Přejít na obsah


Fotka

Změna keše po schválení

reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
12 odpovědí na toto téma

#1 Geocaching Praha

Geocaching Praha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:15

Ahoj.

 

Nedávno jsem našel kešku kterou jsem již několikrát předtím viděl ale co mne zarazilo že keš měla od mé předchozí návštěvy jinou obtížnost,velikost i terén. Je to povolené měnit po schválení tyto údaje?.

 

PS: V logách nebyla žádná zpráva o reviewera.


  • 0

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:18

Je to mozne, je to v kompetenci ownera, a obcas se to bohuzel deje. Nekdy to ma rozumny duvod, nekdy ani ne.


  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:45

Ahoj.

 

Nedávno jsem našel kešku kterou jsem již několikrát předtím viděl ale co mne zarazilo že keš měla od mé předchozí návštěvy jinou obtížnost,velikost i terén. Je to povolené měnit po schválení tyto údaje?.

 

PS: V logách nebyla žádná zpráva o reviewera.

a proč jsi ji znovu hledal? Každá keš se loguje jen jednou.


  • 0

#4 Geocaching Praha

Geocaching Praha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:56

Keš jsem už dlouho plánoval a mezitím se změnila.


  • 0

#5 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:57

a proč jsi ji znovu hledal? Každá keš se loguje jen jednou.

 

A kde píše, že jí logoval? Doktore, řeknu ti tajemství. Jsou situace, kdy kešku hledáš znovu, např. kvůli travel bugu nebo pomáháš kámarádům. :P


  • 5

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 9:59

Keš se může i přesunout na jiné místo, pokud to původní už nevyhovuje. To asi víš.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 10:07

Můžeš změnit cokoli. Snad i název. Umístění jen o méně než 161 metrů, ale fyzicky nic nebrání přesunout ji kamkoli, i do kolize. To se ale říkáš o zrušení reviewrem. Jediné co nikdy nezměníš, je kód keše, jedině archivací a založením nové.

Osobně mi změny D/T vadí, držím si statistiku tak, jak jsem to našel. Takže T5 dočasně umístěna pod strom jako T2 a následně zpátky na strom, já ji mám jako nalezenou T2. Ale sám jsem musel obtížnost změnit, když jsem byl nucen přesunout tradičku na protější břeh řeky a zcela se změnila přístupová cesta.


  • 1

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 10:12

Na jedné keši kdesi u Čáslavi se změnilo asi všechno.
  • 0

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 10:40

keš měla od mé předchozí návštěvy jinou obtížnost,velikost i terén. Je to povolené měnit po schválení tyto údaje?

 

Je to mozne, je to v kompetenci ownera, a obcas se to bohuzel deje. Nekdy to ma rozumny duvod, nekdy ani ne.

 

 

Jak již bylo napsáno, možné to je. Teď se mnou asi nebudou souhlasit zapřísáhlí vyznavači statistik, ale podle mého názoru by tyto atributy u keše měly vyjadřovat aktuální situaci. Tj. jestli se změnila velikost krabičky, tak by se to mělo projevit v atributu velikost keše, i obtížnost hledání se mohla změnit (např. ze super maskování s vyšší D na obyčejný úkryt s nižší D), podobně i terén (např. po přesunu krabičky v rámci povolených 161 metrů), k tomu není potřeba žádná reakce reviewera.

A většinou i v případě, kdy reakce reviewera potřeba je, komunikace proběhne přímo mezi reviewerem a ownerem a u keše se žádný log neobjeví, takže z neexistence reviewerova logu nelze usuzovat prakticky na nic.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 11:43

Na jedné keši kdesi u Čáslavi se změnilo asi všechno.

 

Jak již bylo napsáno, možné to je. Teď se mnou asi nebudou souhlasit zapřísáhlí vyznavači statistik, .....

Nejde o to, zda to jde, ale že to ZVS (zapřísáhlého vyznavače statistik) na....štve, obzvláště v případě změny něčeho méně obvyklého na obyčejné.

Jinak jsem zažil změnu půldenní multiny s velkou keškou na tradiční mikrovku s jiným D/T, ale i opačný případ, kdy posunem mnou již odlovené kešky o pár metrů (ownerem) se z 2/2 stala 4/5, na kterou bych neměl šanci. Zatímco v GG zůstávají původní údaje, např. v project-gc jsou aktuální, což má třeba vliv na ověřování challengí.

Takže v případě výraznějších změn - typ cache, změna D/T o více hvězdiček - bych raději viděl archivaci a novou keš, ale to je názor ZVS.


  • 3

#11 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 12:09

Nejde o to, zda to jde, ale že to ZVS (zapřísáhlého vyznavače statistik) na....štve, obzvláště v případě změny něčeho méně obvyklého na obyčejné.

Jinak jsem zažil změnu půldenní multiny s velkou keškou na tradiční mikrovku s jiným D/T, ale i opačný případ, kdy posunem mnou již odlovené kešky o pár metrů (ownerem) se z 2/2 stala 4/5, na kterou bych neměl šanci. Zatímco v GG zůstávají původní údaje, např. v project-gc jsou aktuální, což má třeba vliv na ověřování challengí.

Takže v případě výraznějších změn - typ cache, změna D/T o více hvězdiček - bych raději viděl archivaci a novou keš, ale to je názor ZVS.

 

Zrovna jsem chtěl napsat něco podobného. I změna velikosti po delší době je nepříjemná třeba kvůli plnění challenge. Korekce chvíli po publikaci, protože jsi něco nesprávně odhadl, jsou určitě v pohodě, ale třeba po 3 letech změnit velikost už může pro někoho být nepříjemné. Stejně tak velká změna D nebo T. Odlovíš si stromovku a za rok máš ve statistikách kešku s T2. Podobně s obtížností a nevhodné jsou velké změny směrem nahoru i směrem dolů. Pokud se keš hodně změní, je prostě na čase ji archivovat a udělat novou, klidně s identickým listingem.


  • 4

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 12:59

K těm změnám:

D/T lze dělat bez vědomí RW,

Velikost lze dělat bez vědomí RW, 

posun souřadnic do 160 m - jde dělat bez RW (ale myslím, že mu o tom přijde upozornění, zvlášť, kdyby se jednalo o kolizi)

Posun souřadnic nad 160 m - lze dělat po žádosti s RW (někteří to řeší několikanásobným procesem přesunu do 160 m, ale se stejně o tom co vím RW dozví)

Změna typu keše (tradiční x multi x mystery či jiná) - jde přes RW. Prý to není zakázané, ale dělá se, pokud není moc nálezů na keši. V případě, že keš má hodně nálezů, měla by se archivovat a udělat nová nového typu.

 

 

Ono se těžko drží u letité kešky stejná velikost, pokud vám ji třeba někdo krade a byla to regularka... To pak nemám autorovi za zlé, že ji změní při změně úkrytu na smallku nebo na mikro, aby se mu udělal lépe úkryt.

 

Osobně jsem měl tradičku - změnil ji na multinu po asi 50 nálezech. Po více jak 300 nálezech jsem ji i bez znalosti tohoto pravidla archivoval a změnil na mysterku kvůli způsobu odlovu a odolnosti vůči mudlům... Takže tento postup plně chápu. Stejně jako to, že se někomu nelíbí změna D/T či velikosti, ale i pro ně je asi důležitější, aby při hledání keše seděli atributy, než aby pak souhlasily statistiky. Vzpomeňte si sami, jak špatně se hledá, když je to keš označená jako tradička, v listingu je, že je uložená 50 metrů od souřadnic, terén 3, v nápovědě je uvedeno u cedulky pod lampou. Tuhle jsem pak hledal celkem 3x, přitom podotýkám, že v 2,5 m vysoké tyčce  shora, na které vysela ona cedule zmiňovaná v nápovědě opravdu nebyla, protože keš je u stromu 2 metry od té cedule na zemi :-). Ale kolem tyčky udupané a z nedalekého záhonu si evidentně spousta lidí půjčila kameny, aby se na tyčku dostala. 


  • 1

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 13:16

Změna tradičky na multinu je dost častá. Pokud je třeba, aby ikonka byla na nějakém místě (např. ocas kapra) a přitom místo je profláknuté, že se to pořád ztrácí. Řešením je offsetovka a to už je multina (keš je ve vzdálenosti xxx metrů na azimutu yyy, př. nějak podobně. Ale vím i o keši, která byla tradičkou, multinou, mysterkou i chalengí. Osobně se mi taky víc líbí v tomto případě spíš archivovat a založit hned novou. Zrovna tak velké změny obtížnosti. Je rozdíl, hledat keš pod stromem, nebo vysoko na stromě, případně na ostrově nebo na vyhlídce na ten ostrov. Chápu, že dočasným snížením obtížnosti si owner dělá čas, aby se připravil na obtížnou obnovu, ale v tomto případě je asi lepší delší disable.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama