Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1341 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 14:49

Taky mi byl jednou smazaný log a mail mi o tom přišel. Jinak odhadem nenajdu v logbooku tak každého třicátého.


  • 0

#1342 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 15:31

Tak že by to bylo u mě nějakým blbým nastavením v profilu? Měnila jsem ho až po zaplacení PM.


  • 0

#1343 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 15:40

Zkus to znovu. Domluv se s některým ownerem, zaloguj se mu, on tě smaže a počkej. Nebo to udělej sama ve své keši, tedy pokud to jde sám na sobě zkusit.


  • 0

#1344 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 16:36

Zkus to znovu. Domluv se s některým ownerem, zaloguj se mu, on tě smaže a počkej. Nebo to udělej sama ve své keši, tedy pokud to jde sám na sobě zkusit.


Když smažeš svůj log, notifikace se neposílá.
  • 0

#1345 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 17:48

Tak že by to bylo u mě nějakým blbým nastavením v profilu? Měnila jsem ho až po zaplacení PM.

Podívej se do nastavení mailu na svém profilu, jestli máš opravdu správně primární mail a hlavně - jestli vedle něj máš zelené zatržítko a zelený text Validován


  • 0

#1346 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 18:16

Kolik je takových na černo zalogovaných lidí na Internetu?

Vždy si říkám, že už to začnu dělat, ale pokaždé, když vyměním logbook, tak je něco důležitějšího (hraní s kluky, práce na domě nebo něco podobného), takže na to nakonec není čas...

Občas méně navštěvované logbooky projíždím - třeba pár stránek - a prakticky na situace, že by někdo zalogovaný ve fyzickém logbooku nebyl, nenarážím. Nevztahuje se to samozřejmě na známé firmy jako seedcorp nebo see.bee.


  • 2

#1347 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 18:55

Podívej se do nastavení mailu na svém profilu, jestli máš opravdu správně primární mail a hlavně - jestli vedle něj máš zelené zatržítko a zelený text Validován

To samozřejmě mám (akorát tam mám Ověřený, neb to mám česky. :-)), navíc kdybych neměla, nechodily by mi žádné zprávy a notifikace. Což jinak chodí.

 

Ale zkoušet nic nebudu, zas tak na tom nefrčí. Nešvindluju, tak by problém být neměl, a na podpis do správného logbooku už si dávám pozor a nebo při pochybnostech píšu ownerovi rovnou sama.

...

 

Edit 20.10. Tak jsem využila nabídky Pattricka a zkusila na jeho archívce a hláška přišla docela rychle. Takže tehdy kdysi to opravdu muselo být nějakým nedotaženým nastavením a já si to už akorát nepamatuju.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 20 říjen 2019 - 8:39

  • 0

#1348 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 19:56

Mně zprávy o smazání logu chodí, párkrát se mi to stalo, když owneři nechtěli v internetových lozích některá WN.


  • 0

#1349 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2019 - 20:41

Taky mi zpráva o smazání jednou přišla. Nechaly jsme tužku v autě, tak jsme se zapsaly ohořelým klacíkem. Autor dělal kontrolu asi po roce a náš zápis nejspíš vybledl a zmizel :blink:.


  • 0

#1350 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2019 - 4:16

Ale zkoušet nic nebudu, zas tak na tom nefrčí. Nešvindluju, tak by problém být neměl, a na podpis do správného logbooku už si dávám pozor a nebo při pochybnostech píšu ownerovi rovnou sama.

 

Mně owner FI log smazal proto, že jsem keši nedoplnil víčko, které jsem nikde poblíž neviděl a náhradní jsem neměl. A ani se mi nenamáhal to dát vědět zprávou, pouze to napsal do logu ke keši. A protože zpráva o smazání přišla až s velkým zpožděním (tehdy jsem ještě nevěděl, že zprávy chodí automaticky), hledal jsem minimálně hodinu (poté co jsem zjistil rozpor v počtu nálezů) o kterou keš šlo. Takže ne vždy se do problému dostaneš vlastní vinou. (Revírník logy později samozřejmě obnovil, protože šlo o podivný výklad pravidel ownerem)


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 19 říjen 2019 - 4:19

  • 1

#1351 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2019 - 4:22

Taky mi zpráva o smazání jednou přišla. Nechaly jsme tužku v autě, tak jsme se zapsaly ohořelým klacíkem. Autor dělal kontrolu asi po roce a náš zápis nejspíš vybledl a zmizel :blink:.

 

Též jsem se tak jednou psal. Ale od doby výše popsaného smazání mého logu si každý zápis v logbooku fotím. Protože co kdyby se stalo něco podobného zase. Takže teď mám v mobilu přes dva tisíce zbytečných fotek. :)


  • 0

#1352 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2019 - 15:27

Sem tam něco vyfotím, spíš abych měl památku na něco zajímavého. Samozřejmě také, když je nějaký problém. Třeba rozbitá krabička, poškozenej logbook a nebo když si nevezmu písátko (za ty léta 3x). Pak jsem při komunikaci s ownerem požádal o uznání logu. Jednou se mi stalo, že se owner měl připomínky a tak jsem FI smazal a byl klid. Já sám za sebe prokazatelnou návštěvu mé keše jednoznačně uznám jako FI a nemám s tím žádný problém, ale oporu v pravidlech to nemá.


  • 2

#1353 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2019 - 9:31

Ted se mi stalo, ze jsem musel smazat tri logy na wherigu nejakejm Belgicanum. Logovali ten den celej trail v Belgii a mezi tim tuhle moji. Kdo vi proc, mozna skript skrz cisla kesi.
  • 0

#1354 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 3:03

Mně zprávy o smazání logu chodí, párkrát se mi to stalo, když owneři nechtěli v internetových lozích některá WN.

Znám ownera, trerý maže i DNF logy, ale to je spíše do geodepresívního koutku.


  • 0

#1355 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 6:46

Byli jsme na dovolené v Chorvatsku. Nedaleko byly série letterboxů (tradiček, v kterých bylo občas razítko) a tak jsem si dvakrát půjčil kolo a jel se projet (cestou bylo i pár tradiček na pěkných místech). Zíral jsem, jak na činnost autorů (po prvním problému archiv, často bez nutnosti, takže keš normálně k dispozici a našel jsem je po studiu logů i po roce od posledního logu), jinde po pár měsících nenalezená...

Co víc jsem ale zíral na některé keše "v provozu", kde na místě už určitě nebyly několik měsíců, lidé zřídka kdy logovali DNF, ale většinou FI log s tím, že "nenašli". :-(

GC7AEE2 nebo GC7AEBX. Nenašel jsem jich víc, ale u těch ostatních si nejsem tak jistý, protože tam všichni ostatní "našli".

Docela mě dostalo, že u jedné bylo DNF od kačera, který měl pár desítek nálezů. FI s tím, že "nenašli" byly většinou od kačerů, kteří měli mnoho tisíc nálezů...


  • 0

#1356 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 6:53

Mě jednou někdo smazal DNF, kde jsem napsal, že jsem nenašel, protože jsem na to nedosáhl. Od té doby píšu takovéto věci jako WN, pokud vůbec.

Jednou mi smazal owner FI na archivce a po půl roce i WN, kam jsem napsal, že mi o bod nejde, ale našel jsem to.

Zprávy mi vždycky přišly.


  • 0

#1357 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 7:12

DNF znamena did not found, teda nenasiel som. Ak si ju videl a len na nu nedocialoh, tak je to jasne WN. Ja niekedy nedam DNF ani napríklad ked pridem na miesto a nemam cas hladat kesku a je dost mozne ze tam je, len som vsetko neprehladal. Tak tiez dam radsej WN, lebo na 50% som si isty, ze tam ta keska bude, ale kedze som mal iba minutu casu, tak som ju dalej nehladal


  • 1

#1358 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 7:17

V tomto pripade by mne zajimal nazor revirnika, myslim ze to ale neni duvod ke smazani logu.

Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 21 říjen 2019 - 7:19

  • 0

#1359 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 7:26

Mě to bylo jedno. DNF dávám tehdy, když je s krabicí něco v nepořádku, nebo když mě cosi zavádějícího poslalo jinam. Beru to tak, že další hledači podle DNF vidí, že něco není v pořádku a owner vidí, že by měl reagovat. Ne, že tam příště přijedu na kole a stoupnu si na něj. Ale spousta lidí DNF nepíše vůbec a já pak třeba teprve po měsíci (u navštěvované) nebo půl roce (u málo navštěvované) vidím, že moje keš je pryč. A kdo má keší desítky, sledovat to nestíhá. Dobrá je na to statistika generovaná Statorem z Geogetu, ta ukáže statistiku po měsících.


  • 0

#1360 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 9:34

Tak kdyz krabku nenajdu, a je jedno proc, pisu DNF. Pokud nemuzu uskutecnit zapis do logbooku, tak podle situace vyberu nejvhodnejsi typ logu.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama