Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přestanou fungovat GPS?

firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 7:42

Že budou mít problémy i nejmodernější mobilní telefony, to jsem fakt nečekal. Samsung Galaxy J3 neukazovaly správnou polohu i několik desítek minut.


  • 0

#22 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 8:43

Starý Garmin Oregon 300 úplně v pohodě.☺
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 12:42

Co by taky nefungoval? Schválně jsem po letech rozběhl starého modrého eTrex Legend. A funguje, i datum ukazuje normálně. (Ale tam je vzhledem k jeho stáří dost možné, že se zblbne třeba až za šest let.)
  • 0

#24 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 12:50

Garmin eTREX Legend koupený v létě 2009 funguje. Ale navigace do auta MIO po připojení k PC hlásí, že je nová aktualizace map, ale vzápětí, že soubory již nelze aktualizovat, že je něco se serverem. Je jen asi 2 roky stará  (typ s mapami jen ČR a SR pod 2 tisíce Kč).


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#25 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 13:49

Tak já jsem teď vytáhnul ze šuplíku cca 15 let starou navigaci Garmin geko 301 a bez problémů funguje a s mobilem Samsung Galaxy J5 2016 jsem dnes také neměl žádné problémy
  • 0

#26 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2019 - 19:15

Dneska odpoledne se i během třicetikilometrové cesty nechytl modul Nokia LD-3W který používám v autě protože můj mobil má nějakou porouchanou gps (ráno běžel normálně). Teď jsem ho doma vystrčil na balkon a během pár minut se chytnul a datum ukazuje správně. Takže to vypadá že se tomu jen za jízdy nedařilo znova stáhnout almanach.


  • 0

#27 radek61

radek61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 14:10

Vyzkoušel jsem PDA Asus starý víc než 12 let a funguje v pohodě.


  • 0

#28 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 19:54

Tohle téma mě zaujalo, tak jsem vyzkoušel GPS vykopávky co jsem doma našel.

Garmin eTrex Legend (2001), Garmin Colorado 300 (2008), Nokia E72 (2010).

Všechno běží, i se správným datem, jen legendovi se moc nechtělo, potřeboval asi 15 minut, to stáří  :)


  • 0

#29 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 6:48

Zajímavý, já zkusil Colorado 300, poloha naběhla správná, čas taky, ale datum bylo z roku 1999.


  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 7:01

A mas v nem firmware 3.70?


  • 0

#31 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 7:32

Dobrá otázka :), už jsem si to mezitím nastudoval, večer to prubnu ještě jednou.


  • 0

#32 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 9:57

Tak to právě zkoušel kolega se kterým jsme kupovali Colorado +- nastejno. FW 3.70, Software GPS 2.90, čas správnej, datum 24.8.1999 (úterý).


  • 0

#33 qwsaq

qwsaq

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 5:24

Hlasim tez potiz s modulem nokia ld-3w, parkrat se chytil a ukazoval, pak se ztratil a uz jsem signal nenasel. Dalsi den rano opet ok, odpoledne nic. Podobne stare mio moov, dopoledne ukazuje jen malo satelitu, vecer vsak skoro vsechny. Mam pocit, ze se nejak blbe orientuji v prostoru a hledaji satelity na spatnem miste - a nekdy je nahodne pochytaji. Zatim jsem nevyguglil podobne potize budu zkousrt vic o vikendu. Garmin etrex legend i novejsi legend ukazuji dobre, ale tezz mrknu hlavne na uobrazeni pozic satelitu sever jih... Casy ukazuji vsechny dobre i datum ok, ale ta nokia treba jen ten cas nacte a dal jen lovi satelity a vidi jich jen par.


  • 0

#34 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 5:40

Tohle už je dneska pomalu zapomenutý umění :) https://www.root.cz/...o-zmene-epochy/


  • 1

#35 qwsaq

qwsaq

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2019 - 16:55

Garmin etrex legend modry (cb) i garmin etrex legend hcx (sedy, barevny display) zatim vse ukazuji korektne, to mio moov 310 nakonec asi taky ok, cas i polohu i signal satelitu, ale ten bluetooth modul od nokie je zmateny:

Vetsinou ukaze polouhu jen jednoho az dvou satelitu, zbytek predpokladanych zobrazujr na jinych mistech (misto zapadu na vychode atp). Porovnavano podle cisel satelitu na etrexexh i na druhem mobilu. Jedine, co pomuze, je na chvilku vytahnout baterku, pak ji vlozit, ihned se sparovat s telefonem. Ukaze to na chvili cas okolo rijna 2006, nekdy listopadu, za asi ctvrt pul minuty to prepne na spravny cas a zobrazi skutecne viditelne druzice na spravnych pozicich (jako ukazuje etrex). Takze polohu urci. Presto ale dalsi predpokladane satelity ukazuje na opacnych svetovych stranach nebo uplne jina cisla. Po odpojeni a pripojeni bluetooth k telefonu (a treba i po vypnuti a zapnuti modulu) ma opet problem urcit polohu a ukazuje jen dva tri signaly satelitu..... Reset pridrzenim vypinaciho tlacitka na 10s nema na nic vliv, jen je treba znovu zadat parovaci kod 0000. Cas se tim neresetuje na tech 2006, to jedine pri vyndani baterky. Tak nevim, necham ho asi zaply na okne celou noc zda se nejak nesladi. Vypisuz nmea protokolu nerozumim, mozna v nem je neco zajimaveho.

 

Jak vam slape ten modul nokila ld3w?

 

Nebo jsou hlaseny jine potize s dalsimi zarizenimi?


  • 0

#36 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2019 - 11:34

Navigace do auta MIO po připojení k PC hlásí, že je nová aktualizace map, ale vzápětí, že soubory již nelze aktualizovat, že je něco se serverem. Je jen asi 2 roky stará  (typ MIO 5400 s mapami jen ČR a SR pod 2 tisíce Kč).

Odepsali mi (rychle a podrobně) z technické podpory pro MIO, že mají problémy se serverem a ať pár dnů počkám a zkusím to znova. Pokud aktualizovat mapu nepůjde, tak přiložili podrobný návod, co jim mám poslat (nějaký soubor ze své navigace).

Tak uvidíme. Stará mapa funguje bez problémů.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#37 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 10:08

Garmin etrex legend modry (cb) i garmin etrex legend hcx (sedy, barevny display) zatim vse ukazuji korektne, to mio moov 310 nakonec asi taky ok, cas i polohu i signal satelitu, ale ten bluetooth modul od nokie je zmateny:
Vetsinou ukaze polouhu jen jednoho az dvou satelitu, zbytek predpokladanych zobrazujr na jinych mistech (misto zapadu na vychode atp). Porovnavano podle cisel satelitu na etrexexh i na druhem mobilu. Jedine, co pomuze, je na chvilku vytahnout baterku, pak ji vlozit, ihned se sparovat s telefonem. Ukaze to na chvili cas okolo rijna 2006, nekdy listopadu, za asi ctvrt pul minuty to prepne na spravny cas a zobrazi skutecne viditelne druzice na spravnych pozicich (jako ukazuje etrex). Takze polohu urci. Presto ale dalsi predpokladane satelity ukazuje na opacnych svetovych stranach nebo uplne jina cisla. Po odpojeni a pripojeni bluetooth k telefonu (a treba i po vypnuti a zapnuti modulu) ma opet problem urcit polohu a ukazuje jen dva tri signaly satelitu..... Reset pridrzenim vypinaciho tlacitka na 10s nema na nic vliv, jen je treba znovu zadat parovaci kod 0000. Cas se tim neresetuje na tech 2006, to jedine pri vyndani baterky. Tak nevim, necham ho asi zaply na okne celou noc zda se nejak nesladi. Vypisuz nmea protokolu nerozumim, mozna v nem je neco zajimaveho.
 
Jak vam slape ten modul nokila ld3w?
 
Nebo jsou hlaseny jine potize s dalsimi zarizenimi?

 

 

Zjištěno stejné chování ld3w, po zapnutí ukazuje rok 2006, po chvílí se čas sesynchronizuje na 2019 a přibližně 20 minut hledá pozici.
Tu najde přesně, fixne 6 družic ze 12.
Screenshot_20190501-093905.png
 
 Po vypnutí na 3 minuty a následném zapnutí si již neškrtne ani po 30 minutách.
Verdikt: uložit do šuplíku a zapomenout.
Screenshot_20190501-102738.png

 


  • 0

#38 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 17:11

Můžu potvrdit, po předchozím jednom úspěšném fixu (před ním bylo vyndání baterky, jen mi nedošla souvislost) už se to chová přesně jak popisujete.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:firmware

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama