Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1561 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 19:39

Dneska jsem byl na moc pěkný a promakaný mysterce GC7D1EV, kterou jsem dával dost dlouho dohromady. Poslední zápis v logbooku z října 2020 od známého nicku. No nedalo mi, fotku logbooku jsem si udělal... Najdete? 
 

Poukazuješ na to, že seedcorp není v logbooku? Chápu to správně? Pokud ano, tak nerozumím, co je na tom zajímavýho. To je totiž naprosto normální jev. A ani bych se nedivil, kdyby ti sem napsal, že se pohyboval někde v okolí KV, tak zalogoval, co přišlo scriptu pod ruku. Rozhodně si z toho hlavu dělat nebude. Ani z toho, kdyby mu to owner náhodou smazal. Ono totiž obvykle platí, že čím větší hajzl člověk je, tím víc je splachovací. Tenhle je toho zářným příkladem.
Mimochodem já jdu akorát checknout pár logbooků, taxem na to zvědav, co se dozvím...


  • 4

#1562 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 20:32

Právě pro takovéto případy si poslední dobou všechny logbooky fotím. Už mně nějak nebaví se hádat, když se někdo ozve, tak vložím fotku a ja vymalováno. Neboj, na Routovo keše se snažím nezapomenout a fotit vždy. Pravdaže občas zapomenu a když jdu nějakou sérii tak to taky nefotím všechno. Kdo to pak má procházet a promazávat, žeano.. :)


  • -5

#1563 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 20:33

Dneska jsem byl na moc pěkný a promakaný mysterce GC7D1EV, kterou jsem dával dost dlouho dohromady. Poslední zápis v logbooku z října 2020 od známého nicku. No nedalo mi, fotku logbooku jsem si udělal... Najdete? 
 

Zrovna tuhle keš jsem si teď našel a ty papírky tam za mně byly dva. Kdepak je ten druhý? Byl tam, nebo ho někdo odnesl? Samé otázky.


  • -1

#1564 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 21:13

Tak to je fajn, že se to vysvětlilo. Akorát že na tom druhém papírku jsi byl jenom ty, protože na tom prvním jsou všichni ostatní.

Kdybys tam byl, věděl bys, ze tam druhej papír být nemoh. 

Mira má pravdu...
 


  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1565 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 22:02

No, to se proste doma podepises na ruzny papirky, venku je vyfotis a pak prikladas k logum :)


  • 0

#1566 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2021 - 16:25

Právě pro takovéto případy si poslední dobou všechny logbooky fotím. Už mně nějak nebaví se hádat, když se někdo ozve, tak vložím fotku a ja vymalováno. Neboj, na Routovo keše se snažím nezapomenout a fotit vždy. Pravdaže občas zapomenu a když jdu nějakou sérii tak to taky nefotím všechno. Kdo to pak má procházet a promazávat, žeano.. :)


Radeji tam ty fotology hned prikladej. Ja ti bez toho rovnou budu ty logy mazat. To je totiz na tebe nejlepsi meducina.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 20 březen 2021 - 16:42

  • 0

#1567 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 11:34

To je pěkná sviňárna, chtít po kačerech, aby k logu přikládali foto logbooku pod pohrůžkou smazání logu. Oporu to v žádných pravidlech nemá. Když chceš logy mazat ownere, vydej se na kontrolu logbooku osobně. 


  • -1

#1568 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 17:23

To je pěkná sviňárna, chtít po kačerech, aby k logu přikládali foto logbooku pod pohrůžkou smazání logu. Oporu to v žádných pravidlech nemá. Když chceš logy mazat ownere, vydej se na kontrolu logbooku osobně.


No pokládat tu otazku Tobě je dost směšné samo o sobě, ale neni v pravidlech hlavne to, ze zalogovat na netu muzes az po logu v terénu? Tedy pokud nesplnis prvni pravidlo je celkem směšné odkazovat se na následující pravidla
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#1569 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 18:16


  • 4

#1570 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 18:55

No, to se proste doma podepises na ruzny papirky, venku je vyfotis a pak prikladas k logum :)

 

Ojebávka - level 2 :-( 


  • 2

#1571 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 11:45

Ono se to s tím dodatečným papírkem asi stává častěji ... Už jsem narazil na situaci, kdy jsem hledal cache, měl jsem problém ji najít, tak jsem se podíval na poslední logy, jestli s tím měl někdo problém a všichni se tvářili, že OK. Pak jsem ji našel, uvnitř zánovní logbook, jediný list papíru, asi 10 logů a logy jistých "elitních" hledačů, které tam měly být, tam nebyly. No, a potom v další cachi asi o 800m dál jak přes kopírák to samé. Přitom to nebyla jména, která by se tu opakovaně přetřásala kvůli podvodům.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1572 .eastcz

.eastcz

    Re-Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 12:34

Ono se to s tím dodatečným papírkem asi stává častěji ... Už jsem narazil na situaci, kdy jsem hledal cache, měl jsem problém ji najít, tak jsem se podíval na poslední logy, jestli s tím měl někdo problém a všichni se tvářili, že OK. Pak jsem ji našel, uvnitř zánovní logbook, jediný list papíru, asi 10 logů a logy jistých "elitních" hledačů, které tam měly být, tam nebyly. No, a potom v další cachi asi o 800m dál jak přes kopírák to samé. Přitom to nebyla jména, která by se tu opakovaně přetřásala kvůli podvodům.

Jenže když začneš být coby owner důsledný, throwdown budeš stíhat a potírat, tak budeš za zláka a prudiče.
A kde je ta hranice, obnova - byť třeba nevyžádaná - a ojebávka vyložená.
Sám to fotím a nahraji do logu, když najdu více schránek na jedné keši, tak přebytečné odstraním.

Když jedu někam půl dne a vyměním logbook za pětikorunu, kde je ta účelnost a přiměřenost, to raději ať tam půl roku je kus jízdenky...

- ištván


Tento příspěvek byl upraven od .eastcz: 22 březen 2021 - 12:35

  • 0

#1573 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 13:45

Co je to throwdown? Díky ia info.


  • 0

#1574 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 14:10

Umístění náhradní schránky bez vědomí ownera.


  • 1

#1575 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 4:13

On je throwdown hlavně problém ownera, keše se mají totiž schovávat před mudly a ne před kačery. Pokud kačeři logují do náhradní keše, asi bude přesněji zaměřena a vhodněji umístěna než ta ownerova ne? Owner by se měl v takovém případě logicky nad umístěním své keše pokorně zamyslet a ne automaticky mazat logy kačerů, kteří ani nevědí, že logovali do keše náhradní. Tím netvrdím, že by se měli umísťovat náhradní keše, to jsem proti. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 23 březen 2021 - 4:35

  • -5

#1576 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 7:08

co třeba tady? někdo dal falešnou finálku - tu zveřejnil na příslušném serveru a ejhle logy  v ní byli. A to i do kačerů co mají tisíce odlovů..... 

 

https://coord.info/GC8H1JE 

 

my tenkrát našli obě  dvě......


  • -1

#1577 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 7:52

co třeba tady? někdo dal falešnou finálku - tu zveřejnil na příslušném serveru a ejhle logy v ní byli. A to i do kačerů co mají tisíce odlovů.....

https://coord.info/GC8H1JE

my tenkrát našli obě dvě......


Prosim, nekrm ho. At si jde potravu hledat jinam.
  • 4

#1578 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 9:13

Já mám ještě totalitní vzdělání a tak těmhle novinkám moc nerozumím. Na druhou stranu ve většině listingů mých keší je jasně napsáno, že v každé krabičce je logbook - knížečka s jasným označením keše. Pokud zde log nenajdu, logicky není FI. Opravy kese si nepřeju a stačí log o problému a já to promtně vyřeším. Náhradní krabičky považuji za plastový odpad v lese a vyhazuji je. :-) Dokonce jsem měl problém s partou zahraničních lovců, kteří umístili svou filmovku 80 cm od originální keše. Přišel jsem na to náhodou, při pravidelné kontrole kešek. Jejich FI jsem smazal. Logy si pánové okamžitě obnovili a poslali fotku papírku z filmovky. Spor pak trochu vygradoval a musel to řešit GS. 

Fotky papírků to už tady známe. Škoda, že se spousta lidí sníží k takovému jednání. Jak by se asi zachovali, kdyby fakt o něco šlo.


  • 4

#1579 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 11:37

Throwdown je mor, v zásadě neschopnost přiznat si neúspěch. Už jsem několikrát teprve při logování zjistil, že jsem se zapsal do nějaké náhradní krabičky, párkrát jsem také našel obě (a pro jistotu se zalogoval do obou, protože nebylo jasné, která je ta pravá). Jednou jsem to - pravda, opět bez vědomí ownera - vyřešil tak, že jsem všechno sesypal do té zachovalejší a tu jsem tam nechal; ostatně ty krabičky byly cca 2m od sebe a oba úkryty odpovídaly hintu.

 

Znám pěknou historku, jak jeden místní cacher teprve dodatečně zjistil, že adoptoval cache 2 in 1 a kolik mu dalo práce najít tu původní...


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1580 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 12:43

Taky Dana adoptovala keš a po půl roce někdo logoval, že je keš v dezolátním stavu. Protože někdo našel nějakou náhradní. Ovšem co nám dalo práce to najít. Keš totiž byla sice věnovaná památnému stromu, ale byla od ní víc jak 50 metrů daleko a ta náhradní byla přímo u toho stromu:-).


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama