Přejít na obsah


Fotka

Kvantita keší oproti kvalitě.

schvalování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

Anketa: Zakládat v ČR další nové keše? (102 uživatel(ů) vložilo hlas)

Zakládat v ČR další nové keše?

  1. Nezakládat, je jich v ČR už až moc. (4 hlasy [3.92%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.92%

  2. Nevím, nějaká omezení by to možná chtělo. (8 hlasy [7.84%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.84%

  3. Již jste hlasovali Zakládat další a nic neomezovat. (90 hlasy [88.24%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 88.24%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 10:37

Když už, tak jediné omezení bych viděla u jednotlivců, co s nadšením zakládají další hromadu keší, a přitom na ty stávající dlouhodobě kašlou. Ať už to spočívá v lenosti keš vypnout ačkoli se na ní hromadí NM podporované tím, co všichni píší v logu, nebo v tom, že dotyčný má dost keší dlouhou dobu mimo provoz. 

 

Ale obecně omezovat keše? To je podle mě ještě větší rezignace na kvalitu keše - jako bychom předem odsuzovali nové krabičky v tom, že za nic nebudou stát.


  • 3

#22 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 11:25

Tak a ted jsem jednu poslal k publikaci. At ma Mygrant depku :)


  • 8

#23 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 11:35

To jsou starosti Pražáků, nebo jiných překeškovaných míst. Já vylovil naše krajské město za tři roky a protože nejezdím cíleně za kešemi, ale jen plánuju výlety s ohledem na keše, od té doby paběrkuju. A s místy, kde se vyskytuju častěji, je to stejné. Dostupné vyloveny a zbývají ty, na které není čas. Za mě by keší mohlo být i více. I když se občas stane, že se objeví keš, tam co už jsem byl, jako náhrada za zrušenou. Ono to chce hlavně nápad. Zajímavých míst je dost, jen to chce o nich vědět, něco zjistit a rozumně napsat listing. Nebo jen plácnout krabičku a napsat dvě věty, pak se nedivím pověstem o úpadku. Máme tady jednoho, co začal petky pohazovat ve velkém, ale kupodivu, v listingu se člověk vždycky něco zajímavého dočte, nejsou to škatule o ničem.

Připravuju cyklistický puťák do jižních Čech, koukám po cachích podél trasy a na posledních cca 15km před Pelhřimovem není skoro nic.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#24 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 11:55

Blbý kecy mygrantů, šamanů3 a bůh ví koho dalšího mě nechávaj naprosto klidným. Až bude schopen založit a udržovat alespoň jednu keš, třeba pochopí která bije.


  • 5

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 12:01

Jsou místa, kde je keší relativně dost. A jsou místa, kde by se jich ještě pár (desítek) hodilo.
  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#26 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 15:12

Blbý kecy mygrantů, šamanů3 a bůh ví koho dalšího mě nechávaj naprosto klidným. Až bude schopen založit a udržovat alespoň jednu keš, třeba pochopí která bije.

To je stejná utopie jako chtít po Pepovi aby si z profilu vymazal všechny kešky na kterých osobně nebyl ... :D


  • 0

#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 15:33

Blbý kecy mygrantů, šamanů3 a bůh ví koho dalšího mě nechávaj naprosto klidným. Až bude schopen založit a udržovat alespoň jednu keš, třeba pochopí která bije.

 

To jsem nějak nepochopil. Jak souvisí založení kešky s pocitem, jestli je kešek hodně nebo málo?


  • 0

#28 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 16:34

Jenže on neříká, že je keší málo nebo moc. On říká, že je málo kvalitních keší, což je od osoby, která dokáže posoudit kvalitu keše jen podle vlhkosti logbooku, pokud vůbec, názor dost irelevantní. Alespoň pro mne...

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 červenec 2018 - 16:35

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#29 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 18:34

Skoro abych se bála, že plním Š3 přání, když keše nezakládám, ale jen pořádám eventy! :-)

Njn, nejsem kutil, ale baví mě organizovat ptákoviny proto jsem se takhle rozhodla.
  • 0

#30 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 20:20

To jsem nějak nepochopil. Jak souvisí založení kešky s pocitem, jestli je kešek hodně nebo málo?


Řekl bych že tím, že kritizuje kvalitu, ačkoliv nezakládá a nestará se, a ani s logy si moc hlavu neláme. Jasně, udělám hezkou keš jen proto aby mi na ní někdo poslal "dík" nebo třeba jen tečku
  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 20:48

Připravuju cyklistický puťák do jižních Čech, koukám po cachích podél trasy a na posledních cca 15km před Pelhřimovem není skoro nic.

Pelhřimov už spoustu let nejsou jižní Čechy, ale VYSOČINA. Jinak ale máš pravdu, mezi Pelhřimovem a Jihlavou se občas pohybuju a tam, co bývám, to mám vysbírané.


  • 0

#32 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 21:19

Řekl bych že tím, že kritizuje kvalitu, ačkoliv nezakládá a nestará se

 

Nesmím zkritizovat nemožný film, když jsem žádný nenatočil? Nesmím zkritizovat hnusné jídlo v restauraci, když sám vařit neumím? Plesnivá keška je prostě plesnivá a dělá ostudu bez ohledu na to, jestli jsem nějakou založil nebo ne.


  • 8

#33 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 21:46

Z mého pohledu aspoň, pokud něco založim, starám se o to tak jak bych chtěl aby vypadaly ty kešky na který přijdu. Dneska se mi to teda u minimálně tří nezadarilo. Kritizovat je snadný, budovat nikoliv. A mimochodem nemyslím si že by jakýkoliv owner možná vyjma těch co dělají pwt, dělal kešky kvůli logum jako "datum plus čas", "dík" nebo třeba jen "." či smajlík.

Já se snažím lidi někam dostat, něco jim ukázat a případně jim skrz listing, pokud si jo přečtou, poskytnout nějaký informace. A z logu který mi něco sdělí mám prostě radost.

Co mám případně čekat od někoho kdo nezakládá, loguje nesmyslem a jen kritizuje?
  • 7

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#34 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 22:10

Nesmím zkritizovat nemožný film, když jsem žádný nenatočil? Nesmím zkritizovat hnusné jídlo v restauraci, když sám vařit neumím?....


To jistě smíš, ale když budeš hodnotit všechny filmy slovy “hm, to jsem viděl tehdy a tehdy”, kritizovat film jen proto, ze je černobílej a polivku gaspacho za to, že je studená, pravděpodobně budeš za blbce a nikdo nebude brát tvoji kritiku vážně....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 červenec 2018 - 22:11

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#35 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 6:21

Pelhřimov už spoustu let nejsou jižní Čechy, ale VYSOČINA. Jinak ale máš pravdu, mezi Pelhřimovem a Jihlavou se občas pohybuju a tam, co bývám, to mám vysbírané.

Proč bych nemohl jet do jižních Čech přes Vysočinu? ;) (Kdybych byl ze severní Moravy, tak by to bylo úplně normální.)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 7:18

Já vnímám Pelhřimov pořád jako jižní Čechy (obecně), ale Dačice, Slavonice, už se cítí na Moravě, i když jsou okres J. Hradec. Ta Vysočina tak nějak neutralizovala otázku Čech a Moravy, původně hranice vedla dokonce Jihlavou. Ale na kešky to má vliv jen do statistik. Faktem je, že aktivní kačer vysbírá krajské město za 3 roky, okresní podstatně dříve a pak buď aktivity utlumí, nebo začne často cestovat do dálky. A kdo bydlí na vsi, ty dvě až pět najde za den. Pražák může popojet tramvají do sousední čtvrti a hledat pořád, přibývají (i ubývají) asi rychleji, než to stihne. Takže ta debata o nadbytku keší je opravdu subjektivní. A kvalita? Mám špatkou zkušenost s mikrovkami v Brně, byly to většinou chmoustance papírků. To souvisí s velkým provozem a nutností (absencí) časté údržby. Ale už dlouho jsem tam nic nehledal, proto, že se tam vyskytuju občas na pár hodin v centru a dostupné jsem už našel.


  • 0

#37 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 7:31

Vy v té Praze, vy se mate. Mate tu KOTVU a metro a i šalin vam tam jezdí víc. To byla běžná slova mé tety ze Žďárné v roce cca 1985. Vidím, že se toho moc nezměnilo. :-)


  • 0

#38 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 15:42

Minimum 5% FP jinak likvidace. :D :D :D  Začnou mizet PWT. zůstanou z nich na mapě jenom první, poslední a bonusovky.

 

Ale vážně: Stačilo by se držet nepsaného pravidla, že než někdo založíš další keš, tak ať jsou tvoje ostatní aktivní kešky v perfektním stavu a ať mají alespoň nějaké rozumné procento FP. Než další blbou, tak se na to radši vykašli a nebo před dalším pokusem ty svoje nějak vylepši či ukliď.

 

Určitě nedělat nějaký stop stav, dokud číslo neklesne, protože dřív by ubývaly ty lepší kešky, které je těžké opravovat.


  • 3

#39 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 15:55

Minimum 5% FP jinak likvidace. :D :D :D Začnou mizet PWT. zůstanou z nich na mapě jenom první, poslední a bonusovky.

Ale vážně: Stačilo by se držet nepsaného pravidla, že než někdo založíš další keš, tak ať jsou tvoje ostatní aktivní kešky v perfektním stavu a ať mají alespoň nějaké rozumné procento FP. Než další blbou, tak se na to radši vykašli a nebo před dalším pokusem ty svoje nějak vylepši či ukliď.

Určitě nedělat nějaký stop stav, dokud číslo neklesne, protože dřív by ubývaly ty lepší kešky, které je těžké opravovat.


Co treba uplny restart? :)
  • 0

#40 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2018 - 20:17

Co treba uplny restart? :)


Jako že najednou nicota?
Pár lidí by si to asi hodilo.
Já bych nejdřív navštívil psychiatra. On by byl určitě k mé smůle taky kačer. :-)
  • -1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama