Přejít na obsah


Fotka

Jak udělat vodotěsnou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 16:12

Ahoj všem, 

přemýšlel jsem, že bych časem, až nebudu mít co dělat, založil keš pod hladinou rybníku (nevím jak hluboko). Tak bych se chtěl zeptat, jak ji udělat, aby do ní nenateklo. Nejlepší by asi bylo dát do horního obalu ještě něco menšího a do toho logbook třeba v pytlíku. Ale zatím jsem podvodní keše nelovil, tak nemám moc zkušeností. Proto prosím o nějakou radu, z čeho keš udělat. Pokud máte fotku nějaké nalezené podvodní keše, tak ji klidně přiložte.  


Tento příspěvek byl upraven od geotrain: 25 květen 2017 - 16:13

  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 16:16

Problem byva take v tom, ze i kdyz do krabicky netece, tak jak je clovek mokry od loveni, namoci i logbook.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:00

Rozhodne doporucuju dvouplastovou, kdy oba obaly jsou vodotesny. Nejen ze to pak je odolny kdyz jeden prosakuje, ale i treba proti vlhkosti ze vzduchu ktera v tom ma tendenci kondenzovat. Pak zalezi jak je hluboko a zejmena jak je dostupna. Jestli se lovi plavanim, z lode, jestli se u ni da stat na dne nebo je tam hloubka atd. Podle toho pak vyplyne ten komfort pri logovani, jestli vubec ma kacer sanci ji nenamocit, kdyz ma mokry ruce atd. Je to pripad od pripadu. Napred musis vymyslet kde ta kes bude a podle okolnosti teprve vymejslet schranku aby byla sance ze to pujde udrzet suche. Nebo musis mit technologii ktere voda nevadi. Potapeci snad maji neco na co se da psat i ve vode, pak je to jedno. Ale k takovy kesi jsem se jeste nedostal. Ale i kdyz to bude dobre udelany, pocitej s tim ze obcas se namoci.


  • 0

#4 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:18

Musíš počítat s tím, že to určitě někdo blbě zavře, takže doporučuji voděodolný logbook (dají se koupit).

Pytlíky jsou na nic. Za chvilku se roztrhají. 


  • 0

#5 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:20

Nad hloubkou jsem moc nepřemýšlel, ale pro začátek by stačilo dát kousek od břehu, cca půl nebo metr pod vodu. Dva obaly jsou asi samozřejmost, spíš jde o to, z čeho je vzít. Mě napadlo jen dát menší PETkeš do větší. Ale nevím, zda by to dostatečně těsnilo. S tím, že se občas logbook namočí samozřejmě počítám, do listingu bych dal na to upozornění.


  • 0

#6 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:21

Hmm, o voděodolném logbooku jsem nikdy neslyšel. Díky za tip, na to se určitě podívám.


  • 0

#7 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:29

Nebo taky dát velkou PETku a do ní tubu od vitamínů s logbookem (ty tuby mají speciální víčko, které vysušuje vlhkost).
  • 0

#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 18:38

Hmm, o voděodolném logbooku jsem nikdy neslyšel. Díky za tip, na to se určitě podívám.

 

 

Třeba tady: https://www.outdoor-...VNq9BoC-4zw_wcB


  • 1

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 19:30

Takové jsem našel dvě. Jedna byla flaška od piva s patentním uzávěrem, na hloubce. Otevřel ji ve vodě každý. Já logoval tužkou na sklo, na igelit. Druhá byla petka, dalo se u ní stát, ale logovat se muselo na břehu. Už je myslím udělaná trochu jinak. Ale takovéto kešky se namočí vždycky, s tím je třeba počítat. Ale jsou to příjemné nálezy, když se tedy povedou.


  • 0

#10 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2017 - 21:28

Nad hloubkou jsem moc nepřemýšlel, ale pro začátek by stačilo dát kousek od břehu, cca půl nebo metr pod vodu. ....

Podle toho co je to za rybník, zda na něj mohou i motorové lodě přemýšlej i nad hloubkou. Pokud není u dna  ale vznáší se, musí být v dostatečné hloubce právě kvuli bezpečnosti lodí...
Jednu takovou museli přemístit práve kvůli tomu do větší hloubky...


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 6:28

Největším nebezpečím pro bezpečný odlov nejsou lodě, ale rybáři. Neexistuje počasí, které by je od vody vyhnalo.

Dávat keš do dráhy lodí je nesmysl. Určitě se dá najít místo, kam lodě nejezdí.


  • 2

#12 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 8:31

Několik let vlastním keš umístěnou na dně řeky nad jezem (v hloubce minimálně 2 metry) a určitě nedoporučuji variantu menší PET do větší. Tento model jsem zpočátku používal a téměř při každé kontrole byla uvnitř voda, i když v domácím prostředí jsem vodotěsnost řešení testoval úspěšně. Tyto krabičky totiž neobsahují těsnění a jsou tak extrémně citlivé na správné dotažení. A stačí drobná nečistota a do vodotěsnosti dotáhnout nejdou. Nakonec jsem je nahradil jedinou krabkou - hliníkovou Alcon, která má těsnění a závit s jemným stoupáním, takže lze snadno dotáhnout do správné polohy. I tak je občas už po týdnu uvnitř mokrá, ale často ji najdu i po několika měsících suchou.


  • 1
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#13 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 9:36

Jeden kolega zkoušel takové ty skleněné zavařovavací sklenice, kde je víko přitisknuto drátěným mechanismem. Jedna měla ten drát železný a časem odreznul, druhá sice zůstala nepoškozená, ale stejně dovnitř voda nějak prosákla. Teď zkouší 3 Lock&lock v sobě, tak jsem zvědavý na výsledek.   


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 11:18

Já měl jednou obyčejnou lock&lock z Tesca měsíc pod vodou a nenateklo do ní. Nikdo ji ale neotevíral. Byla pod ledem, když stoupla řeka a pak zamrzla.

Ale sebelepší těsnění nepomůže, když se bude logovat s mokrýma rukama. Což se bude dít, pokud se na tom místě dá stát. Pokud se bude muset doplavat s krabkou na břeh, tak si je snad utřou.


  • 0

#15 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 14:12

Do každé někdy nateče, to se nedá nic dělat. Někdy je to špatným těsněním, někdy lidskou blbostí. Trochu jsem zamýšlel dvě možnosti. Buď ji dát cca 2 metry pod vodu k ostrůvku, tím pádem by se muselo na něj doplavat a potopit se až tam. Nebo ji dát jen lehkou - kousek od břehu, cca půl metru pod vodu. Obojí je asi lepší, když je menší. Díval jsem se na fotky keše Geomatika a z FAV a asi takové provedení bych tam dal. Jinak vodotěsný logbook není špatná věc, ani mi nepřijde tak drahý, ale je moc velký. A co se týče problému, tak to jsou asi fakt rybáři, protože se dá najít hodně hlubokých míst, třeba i hned u břehu, kam lodě nejezdí. Každopádně díky za zatím zajímavé tipy a pokud by měl někdo fotku, klidně ji přiložte, abych viděl, jak to má vypadat.  


  • 0

#16 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 17:35

...není to asi přesně to co chceš, ale na rybníku to jde vyřešit i takhle:
https://coord.info/GC5ZATE

...pro inspiraci koukni na obrázky v galerii. S upevněním snad poradí majitel.
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 19:55

GC155NY

GC623J9

Toto jsou ty dvě, co mám nalezené. Nic neprozrazuju, je to všechno i v listingu.


  • 0

#18 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 20:36

Sice to neodpovídá zadání, ale zvážil bych, zda do vody nedat jen nějakou zajímavou stage s vodovzdornou indicií a keš neumístit na břehu. Kačer si odlov užije stejně a ownerovi to ušetří spoustu práce s údržbou.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 21:11

Jo a ne. Keš pod hladinou se nedá finálkařit. Ale o tomto řešení jsem taky četl.


  • 0

#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 10:09

Keší pod vodou jsem našel pár, včetně potápěčských desítky metrů hluboko. Snad všechny měly mokrý logbook - při logování u vody, mokrýma rukama se tomu těžko zabrání. Jediné řešení, které bylo hezké a spolehlivé, byl logbook permanentně ponořený ve vodě. Potápěči používají zápisníky, do kterých se píše pod vodou - tzv. wetnotes, např. zde. Uloží se do normální krabičky plné vody - aby se na logbooku neusazovalo bahno a kal - a krabička se k něčemu připevní aby neuplavala.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama