Vám atlas bude líbit, nebojte se ho šířit dále a zmínit se o něm dalším.

Enjoy a lovu zdar!

Naprosto výborný, skvělá práce!


  • 0
:)

#17 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 26 červen 2015 - 10:18

Tak to je parádička. Moc hezké  :)


  • 2

#18 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 14:39

Místo tlachání výborná práce, takhle to má vypadat, pěkné :)
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#19 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 15:36

Me se to libi, pekne se na to koukalo :)  Akorat to PDFko je takovy staticky jednorazovy  ;)  Uplne si dokazu predstavit jak to je cely online na webu, natahany aktualni data, pod kazdou mapkou tahatko na pohyb do historie + play na prehrani animace... Ty hexagonovy mapy animovany v case by mohly byt pekny  :)


  • 3

#20 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 21:32

Nádhera

:)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama