Přejít na obsah


Fotka

hodnocení logů - "Great story" a "Helpful"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 7:38

Zřejmě dnes začal Groundspeak na norských keších (možno vyzkoušet např. tady) testovat hodnocení logů. Kdo používáte GC Little Helper, tak vypnout, zatím ty tlačítka likviduje.

 

great_story_helpful.png


  • 5

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:14

Lajčíčky a líbítka jako na Atlasu hub....kdo není sociální jako by nebyl....


  • 0

#3 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:14

Nechápu jak jsem bez této věci mohl existovat.. co to bude příště?


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 16 květen 2018 - 8:15

  • 5

#4 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:19

Takže jsem zase o krok napřed. :D


  • 0

#5 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:19

.. co to bude příště?

 

Animovaní smajlící, ja to říkám pořád


  • 0

#6 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:24

Na druhou stranu, není to špatný nápad (samozřejmě v situaci, kdy máte skvěle fungující web, který neobsahuje chyby a je uživatelsky dokonale přivětivý), občas člověk narazí na log, který si tohle označení zaslouží.

 

Každopádně očekávám, pokud samozřejmě budeme zahrnutí mezi kultivované národy, které si tuto featuru zaslouží, že se zde projeví národní recesistický duch a první rok vyhraje log " :-) " u mysterky D5 s 3 nálezy za rok.


  • 2

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:37

Chybi mi tam jako treti tlacitko zvednutej prostrednicek. Bez toho bude tezky nektery logy spravne ohodnotit.


  • 15

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:38

... že se zde projeví národní recesistický duch a první rok vyhraje log " :-) " u mysterky D5 s 3 nálezy za rok.

Jo, to bych čekal. :) 

 

Nicméně řazení podle času je i nadále výchozí a kdo logy nijak zvlášť nepročítá/neřeší, tak to může klidně i nadále ignorovat.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:49

Předpokládám, že programátoři GS už mají stránky vymazlené k dokonalosti, že se zabývají takovýmito volovinami.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 8:57

Chybí mi tam dvě tlačítka. Useless a Junk :-)
  • 4

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 9:39

Za mě je to fajn. Jen bych to osobně zjednodušila např. hodnocení počtem hvězdiček. Nebo jako FP u logu.

A za určité množství FP suvenýr jako motivace. Mně je tedy suvenýr úplně ukradený, ale jsou lidi, které by to mohlo motivovat psát víc než jen TFTC.

 

Aviatik: žádný systém nebude nikdy odladěný na 100% a ke spokojenosti všech uživatelů.


Tento příspěvek byl upraven od Bubo_CZ: 16 květen 2018 - 10:50

  • 5

#12 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 10:10

Bez možnosti negativního hodnocení je to takové... Polovičaté...


  • 9

#13 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 10:18

To dnes v rámci nejrůznějších korektností není v módě - aby se někomu neublížilo nedejbože mínusem. :)

 

Jinak k těm tlačítkům: "Great story" je jasné, rád si čtu v logách a klidně tak pěkný log, na který narazím, označím a sám si pak jinde takové vyfiltruju, ale přemýšlel jsem, k čemu "Helpful". Ale jestli tak lidi budou označovat logy, které jim nějak pomohly v nalezení keše, tak to může být dobrý nástroj pro ownera, jak si jednou za čas zkontrolovat, jestli tam nemá spoilery. ;)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 16 květen 2018 - 10:21

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#14 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 11:01

To dnes v rámci nejrůznějších korektností není v módě - aby se někomu neublížilo nedejbože mínusem. :)

 

Jinak k těm tlačítkům: "Great story" je jasné, rád si čtu v logách a klidně tak pěkný log, na který narazím, označím a sám si pak jinde takové vyfiltruju, ale přemýšlel jsem, k čemu "Helpful". Ale jestli tak lidi budou označovat logy, které jim nějak pomohly v nalezení keše, tak to může být dobrý nástroj pro ownera, jak si jednou za čas zkontrolovat, jestli tam nemá spoilery. ;)

Já bych helpful chápal spíš tak, jakože to pomohlo mě, ownerovi ("v okolí finálky se čerstvě kácelo", "lavičky někdo odnesl, takže počet na stage nesedí" atd.) Ale je fakt, že k tomu tak nějak slouží NM...


  • 1

#15 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 11:45

To dnes v rámci nejrůznějších korektností není v módě - aby se někomu neublížilo nedejbože mínusem. :)

 

Jinak k těm tlačítkům: "Great story" je jasné, rád si čtu v logách a klidně tak pěkný log, na který narazím, označím a sám si pak jinde takové vyfiltruju, ale přemýšlel jsem, k čemu "Helpful". Ale jestli tak lidi budou označovat logy, které jim nějak pomohly v nalezení keše, tak to může být dobrý nástroj pro ownera, jak si jednou za čas zkontrolovat, jestli tam nemá spoilery. ;)

 

Už ani na Facebooku není jenom Like , ale jsou tam i negativní emoce. Tak snad i tady bude možnost dát negativní hodnocení. Pokud chtějí tímto zlepšit kulturu logování, tak bez negativního hodnocení není šance. Ale kdo ví, co zase vymýšlejí a jaký to má cíl.


  • 0

#16 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 12:28

Podle mě negativní hodnocení není potřeba a takhle je to ok. Myslím, že je lepší přemýšlet neutrálně nebo pozitivně než aby se to zvrhlo a někteří autoři si touhle cestou řešili spory apod. Stačí jak je to někdy vidět na tomto fóru.

 

Co mě teda drásá mnohem víc je umístění těch ovladacích prvků. Jasný, beru, že je to testovací režim, ale to u toho nemohl někdo přemýšlet a udělat do pravýho horního rohu nějakou roletku a tam dát "View log", tahle hodnocení, případně další ovládání.


  • 0

#17 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 12:53

To dnes v rámci nejrůznějších korektností není v módě - aby se někomu neublížilo nedejbože mínusem. :)

 

Jinak k těm tlačítkům: "Great story" je jasné, rád si čtu v logách a klidně tak pěkný log, na který narazím, označím a sám si pak jinde takové vyfiltruju, ale přemýšlel jsem, k čemu "Helpful". Ale jestli tak lidi budou označovat logy, které jim nějak pomohly v nalezení keše, tak to může být dobrý nástroj pro ownera, jak si jednou za čas zkontrolovat, jestli tam nemá spoilery. ;)

 

Mně už pročítání logů párkrát pomohlo i při řešení těžších mysterek, takže bych "Helpful" použil třeba i tam...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 13:18

Nedíval jsem se na to, facebook nepoužívám, nelajkuju, ale tohle bych docela uvítal. Jenomže - nasazovat tohle do systému, který jede tolik let, je trochu na nic, zpětně to nebude nikdo dávat, a když tak jen kousek zpětně. U zajímavých keší si logy rád pročtu, ale u hodně navštěvovaných stovky logů dozadu nelistuju. A vždycky nastane, že to někdo recesisticky dá na blbý logy, nebo na všechny.


  • 0

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 14:17

mpiku, tak úplně nesouhlasím. FP se taky zaváděly relativně "nedávno", v době, kdy tu byly různé jiné hodnotící systémy, a taky se to chytlo. Dnes už GCVote používá jen pár skalních.
Jistě nebyl takový problém přidat FP zpětně, to u logů těžko očekávat, ale jako "fíčůra" proč ne.

"Negativní" tlačítko - ano, či ne? Toť otázka, je to stejné jako palce nahoru a dolů tady na fóru. Za mě "ano", ale určitě nebude zrealizováno, vlna falešného pozitivismu je stále silná.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 23:18

Bez možnosti negativního hodnocení je to takové... Polovičaté...

 

Já bych to nazval trochu jinak, ale musel bych se pak vypípat.  :ph34r:

 

"Negativní" tlačítko - ano, či ne? Toť otázka, je to stejné jako palce nahoru a dolů tady na fóru. Za mě "ano", ale určitě nebude zrealizováno, vlna falešného pozitivismu je stále silná.

 

Souhlasim; a muj palec nahoru není ten falešný  ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama