Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#1061 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 19:33

Na dnešek mezi 3:00 - 6:00 nahlásil poskytovatel webu plánovanou odstávku serverů. Dopoledne jsem psal na podporu kdy obnoví provoz. Bylo mi sděleno, že  výpadky budou pravděpodobně možné až do dnešních 18. hodin.

Doufám, že k obnově dojde v nejbližší době. Za výpadek se omlouvám, ale nyní s tím nemůžu nic dělat.

 

OK, díky za info....  jsem paradoxně zkoušel i Tvoje stránky, a bylo to podobné. Tak jsem si říkal, že by problémem mohlo být něco jako nějaká odstávka.

Já jen tak, však počkám..... 

Díky za všechnu Tvou práci :-)


  • 0

#1062 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 20:15

Web labgpx.cz je již opět plně funkční


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 29 leden 2021 - 20:16

  • 2

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1063 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 15:05

GS prodloužil termín pro publikaci nových sérií z konce března na konec (letošního) června. Píší:

 

Adventure Lab

 

New deadline: June 30, 2021

We have extended the deadline to June 30, 2021 for all Adventure Labs to go public. HQ will monitor changes over the next few months to see if further adjustments are needed. There is no need for those with Adventure Lab credits to write in to request an extension.

 

 


  • 1

#1064 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2021 - 6:17

No nevím, ale mně včera přišla nabídka k vytvoření druhé série a nikde se tam dedline k publikaci neuvádí.

Je tam jen zmíňka, že "Public Adventures have no expiration date, although if there are issues they may be turned off at the discretion of Geocaching HQ." Ale to se nejspíš týká publikovaných labek, které můžou kdykoliv zaříznout.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1065 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2021 - 12:53

No nevím, ale mně včera přišla nabídka k vytvoření druhé série a nikde se tam dedline k publikaci neuvádí.

Je tam jen zmíňka, že "Public Adventures have no expiration date, although if there are issues they may be turned off at the discretion of Geocaching HQ." Ale to se nejspíš týká publikovaných labek, které můžou kdykoliv zaříznout.

Také jsem včera obdržel email s tím, že jsem splnil jejich kritéria a nabízejí vytvořit druhou serii Adventure LAB(5stage). Nemám omezující datum expirace, jen si Geocaching HQ uplatňuje v případě problémů právo veta. 


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#1066 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2021 - 20:01

Nevím co se děje, ale aktualizoval jsem si labky kraje Vysočina a trvalo více než  hodinu co se aktualizace podařila. Geoget pořád hlásil, že pracuje a probíhá import gpx souborů. V geogetu jsem vybral labky kraje Vysočina a přes plugin LabForGg jsem dal aktualizovat ČR. Dělám to tak jednou za týden a bylo to daleko rychlejší. Díky za radu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1067 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2021 - 20:55

Mas posledni verzi pluginu?

 

Kolik labek to aktualizuje? Pokud jsi dal stahnout i nejake hodne stare serie (treba jsi vyhledaval bez ohledu na datum posledni aktualizace), muze chvili trvat "overovani" poradi labek v serii na serveru a u tebe v databazi. U novych labek je to pomerne rychle, protoze kazda lablka ma svou jedinecnou identifikaci. U starych serii se to dela ponekud komplikovanym zpusobem a ten trva vyrazne dele (podle rychlosti pocitace klidne sekundu).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1068 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2021 - 21:29

Verze pluginu 2.2.1.7. Aktualizovalo to 340 labek bez ohledu na datum poslední aktualizace, tzn. i hodně staré.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1069 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2021 - 9:36

Tak to je presne ten pripad, ktery jsem popisoval. Proto doporucuju aktualizovat jen opravdu od posledniho data aktualizace labek (to si plugin pamatuje pro kazdou databazi zvlast, pokud bys jich mel snad vic).

 

Import serii bez kontroly poradi labek je rychly, ale to se tyka tech serii, ktere jeste nemas v databazi. Pokud by nedochazelo ke kontrole poradi labek, budes mit v databazi klidne nektere labky vicekrat, pokud nemas odlovenou celou serii, stavalo by se, ze se ti jako nalez oznaci jina labka, tagy a poznamky budou u jinych labek, ... Proste poradny zmatek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1070 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 13:49

Kdysi jsem si stěžoval u GS na chybu mobilní aplikace, že se mi některé série, přestože jsou "completed", ukazují s ikonkou jako ještě neodlovené (u mne šlo o první jednolabkovou sérii z Libčic a sérii u Žlutých lázní v Praze). Tehdy mi řekli, že je aplikace ve vývoji a že se to časem vyřeší, že to není tak důležité. Dnes jsem s potěšením zjistil, že se mi tyto série opravdu přestali "zjevovat". Takže u GS konečně došli i sem. Potěšilo mě to.


  • 0

#1071 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 9:00

ahoj, opravují se nějak ty série, které jsou označeny jako normální a ony jsou pak sekvenční? Slánská série - Václav Nejtek a město Slaný je jedna z nich.


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 22 březen 2021 - 9:18

  • 0

#1072 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 9:18

ahoj, opravují se nějak ty série, které jsou označeny jako normální a ony jsou pak sekvenční? Slánská série - Václav Nejtek a město Salný je jedna z nich.

 

Všechny série procházejí čas od času kontrolou, a tato kontrola může změnit i sekvenčnost či nesekvenčnost sérií. Termín "čas od času" znamená, že se cyklicky kontrolují ty série, které už delší dobu nebyly kontrolovány. Pokud někdo ví či zjistí, že došlo k nějaké změně v sérii a chce, aby se tato změna projevila na labgpx.cz hned, pošlete nám email a my to uděláme hned.


  • 1

#1073 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 10:01

Všechny série procházejí čas od času kontrolou, a tato kontrola může změnit i sekvenčnost či nesekvenčnost sérií. Termín "čas od času" znamená, že se cyklicky kontrolují ty série, které už delší dobu nebyly kontrolovány. Pokud někdo ví či zjistí, že došlo k nějaké změně v sérii a chce, aby se tato změna projevila na labgpx.cz hned, pošlete nám email a my to uděláme hned.

OK, chápu - dík za info.


  • 0

#1074 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 11:10

Upresnim Tulakovu informaci o to, co vlastne je to "cas od casu". V tuto chvili mame nejstarsi nezkontrolovane serie 11 dnu po predchozi kontrole. Takze rekneme, ze ke kontrole kazde serie dojde jednou za 14 dni.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1075 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 7:37

Mame nejaky problem na serveru (uz asi 3 dny, ale ted to kleklo asi uplne) a v tuto chvili pravdepodobne nepujde ani webova stranka ani plugin. Omlouvam se, snazime se s tim neco udelat, ale nemam tuseni, jak a kdy se to podari.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1076 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 21:58

Zdá se že funguje.

Nebo to je jen šálení?


  • 0

#1077 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 22:37

Zdá se že funguje.

Nebo to je jen šálení?

Funguje to. Malý probkém je, že zatím nikdo z nás neví, proč to nefungovalo. Takže třeba je v tom někde něco zakopáno, co se zase objeví...


  • 0

#1078 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 9:33

Vypada to na docasne saleni.

 

Nevim, jak moc ma smysl se tu rozepisovat o detailech, ale nejaky popis pro zvedavce a znalce problematiky zkusim. Treba nekoho neco napadne.

Add certifikat - aktualni je platny od 26.3., tj. nedavno doslo k jeho pregenerovani. Nevim, jak je provider/Ty aktualizuje, ale napr. apache je nutne po "sahnuti" na ssl restartovat, pouhy reload zachova stavajici certifikaty. Kazdopadne neco delali, mozna automaticky (prodluzovali certifikaty).

 

K ostatnimu - pokud uznas za vhodne, klidne presunem debatu do PM, vic se ale budu moct venovat az vecer:

* jakou pouzivas databazi? Je mozne nejak diagnostikovat otevrena spojeni? Napr. prostredky databaze nebo lsof apod. Nevim, jaky system Ti hlasil vycerpana spojeni, ale bylo by vhodne zjistit, kdo je vycerpal.

* zkus vypsat bezici procesy, jestli jich neni nejak moc a nezahlcuji prostredky

* jak stahujes data z GS serveru, kdyz nepouzijes curl?

* nemam moc zkusenosti s fcgid (ohledne php jsem zvykly spis na mod_php v apache, pripadne php bezici ve fpm modu), ale nejsou logy i jinde? Napr. na debianu pro fpm jsou logy v /var/log/php5.6-fpm.log, kde by mohly byt podrobnosti.

 

Obecne "samo se to opravilo" vetsinou znamena, ze doslo k timeoutu nejakych spojeni nebo restartu bezicich sluzeb. Pokud tusis, kdy zhruba se "to opravilo", mozna pomuze mrknout, ktere klicove procesy (webserver/cgi/php/databaze) od te doby bezi "nove".


  • 0

#1079 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 10:02

Tady to nema moc smysl pitvat. Presouvam se na soukromou uroven.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1080 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 11:39

Vidím, možná mylně, jednu zajímavost. Třeba mě někdo upozorní, kde vidím něco blbě. Připravuji se (asi) zítra vyrazit na sérii labek Centrální park Pankrác (Praha). Proto se teď (tj. 31.3. kolem 12:30) koukám do mobilní aplikace na Activity (logy) této série, abych viděl, co o sérii píšou ti, kdo ji už absolvovali. Vidím tam pět logů z dnešního dne (tedy z 31.3.). Ale tři z nich píšou, že tam byli při večerní procházce nebo, že pozdě večer tam byl klid. Ale dnešní večer přece ještě nenastal! Tak nevím... Vidíte to také v mobilní aplikaci tak nebo mám něco blbě nastaveného v mém telefonu či jinde?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama