Přejít na obsah


Fotka

"Geocoiny" z projektu

geocoin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2016 - 23:17

http://www.geocachin...ý-kras-novinka/

 

M13JP...."ale zajímalo by mě, kolik z těch, co to tu haní viděli nějaký coin z těchto projektů naživo...
Takže zámek."

No, když se ptáš, rád odpovím, ale v uzamčeném vláknu to jde těžko - že ano? ;) Naneštěstí-mince, které zmiňuješ, vlastníme. Chceš si je zalogovat? Mohu za tímto účelem aktivovat, škoda to nebude :( Já mám třebas onu mizernou Sněžku, El Důňo taky "mince" má... Sběratel, co léta sbírá všechny coiny vydané k eventu Skořápky a chce je samozřejmě mít v řadě kompletní- letos ale bude mít celou sadu z této "dílny"... umím si představit, jakou z toho bude mít "radost". Toť vše....


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 04 listopad 2016 - 9:03

  • 1

#2 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 7:17

Jiste, pokud je nekdo sberatel nemusi ho kvalita uspokojit. Ale to plati ve vsech oborech sberatelstvi. Pri sbirani bankovek taky prahnu po UNC kvalite, Ale nekdy i horsi kvalita muze stacit. Ja se snazim davat neco trackovatelneho do kazde svoji kese.Do dneska si vycitam ten Rad bileho lva, ktery uz bohuzel nikdy neuvidim.Ne to ze jsem o nej prisel, ale ze jsem si tenkrat nekoupil dva. Takhle si koupim 2ks po 200,-. Jeden si necham doma a druhy dam do kese. Ta cena je pro ten ucel prijatelna v souvislosti s cenou za plisek TB. No a kdyz se mi nebude libit moje prvni objednana mince? Nu coz, Uz jsem se v zivote spalil nekolikrat a vzdycky se snazim chybu neopakovat. S tim musi provozovatel pocitat. Takze jestli bude ten velkej statni znak co jsem si objednal nepouzitelnej tak pujde do sveta v obou exemplarich a dalsi objednavka neceho dalsiho bude viset na hodne tenkem vlasku.. V tomhle sberatele naprosto chapu.
  • 5

#3 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 7:36

Nejsem sběratel ani znalec. Z projektu jsem si pořídil GC Sněžka a jsem spokojen jak s kvalitou tak s cenou. Je to pěkný kousek železa, se kterým se člověk rád potěší či udělá radost ostatním třeba na eventech, k ničemu jinému ho nepotřebuji. Až mě omrzí, půjde do světa. Kdybych měl sáhnout byť za kvalitní kousek do kapsy třeba pro 500,- či víc, budu hodně váhat, ale cena 200,- mi přijde odpovídající za potěšení, které mi takový GC přinese. Osobně mám rád spíš coiny, které mi připomínají nějakou akci nebo místo, proto si schovávám coin ze stratocachingu, kde jsme užili spoustu legrace, z Terezínských her, apod. Asi bych si neobjednal "Flying fortress" nebo "Zachránit je snadné"...


  • 4

#4 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 8:04

Pokud z toho má někdo radost, nebudu mu ji brát :) Hezký příměr, který řekl kamarád: "Kakao z Lid..., ve kterém není žádné Kakao - hlavně, že je nejlevnější". No a jen dodám, že 17 či Sněžky byly za 300 - 350, tedy za stejné peníze jako kvalitní mince. Jen na nich výrobce vydělal mnohem víc než by vydělal na kvalitní minci...Tak +200 na každé. Jak již bylo řečeno, je to o penězích a zisku. Vše již bylo napsáno...
  • 2

#5 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:08

Pokud z toho má někdo radost, nebudu mu ji brát :) Hezký příměr, který řekl kamarád: "Kakao z Lid..., ve kterém není žádné Kakao - hlavně, že je nejlevnější". No a jen dodám, že 17 či Sněžky byly za 300 - 350, tedy za stejné peníze jako kvalitní mince. Jen na nich výrobce vydělal mnohem víc než by vydělal na kvalitní minci...Tak +200 na každé. Jak již bylo řečeno, je to o penězích a zisku. Vše již bylo napsáno...

 

Nelimitní Sněžka byla za 200,-. Nač limitní? Nejsem sběratel a pro mně je to jen suvenýr. Kakao není zrovna ten správný příměr. Ale proč si kupovat Armaniho, když mi do lesa stačí tepláky?


  • 1

#6 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:09

Tak ted jsem opravdu zvedavy, co jsem si to objednal. Porovnavat budu pouze s vyrobcem coins and pins, od kterych mam par kousku ve sbirce. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#7 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:11

Uz jsem to tu myslim nekde psal pred par lety...

Ono by se i s kvalitnim geocoinem dalo dostat na lepsi cenu jen by to byla prace navic pro groundspeak. Stacilo by udelat pro vyrobce moznost vytvaret skupiny trackovacich cisel. Geocoiny by se chovali jako normalne, vyjma aktivace a adopce, ktere by platily pro celou skupinu. Vyrobce by tak mohl prodat prvni minci za plnou cenu a ty dalsi (doplnkove) by prodal s nejakou mirnou prirazkou za vyrobni naklady (bez raznic). Raznice normalne vydrzi nekolinasobne vic nez se vyrazi, takze by naklady na dalsi mince byly minimalni. Protoze by kupec nemohl mince rozprodat po kusech, tak by je od prodejce porad koupil stejny pocet osob za plnou cenu...

 

A vysledek?

Groundspeak - by prodal vice trackovacich cisel

Vyrobce - mohl by vydelat na doplnkovych minci dalsi penize

Kupec - mel by koupil za 400 (prvni mince) + 4x 150 (doplnkove mince). Celkem tedy 5 kvalitnich minci za 1000.

Ostatni kaceri - potkavali by vice minci v kesich, protoze k cemu by bylo 5 minci doma

 

Kde je chyba?


  • 0

#8 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:29

Nelimitní Sněžka byla za 200,-. Nač limitní? Nejsem sběratel a pro mně je to jen suvenýr. Kakao není zrovna ten správný příměr. Ale proč si kupovat Armaniho, když mi do lesa stačí tepláky?

Souhlas, do lesa asi jo...proč ne.


  • 1

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:34

Kde je chyba?

 

Já nevím, já nikde žádnou chybu nevidím. Dokonce ani v současné situaci.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 9:48

Já jsem si přečetl obě vlákna a přiznám se, že tomu moc nerozumím. Luboše (lubbez) znám osobně, takže jeho názor je pro mě relevantní, ale i tak tomu nerozumím.

 

Pochopil jsem, že tady někdo nabízí formou crowdfundingu výrobu nějakých geocoinů. Pochopil jsem, že už to jednou udělal. Dále jsem pochopil, že některým z vás, kteří jste si ty coiny z první série pořídili, se nelíbily. Tomu rozumím, každý máme nějaký vkus a, upřímně řečeno, podle fotografií tady na webu se mi taky moc nelíbí (ani ty jeskyně). Taky jsem pochopil Lubošovu výhradu, že se tím kupuje zajíc v pytli.

 

Čemu ale nerozumím, je to osočování. Dobře, nelíbí se mi jejich předchozí výrobek nebo se mi nepozdává způsob financování, prosím, nebudu se účastnit. Proč ale hned obviňovat dotyčného z nějakých nekalých praktik. Podsouvat mu, že mu jde jenom o peníze. A i kdyby, co je na tom špatného? Mě přece nemusí zajímat motivace dotyčného, ale pouze výsledek. Pokud se mi líbí a vyhovuje mi, tak si to koupím. Pokud ne, tak si to nekoupím. Formou crowdfundingu se dneska financuje kde co. A upřímně řečeno, jakýmkoliv nákupem v jakémkoliv e-shopu svým způsobem kupujeme zajíce v pytli, protože nikdy nemáme stoprocentní jistotu, co nám nakonec přijde.

 

Sběratel, co léta sbírá všechny coiny vydané k eventu Skořápky a chce je samozřejmě mít v řadě kompletní- letos ale bude mít celou sadu z této "dílny"... umím si představit, jakou z toho bude mít "radost".

 

Tomuhle už nerozumím vůbec. Jak souvisí coiny ke Skořápkám s touto nabízenou sadou?


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 10:07

Tohle je naprosté nepochopení věci...Nevidím žádné osočování ani obviňování, pouze vysvětlení toho, jak věci v současné době fungují a k jaké kvalitě výroby to vede. České mince z minulých let patřily na světovou špičku a vyráběli je profesionálové. Kam patří současné mince si odpovězte sami....stačí dát ty kousky na stůl vedle sebe.

Ke skořápkovým coinům: tyto mince budou od stejného dodavatele, takže ve stejné kvalitě jako "projektové"....Další vedení diskuse pro mne nemá smysl, dále nechám na vás.


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 04 listopad 2016 - 10:28

  • 1

#12 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 10:52

Jak jsem to pochopil tak se meni dodavatel coinu. Nevis duvod??


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 04 listopad 2016 - 10:53

  • 0

#13 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 11:01

Zrovna letosni coin skorapek se mi zda na eshopu uz nafoceny v realu a vypada pekne (po lonskem kolecku). Uz ho mam objednany,


  • 1

#14 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 11:14

Jak jsem to pochopil tak se meni dodavatel coinu. Nevis duvod??


Já asi vypadám, že do všeho vidím a kecám :D Ne, tak tomu není, to je otázka na Šamana. Pomlouvat nechci a nebudu. Ale mám pocit, že když prečteš příspěvek El Důňa v uzamčeném vlákně nebo posty mé, najdeš ty důvody ke změně...
  • 1

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 11:14

Ke skořápkovým coinům: tyto mince budou od stejného dodavatele, takže ve stejné kvalitě jako "projektové"

 

Díky za vysvětlení. To jsem nevěděl, že to bude od stejného dodavatele, pak ten tvůj povzdech dává smysl. Nabízí se ovšem otázka, proč organizátoři Skořápek objednávají zde, pokud je to taková špatná kvalita.

 

Tohle je naprosté nepochopení věci...Nevidím žádné osočování ani obviňování...

 

Možná to není přímo osočování, ale rozhodně je to kritika výrobce za to, že si dovolil nabízet coiny, které neodpovídají tebou (a jinými) požadované kvalitě. A zaznělo tu, že to dělá jenom pro zisk (nikoliv přímo od tebe, ale od El Důňa, se kterým ale souhlasíte). A tomu, nezlob se, nerozumím. Přece taky nebudu napadat výrobce nějakých lidových aut, že vyrábí šunty a jde mu jenom o zisk, když já jsem ochoten kupovat jenom nějakou vyšší kvalitu za vyšší cenu. Když chci, koupím, když nechci, nekoupím.

 

České mince z minulých let patřily na světovou špičku a vyráběli je profesionálové. Kam patří současné mince si odpovězte sami....stačí dát ty kousky na stůl vedle sebe.

 

Tomuhle taky rozumím. Ale kde je tedy zakopán pes? Dnes už ty mince nevyrábějí profesionálové? A proč je nevyrábějí? A je povinnost, aby coiny vyráběli jenom profesionálové? Neprofesionálové nemohou? Musí být geocoiny jenom kvalitní?

 

Spíš než útočit na někoho, kdo chce nějakou minci vydat, ať už k tomu má důvod jakýkoliv, by tedy podle mě bylo na místě se ptát, proč už se nevyrábějí profesionální mince? Není o ně takový zájem, že se to nevyplatí, nebo proč tedy? A proč tedy organizátoři Skořápek přešli k jinému (méně kvalitnímu) vyrobci? A je to opravdu chyba těch, kdo vydávají levnější a méně kvalitní mince? Proč máme na Hradě toho, koho tam máme? Je to vina těch, kdo ho volili? Nebo za to může spíš strana protikandidáta, která nedokázala přesvědčit dostatek lidí, aby zvolili jeho? Aby bylo jasno, já odpověď na tyto otázky neznám, jenom mám pocit, že za to, že kvalita českých mincí jde dolů, jak říkáš, nemůžou až tak ti, kdo nabízí méně kvalitní mince, ale spíš ti, kteří nejsou ochotní si ty kvalitní mince za vyšší cenu pořizovat. To jsou zákony trhu.

 

Další vedení diskuse pro mne nemá smysl, dále nechám na vás.

 

Samozřejmě, je jenom tvoje věc, jestli diskutovat budeš nebo ne. Postoj „já mám svoji pravdu a nepotřebuji ji nikomu vysvětlovat“ je sice možný, ale asi těžko povede k jakékoliv změně. Ono i tomu na Hradě pomohla do jisté míry rétorika příznivců knížete, kdy z ní dost často trčela nadřazenost, poučování těch druhých a nepřipouštění jiné alternativy a někomu to vadilo natolik, že to radši hodil protistraně. Z tvé reakce na mě čiší taky jakási povýšenost — já vím nejlíp, jak to je, a s pomýlenými nebudu ztrácet čas.

 

--------------------------------------------------

A protože spousta lidí má tendenci překrucovat napsané a chápat věci jinak, pro jistotu ještě doplním: Nepodporuji nekvalitu, jenom si myslím, že boj proti ní spočívá jinde. A že pojem „nekvalitní“ je zrovna v případě mincí dosti subjektivní a každý to může mít nastaveno jinak. Takže otázka na závěr: Co vám brání vytvořit vlastní kolekci geocoinů, navrženou profesionálem, z profesionálních materiálů, bez crowdfundingu, ale se zainvestováním z vlastních zdrojů, a nést riziko neúspěchu, jak o tom píše El Důňo? Pak můžete položit vaši minci na stůl vedle té nekvalitní, a pokud bude rozdíl zřetelný, nemůžete prodělat.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 11:17

Ano, je to trochu zmatené. Na samém začátku jsem si trochu postěžoval a myslím, že jednoznačně oprávněně. Prostě mám problém s takovými frázemi jako "udělali jsme pro Vás, pro velký úspěch, podpořte ..." tohle jsou přesně praktiky prodavčů hrnců, dek a dalšího šuntu. Vždyť na podnikání není nic špatného, ale alespoň za mě to musí být na férovku. Chci udělat coin, tak ho udělám a když na to nemám prachy nebo koule tak ten kšeft nechám jiným. Co se týká skořápek, tak Šaman nikdy coiny nevyráběl, vždy je pro něj někdo dělal. Těch výrobců bylo víc, ale ten poslední byl výrazně horší.


  • 4

#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 11:25

Luboši, však taky tvůj příspěvek já považuji za rozumný a to, co jsi napsal tam i tady, můžu jenom podepsat. Ale další diskutující to, podle mě, stočili trochu jiným směrem.

I když s tou „férovkou“ bych asi nesouhlasil na sto procent. Tedy, aby mi bylo rozuměno — vždy by podnikání mělo být na férovku. Já i tu nabídku na crowdfunding beru jako férovku. Ve smyslu — „my říkáme: dej nám prachy a možná budeš mít coin“. To je sice riskantní, ale že by to bylo a priori neférové? Kdo chce to riziko podstoupit, podstoupí, kdo nechce, nepodstoupí. Za neférové jednání považuji například: prodáme ti přístroj v ceně 100 tisíc za cenu jenom 70 tisíc, když ve skutečnosti ten přístroj stojí 7 tisíc.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#18 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 12:27

mh.mail: Víš, já už jsem svoje napsal, mám pocit i vysvětlil proč si co myslím, proč se opakovat? Mám možnost si popovídat se sběrateli či některými autory coinů, některé mince i vlastním. Dříve tyto coiny dělali nadšenci, kteří chtěli vytvářet něco pro sebe i ostatní (nikoliv s vidinou zisku) a vznikaly tak opravdu krásné a kvalitní kousky. Kvalita je samozřejmě drahá, (vyrábět musí profesionál) a jako autor musíš sakra přemýšlet zda do toho půjdeš (investice dejme tomu okolo 80 tisíc, o které nevíš zda se ti vrátí, takže riziko finanční). Dlouho se uvažuje nad návrhy a mince velmi pomalu zraje až je perfektní - mazlíš se s tím jako s "dítkem". Musíš sledovat i situaci a nasycení na trhu a naplánovat vhodnou dobu kdy s mincí přijdeš a vhodný motiv mince, abys ji vyprodal atd....Chce to mimo peněz i odvahu, kterou třebas El Důňo měl, já bych do toho v dnešní situaci nešel...

 

V dnešní době trh zahlcují ony nekvalitní a levně vyrobené mince - vyráběné zcela bezrizikovým způsobem. Autora ani výrobce ke kvalitě nic nenutí, prostě se "něco nějak" splácá a udělá a neznalí lidé si to koupí...dobře popsal Důňo, nebudu opakovat. Proto hezkých mincí ubude, protože do takto nasyceného trhu už autoři nepůjdou riskovat svou kůži....

 

p.s. nejsem odborník, sběratel či obhájce konkurence....jen rád občas koupím pěkný kousek do malé sbírky a alespoň tady slovem podpořím lidi, kteří je vyrábějí...


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 04 listopad 2016 - 13:15

  • 2

#19 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 12:31

Zrovna letosni coin skorapek se mi zda na eshopu uz nafoceny v realu a vypada pekne (po lonskem kolecku). Uz ho mam objednany,

Jak je mince na shopu prezentována na obrázku a jak potom vypadá v reálu na stole bývá propastný rozdíl....to je z vlastní zkušenosti.


  • 0

#20 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 12:41

Většinou do diskuzi nepřispívám ale jelikož tady zazněly desinformace, famy, legendy tak věcně zareaguju. Provozujeme Geocoin4you.com, vyrábíme geocoiny, které získaji podporu. Vzhled geocoinu vychází z přání zadavatele projektu. Vyrobený geocoin se může někomu nelíbit - což je naprosto normální. Ovšem praxe je, že drtivé většině co projekt podpořili se dodané geocoiny líbi (což nás jako výrobce těší a je znakem, že věc děláme dobře). Autoři projektu bez vyjímky byli vždy spokojení a dle jejich slov výsledek pokaždé předčil jejich očekávání.

 

Kvalita geocoinu o které tady mluvi odborníci je jejich pohled a názor. Fakt je takový, že provedení je praktický stejné jak u  zmiňeného konkurenčního výrobce. Někdo namítne jak to vím? - je to tím, že se mince vyrábí ve stejné fabrice. Proces výroby je totožný jak u "kvalitních" geocoinu tzn. u odlévaných geocoinu je stejně odlévaný ve stejné kvalitě a stejnou technologii a u ražených geocoinu jde opět o stejný proces ve stejné fabrice kde geocoin vyrábí stejní lidé stejnou technologii.

 

Posuzovaní kvality výroby je tedy jen mystifikace. Samozřejmě lze posuzovat grafiku geocoinu ale tady každému se líbí něco jiného a ideální by bylo kdyby existoval system hodnocení geocoinu, kde by byla relevantní data. Tak je to jen na vlastní preferenci co se komu líbí. Geocoin jako je Flying fortress je naopak sběrately z celého světa vyhledávaným kouskem - v současnosti tato mince neni nikde ke koupi a jeji hodnota je nyní vyžěí než původní pořizovací cena.

 

Cena při podpoře projektu je nižší což neni dané tím, žeby náklady na výrobu byly nižší než u konkurence. Jak jsem už zmínil vyrábí se ve stejné fabrice tudíž náklady v základu jsou stejné. My jsme se rozhodli jit jinou marketingovou cestou než konkurence. Konkurence dává svým geocoinum punc odbornosti a tak i svou práci presentuje a tim vysvětluje vyžší cenu za kterou geocoiny prodává. Tudíž když budete chtít si vyrobit vlastní geocoin u konkurence musíte si na to připravit 60 000Kč.  My umožňujeme výrobu bez nutných počátečních investic a za nižší cenu pro koncového zákazníka při podpoře projektu. Neni taky pravdou že poctivý a "kvalitní" geocoin musí být varáběn ve vyžším nákladu. Vyžší náklad se vyrábí pro sníženi nákladu na výrobu jednoho kusu. V ČR se vyrábí ryze české geocoiny v nákladu 200 až 300ks.

 

Samozřejmě konkurenci se to přirozeně nemusí líbit, že tady vznikl projekt jako je geocoin4you, jelikož to bere konkurenci kšeft. Je hezké když tady se objevují hlasy kamarádu konkurence a hani náš projekt - což chápu a je to přirozené. Jen bych prosil aby jste se vyhnuli výmyslum a mystifakacím.


  • 2

mikisi.png






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geocoin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama