Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Unknown cache, popis řešení pro reviewer

schvalování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 11:01

 

 

Přijde mi, že GS za vším vidí prachy.

 

To ti nepřijde. To tak je. Jmenuje se to podnikání. A to, že se mi to silně nelíbí, je jediný, co s tím můžu dělat. Na to, abych s tím seknul a přestal platit PM jsem na té hře bohužel zatím moc závislý.

 

Proklikávací odkazy jsou průšvih a RW mi to zakázal už před třemi lety. Tak jsem prostě rozhovor ze stránek novin přepsal do listingu (https://coord.info/GC6B24T). Klikací odkazy od té doby dávam tak maximálně na listingy jiných keší. Nerozklikávací odkazy dávám, když uvádím zdroje.

Co jsem nevědel, tak problém je třeba u multiny, aby se souřadnice počítaly na jiné stránce. Měl jsem to tak u jedné keše řešené, kdy se zadával na jedné stránce kód, abyste dostali souřadnice. Pustil by mi to, ale jako mysterku (což pro mě bylo z jistých důvodů nepřijatelné), multina musí být spočítatelná čistě z listingu. Všiml si toho až po publikaci a nutno říct, že mi pak sám vyrobil naprosto perfektní nebrutnutelný výpočet. 


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 13:17

No já měl mysterku kvůli tomu, že jsem použil "šifru", tj. součet ASCII kódů písmen z nápisu, a to jsem i do listingu napsal, že A=65, B=66, atd. Fakt ale je, že počítat to nikdo nebude a najde si ASCII tabulku, čili mysterce to odpovídá.

Udělat keš čistě nekomerční, nepolitickou, nenáboženskou - to se ne vždy podaří. Spousta keší je u kostelů, židovských hřbitovů, historických pivovarů, fotbalových hřišť místní TJ jednoty, atd. Takže jde jen o to, že tam nesmí být propagace konkrétních produktů a proklikávací odkazy? To se dodržet dá. Každého napadne, že v pivovaru se vaří pivo a že se tam nejspíš i prodává. A že židovský hřbitov souvisí se židovským náboženstvím. Někdy by ale klikací odkazy dost pomohly, třeba proto, že organizace, třeba nezisková, co spravuje nějakou památku, má na webu další zajímavé informace o ní.

Ale zažil jsem třeba event o konstrukci a programování jednoduchých jednočipových procesorů, kde se v listingu nesmělo objevit slovo Arduino, protože to už je konkrétní produkt konkrétní firmy, přesto že jeho klony zaplavili svět Číňani a samotný projekt je open source.

Na druhou stranu jsou pořád ještě keše v hospodách, pokladnách památek, infocentrech a to je podle mě větší komerční nátlak, než proklikávací odkaz v listingu.


  • 0

#23 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 14:11

No tak to já jsem vloni "vyluštil" mysterku, kde indicie vedoucí ke keši byly přímo na webu jisté instituce (který byl samozřejmě v listingu linkován).


  • 0

#24 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 14:21

Na druhou stranu jsou pořád ještě keše v hospodách, pokladnách památek, infocentrech a to je podle mě větší komerční nátlak, než proklikávací odkaz v listingu.

 

Viz kometovaná pravidla:

Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.
Povoluje se umisťování keší v knihovnách


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 16:11

Po me nikdy reviewer nechtel vedet jak se mysterka resi. Vzdy stacilo mit duveryhodneho betatestera. Stejne tak kdyz jsem delal betatesty na cizi mysterky, tak jsem sice k tomu prislusnemu reviewrovi napsal komentar co si o tom myslim, ale primo jak se to resi jsme nikdy nerozebirali. Vzdy stacilo kdyz jsem napsal ze to povazuju za resitelny a ze deklarovana obtiznost odpovida. Vic se nikdo snad nikdy neptal. Spis se resilo umisteni ve vyssim terenu a podobne veci.

 

Ale samozrejme cim vic toho reviewrovi rovnou napises, dolozis fotkama atd. tim driv ti to publikuje a tim min s tim ma prace.


  • 0

#26 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 18:42

Ale zažil jsem třeba event o konstrukci a programování jednoduchých jednočipových procesorů, kde se v listingu nesmělo objevit slovo Arduino, protože to už je konkrétní produkt konkrétní firmy...

Nechci vědět, co se stane, až "borci" zjistí, že se z EXIFu dá zjistit, (nejen) čím byla pořízená ta která fotka.


  • 0

#27 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 18:45

Nechci vědět, co se stane, až "borci" zjistí, že se z EXIFu dá zjistit, (nejen) čím byla pořízená ta která fotka.

 

Budeš muset EXIFy z fotek odstraňovat...?


  • 0

#28 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 20:09

Nechci vědět, co se stane, až "borci" zjistí, že se z EXIFu dá zjistit, (nejen) čím byla pořízená ta která fotka.

 

Na to už přišli. Po uploadu na geocaching.com zmizí parametry foťáku, expozice i souřadnice. To poslední je docela škoda, pomohlo by to s luštěním mysterek ;)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#29 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:33

Jestli ti to nedochází, tak luštění není o tom vytáhnout souřadnice z EXIFu.


  • 0

#30 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:49

Jestli ti to nedochází, tak luštění není o tom vytáhnout souřadnice z EXIFu.


Nepochopil jsi mě.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 6:57

Jestli ti to nedochází, tak luštění není o tom vytáhnout souřadnice z EXIFu.

 

No, nektere kesky jsou prave na tomto zalozeny.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 7:04

To o povolení keší v infocentrech a na pokladnách vím. Co vím, není to povoleno v čistě komerčních prostorách (restaurace apod.), ale i tam jich poměrně dost je.

Psal jsem, že na těch pokladnách mi to připadá podstatně víc komerční, než kdyby v listingu byl proklik na stránky společnosti, která to spravuje. A to tak je. Pokud prokliknu na stránky soukromé ZOO, něco se o ní dovím. Pokud vejdu do jejich pokladny, můžu si jen říct o keš, ale víceméně mě to nutí si koupit vstupenku, což můžou být i dvě stovky. Nenutí. Ale evidentně souhlasili s keší v pokladně, protože jim to přivede návštěvníky. Čili proč propagovat ZOO  památky a ne třeba skauty, když keš je u jejich tábořiště a proklikem na jejich stránky bych se o nich něco dověděl? A i muzea jsou různá. Od Národního, přes oblastní, vesnická otevíraná na zavolání, až po čistě komerční soukromé sbírky, zpřístupněné jako "muzeum". A tam všude to být může.

No, tohle tak prostě je a nemá asi smysl se to snažit měnit.


  • 1

#33 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 7:23

No, nektere kesky jsou prave na tomto zalozeny.

Tak v tom případě holt bude muset owner obrázek uložit jinam.


  • 0

#34 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 7:58

Na to už přišli. Po uploadu na geocaching.com zmizí parametry foťáku, expozice i souřadnice. To poslední je docela škoda, pomohlo by to s luštěním mysterek ;)

 

U obrázků u logů by se to pochopit dalo, tam ta informace není nutná (ale stejně je to škoda), ale i v listingu, to je na houby, tam EXIF může být autorský záměr. Takže až ta informace někde bude potřeba, tak to aby člověk dával obrázky jinam. Ach jo.


  • 0

#35 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 8:12

Takže až ta informace někde bude potřeba, tak to aby člověk dával obrázky jinam. Ach jo.

 

Vzhledem k tomu, jak GS obrázky przní, tak hostovat je někde mimo není vůbec špatný nápad. V listingu, na kterém pracuji, mám hodně obrázků. Nejdřív jsem je dal všechny na GS, ale některé vypadaly znatelně hůře ve srovnání se zdrojem. Zkusil jsem je dát jako PNG (PNG v mém případě je dokonce menší než JPEG) a GS web s tím bohužel něco udělá, takže kvalita i "full size" obrázků je viditelně zhoršená. Tak jsem se na to vykašlal, nahrál je na imgur.com a je vymalováno.


  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 9:02

Až do té doby, co přestane fungovat ten externí zdroj nebo až změní adresy pro sdílení. Jak najednou skončil ic.cz s bezplatným hostingem, nebo imageshack, bylo najednou spousta listingů bez obrázků. A v jedné sérii, kde bylo autorů víc a linkovali stejné obrázky (loga) z ic.cz se pak dohadovali, kdo z nich to má na disku, aby to obnovili.


  • 2

#37 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 9:27

Zkus ještě jednu metodu, kterou už tu někdo popisoval:

v odkazu na obrázek smáznout znaky _l před .jpg

 

Tím se lze dostat na kopii obrázku s vyšším rozlišením.


  • 0

#38 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 9:55

Až do té doby, co přestane fungovat ten externí zdroj nebo až změní adresy pro sdílení. Jak najednou skončil ic.cz s bezplatným hostingem, nebo imageshack, bylo najednou spousta listingů bez obrázků. A v jedné sérii, kde bylo autorů víc a linkovali stejné obrázky (loga) z ic.cz se pak dohadovali, kdo z nich to má na disku, aby to obnovili.

 

Proto jsem to původně dělal přes obrázky nahrané na web GS.

 

Zkus ještě jednu metodu, kterou už tu někdo popisoval:

v odkazu na obrázek smáznout znaky _l před .jpg

 

Tím se lze dostat na kopii obrázku s vyšším rozlišením.

 

Ano, to je obrázek v původním rozlišení, ale i ten je nějak zkonvertovaný a viditelně zmršený. Na fotkách se to nepozná, ale pokud máte nějakou grafiku, text, kresby... tam už je to o dost horší. Původně jsem si říkal, že to skousnu, ale čím déle jsem se na to díval, tím víc mě to štvalo.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 11 duben 2019 - 9:56

  • 1

#39 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 13:28

Zkus ještě jednu metodu, kterou už tu někdo popisoval:

v odkazu na obrázek smáznout znaky _l před .jpg

 

Tím se lze dostat na kopii obrázku s vyšším rozlišením.

Existuje i klikací způsob, po kliknutí na "Zobrazit log" se doklikat na požadovaný obrázek a ten je ve vyšším rozlišení. Tipuji, že jednodušeji to nejde, protože GS.

Potvrzuji, že EXIF už je "vyčištěný", naštěstí bezeztrátově pro obrázek, na což usuzuji z toho, že fotky různých autorů jsou v lozích s různými parametry, co se týče míry komprese a nastavení (baseline nebo progressive).


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama