Přejít na obsah


Fotka

x-násobné FI logy

log logbook pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:38

Já jednomu kačerovi uznal duplicitní log. On totiž našel krabičku, která byla považována už rok za ztracenou, nikdo (včetně mě) ji tehdy nemohl najít. Pak tam byla dána krabička nová. A on našel tu starou (to jsem poznal podle logu o moktrém a plném logbooku) a když jsem mu oznámil, že našel dávno pohřešovanou kešku, vydal se tam znova a našel i tu novou. Tak ten si to dvojité FI určitě zaslouží.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 15 únor 2016 - 14:39

  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:43

Kazde pravidlo ma svoji vyjimku. Netreba sem ty nastale vyjimky vyjmenovavat, ne?

Existence vyjimky nijak nezadava pravo delat to tak porad a systematicky.


  • 8

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:51

Já to beru tak, že na keši můžeš mít jen jeden FI log. Vůbec nechápu, proč systém GC umožňuje více zápisů. Ale Jacka má pravdu, že kdysi byly jakési výjimky. Co byste řekli tomuhle? A jeste >BONUS< pro stale zamilovane: Pokud odlov teto netradicni mysterky uskutecnite v paru se svym milovanym partnerem ci partnerkou a svuj odlov nalezite dolozite v logu fotografii, na ktere budete vy, vas partner(-ka) a tato keska, muzete si za odmenu zalogovat nalez dvakrat. (druhy log v takovem pripade prosim zapiste s datem 14.2.2006). Viz keška GCTKFK!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:57

mh.mail: fakt "one time only".  :o  To jsem tam nečekal, měl jsem za to, že vícenásobné FI je oficiálně trpěno (kvůli těm americkým zvyklostem s eventama například). Tím pádem při mazání duplicitních FI není co řešit.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#25 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 15:29

Tak jsem to projel za náš team a objevil i dvě chyby u nás. Ale po smazání duplicitních logů se číslo nesnížilo. Je to možné?


  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 15:37

Tak jsem to projel za náš team a objevil i dvě chyby u nás. Ale po smazání duplicitních logů se číslo nesnížilo. Je to možné?

Je. Musíš počkat na příští přepočet.


  • 1

#27 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 15:51

Díky a ještě si dovolím jeden otravný dotaz:

 

Když to najde že má u nás někdo duplicitní log, jak hledáte v logbooku ty oba logy? GC projekt mi tam šoupne odkaz na jeden jeho (asi tedy ten duplicitní) log. Dá se někde jednoduše vyhledat jak někdo konkrétní logoval? Když mám někoho v přátelích, tak je to jednoduchý, ale jiného?

Mě to totiž v jednom případě přijde, že mi GC projekt napráskal někoho co má 44 nálezů, takže u něj na profilu se dá docela jednoduše kouknout, že jí v nálezech dvakrát nemá.


  • 0

#28 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 15:53

Nabídni mu přátelství a pak ho zkrouhni :D .


  • 5

#29 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 16:06

Nabídni mu přátelství a pak ho zkrouhni :D .

:D :D :D :D


  • 1

#30 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 17:45

Diskuzi na Facebooku jsem si nečetl, nicméně uznávám jednoduché pravidlo: 1 keš = 1 log. Pokud tato rovnost neplatí, udělám screen, duplicitu smažu a dotyčnému pošlu email se screenem, že jsem mu smazal duplicitní log. Ti kdo se ozvou zpátky, jsou podle zpráv rádi, že jsem si toho všiml.


  • 4

#31 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 18:33

Chyba ale není ani tak v tom, že někdo loguje Found It vícekrát, dokonce ani v tom, že to vůbec jde, ale v tom, jak tyto logy dál server počítá. Kdyby server GC.COM počítal třeba deset Found It jako jednu nalezenou keš, nikoho by vícenásobné logy netrápily. A POTOM proč si nezapsat, že jsem někde byl a něco našel.


  • 1

#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 20:52

Diskuzi na Facebooku jsem si nečetl, nicméně uznávám jednoduché pravidlo: 1 keš = 1 log. Pokud tato rovnost neplatí, udělám screen, duplicitu smažu a dotyčnému pošlu email se screenem, že jsem mu smazal duplicitní log. Ti kdo se ozvou zpátky, jsou podle zpráv rádi, že jsem si toho všiml.


Já jsem si všiml začínajícího kačera, který se ke keším vracel pro bonusová čísla. A oznamoval tuto skutečnost přes FI log. Když jsem mu napsal, že se nález loguje jednou, tak to smazal.
  • 0

#33 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 20:57

Já vícenásobné logy prostě bez ptaní mažu. Kouknu se na gc-projekt a hned je vidět, když je tam někdo logovaný vícekrát.

 

Dělám to úplně stejně, po víkendu mrknu na gc-project a pak mažu. Kdo se ozvu, tomu to rád vysvětlím, zatím jsem problém neměl a už jsem jich destíky smazal.


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 15 únor 2016 - 20:57

  • 1

#34 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 21:00


Co mi ale je divné, je duplicitní logování trackablů. To už se mi několikrát povedlo, to si nepamatuju, ani se mi nikde nezobrazuje, že jsem to už logoval. Tam to jistou logiku má, najdu třeba po letech něco v úplně jiné keši. Ale bordel ve statistikách to dělá stejný.

 

Právě že duplicitní logování cestovatelů žádný bordel ve statistikách nedělá - tam se počítá pouze první Discover nebo Retrieve.

Schválně si to zkus - opravdu se počítadlo nepohne.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 22:31

Nezbývá než podotknout, že tohle vše je dávno vyřešené - ale jen v maďarském lokálním systému. Tam (kromě jiných vymožeností jako je čas a heslo) prostě druhý found log nezadám. Chtěl jsem tam zadat druhý log, regulerně s heslem (ten první byl bez hesla a tím pádem méněcenný) a přitom koukat na ten původní - ale nešlo to.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 10:46

Je škoda že v Project GC nevyjedou odkazy na oba logy, když se jedná o duplicitu. Takže se mi tomu nejdřív nechtělo věřit.

 

Protože bych nerad někoho obvinil neprávem, tak jsem trochu pátral a opravdu to ukáže jen duplicitní druhý log.

 

V seznamu nalezených keší na profilu u dotyčné se keš dvakrát nevypíše, ale na stránce při listování se zobrazí jen 19 řádků, místo běžných dvaceti. Takže to prostě na první pohled není vůbec vidět.

 

Zde to bylo hned po sobě a věřím že omylem (zalogovala TB dalším FI logem). Dalo se to v logbooku vyhledat podle data, ale když by někdo zalogoval podruhé s větším rozestupem, tak je pakec hledat ten jeho první log. To je docela blbý. Radši bych při výmazu rovnou poslal zprávu typu hele tady a tady, takže ti to druhý tady mažu. 

 

Naštěstí už tato kačka asi nehraje, ale umím si docela představit, že by to byl u aktivního hráče, kterej se toho dopustil opravdu nevědomky, pěknej náser, kdybych mu teď vymazal z roku 2010 jeden bod a tím posunul i všechny jeho výroční kešky ve statistice.  :mellow: 


  • 0

#37 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 13:37

Na projektu se opravdu zobrazuje vždy jen ten poslední duplicitní log a to i když jich tam dotyčný nasekal třeba 5. Je to sice otročina, ale nakonec se to dohledat a odmazat dá.

 

Horší ale je, že když někdo zaloguje první FI třeba jen tečkou a pak v tom druhém duplicitním logu napíše román nastane prapodivná situace. Samozřejmě odmáznu ten nic neříkající FI log s tečkou a druhý v pořadí nechám jenže ouha. I po roce to ukazuje, že na keši je duplicitní log i když tam je ve skutečnosti dávno jen jeden :(


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 16 únor 2016 - 13:37

  • 0

#38 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 10:51

 

 

Na projektu se opravdu zobrazuje vždy jen ten poslední duplicitní log a to i když jich tam dotyčný nasekal třeba 5. Je to sice otročina, ale nakonec se to dohledat a odmazat dá.

 

Kliknu si na ten duplicitní log na project-gc.com, otevře se mi okno s logy na kešce. Pak chytnu posuvník okna a jedu s ním dolů tak dlouho, až se načtou všechny logy na kešce. Prostě až k revírníkovu publikačnímu. Pak kouzelná kombinace kláves Ctrl+F, do vyhledávacího okna napíšu log toho "zloducha". Vypíše se mi počet shod a šipkou u okénka přecházím na další...

Každopádně duplicitní logy hned nemažu, napíšu dotyčnému zprávu, že je zalogován x-krát a ať si to sám smázne. V 99% to udělá a napíše jak to vzniklo. Tomu zbytku log po týdnu smáznu sám. Nikdy jsem nemusel řešit nějaké problémy. 

Duplicitní logy, pokud jsou napsány v jeden den, vzikají převážně při logování z mobilních aplikací. Kačerovi se zdá, že log neodešel, tak mačká tak dlouho, až je spokojen (na těch logách je to povětšinou poznat - TFTC, Díkeš, tečka, smajlík...).

A pak je tady logování kámošovi, kámošům, oni pak nevědí že tu byli a zalogujou se když ke keši přijdou fyzicky.

Tato diskuse původně na FB vznikla o tom, že někdo jde kolem kešky x-krát a pokaždé se do logbooku zaloguje FI a ne např. WN. A kdosi tam řeší, zda může či ne.

Já tam tvrdím že ne, na GC i na GeoWiki je slovní spojení "Jen jednou" u logování FI. Ale podle chytráků to není zakázáno, jen to není dovoleno. Jak u blbejch. Je to "jen" hra, ale každá hra má svá pravidla, která by hráči měli dodržovat a ostatní by měli po nich to dodržování vyžadovat. Kešku někdo vytvořil, stará se o ni, má snad i právo vyžadovat na své kešce dodržování pravidel. 

To je můj názor, stojím si za ním a budu na svých keškách vyžadovat dodržování toho, co někdo do pravidel dal. Stejně tak to dodržuju na keškách, které navštívím. 

Přeju krásný den.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 17 únor 2016 - 11:03

  • 5

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:13

Také jsem postupoval tak, že jsem napsal dotyčným, ať si log vymažou... Log smazala asi čtvrtina. Někteří i poděkovali...

Teď už jsem byl nekompromisnější a rovnou jsem smazal duplicitní logy a zaslal jsem dotyčným ještě vysvětlující zprávu, že jsem jim smazal duplicitní log (i když jim zpráva o smazání logu přijde z GS). Z cca deseti logů mi už jedna kačerka dokonce poděkovala, že si toho nevšimla...


  • 2

#40 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 11:52

... každá hra má svá pravidla, která by hráči měli dodržovat a ostatní by měli po nich to dodržování vyžadovat. Kešku někdo vytvořil, stará se o ni, má snad i právo vyžadovat na své kešce dodržování pravidel. ...

 

Je to jako ve filmu Svatba jako řemen: Právo má, to mu nikdo nebere (dokonce je někde napsáno něco skoro jako „povinnost“), ale už k tomu téměř nemá pravomoci. Prakticky jedinou posvěcenou možností je smazání logu, pokud není dotyčný zapsán v logbooku. Problém je v tom, že když owneři kdysi měli těch pravomocí víc, tak je někteří zneužívali, docházelo k hádkám a tak o ty pravomoci nakonec všichni owneři postupně přišli. Moc řešení tato situace nemá, tak maximálně lze zabránit duplicitnímu zápisu FI logu už na straně serveru geocaching.com.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log, logbook, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama