Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

iPhone SE - aplikace

ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 wimpy

wimpy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 9:39

Do dnešní doby jsem si vystačil s hloupým telefonem a pro gc jsem používal eTrex Legend. Uvažuji o koupi svého prvního chytrého telefonu a vychází mi ten iPhone. Moc nemám přehled o aplikacích, ale proti nákupu mluví to, že c-geo na tom nerozběhnu. Prosím vás tedy o radu, zda raději jít do jiného telefonu nebo existuje pro iOS adekvátní aplikace. Děkuji předem za každý příspěvek. 

 


  • 0
Na geocaching.com jsem wimpy183.

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 9:54

Tady máš přehled aplikací pro Geocaching pro iPhony:

https://fnd.io/#/us/...term=geocaching

 

Tady máš něco podobného pro Android:

https://play.google....=:S:ANO1ljJZhJY

 

Do jakého telefonu jít ti asi těžko poradím. Můj osobní názor je ale ten, proč platit za něco minimálně dvakrát víc jenom kvůli tomu, abych se stal členem klubu?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3 wimpy

wimpy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 10:19

S tou cenou úplný souhlas, ale hledám něco s 4" displejem, kvalitním displejem a dobrou výdrží baterky. Samsung A3 (výborný displej, baterie jen 2300 mAh) nebo Lenovo A5000 (výborná výdrž údajně horší displej). Ale oba jsou přeci jen podle mého soudu moc velcí.


  • 0
Na geocaching.com jsem wimpy183.

#4 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 11:04

Tady máš přehled aplikací pro Geocaching pro iPhony:

https://fnd.io/#/us/...term=geocaching

 

Tady máš něco podobného pro Android:

https://play.google....=:S:ANO1ljJZhJY

 

Do jakého telefonu jít ti asi těžko poradím. Můj osobní názor je ale ten, proč platit za něco minimálně dvakrát víc jenom kvůli tomu, abych se stal členem klubu?

Protože to funguje? :)

 

Po x letech spokojeného lovu a fungování s iPhone 5 čekám na šedivý iPhone SE. Aplikace je výborná Looking4Cache.


  • 2
:)

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 11:18

frettie: Dotaz zněl, jestli má jít do iPhonu nebo do jiného operačního systému. Napsal jsem svůj názor. Nehodlám se v tomto vlákně nechat zatáhnout do debaty na téma iOS x Android.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 11:49

kup si, co si myslis, ze ti bude vyhovovat (ja lovil s iP4, ted lovim s iP6) ;-)
a kazdopadne externi baterie neni na zavadu.....
  • 2

#7 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 14:27

Já bych se od iPhone nenechal odradit řečmi. Hledal jsem na androidu i na windows telefonu. Windowsy byly zdaleka nejhorší. Android při své otevřenosti má svoje výhody, existuje nepřeberný množství aplikací (já osobně jsem ale vůbec nebyl odvařenej z c:geo nebo Locusu - ani jedna aplikace mě neseděla)... V současnosti používám iPhone 5 s apliakcí Looking4Cache a jsem spokojený. Keše (exportovaný z Geogetu) i mapy mám offline. Když potřebuju, můžu mít vše online. Menší mínus je za mapy, kde mi ale nestačí otevřu si mapy.cz. Vše, na co jsem byl zvyklý na androidu, můžu dělat i na iOSu. S baterkou vydržím jeden den, powerbanka to ale vždycky jistí.

 

Pokud ale odmyslím geocaching, tak neznám jedinýho člověka, kterej by používal iPhone a byl s ním nespokojený. Na druhou stranu, osobně neznám nikoho, kdo má Lenovo a je spokojený-všichni si na něco stěžují.


  • 2

#8 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 14:44

K plné spokojenosti používám looking4cache. Dlouho jsem měl free verzi a fachala v pohodě. Placená verze má pár vylepšení. Dle mého hlavně offline mapy. Pokud se dopídím správného příkazu, tak z L4C půjde pouštět aplikace seznam mapy jedním kliknutím. Google mapy tak fungují.

 

Co jsem měl možnost vyzkoušet, tak všechny aplikace využívají GC API. V případě premium členství v pohodě, basic člen dost omezení - 3 listingy denně, vyhledává jen tradičky a eventy, ale dle GC kódu se stáhne vše.

C:geo, mám pocit, využívá parsování html stránky, tudíž načte vše, ale pomaleji a porušuje podmínky GS. V případě změn na GC přestane načítání fungovat.

Větší množství keší je stejně lepší nahrávat přes GPX soubor, který si připravíš na počítači, kde je přece jenom jiný komfort.

Novou ofiko apku jsem nezkoušel, protože je dle mého hodně svázaná s GC API a jinak tam kešky nedostaneš.

 

Vašek


  • 0

#9 wimpy

wimpy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 18:28

Díky za užitečné názory, jsem PM a pár kaček za placenu apku mne taky nerozhodí.


  • 0
Na geocaching.com jsem wimpy183.

#10 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 18:47

Cena za software je zanedbatelná vůči ceně za hardware. Podle mne se dá najít telefon za 5 tisíc, i telefon za 20 tisíc. Z pohledu geokešingu se zanedbatelnými rozdíly v hardware, z pohledu software s nejlepšími možnostmi a výběrem na Androidu .
  • 0

#11 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2016 - 22:18

Díky za užitečné názory, jsem PM a pár kaček za placenu apku mne taky nerozhodí.

Přesně, tak to má být - žehrat na to, že je placená apka v případě, že stojí pár euro, to je o ničem. Rozhodně doporučuju Looking4Cache, jak psal někdo vejš, má free verzi - ta je poměrně v poho, jen nemá offline mapy (a snad tuším, že nefungují PocketQueries). Šel jsem prakticky okamžitě do placené verze, předtím jsem používal placenou Geocaching apku, ta nebyla špatná, taky uměla žit v offlinu (i s mapama) - ta nová to snad umí taky (jakýsi lists), ale je aspoň na pětce neuvěřitelně pomalá (ale asi tak TAAAAAKHLE pomalá). Ale zas je pěkná a umí hezky pracovat s troškou snahy třeba s TravelBugy.

 

Na Androidu jsem používal NeonGeo, taky mi nevyhovovalo cGeo (Locus jsem nepoužíval), možná nejsem typickej Androidí uživatel, i tam jsem neměl problém si aplikace koupit a hrál jsem na to, že ta apka mi musí hlavně vyhovovat, že se jí nebudu přizpůsobovat a že ta se musí přizpůsobit mně.

 

A tohle plně splňuje právě Looking4Cache - vadí mi tam jediná věc - nedokážu se na 1 klik dostat k hintu - to mi vadí.


  • 1
:)

#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 0:10

Ovšem i c:geo na Androidu umí pracovat tak, že žádné podmínky GS nebude porušovat. Stačí nahrát offline mapu a kesky importovat z gpx souboru. A pak může být člověk stále offline ;) To je trochu jak "to auto může jet 210km/h, tedy porušuje zakony vztazene na provoz na poz.komunikacich" ;)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#13 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 6:47

S tou cenou úplný souhlas, ale hledám něco s 4" displejem, kvalitním displejem a dobrou výdrží baterky. Samsung A3 (výborný displej, baterie jen 2300 mAh) nebo Lenovo A5000 (výborná výdrž údajně horší displej). Ale oba jsou přeci jen podle mého soudu moc velcí.

Koukni na Sony Z3 Compact - sony ma asi nejlepe odladeny system z velkych android vyrobcu, vydrzi v zahranici (=bez netu, jen obcas wifi, gps, foceni, sms, ...) cca 3dny (nebo na ultra stamina mod = funkce jako hloupy telefon asi trikrat dele). Display ma 4.6", fotak dostatecne kvalitni, ...


  • 0

#14 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2016 - 12:37

 (a snad tuším, že nefungují PocketQueries).

Nahrávání PQ funguje i na free verzi, ale je trochu složitější.

Kdysi jsem zjistil, že z GG musím exportovat ve formátu se 2 soubory (cache + waypointy) a ty zabalit do zip. V Pro verzi si to můžeš poslat mailem. Ve free verzi je třeba pomocí iTunes tento soubor nahrát do datového adresáře L4C. (Možná aktuální verze zvládá i cache + WP v jednom souboru. Import GPX se dost měnil. Neověřoval jsem to. Mám makro pro Combine, tak to neřeším.)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka