Přejít na obsah


Fotka

Geocaching - oficiální aplikace

android groundspeak ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 17:20

Open Source mapy se stahují automaticky pro každý seznam, u kterého je nastavená off-line dostupnost dat. Typicky to používám tak, že si na mapě v aplikaci nastavím požadovanou oblast a vyfiltruji typ keší, které mě zajímají, všechny přidám do seznamu a ten seznam si pak stáhnu i s mapou. Seznamy v aplikaci jsou totožné se seznamy (Lists) na webu, přidávat tedy můžu do existujících seznamů nebo vytvářet nové. Funguje to rychle a bezproblémově.

 

Díky postupnému vylepšování webu i aplikace jsem se už před časem dostal do stádia, kdy nic jiného nepotřebuju. Možnost úpravy souřadnic, vlastních poznámek, lepší mapa, rychlé a účinné filtrování keší a dokonalá integrace webu s aplikací způsobily, že jsem přestal používat Geoget a zrušil ostatní aplikace v telefonu. Zároveň jsem letos přestal používat Oregona. Ještě vloni jsem ho nosil na delší akce mimo civilizaci, ale v rámci odstraňování zbytečných krámů z batohu jsem letos zkusil pár vícedenních horských přechodů jen s telefonem - a ono to šlo. Zbavil jsem se tak poměrně těžké GPSky + balíčku baterií a vyhnul se otravnému připravování a nahrávání dat. Telefon a powerbanku s sebou nosím tak jako tak, batoh je lehčí a ušetřím čas.

 

PS: Omlouvám se za off-topic, tedy málo depresivní příspěvek :).

Tak toto mě zaujalo, takže hned zkouším.

 

- Mapa (Open Stret a ani ty ostatní) není Turistická, což je pro mě dost zásadní  - ale třeba jí jenom nevidím a je tam někde "ukrytá"

- V off-line režimu se mi nezobrazují obrázky, což není dobré, pokud potřebuji mj. fotohint

 

No a nebo to mám špatně "nastavené", protože to nemám "ohmatané"


  • 0

#22 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 9:14

Aha, takze to stahuje jen staticky mapy kolem pripravenejch kesi? Jestli jo, tak to je jako kdyby zadny mapy nebyly. Jakmile pujdu na predem neznamej wpt, jsem bez offline mapy. Tedy je to v podstate jen na tradicky. Chapu to spravne?


  • 0

#23 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 9:22

Ta oblast kolem keší není úplně malá, ale máš pravdu, stáhne to pouze mapy kolem keší. Jedině tedy musíš stáhnout PQ pro velkou oblast, kde je šance, že bude celá velká oblast. Pokud je to místo, kde je keší málo, máš trochu smůlu. Ale přišlo mi, že když si online prohlížíš v aplikaci mapu, tak prohlédnuté části někam uloží. Tak jedině takto. Mapy jsou svázané s konkrétní keší jako její offline data.


  • 0

#24 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 14:27

- Mapa (Open Stret a ani ty ostatní) není Turistická, což je pro mě dost zásadní  - ale třeba jí jenom nevidím a je tam někde "ukrytá"

- V off-line režimu se mi nezobrazují obrázky, což není dobré, pokud potřebuji mj. fotohint

 

Mapa se kvalitou nemůže rovnat garminovským topo mapám, ale použitelná je. Taky si na ni teprve zvykám.

Obrázky jsem do Oregona nikdy nestahoval, takže ani tady mi zatím nechyběly. Rozhodně by neškodilo tuhle funkci tam mít.


  • 0

#25 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 14:41

Aha, takze to stahuje jen staticky mapy kolem pripravenejch kesi? Jestli jo, tak to je jako kdyby zadny mapy nebyly. Jakmile pujdu na predem neznamej wpt, jsem bez offline mapy. Tedy je to v podstate jen na tradicky. Chapu to spravne?

 

Schválně jsem se teď podíval jak velká oblast mapy se stahuje. Na příkladech níže je vidět jak daleko od keší mapa končí, není ale už vidět, že nejpodrobnější mapa je stažená jen pár km od okrajových keší a čím dál tím méně podrobná ta mapa je. V praxi jsem zatím nenarazil na to, že bych se dostal mimo stažené mapy, ale stát se to určitě může.

 

GS Oficiální aplikace - offline mapa II
GS Oficiální aplikace - offline mapa I

  • 0

#26 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 14:55

Kulhal: dneska kvalitní mobil gps nahradí v pohodě. Já se ale nikdy nevyhnu pádům sebe či přístroje a to je pro mobil prostě fatální...

 

Z toho mám taky strach, ale tak nějak jsem se dostal do stádia, kdy se mi nechce vláčet se s věcmi, které nezbytně nepotřebuji. Vlastně je ani nechci mít. Nekoupíte někdo zachovalý Oregon 550t nebo 650t? :)


  • 0

#27 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 16:28

Tak ono by určitě nebylo těžké v Seattlu dodělat turistické téma, aby se jim to v OSM vykreslovalo, data z OSM mají na talíři, ale nedokážou to zužitkovat, škoda přeškoda.
  • 0

#28 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 16:49

Osobně si myslím, že je otázka času, kdy bude umět ta jejich appka vektorové mapy, když je teď nacpali do webové verze. Pak už bude kousek k offline mapě třeba celého státu.


  • 0

#29 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 17:09

Mapa se kvalitou nemůže rovnat garminovským topo mapám, ale použitelná je. Taky si na ni teprve zvykám.

Obrázky jsem do Oregona nikdy nestahoval, takže ani tady mi zatím nechyběly. Rozhodně by neškodilo tuhle funkci tam mít.

--- Když já jsem těmi Topo mapami tak hrozně zhýčkaná, že bych podle této zabloudila  :)

 

-- Jo, jo, to je pravda, obrázky jsem v Oregonu také nikdy neměla a nemám, používám pro tyto účely (hlavně pro fotohinty a jako "zálohu") c:geo, ale pokud se "někde mluví" o něčem podobném, tak to vyzkouším jako novou alternativu oné "zálohy", no a tady jsem "narazila"  :)

 

--- Tak být tam ta turistická mapa a i ty obrázky, tak by to bylo naprosto úžasné, tak uvidíme, necháme se překvapit :) . Ale stejně mého milovaného Oregona neopustím  :)


Tento příspěvek byl upraven od zirafka183: 23 listopad 2018 - 17:40

  • 0

#30 iemanos

iemanos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 11:48

Zdravím chtěl jsem se zeptat že kdysi před tím šlo v oficiální app zadávat přímo “zadek vypočítáné souřadnice” a po aktualizaci to tam není..Je to jinde nebo to proste odstranili děkuji
  • 0

#31 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 12:12

Ted jsem to zkusil a jde to.

 

Cache - Trasove body kešky - Moje trasové body - +


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#32 iemanos

iemanos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2019 - 12:36

Ano takhle jo ale před tím šlo to do dát rovnou v navigací a pak se z toho udělal takový modrý obrázek na mapě
  • 0

#33 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 13:44

Ahoj, jsem celkem nový v používání oficiální appky. Dřív, než jsem se stal majitelem Iphone, tak jsem používal c:geo a k tomu se váže jeden dotaz.

 

V c:geo když jsem vypočítal finálku, tak se pak dalo na mapě nastavit, že se keška ukazovala tam, kde je finálka a ještě u toho bylo nějaké znamení(už nevím jaké) že se jedná o finálku. Jde něco takového i v offic appce? Já jsem si k jedné mysterce přiložil trasový bod, ale momentálně ji nestihnu odlovit a v mapě se mi ukazuje pořád na tom místě kde je "začátek". Už se vidím, jak to třeba za rok luštím znova. A rád bych se tomu vyhnul :D


  • 0

#34 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 15:11

czechfant: Ano, jde to. V aplikaci si otevřeš seznam waypointů, vybereš ten s úvodními souřadnicemi a kliknutím na ikonu s tužtičkou ho můžeš upravit. Změna souřadnic se pak automaticky projeví i na webu - což je samozřejmě viditelné jen pro tebe. Stejně to funguje i opačným směrem, úprava souřadnic na webu je vidět i v aplikaci. Keš s upravenými souřadnicemi má jinou ikonku (modrý kousek puzzle).

 

Stejně propojené jsou i poznámky ke keši, to se hodí pro ukládání indiciíí, poznámek k luštění, alternativních řešení atd.


  • 2

#35 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 15:29

Nevím jestli se to tady už někde objevilo, ale nově se na mapě oficiální aplikace zobrazují labky spolu s ostatními keškami. Po kliknutí na název se otvírá aplikace Adventures.

Labky na mapě oficiální aplikace

  • 2

#36 GTmajkl

GTmajkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 16:54

Nevím jestli se to tady už někde objevilo, ale nově se na mapě oficiální aplikace zobrazují labky spolu s ostatními keškami. Po kliknutí na název se otvírá aplikace Adventures.


Zajímavý, mně se tam neukazujou... Ani po včerejší aktualizaci. A nikde ve filtru ani nastavení jsem nenašel, že by se to dalo povolit.
  • 0

#37 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 17:07

Zajímavý, mně se tam neukazujou... Ani po včerejší aktualizaci. A nikde ve filtru ani nastavení jsem nenašel, že by se to dalo povolit.

 

Mě naštěstí taky ne.


  • 0

#38 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 17:23

Musíš se odhlásit a znovu přihlásit.


  • 1

#39 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 17:29

A musíš být PM.
  • 0

#40 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 18:07

A musíš mít poslední aktualizaci 8.46.2, v těch předchozích verzích to nešlo.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 15 duben 2021 - 18:08

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, groundspeak, ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama