Přejít na obsah


Fotka

Opožděné logy

log logbook pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#21 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 4:30

to hamaci: jisteze v gc pocet bodu nic neznamena, tezko porovnavat solistu s tymem, navic gc je hra ne soutez
  • 2

#22 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 6:10

Takový opožděný log může jednoho i vyděsit! V lednu mi přišel log od jedné ostrovní keše, co mám ve watchlistu ve stylu "za krásného počasí jsem si bezvadně zaplaval..."


  • 1

P%C5%88ov.png


#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 7:09

A nemůže to být omylem přepsaný datum logování?

A já kdybych logoval zapomenutou, tak bych to do logu napsal. To se stát může, ale bylo by dobré to vysvětlit.

A rozpad týmu, osamostatnění dětí nebo i rozchod partnerů a hromadné logování nalezených jsem už několikrát viděl.


  • 0

#24 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 9:17

me takto zpetne logoval kacer kesku mesic pred jejim spustenim, kdy tam opravdu nebyla ;)
  • 0

#25 Rybicky19

Rybicky19

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 21:30

Tak vidím, že opožděné logování může mít víc důvodů. Ale jako rozumnou dobu kvůli nedostatku času bych chápal ten měsíc. Co se týče ročního zpoždění a více, tak tam bych asi zavedl pravidlo, že by byla nemožnost zalogování keše s datumem starším jak 12 měsíců od aktuálního dne. Nedovedu si totiž představit důvod, kvůli kterému by se člověk nemohl do 12 měsíců od nalezení keše zalogovat. A pokud na to prostě zapomněl, tak jeho mínus - ať si jde ke kešce znovu, když má takovou sklerózu - kdo nemá v hlavě, má v nohách. :)


  • -2

#26 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 23:01

To pardon. Ja mám třeba dost dobrej důvod, proč jsem ještě nezalogoval tu keš z roku 2013. :)
  • 0

#27 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 6:57

Nedovedu si totiž představit důvod, kvůli kterému by se člověk nemohl do 12 měsíců od nalezení keše zalogovat.

Koma ?


  • 0

*


#28 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 13:34

Bez čtení diskuze přidám svůj názor.

Asi měsíc zpět jsem logovala keše z prosince. Takže něco po půl roce. Řeknu ti to tak, psaná logů je tvůjčí činnost a já nedokážu fungovat stylem sednu si a napíšu to. Z toho by nebylo nic jiného než "Díky za keš" a o takové logy nikdo nestojí. (Nebo já jako owner ne)

A taky to zabere občas docela dost času a já ho teda teď ani moc neměla. A když, tak jsem skončila u nějaké earthky, kde jsem musela lovit ve foťáku nějaké fotky (nejen logu, spíše tabule pro odpovědi).

Doufám, že teď ze mne všichni owneři mají nepoctivce a podvodníka, co loguje od stolu a na místě nikdy nebyl.  :unsure:

Asi začnu logovat z terénu online "Díky za keš. Odloveno a zalogováno pomocí nějaké appky na telefonu." (Osobně to jako owner nesnaším, je mi fakt jedno, jaký kdo má telefon a appku.)  

 

Takže tak. 

 

PS: A když už logbook nemáš k dispozici, jak můžeš říct, že někdo keš nenalezl? To, že keš byla ukradena či zničena je problém toho, kdo pozdě loguje?  :blink:

 

A ještě:

 

Tak vidím, že opožděné logování může mít víc důvodů. Ale jako rozumnou dobu kvůli nedostatku času bych chápal ten měsíc. Co se týče ročního zpoždění a více, tak tam bych asi zavedl pravidlo, že by byla nemožnost zalogování keše s datumem starším jak 12 měsíců od aktuálního dne. Nedovedu si totiž představit důvod, kvůli kterému by se člověk nemohl do 12 měsíců od nalezení keše zalogovat. A pokud na to prostě zapomněl, tak jeho mínus - ať si jde ke kešce znovu, když má takovou sklerózu - kdo nemá v hlavě, má v nohách.  :)

 

Tak ti to zaloguje s dnešním datem, že odloveno někdy dříve. Tohle taky nějaké pravidlo řeší? Je to hra tak fakt nechápu důvod proč dávat pravidla, co kdy a jak logovat a kdy je nález neplatný.


Tento příspěvek byl upraven od janca361: 26 červenec 2015 - 13:38

  • 8

#29 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 15:39

Jsou kese ktere loguji "az vychladnu", nektere az najdu ta spravna slova, nektere az budu mit naladu. Potom se mi snadno stane, ze loguji az nahodou prijdu na kes co mam dva i vice let odlovenou. Nekdy mavnu rukou, nekdy se zaloguji, zvlast kdyz jsem u kese potreti. Jako autorovi je mi jedno kdy kdo loguje. Vadi mi to dik za kes nebo tftc. To mam radeji negativni log.


  • 7

#30 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 15:55

...Řeknu ti to tak, psaná logů je tvůjčí činnost a já nedokážu fungovat stylem sednu si a napíšu to. Z toho by nebylo nic jiného než "Díky za keš" a o takové logy nikdo nestojí. (Nebo já jako owner ne)

A taky to zabere občas docela dost času...

 

 

Stačí přeci zalogovat "díky za keš, log rozepíši později". A pak máš na napsání logu času dost. Dělám to takhle roky a je to fér hlavně vůči ownerům, kteří si mohou zkontrolovat, že můj log je oprávněný. A zároveň tím získám i čas pro psaní. Ale aby log za něco stál, neumím si představit psát jej byť jen s měsíčním zpožděním. Zejména, když by mne takových nedopsaných logů čekalo víc. Ty si všechny odlovy pamatuješ i půl roku zpětně?


  • 0

#31 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 16:13

Stačí přeci zalogovat "díky za keš, log rozepíši později". A pak máš na napsání logu času dost. Dělám to takhle roky a je to fér hlavně vůči ownerům, kteří si mohou zkontrolovat, že můj log je oprávněný. A zároveň tím získám i čas pro psaní. Ale aby log za něco stál, neumím si představit psát jej byť jen s měsíčním zpožděním. Zejména, když by mne takových nedopsaných logů čekalo víc. Ty si všechny odlovy pamatuješ i půl roku zpětně?

Jo, ale pak owner může, třeba jako já, číst jenom emaily, a jen ve výjimečných případech čte logy v listingu. "Ostatní později" většinou znamená stejný updatenuty log, a pak už email nedostanu. Tudíž nic neuvidim, pokud nepolezu na listing. Pokud se zda, že to bude pěkný log, tak si samozřejmě čas na to udělám.

Stejně je to s formátováním logu, email mám pak plný zobacku...

Pokud s tím updatenutim nemám pravdu opravte mě prosim.

Tento příspěvek byl upraven od Onybazmek: 26 červenec 2015 - 16:15

  • 5


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#32 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 16:20

Jo, ale pak owner může, třeba jako já, číst jenom emaily, a jen ve výjimečných případech čte logy v listingu. "Ostatní později" většinou znamená stejný updatenuty log, a pak už email nedostanu. Tudíž nic neuvidim, pokud nepolezu na listing. Pokud se zda, že to bude pěkný log, tak si samozřejmě čas na to udělám.

 

Ano, to je nevýhoda mého způsobu. Nicméně na druhou stranu si říkám, že kdo mne chce číst, ten si mne v listingu najde a kdo nechce, toho nebudu zajímat, i kdybych psal jako Hemingway. :-) Koneckonců to v logu sděluji, že ho rozepíši později... Ale jestli chodí na mejl i updaty logů, to by mne taky zajímalo.


  • 0

#33 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 16:24

Ano, to je nevýhoda mého způsobu. Nicméně na druhou stranu si říkám, že kdo mne chce číst, ten si mne v listingu najde a kdo nechce, toho nebudu zajímat, i kdybych psal jako Hemingway. :-) Koneckonců to v logu sděluji, že ho rozepíši později... Ale jestli chodí na mejl i updaty logů, to by mne taky zajímalo.


Dyť jsem říkal, že když se mi zda že to bude pěkný log tak si na ten listing čas udelam.
  • 1


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#34 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 16:35

Tak já se teda přiznám - nemám zalogováno cca 70 krabiček, z toho některý ještě z roku 2013.

A důvod mám taky celkem dobrej - diagnóza prokrastinace.


  • 7

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 10:42

Stačí přeci zalogovat "díky za keš, log rozepíši později". A pak máš na napsání logu času dost. Dělám to takhle roky a je to fér hlavně vůči ownerům, kteří si mohou zkontrolovat, že můj log je oprávněný. A zároveň tím získám i čas pro psaní. Ale aby log za něco stál, neumím si představit psát jej byť jen s měsíčním zpožděním. Zejména, když by mne takových nedopsaných logů čekalo víc. Ty si všechny odlovy pamatuješ i půl roku zpětně?

Ano, to je nevýhoda mého způsobu. Nicméně na druhou stranu si říkám, že kdo mne chce číst, ten si mne v listingu najde a kdo nechce, toho nebudu zajímat, i kdybych psal jako Hemingway. :-) Koneckonců to v logu sděluji, že ho rozepíši později... Ale jestli chodí na mejl i updaty logů, to by mne taky zajímalo.

 

Přiznám se, že podobný způsob logování nemám vůbec rád.

 

Mám k tomu hned několik důvodů:

1) Jak poznám, že jsi log změnil? Žádné upozornění na změnu logů ze serveru geocaching.com NECHODÍ! Ani BM, ani PM. Můžeš si zaplatit další službu navíc na project-gc.com. Tam tuto službu už nabízejí, ale jen jako placenou službu... I když si myslím, že tato služba by měla být dostupná minimálně pro PM přímo z geocaching.com přímo.

2) Jak mám vědět, že dotyčný log bude po změně stát za to, abych dohledával, které se změnily?

3) Dotyčný může něco slíbit, ale už to nemusí vůbec splnit.


  • 8

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 10:56

Logy jsou nejužitečnější když jsou aktuální. Je to informace a poděkování pro ownera a pak, a to je možná ještě důležitější - je to informace pro další lovce. Rok starej log si stejně nikdo nepřečte, informace o tom že je například špatně maskovaná tak je za rok taky k ničemu.


  • 7

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#37 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 16:26

Díky za odpovědi. OK, nechám to tedy plavat. Jen je pro mě těžko pochopitelné, že si někdo vzpomene na kešku, co někdy lovil před rokem a půl. Já loguju vždycky hned jak se vrátím z lovu, nejpozději na druhý den. Protože za rok už bych si ani nevzpomněl, že jsem na dotyčné kešce vůbec kdy byl. :)

Jsem na tom stejně. Nebo obdobně.  ;) Když dorazíme z lovu domů a je to ještě v rozumnou hodinu, tak se snažím logovat ještě ten den. Moje drahá polovička většinou odpadne k TV a já si udělám kávičku, usadím se k PC a začnu logovat, probírám se u toho fotkami, pročítám si znovu listingy, oživuju si vzpomínky na fajn místa. Když se vrátíme v noci, tak většinou odpadnu do postele a loguju druhý, někdy třetí den. Ale déle se to snažím neodkládat, max. tak do týdne, abych to měla ještě čerstvě v paměti. 

Trochu jiná kapitola je návrat po dovolené - to loguji většinou až doma vše. A to už mívám problém si vzpomenout na kešky, které jsme lovili první den (většinou jezdíme naštěstí jen na týden). 

Po dovolené to bývá vůbec zajímavé - to když je třeba logovat cca 80 keší. :D Nedávno jsme to měli tak, že jsme se po týdnu vrátili domů, týden pak doma a další týden jsme zase jeli na dovču. V tom týdnu mezi jsem tak tak stihla dologovat cca 70 keší, ale musela jsem, protože další týden by se mi k tomu navalily další a to už bych opravdu těžce nedávala... :unsure:

Z čehož vyplývá - než se vydáme na další kešky, chci mít zalogované ty předcházející.  :rolleyes:


  • 7
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#38 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 16:34

Přiznám se, že podobný způsob logování nemám vůbec rád.

 

Mám k tomu hned několik důvodů:

1) Jak poznám, že jsi log změnil? Žádné upozornění na změnu logů ze serveru geocaching.com NECHODÍ! Ani BM, ani PM. Můžeš si zaplatit další službu navíc na project-gc.com. Tam tuto službu už nabízejí, ale jen jako placenou službu... I když si myslím, že tato služba by měla být dostupná minimálně pro PM přímo z geocaching.com přímo.

2) Jak mám vědět, že dotyčný log bude po změně stát za to, abych dohledával, které se změnily?

3) Dotyčný může něco slíbit, ale už to nemusí vůbec splnit.

 

Z pohledu ownera máš jistě pravdu, ale tohle je prostě můj způsob zápisu logu, mám ho takhle léta zažitý a zvyk je železná košile... Nicméně změna stojí za úvahu. Ale jeden kompromis mne přeci jen napadl - že bych ownerům posílal svůj následně rozepsaný log (vkládám je nejpozději do týdne od odlovu) ještě i mejlem? Jenže to mi přijde jako vnucování se... Co myslíš?

 

Logy jsou nejužitečnější když jsou aktuální. Je to informace a poděkování pro ownera a pak, a to je možná ještě důležitější - je to informace pro další lovce. Rok starej log si stejně nikdo nepřečte, informace o tom že je například špatně maskovaná tak je za rok taky k ničemu.

 

Taky mi přijde jako úplně o ničem log půl roku starý. Když mi v létě někdo na keš napíše, jak jí v zimě lovil... Už to pro mne nemá onu bezprostřednost a aktuálnost...


  • 0

#39 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 16:38

Stačí přeci zalogovat "díky za keš, log rozepíši později". A pak máš na napsání logu času dost. Dělám to takhle roky a je to fér hlavně vůči ownerům, kteří si mohou zkontrolovat, že můj log je oprávněný. A zároveň tím získám i čas pro psaní. Ale aby log za něco stál, neumím si představit psát jej byť jen s měsíčním zpožděním. Zejména, když by mne takových nedopsaných logů čekalo víc. Ty si všechny odlovy pamatuješ i půl roku zpětně?

 

Tak zrovna tento typ logu fakt nesnáším. Důvody tu byly - k čemu já potřebuju vědět, že mi někdo napíše něco později? Text logu už si pak nedohledám, protože to čtu v mailu (jako owner). Na druhou stranu taky všichni hráči nemusí vědět, že jsem to logovala tehdy a tehdy, díky informaci o editaci logu.

A jinak - teď si odlovy pamatuji zpětně, ono těch výletů a keší nebylo zase tolik. Kdžy jedu do cizího města, tak si na některé zaokapovky nevzpomenu ani ten den večer. 

Logy jsou nejužitečnější když jsou aktuální. Je to informace a poděkování pro ownera a pak, a to je možná ještě důležitější - je to informace pro další lovce. Rok starej log si stejně nikdo nepřečte, informace o tom že je například špatně maskovaná tak je za rok taky k ničemu.

Myslím si, že pak je vhodné uvážit co do logu napsat. Zážitky i po roce stojí za to, psát o tom, že keš je promočená a chtělo by to údržbu, je nesmysl. 

 

PS: Pokud máš potřebu obhajovat Lugiu díky jeho stylu, prosím, ale v logu, který je pro svou délku natažený tím, že mu zbývá zalogovat několik stovek keší díky nevím čemu a že začal logovat druhou větev a kdo ví co - k čemu toto je? 


Tento příspěvek byl upraven od janca361: 31 říjen 2015 - 11:42

  • 1

#40 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 16:41

Z pohledu ownera máš jistě pravdu, ale tohle je prostě můj způsob zápisu logu, mám ho takhle léta zažitý a zvyk je železná košile... Nicméně změna stojí za úvahu. Ale jeden kompromis mne přeci jen napadl - že bych ownerům posílal svůj následně rozepsaný log (vkládám je nejpozději do týdne od odlovu) ještě i mejlem? Jenže to mi přijde jako vnucování se... Co myslíš?

Stačí logovat normálně, ono taky můžeš mazat původní log a dát nový rozšířený jako nový FI log. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log, logbook, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka