Přejít na obsah


Fotka

Žere stahování logů API limity?

geoget groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 16:24

Tak mám pocit, že stahování logů není bez limitu, jak tu někde bylo řečeno. Stáhnul jsem jeden listing, pak logy ze dvou keší a konec.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 16:54

Vyzkousel jsem:

 

- po stazeni 98 logu k jedne kesi mi ubylo z limitu 1 FULL (to je pochopitelne, stahoval jsem informace o kesi).

- po stazeni 21 logu pro uzivatele (na 21 kesi) mi z limitu neubylo nic ani v lite ani ve FULL


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 17:20

Stahoval jsem logy na svých keších. Stáhly se jen ze dvou. Před tím jsem stahoval Full, kterou jsem dnes našel a neměl ji v databázi. Takže mi to vychází stažení logů z 1 keše = 1 full. Nevím, jestli je to pravda, uvidím zítra s novým limitem. Stahování logů mě zajímá jen na mých keších, abych měl informace, kolikrát a kdy byla nalezena. Často je to jediná informace o problémech, DNF lidi moc nepíšou.

Těmi 21 logy pro uživatele je myšleno co? Ta funce Stáhnout logy přes pravou myš teď limit žere, jak vidím. A to dokonce z Full.


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 17:48

Stahoval jsi logy na svych kesich. To je presne to, co funkce Aktualizovat vlastni logy nedela. To jsou totiz infomrace o kesi. Stahujes (mimo jine nebo jen, na tom nezalezi) logy na teto kesi. BM ma limit 3 kese.

 

Logy uzivatele, to je to, co dela funkce Aktualizovat moje logy. To nejsou informace o kesi, ale informace o uzivateli. A na to limit neni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 17:55

No dobře že to vím. Dřív na to limit nebyl, nebo hodně velký.

Aktualizovat vaše logy = označit nově nalezené keše. Ne přesně totéž, ale k tomu účelu to používám. To opravdu limit nežere.


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 18:15

Tak to rovnitko rozhodne neplati. Muzes to k tomu pouzivat, ale pokud te funkci nerozumis, pak vznikaji presne takovato nedorozumeni.

 

Ta funkce aktualizuje tve logy. To znamena, ze stahne za urcite posledni obdobi vsechny tve logy bez ohledu na jejich typ a na kes, ke ktere patri. Oznaceni nove namezenych kesi je vedlejsi efekt, ale jen u FI logu.

 

Priklad, ktery jsi popisoval vyse, byl neco jineho. Psal jsi, ze stahujes logy na svych kesich. Tedy, jak jsem psal vyse, stahujes informace o kesi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 18:19

Přesun z  vlakna z diskuze o archivovanych kesich...


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 05 květen 2019 - 18:21

  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 18:45

Zrovna jsem dostal vynadáno, že stále odbíhám od tématu. Ale tyhle věci spolu souvisí a myslím že s novým APi se budeme muset naučit dělat nejen programátoři, ale i uživatelé. A nevím, ale jak je u GS zvykem, pokus a omyl asi bude nejčastějším způsobem získávání informací. Nebo už GS vydal nějakou dobrou dokumentaci k novému API? Takže limity jsou jen jedna věc, nestahování stavů u archivovaných druhá, co bude třetí a další? Nestěžuju si, jen tápu v tom, že to co leta fungovalo teď funguje jinak. Dá se tomu přizpůsobit, ale je třeba vědět ČEMU. A taky chápu, že programátoři vidí celou problematiku jinak.


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 19:00

Uz jsem se jednou ptal a odpoved nedostal. Tak jeste jednou: Jak jsi prisel na to, ze se nestahuje stav u archivovanych kesi? Napred K8, pak i HaLuMa prokazali opak.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 19:23

Já na to přišel zrovna teď. Lite listing proběhl, stáhly se i archivované a mají správně nastaven i příznak. A to bez ohledu na vyčerpaný full limit. Takže se omlouvám za mystifikaci, pak není třeba používat nějaké dlouho neaktualizované a ty archivovat. Přesněji řečeno, mám pocit že by to teď ani nefungovalo, protože i ty archivované se aktualizovaly. Prostě zdá se mi, že to teď jde logicky, prostě se vše aktualizuje a příznak archivace se nastaví.

Ale opakuju, tohle vím asi tak 5 minut, co píšu tento příspěvek.


  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 19:31

Tak kde se vzalo tvrzeni, ze se archivovane kese pri aktualizaci stavu nenastavuji jako archivovane?

 

No nevadi. Vime ted, ze to tak neni, i to je rozumny vysledek diskuse a pokusu. :-)

 

EDIT:  A zase to patri do sousedniho vlakna.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 květen 2019 - 19:33

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 19:42

A kde se vzalo tvrzení, že se archivované keše neaktualizují? Možná ne Full, ale litte určitě a tak už není možno z neaktualizovaného stavu odvodit, že keš je archivovaná. A je to i zbytečné, protože při aktualizaci LITE se příznak archivace nastaví.

Už nevím, ale ve starém API to tak bylo, nebo ne?

A na aktualizaci usuzuji jen podle data, které je v databázi a které jak z dřívějška vím říká, že NĚCO se aktualizovalo. Tehdy mi šlo o rozpoznání aktualizace listingu, to je ale opravdu něco jiného. Teď podle toho vidím, že aktualizace proběhla a opravdu mám teď všechny eventy mimo dvou jako archivované.


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 21:57

Je fakt neřešitelný problém to psát do správného vlákna?
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama