Přejít na obsah


Fotka

Dotazník k bakalářské práci - NFC u trasovatelných předmětů

geocoin travelbug statistika

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Palancz

Palancz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2017 - 18:19

Ahoj,

 

rád bych Vás požádal o vyplnění dotazníku k mé BP na téma Využití NFC u trasovatelných předmětů v geocahingu. Jedná se polostrukturovaný dotazník a obsahuje cca 30 - 40 otázek (v závislosti na Vašich odpovědích; samozřejmě pokud hned na počátku dáte, že neznáte geocaching nebo trasovatelné předměty, bude ještě kratší).

 

V praktické části práce byla provedena analýza současného stavu využití NFC v geocachingu a definovány hypotézy k použití NFC v trasovatelných předmětech. Na základě těchto hypotéz byl vytvořen dotazník, o jehož vyplnění Vás žádám. Výsledky tohoto dotazníku budou prezentovány v praktické části mé BP spolu s návrhy implementace NFC u trasovatelných předmětů.

 

V dotazníku máte možnost vyplnit email - rád Vám na něj zašlu zpracované výsledky dotazníku + případné další informace o stavu má práce.

 

Budu potěšen, pokud dotazník rozšíříte i mezi další kolegy, kačery.

 

https://goo.gl/forms/sJqFva8hfXtzl1Zj2


Tento příspěvek byl upraven od Palancz: 19 prosinec 2017 - 18:19

  • 1

#2 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2017 - 20:42

Zajímavý dotazník, doplněno. Jedna technická, u odpovědi na využití NFC se mi doplněna odpověď nezobrazila celá...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#3 Palancz

Palancz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2017 - 10:24

Zajímavý dotazník, doplněno. Jedna technická, u odpovědi na využití NFC se mi doplněna odpověď nezobrazila celá...


Je tam jen políčko na krátkou odpověď - jeden řádek. Takže delší text se neodřádkuje, ale jakoby "zajede" mimo okno. Ale stále tam je. Nechtěl jsem (vzhledem k nutnosti manuálního zpracování odpovědí na tuto otázku), aby tam psali respondenti dlouhé romány, k čemuž velké pole vybízí
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2017 - 11:34

U druhé strany mám problémy s odpověďmi. Jsem skoro vždy něco mezi. 

Jen mě udivuje, na co vše se dnes dělá práce... Nenapadlo by mě dávat NFC čip do TBček. Sice to může být zajímavé, ale jen pro pár techniků. Většina ostatních to nevyužije a vůbec si toho nevšimne.

 

Napadá mě jen jedno využití:-) Mysterka - dohoň TB a zjisti souřadnice finálky s atributem NFC :-).


  • 0

#5 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2017 - 21:19

Dotazník vyplněn a ten nápad zní zajímavě, no líbí se mi to.


  • 0

#6 Palancz

Palancz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 9:15

U druhé strany mám problémy s odpověďmi. Jsem skoro vždy něco mezi. 

Jen mě udivuje, na co vše se dnes dělá práce... Nenapadlo by mě dávat NFC čip do TBček. Sice to může být zajímavé, ale jen pro pár techniků. Většina ostatních to nevyužije a vůbec si toho nevšimne.

 

Napadá mě jen jedno využití:-) Mysterka - dohoň TB a zjisti souřadnice finálky s atributem NFC :-).

 

Dneska je to s tématy hodně špatné. Za studium (když bereme, že chceš dodělat Ing.) musíš napsat 2 práce - jednu Bc., druhou na Ing. .
Studentů je také mnohem víc než dřív, jen naše škola "vychrlí" něco mezi 100 a 200 novými Bc. "ajťáky" za rok. To se bohužel odráží jak na tématech (o všem zajímavém nebo potřebném se psalo už 10x) tak na nevalné kvalitě některých prací...

Zároveň si však myslím, že mnou zvolené téma není špatné. Většina lidí, které potkávám u krabiček, už loví s mobilem (a i v dotazníku se to zatím potvrzuje). Nové mobily mají poměrně kvalitní čip pro příjem GNSS, takže ve spoustě věcí mohou (ve spojení se správnou aplikací) nahradit turistickou navigaci. Já osobně třeba telefon používám a nejvíc oceňuji jednodušší propojení s PC - na mapě najdu kešky, které budu lovit, kliknu na poslat do telefonu a hned tam jsou, stačí když je telefon na WiFi.

 

K tématu práce mě přivedla skutečnost, že se mi nespočetněkrát stalo (a asi všem, kdo vlastníme TB/GC), že ho někdo vyzvedl z krabičky a poslal třeba na druhou stranu republiky, než byl jeho cíl.

No a nejjednodušší možnost, jak v terénu zjistit, kam chce TB/GC cestovat, je dle mého názoru NFC čip. Má miniaturní rozměry, dá se skvěle umístit do předmětu, aby nenarušil jeho "estetickou hodnotu". Připočtěme k tomu, že má spousta hráčů telefon s NFC čipem - ten stačí přiblížit na 5 cm k předmětu a během vteřiny uvidíte na displeji telefonu, kam TB/GC cestuje. Ono by postačilo, aby se to začalo šířit jako třeba CWG a za pár let to bude třeba standard i jinde ve světě. A věřím tomu, že pokud by se tato vymoženost uchytila, tak by určitě i výrobci navigací implementovali NFC do svých zařízení...


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geocoin, travelbug, statistika

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama