Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Mám si logovat kešku kterou jsem pomáhal dělat?

pravidla doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#41 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 21:53

No a k tem FTF. To uz se tu resilo mockrat. Samozrejme ze FTF vic lidi ma smysl a muze byt zcela regulerni. Uz treba jen proto, ze k nekterejm kesim proste vede jen jedna cesta (T5 a podobne), takze kdyz se k tomu soucasne priblizi nekolik lidi (at uz proto ze se tam nahodou potkali, nebo sli spolu, lustili spolu,

 

Tohle je prave pripad, jak se tu soukrome nazory vydavaji za pravidla. "Samozrejme ma smysl". Ja tedy nevim, co je na tom samozrejme. Hrajte si to kazdy, jak chcete. XTF je podle me soutez neboli zavody urcite skupiny, kterou si hraji uvnitr neboli na technickych prostredcich Geocachingu. Jinak nema zadnou oporu v pravidelch. A pokud jsou zavody ve stylu jsem prvni, ale pockam jeste na dva kolegy, kteri prisli se mnou, abychom byli prvni vsichni tri, tak sorry, to me prijde desne komicky. Zavody jsou zavody a v nich je jeden prvni, jeden druhy atd.

Ale znovu opakuji, hrajte si to, jak chcete, kdyz tim nikoho neposkozujete. Jen mi to prijde legracni, jak se spontanne vytvorila pravidla, ktera umoznuji mnoho vitezu. Na druhe strane je to mily, vice lidi si dokaze udelat radost.

Jen to prosim, tady nepublikujte jako vseobecne uznavana pravidla.


  • 3

#42 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 23:01

Tohle je prave pripad, jak se tu soukrome nazory vydavaji za pravidla. "Samozrejme ma smysl". Ja tedy nevim, co je na tom samozrejme. Hrajte si to kazdy, jak chcete. XTF je podle me soutez neboli zavody urcite skupiny, kterou si hraji uvnitr neboli na technickych prostredcich Geocachingu. Jinak nema zadnou oporu v pravidelch. A pokud jsou zavody ve stylu jsem prvni, ale pockam jeste na dva kolegy, kteri prisli se mnou, abychom byli prvni vsichni tri, tak sorry, to me prijde desne komicky. Zavody jsou zavody a v nich je jeden prvni, jeden druhy atd.

Ale znovu opakuji, hrajte si to, jak chcete, kdyz tim nikoho neposkozujete. Jen mi to prijde legracni, jak se spontanne vytvorila pravidla, ktera umoznuji mnoho vitezu. Na druhe strane je to mily, vice lidi si dokaze udelat radost.

Jen to prosim, tady nepublikujte jako vseobecne uznavana pravidla.

Ja nic nevydavam za pravidlo. Taky nerikam ze se ma na FTF cekat na 5 kamosu. Naopak jsem dost zasadne proti tomu a dokonce bezne zajdu az tak daleko ze podobne FTF hunty dost razantne sjedu v logu, uz jsem tim nasral spoustu lidi. To ovsem nic nemeni na tom ze existuji pripady, kdy je vicenasobny FTF log opravneny a ma smysl. Kdyz reknu ze neco ma smysl, nerikam ze je to pravidlo. Smysl ma treba jit na teamworkovou 5/5 aspon ve dvojici a nic na tom nemeni ze jsem v zasade schopnej si takovou kes strihnout i sam, vcetne FTF. Jestli si myslis ze treba na FTF na lanovce mam bejt mermomoci sam, jen proto aby to FTF bylo cisty, nebo ze az to ve dvou postavime tak se tam s kolegou mame poprat kdo pujde nahoru prvni, tak to se obavam ze jsi dost mimo. A tohle neni o pravidlech, ale o zdravym rozumu. Jinak se budem mlatit po hlavach tema kompresorama.


  • 8

#43 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 6:08

Vím o T5 mysterce, kterou kdyby někdo louskl, tak ostatní jsou celkem ochotný ho na místo činu donést i s invalidním vozejkem, případně se smrtelnou postelí :D. To by bylo co-FTF jako vyšitý. Bedna je tam prázdná už asi dva měsíce :D.

 

Řekla bych, že problém je v tom, že Modrák se zaměřuje na kapku specifickej typ keší, který si někteří lovci 1/1 zaokapovek nedovedou ani představit. U mnoha z nich to bez týmu prostě ani nejde, nebo to sám zvládne pouze geniální kaskadér. Naopak dvou nebo vícečlenej tým je schopen vlastnosti geniálního kaskadéra, potřebný k odlovu, nějak mezi sebou poskládat - pak dá celkem rozum, že na FTF mají pak nárok všichni, kdo se podíleli.


  • 9

#44 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 7:09

<LehkyOTpro_pobaveni>Možná jste to někteří na eventech zažili, kdy organizátor zajistí, aby byla jeho nová keška publikovaná během něj. To pak vystřelí od půllitrů hejno kačerů a žene se za vidinou FTF, nedejbože, aby to bylo dál a muselo se tam dopravním prostředkem. Já to pamatuji na jednom CITO, ale tam jsme se organizovaně všichni účastnící vydali v doprovodu ownera ke kešce. Sice se našlo pár jedinců, kteří přidali do kroku, aby tam byli dříve, ale nakonec jsme coFTF logovali všichni  :D </LehkyOTpro_pobaveni>


  • 2

#45 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 8:22

Ještě chápu, že kešku najde najednou 5 lidí, tak logují pětkrát FTF. Je to ulítlé, ale dejme tomu, že jsou všichni na 1. - 5. místě. Mnohem víc ulítlé mi připadá, když tam druhý den přijde lovec a loguje STF, i když je šestý. ;-)
  • 1

#46 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 8:33

Ale přesně tak to v praxi funguje, viz GC5ZFW8, kde je jak vícenásobné FTF a STF, tak i FI log spolupracovníka a betatestera v jednom.


  • 3

#47 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 8:46

Ještě chápu, že kešku najde najednou 5 lidí, tak logují pětkrát FTF. Je to ulítlé, ale dejme tomu, že jsou všichni na 1. - 5. místě. Mnohem víc ulítlé mi připadá, když tam druhý den přijde lovec a loguje STF, i když je šestý. ;-)

jj :)

 

Kdo neni prvni, je posledni. Takze je vlastne jedno kolik lidi pred nim tu kes zalogovalo, posledni je tak jako tak :P


  • 1

#48 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 10:49

Já nechápu, jak si někdo může zalogovat svoji keš......fujtajbl velebnosti......sodoma gomora :lol: :lol: :lol:


  • 4

#49 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 14:33

Tak si to udelej podle sebe. A nebo se zeptej par lidi, se kteryma lovis, protoze ti Te znaji a ti Te hodnoti a jsou Ti blizci, takze s nimi muzes sdilet svoje nazory. Ptat se tady mistnich elit na to, co je spravne a eticke je beznadej.



Za elitu se nepovažuju, ale díky. Jiří měl toto vlákno začít tím, že se zalogoval a že se na něj hned někdo "obořil". Je spousta důvodů, proč někomu na jiném něco vadí. A nejen v geocachingu.

Edit: Jinak souhlasím s Tvým příspěvkem.
Já zase nezakládám kešky.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 srpen 2015 - 15:07

  • 1

#50 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 22:58

Mám takhle jednu keš, kde jsem napsána v záhlaví jako spoluowner. Tu jsem zatím nelogovala. Je to sice nefér, že za ni nemám žádný bod ani do jedné ze statistik, ale nějak jsem se s tím srovnala. :)  Je ale pravda, že ji mám dost daleko od HC, tak mě na mapě ta neodlovená ikonka nijak neprovokuje. Teď ale v brzké době vznikne další taková, kterou už ovšem na mapě uvídím dost často. Tak kdo ví, možná nakonec vyměknu a zaloguju.  :D


  • 2

#51 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 23:21

pokud vím, tak je mezi FTFkaři nějaké nepsané pravidlo, že pokud ještě není uklizený logbook, tak si každý může zalogovat společné FTF

 

Ano, lovec FTF si vždycky najde důvod, proč mít FTF, i když na keši nebyl první.

Četl jsem si logy na Vlašimské keši GC60XMJ a docela jsem se musel smát.


  • 1

#52 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 0:16

Čím víc FTF, tím víc kačer. Aneb: Čím víc pruhů, tím víc adidas.  :rolleyes:


  • 5

Jsem to stále já.


#53 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2017 - 22:09

Ahoj. Nechal jsem si dost zásadně poradit s luštěním (od ownera) a mám s odlovem a logováním počkat na druhého (STF) a třetího (TTF) kačera. Já jsem tam byl dneska a zalogoval se dozadu. Může to tak být?
Myslím tím na zadní stranu logbooku.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 06 červen 2017 - 22:16

  • 0

#54 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 6:13

Ahoj,

 

Když vidím, co za prasárny někteří ostatní dělají, tak bych asi tohle vůbec neřešil. Na FTF nehraju, ale byl jsi první? Tak bych ho normálně zapsal.


  • 0

#55 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 6:52

Prohlas to za betatest a je to OK.


  • 4

#56 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 7:56

Normálně jsem druhý, ale loguju se mimo pořadí, protože jsem z ownera skoro vytáhnul souřadnice. A s ownerem jsem se tak dohodl. Jde jen o to, že na webu bude můj log mezi logy xTFkařů, jelikož zatím lovil jen FTFkař a já. Prostě jsem nepočkal.

Nebo myslíte, že je to regulérní STF?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 07 červen 2017 - 8:09

  • 0

#57 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 8:11

A proč tahat z ownera souřadnice, když ještě není obsazená ani bedna, a pak řešit takovýhle problémy?


  • 3

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#58 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 8:16

Jak se kačeři logují 24 nebo kolik hodin po nálezu, tak jsem nevěděl, jaká je situace. Publikace byla v pátek, FTF v sobotu. Já to prostě zaloguju s tím včerejším datem, jen jsem chtěl znát názory ostatních.

Já jsem souřadnice netahal. Napsal jsem mu, jak to řeším, on napsal, že je to potřeba řešit tak a tak a je k tomu potřeba ten a ten technický prostředek. A jelikož ho nemám, tak mi poslal něco, z čeho jsem získal souřadnice.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 07 červen 2017 - 8:23

  • 0

#59 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 8:26

Podle mě je to normální STF BF, akorát ta hrubá síla byla použitá na ownera a ne na terén. Prostě si to zaloguj a pokud se ti to eticky nezdá, tak si STF nenárokuj. Vždyť je to jen hra.


  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#60 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 8:29

Podle mě je to normální STF BF, akorát ta hrubá síla byla použitá na ownera a ne na terén. Prostě si to zaloguj a pokud se ti to eticky nezdá, tak si STF nenárokuj. Vždyť je to jen hra.


Asi jo. V logbooku jsem vzadu a na webu to nějak vysvětlím.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama